۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۹ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ یا وارد نشدن آب به دیگ دستگاه از جمله اختلالات رایج این دستگاه است. احتمال دارد علل ساده‌ای سبب عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ شود.

چگونگی نحوه آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

 • اولین مرحله شستن لباس با ماشین لباسشویی، آبگیری دستگاه می باشد.
 • هنگامی که میکروسوئیچ بسته بودن درب را به برد الکترونیکی اطلاع دهد، فرآیند شستشو آغاز می شود.
 • برد الکترونیکی، شیر برقی را برای آبگیری در مدار قرار می دهد.
 • آب از طریق شیر ورودی پشت ماشین لباسشویی سامسونگ وارد شیلنگ های متصل به شیر برقی می شود.
 • زمانیکه شیربرقی فعال می شود، بوبین های آن باز می شود و آب وارد دیگ خواهد شد.
 • شیربرقی به جاپودری با شیلنگ متصل شده است.
 • آب در ابتدا وارد جاپودری می شود.
 • در مرحله بعد از جاپودری لباسشویی به واسطه خرطومی به دیگ سرازیر می شود.
 • وظیفه هیدروستات، تشخیص میزان آب است.
 • هیدروستات به برد الکترونیکی اطلاع می دهد که آبگیری کافی است.
 • سپس برد الکترونیکی شیر برقی را خاموش می کند و بوبین های شیربرقی به پایین برمیگردند.

  کمبود فشار آب دلیل عدم آبگیری لباسشویی سامسونگ
  کمبود فشار آب دلیل عدم آبگیری لباسشویی سامسونگ

دلیل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

ممکن است برای شستن انبوهی از لباس های تلنبار شده خود به سراغ ماشین لباسشویی روید. پس از انتخاب برنامه ی مورد نظر خود و راه اندازی دستگاه متوجه عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ شوید. بدون شک ناراحتی شما قابل درک است. در این شرایط بدون نگرانی می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. یا از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست خود را به صورت آنلاین ثبت کنید و از 10% تخفیف ویژه بهره مند شوید.

اختلال در صافی‌ ها و شیلنگ‌ های تامین آب از جمله علل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی به کمک شیلنگ‌های لاستیکی که برای تأمین آب دستگاه به شیر آب شهری متصل می‌شوند، آبگیری را انجام می‌دهد. ممکن است حتی طول این شیلنگ‌ها به 2، 3 متر نیز برسد.
جالب است بدانید در انتهای شیلنگ و در محل اتصال به شیر، صافی‌ها یا فیلترهای کوچکی وجود دارند که برای جلوگیری از ورود رسوبات و مواد موجود در آب به داخل دستگاه و شیر برقی، متصل می‌شوند.

از جمله اولین مواردی که در بروز اختلال عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ می‌بایست چک و بررسی شود، شیلنگ‌های تأمین آب و صافی‌ها هستند.
به دلیل ترک‌های موجود در شلنگ یا پارگی به وجود آمده در آن ها و یا پیچ خوردگی یا گیر افتادن جسم خارجی در آن، احتمال دارد شیلنگ مسدود شود و به آبگیریِ کند یا عدم آبگیری بیانجامد.
صافی‌ها یا فیلترها نیز می‌توانند به دلیل نشست و تجمع رسوبات مسدود شده و مقدار آب کمتری را عبور دهند.

نحوه رفع اختلال

در مرحله اول از باز بودن شیر اطمینان حاصل کنید و سپس موارد اشاره شده را چک و بررسی کنید.
می‌توانید شیلنگ‌ها را از لباسشویی باز کرده و سر دیگر آنان را داخل یک سطل قرار دهید تا از فشار آب ورودی به دستگاه و عدم انسداد شیلنگ‌ها مطمئن شوید.
در شرایطی که نیاز بود، شیلنگ یا صافی موجود را تعویض کنید.

اختلال در شیر تامین آب خانگی

امکان دارد علت عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ اختلال شیر آب خانه باشد. در مرحله اول از باز بودن شیر مطمئن شوید و در شرایطی که به انسداد شیر مشکوک هستید برای تعویض آن اقدام کنید.

خرابی سوئیچ فشار دلیل عدم آبگیری لباسشویی سامسونگ
خرابی سوئیچ فشار دلیل عدم آبگیری لباسشویی سامسونگ

خراب شدن شیر برقی از جمله علل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

شیر برقی یا شیر ورودی آب مهمترین قطعه در بروز اختلالات مربوط به آبگیری لباسشویی سامسونگ محسوب می‌شود. در شرایط خرابی، شیر ورودی آب که در پشت لباسشویی قرار دارد، دستگاه ممکن است به کندی از آب پر شده یا اصلا پر نشود. همچنین امکان دارد باعث آبگیری زیاد لباسشویی سامسونگ شود. شیر ورودی آب علاوه بر ولتاژ مناسب، به فشار آب کافی برای عملکرد درست خود احتیاج دارد.

اگر فشار آب پشت شیر مناسب است، باید از تامین برق آن مطمئن شوید که به کمک مولتی متر و اندازه گیری ولتاژ سلونوئید های آن امکان پذیر است.
این اندازه گیری ولتاژ باید در حین کار دستگاه و در مرحله آبگیری انجام شود که به دلیل خطرات برق گرفتگی توصیه می‌شود تنها توسط تکنسین های مجرب تعمیر لباسشویی انجام شود.
اگر ولتاژ شیر برقی لباسشویی مناسب است، معیوب بودن خود شیر دلیل بروز این اختلال است.
در صورتی که ولتاژی به شیر ورودی آب نمی‌رسد، آنگاه باید قطعاتی که شیر برقی را کنترل می‌کنند، چک و بررسی کرد.
شیر برقی لباسشویی توسط تایمر یا برد الکترونیکی و سوئیچ فشاری یا همان سوئیچ سطح آب کنترل می‌گردد. به همین خاطر در شرایطی که برق به شیر نمی‌رسد، امکان دارد اختلال از یکی از این قطعات باشد.

اختلال در سوئیچ سطح آب یا سوئیچ فشار

سوئیچ سطح آب که یک سوئیچ فشاری است، ولتاژ برق ورودی به شیر برقی را کنترل می‌کند. در واقع جریان از تایمر یا برد الکترونیکی به سوئیچ فشار و از این قطعه به شیر برقی می‌رسد. پس از اینکه میزان آب در دیگ به حد نصاب رسید، سوئیچ فشاری جریان را از شیر برقی قطع کرده و آبگیری را متوقف می‌کند و بعد جریان به موتور هدایت شده و مرحله چرخش آغاز می‌شود. برای چک و بررسی سلامت سوئیچ توسط مولتی متر بهتر است از یک تعمیرکار حرفه ای ماشین لباسشویی سامسونگ کمک بگیرید. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر و دستکاری دستگاه مورد نظر نکنید زیرا ممکن است عواقب جانی و مالی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

بروز اختلال در سلکتور، تایمر یا برد الکترونیکی

قطعه تایمر مکانیکی در مدل‌های قدیمی‌تر ماشین لباسشویی استفاده می‌شد. در مدل‌های جدیدتر به جای این قطعه از برد الکترونیکی استفاده می‌شود. تایمر یا برد الکترونیکی هدایت جریان الکتریکی به قطعات مختلف از جمله شیر برقی را برعهده دارد که در مرحله آبگیری سیکل شستشو این کار را انجام می‌دهد. در صورتی که اختلالی در تایمر یا برد وجود داشته باشد، احتمال دارد ولتاژ لازم برای عملکرد شیر برقی به آن نرسد و دلیل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ باشد. در این شرایط تکنسین تعمیرکار ماشین لباسشویی سامسونگ به تعویض برد و تایمر می پردازد. برای تست تایمر باید در مرحله آبگیری، ولتاژ کنتاکت‌های تایمر یا پایانه‌های الکتریکی برد اندازه گیری شود. این اندازه گیری به علت خطر برق گرفتگی باید توسط تکنسین ماهر و مجرب انجام گردد.

کم بودن فشار آب، علت عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که بیان شد، شیر برقی ماشین لباسشویی سامسونگ برای عملکرد صحیح خود به حداقل فشار آبی در حدود 20 psi نیاز دارد. در نتیجه کم بودن فشار آب آشپزخانه در بعضی موارد مانند منازل آپارتمانی می‌تواند مشکل ساز شده و دلیل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ باشد.

رفع مشکل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ با اینانلو سرویس
رفع مشکل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ با اینانلو سرویس

تعمیر سریع و حرفه‌ای عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ توسط کارشناسان اینانلو سرویس

در صورتی که پس از مطالعه این مقاله، دلیل عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ خود را یافتید و قصد تعویض قطعات دستگاه را داشتید، توصیه می‌کنیم که حتماً این کار را به مراکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ بسپارید. به‌ دلیل وجود قطعات تقلبی فراوان در بازار آزاد و همچنین نیاز به تخصص کافی برای تعویض اصولی قطعات ماشین لباسشویی سامسونگ انجام این امر برای یک شخص تازه‌کار، قطعا کار سختی خواهد بود. لازم به ذکر است استفاده از قطعات تقلبی، می‌تواند باعث ایجاد اختلال در عملکرد صحیح ماشین لباسشویی سامسونگ نیز شود.

کارشناسان مجرب اینانلو سرویس با استفاده از قطعات اصل و اورجینال سامسونگ، به تعمیر دستگاه شما می‌پردازند. اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز، تمامی مناطق را در زمینه تعمیر عدم آبگیری ماشین لباسشویی سامسونگ پوشش‌دهی می کند. عدم نیاز به جا به جایی و خدمات رسانی اینانلو سرویس در تمامی مناطق استان البرز سبب صرفه‌جویی در زمان و هزینه های شما مشترکین عزیز خواهد شد.

نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در کرج

اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لوازم خانگی نماینده رسمی 130 برند و دارای کد فعال نمایندگی است. از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

 1. موقع خاموشی آب داخل دیگ لباسشویی مون جمع میشه، چه قطعه ای آسیب دیده؟
  چیکار باید انجام بدیم؟؟؟

  1. سلام
   ممکن است ایراد مربوط به شیر برقی باشد. در صورت تمایل درخواستتون رو ثبت کنید تا تکنسین برای عیب یابی و تعمیر دستگاه مراجعه کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields