۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تاثیر قطع برق بر لوازم خانگی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تاثیر قطع برق بر لوازم خانگی

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۵ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تاثیر قطع برق بر لوازم خانگی کاملا جدی است و این موضوع می تواند خسارت های زیادی اعم از تعمیرات لوازم خانگی برقی و یا حتی در مواقعی خرید و جایگزین آنها را به همراه داشته باشد.

در این مقاله اینانلو سرویس قصد دارد شما را با تاثیر قطع برق بر روی دستگاه ها و لوازم برقی خانگیتان رو به رو کند.

تاثیر قطع برق بر لوازم خانگی

امروزه اکثر لوازم خانگی، الکترونیکی می باشند که هرگونه نوسانات برق و اختلال در ولتاژ، منجر به خرابی لوازم برقی می شود. امروزه هزینه خرید لوازم خانگی به طور قابل توجهی افزایش یافته است. به طوری که بسیاری از افراد دیگر توان خرید این محصولات را ندارند. بنابراین باید یخچال، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، کولر گازی، تصفیه آب، جاروبرقی، مایکروویو و هر دستگاه دیگری را با جان و دل نگهداری کرد.

  • حتی اگر تلویزیون خاموش باشد، اما آن را از برق نکشیده باشید، این نوسانات به دستگاه شما آسیب می رساند.
  • یخچال ها ساید به دلیل فعالیت زیاد کمپرسور، با نوسانات و قطعی برق آسیب پذیرتر هستند.
  • ماکروفر، اجاق گازهای برقی و دیگر لوازم آشپزخانه هم از خطرات ناشی از قطعی برق در امان نیستند.

گاهی نوسان برق یا قطعی برق اتفاقات بسیار بدی را به دنبال دارند. سوختن برد و یا از کار افتادن دستگاه هر یک بدترین اتفاقاتی هستند که ممکن است برای یک دستگاه رخ دهند.

"کدامیک


نوسان برق یا قطعی برق

معمولا گاهی ولتاژ بالا یا نوسان برق باعث میشه که سلامت لوازم منزل که الکترونیکی هستند، به خطر بیفتد. این خطر می‌تواند یک نقص ساده و جزئی و گذرا باشد یا خرابی پرهزینه و جبران ناپذیر.

چراغ های ال ای دی در حالت نوسان برق خاموش نمی شوند. ساختار آنها به گونه ای طراحی شده که نیاز به محافظ ندارند و به شما در تشخیص قطع یا نوسان برق کمک می کنند. برق پدیده ای متفاوت بود که باعث می شود زندگی ما انسان ها به شکلی دیگر رقم بخورد. در عین حال در نوسان و قطعی، صدمات و آسیب های متعددی به لوازم خانگی وارد می کند.

موتور از قطعات حساسی می باشد که نوسان برق آن را تهدید می کند. موتور در هر کدام از وسایل الکترونیکی خانه شما وجود دارد و برای تعمیر و تعویض این قطعه هم مجبور به پرداخت هزینه های گزاف خواهید بود. اینانلو سرویس با فرستادن متخصص به محل شما، سعی دارد که در ابتدا قطعه شما رو تعمیر کند و اگر هیچ راهی برای تعمیر قطعه وجود نداشته باشد، آن قطعه را تعویض می‌کند.

در تابستان و فصل گرما قطعی برق در کشور ما بیشتر می شود. این قطعی به دلیل افزایش مصرف برق در کشور است. وسایل برقی واکنش‌ و حساسیت‌های مختلفی نسبت به قطعی برق دارند. بعضی لوازم خانگی نسبت به بقیه حساسیت بیشتری دارند و زودتر آسیب می بینند. البته در بعضی کشورهای صنعتی و پیشرفته دستگاه‌ها به گونه‌ای طراحی میشن که در برابر قطعی برق مقاومت هستند و توان مدیریت ولتاژهای مختلف رو دارند.

ولتاژ استاندارد برق برای لوازم خانگی

برق استاندارد لوازم خانگی در کشور ما 220 ولت است. تا 50 هرتز نوسان برای دستگاه مشکلی به وجود نخواهد آمد و آسیبی به دستگاه نمی رسد. مسئله‌ای که منجر به خرابی لوازم خانگی منزل می شود قطعی مکرر برق و اختلال در نوسانات دستگاه شماست.

افزایش ولتاژ برق نسبت به ولتاژ طبیعی دستگاه باعث می شود که قوس جریان الکتریکی در وسایل برقی شما ایجاد شود. این قوس باعث ایجاد گرما در صفحات مدار الکترونیکی می گردد و در لحظه باعث آتش سوزی خواهد شد. کاهش ولتاژ برق نیز صدمات جزئی به دستگاه وارد می کند. برد الکترونیکی طوری طراحی شده که نیازمند حداقل ولتاژ برق است و  ولتاژ کم به مرور زمان باعث خرابی دستگاه خواهد شد.

نوسان برق یا قطعی برق
نوسان برق یا قطعی برق

عوامل موثر بر ایجاد نوسان برق

از عوامل موثر بر ایجاد نوسان برق می توان به استفاده از دستگاه هایی که مصرف بالای برق دارند، خیس شدن سیم ها بر اثر باران، معیوب بودن دستگاه، استفاده از وسایلی مانند دستگاه جوشکاری، رعد و برق، وجود ایراد در سیستم انتقال برق و سیستم سیم کشی منزل اشاره کرد.

کدامیک از لوازم خانگی با قطع برق در معرض خطر بیشتر هستند؟

تمامی لوازم خانگی هنگام قطع برق خاموش می شوند. ممکن است لباسشویی در تند ترین حالت ممکن در حال خشک کردن لباس ها باشد. ممکن است بر اثر قطع برق خاموش شود که این اتفاق مانند شوک به دستگاه آسیب جدی می رساند.

با اتصال برق با ولتاژ بسیار بالا، ممکن است برد دستگاه دچار مشکل شود. شاید یخچال شما در حال آب کردن برفک باشد. با قطع برق کل عملیات متوقف می شود. با ورود ولتاژ بالایی از برق، همچنان این برد است که در معرض خطر قرار می گیرد. یخچال با روشن شدن، فعالیت خود را از سر می گیرد و به خاطر نمی آورد کدام قسمت از کار خود بود. پس از مدتی شما در یک یخچال بدون برفک شاهد تشکیل برفک خواهید بود که به مرور ممکن است حجم آن افزایش یابد.

 

"مقابله

 

این اتفاقات درباره دیگر لوازم خانگی نیز صدق می کند. دستگاه در حال انجام یک عملیات مهم می باشد. با قطع برق عملیات نیمه تمام می ماند و با اتصال برق، عملیاتی شناسایی نمی شود که به اتمام نرسیده باشد. بنابراین دستگاه فعالیت خود را از ابتدا آغاز می کند. حتماً پیش از خارج شدن از منزل، دستگاه هایی که استفاده نمی کنید را از برق بکشید.

تلویزیون، جاروبرقی، مایکروویو، لباسشویی و ماشین ظرفشویی دستگاه هایی هستند که به طور مکرر و مداوم نیاز به برق ندارند. یخچال های ساید نسبت به یخچال فریزرها از حساسیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین برای خرید محافظ مناسب تعلل نکنید و سریعتر آن را خریداری کنید.

بهترین محافظ برق برای لوازم خانگی را اینانلو سرویس به شما معرفی خواهد کرد. با تهیه یک محافظ مناسب دیگر نیازی نیست پیش از بیرون رفتن تمامی دستگاه ها را از برق بکشید. بهترین محافظ برای لوازم خانگی استابلایزر است.

تاثیر رعد و برق بر شبکه و صدمه به لوازم خانگی

وقتی هوا بارانی ست و رعد و برق می زند، این انرژی ممکن است مستقیما وارد سیستم برق رسانی منزل شود و صدمات قابل توجه و جبران ناپذیری به لوازم برقی وارد کند. این اتفاق از نظر ولتاژ بسیار بالا و از نظر زمانی کوتاه است. در برخی از شهر های بزرگ دنیا راه هایی برای تخلیه انرژی نیروی الکتریسیته ای که توسط صاعقه به زمین برخورد می کند در نظر گرفته شده است. یکی از جدید ترین راه های تخلیه انرژی الکتریسیته حاصل از صاعقه به صورت مستقیم به زمین می باشد.

مقابله با خطرات قطع برق و آسیب های لوازم خانگی

استابلایزر یک محافظ برق قدرتمند است که لوازم خانگی شما را در برابر نوسان و قطع برق محافظت می کند. به نحوی ولتاژ برق را ثابت می کند که در استانداردترین حالت ممکن برای دستگاه قرار می گیرد. یخچال شما، تلویزیون، لباسشویی، ماشین ظرفشویی، دستگاه تصفیه آب، مایکروویو، جاروبرقی و دیگر لوازم خانگی به محافظ برق یا استابلایزر خانگی نیاز دارند.

یک استابلایزر خانگی مثل یک سپر بلا عمل می کند. هر ولتاژ بالا یا پایینی را که به دستگاه آسیب می زند، متوقف می کند. فرق استابلایزر خانگی با محافظ برقی که خریداری می کنید در این است که محافظ های معمولی که شما تا حدودی با آ نها آشنایی دارید، محافظ های قدرتمندی برای مقابله با این نوسانات نیستند.

یک استابلایزر دیجیتال به صورت اتوماتیک ولتاژ را تنظیم می کند، به گونه ای که شما نوسان برق را احساس نمی کنید. ممکن است شما نوسان برق را با قطع شدن اشتباه بگیرید. چون ولتاژ به اندازه ای کاهش می یابد که شما متوجه وجود برق در مدار نمی شوید. استابلایزر وجود نوسان و قطع شدن برق را به راحتی تشخیص می دهد.

"پیشنهاد

 

پیشنهاد اینانلو سرویس برای مقابله با آسیب های قطع برق

پیشنهاد خود را به شما پیش از این دادیم. یک استابلایزر خانگی تهیه کنید. برگ برنده شما این محافظ برق قدرتمند است. استابلایزرها را در دو نوع می توانید تهیه کنید. نوع اول برای دو دستگاه و نوع دوم که دستگاه چند منظوره به حساب می آید برای یک واحد آپارتمانی است. اگر قصد دارید از دو دستگاه محافظت شود، نوع 3200 آن را تهیه کنید. نوع 7200 کل آپارتمان شما را در مقابل خطرات نوسان برق پوشش می دهد.

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز فعالیت می کند. علاوه بر نصب، تعمیر و سرویس دوره ای محصولاتی را به شما ارائه می دهد که هر یک از آنها به افزایش عمر لوازم خانگی شما کمک می کنند. استابلایزر خانگی خریداری شده از اینانلو سرویس، به صورت رایگان نصب خواهد شد. همچنین بد نیست بدانید وجه تمایز ما با دیگر ارائه دهندگان تضمین کیفیت و کارکرد محصول است.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields