۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه رفع آن ها
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه رفع آن ها

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۸ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

تصور کنید هنگام استفاده از لباسشویی اسنوا، دستگاه متوقف شده و کد خطا یا اروری را روی صفحه نمایشگر خود نشان دهد یا در همان ابتدا شروع به کار نکند و پیغام ارور را نمایش دهد. گاهی ممکن است ایرادات لباسشویی جزئی بوده و در صورت اطلاع از کد خطا یا ارور لباسشویی اسنوا بتوانید خودتان اختلال پیش آمده را برطرف کنید. اما اینانلو سرویس توصیه می کند برای تعمیر اصولی دستگاه حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید. اینانلو سرویس قصد دارد در این مقاله به بررسی ارورهای ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه رفع آنها بپردازد.

کد خطا و ارور ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه رفع آن

با وجود اینکه دستکاری سرخود ماشین لباسشویی می‌تواند منجر به تشدید اختلال دستگاه شما شود، اما بعضی از ارورهای لباسشویی اسنوا را می‌توان با راهنمایی اینانلو سرویس برطرف کرد.

کد خطا IE لباسشویی اسنوا

این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی اسنوا مربوط به اختلال در ورود آب و عدم آبگیری دستگاه است. از جمله علل احتمالی برای بروز ارور ie در ماشین های لباسشویی‌اسنوا، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد
شیر ورودی آب بسته است.
فیلتر ورودی آب مسدود شده است.
شیر برقی نامرغوب است یا دچار خرابی شده است.
در حین آبگیری پمپ تخلیه کار می‌کند.
سنسور سطح آب یا به عبارتی هیدروستات خراب است.
برد سطح آب را بررسی نمی‌کند.

برای رفع این ارور لباسشویی اسنوا، ابتدا شیر آب را چک کنید و از اتصال صحیح آن اطمینان حاصل کنید. در صورت انسداد فیلتر ورودی آب، لازم است به وسیله شستشو، گرفتگی‌ها و مسدودیت‌های فیلتر را رفع کرده یا فیلتر را تعویض کنید. همچنین در صورت خرابی شیر برقی، سنسورها یا پمپ تخلیه، ممکن است تعویض قطعات لازم باشد. در این شرایط برای بررسی دستگاه خود از اینانلو سرویس کمک بخواهید تا کارشناسان این مجموعه به کمک شما بشتابند.

کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی اسنوا

این ارور لباسشویی اسنوا مربوط به اشکال در تخلیه آب می باشد. از دلایل احتمالی بروز این کد خطا می‌توان به موارد زیر اشاره کرد

گرفتگی لوله تخلیه
خرابی پمپ تخلیه
خرابی هیدروستات

اختلال در موتور عامل ایجاد خرابی ماشین لباسشویی
اختلال در موتور عامل ایجاد خرابی ماشین لباسشویی

برای رفع این کد خطا و ارور و برطرف کردن اختلال عدم تخلیه آب لباسشویی اسنوا، ابتدا لوله یا شیلنگ تخلیه را بررسی نمایید. اگر پمپ تخلیه معیوب است و کار نمی‌کند، لازم است که آن را تعویض کنید. همچنین احتمال دارد اختلال از برد الکترونیکی یا سنسورهای لباسشویی باشد، که در اینصورت بنا به نظر تکنسین باید تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا UE ماشین لباسشویی اسنوا

این ارور ماشین لباسشویی اسنوا مربوط به اشکال در تراز بودن ماشین لباسشویی است. اغلب دلیل بروز کد خطای ue در لباسشویی‌های اسنوا، درهم پیچیدگی و گره خوردن لباس‌ها و قرار گرفتن آنها در یک سمت درام است که منجر به عدم توازن ماشین لباسشویی خواهد شد. برای حل این مشکل کافی است، ماشین لباسشویی را متوقف کرده و درب دستگاه را باز کنید. پس از باز کردن البسه و پخش کردن آنها، مجددا دستگاه را روشن کنید. همچنین بررسی نمایید که پایه‌های ماشین لباسشویی نیز تراز باشند.

 کد خطای LE ماشین لباسشویی اسنوا

این کد خطا مربوط به اشکال در باز بودن درب ماشین لباسشویی، بدین معناست که درب باز بوده یا به طور کامل بسته نشده است. موارد زیر می‌توانند در ظاهر شدن این کد خطا و ارور ماشین لباسشویی اسنوا موثر باشند

زمانی که درب ماشین لباسشویی باز است، دکمه شروع یا start/pause فشرده شده است.
برد الکترونیکی به قفل درب سیگنال نمی‌فرستد.
میکروسوئیچ ماشین لباسشویی خراب شده است.

درب ماشین لباسشویی را بررسی کنید که کاملا بسته شده باشد. اگر شئ ای مانع بسته شدن درب شده، آن را بردارید. در شرایطی که میکروسوئیچ درب خراب شده است، باید تعویض گردد.

کد خطا E2 لباسشویی اسنوا

اگر آب از ماشین لباسشویی لبریز شود، ارور E2 ماشین لباسشویی اسنوا ظاهر می‌شود. دلایلی که می‌توانند منجر به پدیدار شدن این خطا روی صفحه نمایشگر لباسشویی اسنوا شود عبارت‌اند از

به دلیل خراب بودن شیر برقی، دستگاه عملیات آبگیری را مداوم و یکسره انجام می‌دهد.
قطعه هیدروستات خراب است.
پمپ تخلیه کار نمی‌کند.

برای رفع این ارور ماشین لباسشویی اسنوا باید دستگاه شما توسط یک تکنسین متخصص عیب یابی شود و در صورت خرابی هریک از قطعات برای تعمیر یا تعویض آنها اقدام کند. در صورت خرابی یا مشاهده ارور لباسشویی اسنوا میتوانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

کد خطا یا ارور E4 ماشین لباسشویی اسنوا

این کد خطا و ارور مربوط به نشتی آب ماشین لباسشویی اسنوا می باشد. ممکن است درام ماشین لباسشویی یا لوله تخلیه آب دچار اختلال شده باشد. برای رفع اختلال این ارور ابتدا شیلنگ یا لوله تخلیه را بررسی نمایید. امکان دارد لوله ترک برداشته یا پاره شده باشد که در این شرایط نیازمند تعویض می باشد.

کد خطا E5 ماشین لباسشویی اسنوا

بروز این ارور ماشین لباسشویی اسنوا به اشکال در ولتاژ برق مربوط است. از جمله دلایل ارور یا کد خطای E5 ماشین لباسشویی اسنوا می‌توان به 2 مورد زیر اشاره کرد

لباس‌ها بین درام و لاستیک درب گیر کرده‌اند.
برد الکترونیکی معیوب شده است.

در صورت گیر افتادن البسه، آنها را جدا کرده و به صورت یکنواخت در ماشین لباسشویی اسنوا پخش کنید. اگر اختلال از برد الکترونیکی باشد، لباسشویی به بررسی و تعمیر تخصصی توسط تکنسین احتیاج دارد.

کد خطا E6 لباسشویی اسنوا

این ارور ماشین لباسشویی اسنوا نشان دهنده وجود اختلال در موتور دستگاه است. دلیل بروز ارور E6 ماشین لباسشویی اسنوا میتواند موارد زیر باشد

البسه بین لاستیک درب و درام گیر کرده اند.
سوکت موتور یا سیم کشی‌ها دچار اختلال شده اند.
موتور اختلال دارد یا سوخته است.
برد الکترونیکی دچار خرابی شده است.
اتصال کوتاه اتفاق افتاده است.

رله دچار خرابی شده است.
در شرایط خرابی یا سوختن موتور، تعویض آن الزامی ست. همچنین اگر رله مشکل دارد، تعویض آن ممکن است ارور ظاهر شده را برطرف کند. در صورتی که اتصال کوتاه رخ داده یا اختلال از سوکت موتور باشد، تکنسین می‌تواند ایراد بوجود آمده را برطرف کند.

اختلال در ورود آب و عدم آبگیری ماشین لباسشویی
اختلال در ورود آب و عدم آبگیری ماشین لباسشویی

کد خطا E8 ماشین لباسشویی اسنوا

این کد خطا به اختلال در موتور اشاره می‌کند. احتمالا دلیل نمایش خطا اتصال نادرست موتور و سیم کشی‌ها باشد یا موتور دستگاه از کار افتاده باشد. همچنین خرابی برد الکترونیکی نیز می‌تواند یکی دیگر از دلایل آن باشد. برای حل این اختلال سوکت‌های موتور و سیم کشی‌های مربوطه را چک کرده و در صورت نیاز تعویض کنید. در صورتی که موتور خراب شده باید برای تعویض آن اقدام کنید. امکان دارد خطای e8 با تعمیر یا تعویض برد الکترونیکی نیز برطرف شود. تمامی موارد ذکر شده حتما باید توسط کارشناس با تجربه و کاربلد بررسی شود.

کد خطا یا ارور E9ماشین لباسشویی اسنوا

ارور E9ماشین لباسشویی اسنوا به ایراد در هیدروستات مربوط است. اغلب خرابی هیدروستات لباسشویی دلیل بروز این خطا در لباسشویی‌های اسنوا است. همچنین اتصالی و خرابی در برد الکترونیکی نیز سبب بروز این ارور می‌شود. برای برطرف نمودن این کد خطا، در شرایطی که ایراد از برد لباسشویی باشد با تعویض آن مشکل برطرف خواهد شد. اگر هیدروستات بررسی و مقدار ولتاژ آن اندازه گیری شود، تعمیر یا تعویض هیدروستات می‌تواند مشکل را برطرف کند. مجددا لازم به ذکر است تمامی این مراحل باید توسط کارشناس کاربلد انجام گیرد.

کد خطا H2 ماشین لباسشویی اسنوا

این کد خطا یا ارور به وجود خرابی و اختلال در مقاومت گرمایی اشاره دارد. از جمله دلایل بروز خطای h2 می‌توان به نصب نادرست المنت حرارتی یا خرابی المنت اشاره کرد. اغلب در صورت خرابی المنت حرارتی، تعویض آن احتمال دارد موجب برطرف شدن اختلال شود.

کد خطا یا ارور H4 ماشین لباسشویی اسنوا

این کد خطا به داغ شدن بیش از حد مقاومت گرمایی اشاره دارد. در شرایطی که المنت بدون وجود آب داخل درام گرم شود یا اینکه المنت معیوب باشد، ارور h4 ظاهر می‌شود. همچنین وجود ایراد در برد الکترونیکی لباسشویی نیز می‌تواند سبب نمایش این ارور ماشین لباسشویی اسنوا شود. برای رفع ارور مشاهده شده در مرحله اول لازم است المنت حرارتی را بررسی کرده و در صورت خرابی تعویض کنید. همچنین بررسی عملکرد برد الکترونیکی و تعمیر یا تعویض آن نیز می‌تواند به برطرف شدن اختلال کمک کند.

کد خطا H5 ماشین لباسشویی اسنوا

این ارور مربوط به اختلال در دمای آب است. اغلب در صورتی که دمای آب در برنامه شستشوی لباس‌های پشمی و ظریف به بیش از 45 درجه برسد، این کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی اسنوا ظاهر می‌شود. در این مواقع تکنسین باید دستگاه را بررسی کرده و پس از عیب یابی دقیق، راه حل رفع مشکل را پیشنهاد دهد. اغلب در این موارد ترمیستور و المنت حرارتی نیاز به تعویض خواهند داشت.

کد خطا H6 ماشین لباسشویی اسنوا

کد خطا یا ارور h6 به خرابی المنت حرارتی اشاره دارد. علت بروز این ارور معمولا عدم کار کردن المنت حرارتی بوده بدین صورت که در عرض گذشت 15 دقیقه، دمای آب 2 درجه هم بالا نرفته باشد. برای رفع ارور مربوط به خرابی المنت حرارتی باید سیم کشی‌ها و مقدار مقاومت مدار و المنت حرارتی، مورد بررسی قرار بگیرد.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز تعمیر لباسشویی اسنوا
اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز تعمیر لباسشویی اسنوا

کد خطا H8 ماشین لباسشویی اسنوا

ارتباط این ارور با داغ شدن بیش از حد المنت است. اغلب اگر المنت حرارتی بدون حضور آب در درام داغ شود یا سطح آب کم باشد، ارور h8 در ماشین لباسشویی اسنوا ظاهر می‌شود. در صورت کم بودن سطح آب می‌توان به راحتی با افزایش مقدار آب مشکل را برطرف کرد. در حالی که اگر اختلال از برد الکترونیکی کنترل کننده المنت باشد لازم است تعویض شود.

کد خطا یا ارور PFE ماشین لباسشویی اسنوا

این ارور ماشین لباسشویی اسنوا مربوط به اختلال در فیلتر پمپ تخلیه است. دلایل بوجود آمدن این کد خطا می‌تواند موارد زیر باشد
فیلتر پمپ تخلیه مسدود شده است.
پمپ تخلیه در طول خشک کن کار نمی‌کند.
مقدار زیادی مواد شوینده استفاده شده است.
لوله تخلیه 1 متر بالاتر از زمین قرار گرفته است.

برای برطرف کردن این اختلال می‌توانید اقداماتی چون تمیز کردن فیلتر یا تعویض پمپ تخلیه را انجام دهید. همچنین از مقدار مناسب پودر شستشو استفاده کنید و در صورت قرارگیری نادرست لوله تخلیه آن را جابه جا کرده و در ارتفاع زیر یک متر قرار دهید.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی در کرج از جمله سامسونگ، سام، ال جی، اسنوا، دوو، بست، جنرال الکتریک، سایلون، سیلوان، امرسان، هیمالیا، بوش و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد. این مجموعه تمامی مناطق استان البرز از جمله مهرشهر، فردیس، نظرآباد، جهانشهر، عظیمیه، گلسار، چندار، طالقان و… را پشتیبانی می کند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields