۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی کد های خطا و ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی کد های خطا و ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۴ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

نمایش کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ، یکی از کاربردی‌ ترین ویژگی‌های این دستگاه می باشد.  شناخت کدهای خطا یا ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ به شما کمک می‌کند تا آگاهانه‌تر برای رفع اختلال پیش آمده اقدام کنید. اینانلو سرویس قصد دارد در این مقاله بررسی و نحوه رفع کد های خطا و ارور های ماشین ظرفشویی سامسونگ بپردازد.

برطرف کردن کد های خطا ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که یک کاربر عادی هستید و در زمینه تعمیرات لوازم خانگی هیچ گونه دانش فنی و تجربه عملی ندارید، این مطالب صرفا برای بالا بردن آگاهی شما در رابطه با مشکلات و اختلالات ظرفشویی تان خواهد بود. اما بهتر است، در صورت مواجه شدن با اختلال و نیاز به تعمیر لوازم خانگی خود، به هیچ وجه اقدام به تعمیر دستگاه نکنید. زیرا ممکن است خطرات مالی و جانی جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

بررسی و نحوه رفع کد خطا یا ارور 4E در ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل نمایان شدن ارور و کد خطای 4e ماشین ظرفشویی سامسونگ، تشخیص عدم وجود آب، 6 دقیقه پس از شروع به کار ماشین ظرفشویی می باشد. در مرحله اول چک و بررسی کنید که شیر آب ماشین ظرفشویی باز باشد. در مرحله بعد قطع کن شیر آب، دریچه ورودی آب و اتصالات سیم کشی روی شیر ورودی باید مورد چک و بررسی قرار بگیرند و در صورت نیاز تعویض شوند.

برطرف کردن ارورهای ماشین ظرفشویی
برطرف کردن ارورهای ماشین ظرفشویی

بررسی و نحوه رفع کد خطا 4E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل بروز ارور 4E1و کد خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که دمای آب ورودی به ماشین ظرفشویی، بیش از 176 درجه فارنهایت یا به عبارتی 80 درجه سانتی گراد است. در این شرایط دمای شیر آب گرم آشپزخانه باید مورد بررسی قرار بگیرد. در صورتی که دمای آن بیش از 120 درجه فارنهایت یا 50 درجه سانتی گراد باشد، باید دمای آب را پایین بیاورید. شرایطی که دمای آب زیر 176 درجه فارنهایت یا به عبارتی 80 درجه سانتی گراد می باشد، ترموستات یا سنسور دما معیوب است و باید تعویض گردد. در صورتی که اختلال همچنان پابرجا بود، باید مجموعه برد اصلی تعویض شود.

بررسی و نحوه رفع کد خطا TE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

این کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ نشان دهنده وجود اختلال در ترموستات یا سنسور دما می باشد. در شرایط نمایان شدن ارور و کد خطای tE1 باید تمامی اتصالات و سیم های ترموستات مورد چک و بررسی قرار بگیرند و هر کدام که آسیب دیده اند، تعویض شوند. در صورتی که اختلال از سیم‌ها نباشد باید خود ترموستات تعویض شود. اما در صورتی که اختلال همچنان باقی بود باید برد اصلی جایگزین شود. رفع این کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ را بهتر است به مراکز مجاز تعمیر لوازم خانگی مانند اینانلو سرویس بسپارید. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید.

بررسی و نحوه رفع کد خطا 5C ,5E یا SE ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل نمایان شدن این کد خطا و ارور این است که ماشین ظرفشویی سامسونگ آب را تخلیه نمی‌کند و یا سرعت تخلیه آب استاندارد نیست. برای رفع این ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ، لوله‌ها و شیلنگ های تخلیه باید برای هر گونه انسداد و گرفتی مورد بررسی قرار بگیرند. همچنین پمپ تخلیه باید مورد چک و بررسی فنی قرار گیرد و در شرایطی که آسیب دیده باشد، تعویض گردد.

بررسی و نحوه رفع کد خطا OE ماشین ظرفشویی سامسونگ

این کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ در شرایط تشخیص سرریز شدن آب رخ می‌دهد. در چنین مواقعی، در مرحله اول ماشین ظرفشویی سامسونگ را از پریز بکشید. سپس دریچه شیر ورودی اب و برد اصلی را بررسی نمایید.

بررسی و نحوه رفع کد خطا LE ماشین ظرفشویی سامسونگ

در شرایط نشت آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ این کد خطا و ارور نمایش داده می‌شود. برای اختلال نشت آب از زیر ماشین ظرفشویی سامسونگ، باید همه شیلنگ ها، لوله‌ها و پمپ تخلیه برای هرگونه آسیب و ترک خوردگی مورد بررسی قرار گیرند و در صورت معیوب بودن تعویض شوند.

بررسی و نحوه رفع کد خطا HE ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که المنت هیتر خراب شده باشد، این کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ نمایش داده می‌شود. برای رفع این اختلال، ماشین ظرفشویی سامسونگ باید از پریز برق جدا شود و اتصالات سیم کشی هیتر مورد چک و بررسی قرار بگیرد. در شرایطی که هیتر آسیب دیده باشد، قطعا باید تعویض شود. در صورتی که هیتر مشکلی ندارد، باید مجموعه برد اصلی تعویض شود.

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور HE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل بروز کد خطا و ارور HE1 ماشین ظرفشویی سامسونگ این است که ترموستات دمای 176 درجه فارنهایت یا 80 درجه سانتی گراد و یا بیشتر را داخل ماشین ظرفشویی تشخیص می‌دهد. برای رفع این ارور، دوشاخه ماشین ظرفشویی را از پریز برق بکشید. درب دستگاه را باز کنید و به دقت درجه حرارت آب درون ماشین ظرفشویی را چک و بررسی کنید. در صورتی که دمای آب نزدیک به 176 درجه فارنهایت بود، ممکن است رله هیتر روی برد اصلی گیر کرده باشد که باید تعویض گردد. در صورتی که دمای آب کمتر از 176 درجه فارنهایت بود، ممکن است ترموستات یا سنسور تشخیص دما معیوب مختل شده باشد که باید تعویض شود.

نمایش کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ
نمایش کد خطا یا ارور ماشین ظرفشویی سامسونگ

بررسی و نحوه رفع کد خطا 9E ماشین ظرفشویی سامسونگ

این ارور و کد خطا نشان دهنده پایین بودن سطح آب می باشد. برای رفع این ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ مواردی که ذکر می شود را رعایت فرمایید. ظروف عمیقی را که از آب پر شده اند را از ماشین ظرفشویی خارج کرده، آب آن ها را خالی کرده و برنامه شستشو را مجدد اجرا کنید. در شرایطی که ماشین ظرفشویی شما تراز نبود، پایه ها را تنظیم کنید تا دستگاه تراز شود. دوشاخه دستگاه را از برق بکشید و اتصالات و سیم کشی ماشین ظرفشویی سامسونگ را چک و بررسی کنید. در صورتی که اتصالات سیم‌ها اختلالی نداشت، احتمالا سنسور سطح آب باید تعویض گردد.

بررسی و نحوه رفع ارور و کد خطای BE2 ماشین ظرفشویی سامسونگ

دلیل بروز ارور کد خطای bE2 ماشین ظرفشویی سامسونگ، گیر کردن دکمه در کنترل پنل می باشد.

بررسی و نحوه رفع ارور و کد خطای Heavy در ماشین ظرفشویی سامسونگ

در شرایط نشت آب از ماشین ظرفشویی سامسونگ ارور و کدخطا Heavy نشان داده می‌شود. این اختلال مربوط به شیلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ است. چک و بررسی کنید که شیلنگ مسدود نشده باشد. در صورت پیچ خوردگی آن را صاف کنید. در صورتی که شیلنگ فرسوده است آن را تعویض کنید.

دلیل چشمک زدن چراغ های Heavy ،Delicate و Quick ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که چراغ‌های Heavy ،Delicate و Quick چشمک می‌زنند، ولی دکمه Normal چشمک نمی‌زند، به این معنا است که سنسور دمای ماشین ظرفشویی اختلال پیدا کرده است. برای رفع این اختلال، برنامه شستشوی ماشین ظرفشویی را بدون مواد شوینده اجرا کنید. در صورتی که چراغ‌ها همچنان روشن هستند، باید از یک تکنسین تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ کمک بگیرید.

بررسی و نحوه رفع ارور و کد خطای E1 ماشین ظرفشویی سامسونگ

بروز کد خطا و ارور E1 نشانگر اختلال آبریزش یا نشتی در ماشین ظرفشویی سامسونگ است. همچنین می‌تواند به معنای دور بالای موتور پمپ نیز باشد، که به علت نشتی به وجود آمده است. از جمله علل بروز این کد خطا می‌توان به نشتی در اتصالات لوله‌های پایین ظرفشویی و قرار گیری نادرست شیلنگ تخلیه پایین‌تر از فاضلاب سینک اشاره کرد.

بررسی و نحوه رفع کد خطا E4 ماشین ظرفشویی سامسونگ

این کد خطا و ارور از وجود اختلالی در تغذیه آب گرم دستگاه خبر می‌دهد. هر زمان با این ارور و کد خطا مواجه شدید می‌بایست دمای آب ورودی به دستگاه را کنترل کنید. در صورتی که این دما بسیار پایین باشد، ماشین ظرفشویی شما دچار اختلال خواهد شد. در شرایطی که دمای آب در حد نرمال بوده اما کد خطا و ارور e4 در ماشین ظرفشویی سامسونگ از صفحه نمایش پاک نشده و همچنان باقی می‌ماند، برای رفع اختلال ماشین ظرفشویی سامسونگ از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید.

بررسی و نحوه رفع کد خطا 7E ماشین ظرفشویی سامسونگ

در صورتی که به تازگی ماشین ظرفشویی را از جعبه خارج کرده‌اید، مطمئن شوید که نوار بسته بندی از بازتابنده واترفال جدا شده و به آن اجازه حرکت می‌دهد.

بررسی و نحوه رفع کد خطا 4C ماشین ظرفشویی سامسونگ

نمایان شدن کد خطا یا ارور 4C در نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ، به وجود اختلال در تامین آب دستگاه اشاره دارد. برای رفع این کد خطا اقدامات در مرحله اول باید شیر آب را چک و بررسی کنید و از باز بودن کامل آن مطمئن شوید. احتمال دارد تأمین آب ماشین ظرفشویی به صورت کلی قطع شده باشد. چک و بررسی کنید که شیر آب ورودی یا لوله انتقال آب به دستگاه یخ نزده باشند یا توسط عاملی مسدود نشده باشند. فیلتر ماشین ظرفشویی را چک و بررسی کنید.

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارورهای F1، F2، F3، F4، F5، F6، F7، F8 و F9 ظرفشویی سامسونگ

این ارور و کدهای خطا که در بعضی موارد در ماشین های ظرفشویی سامسونگ به چشم میخورند، همگی به اختلالات عملکرد دستگاه مربوط می‌شوند و عمدتا از بروز اختلال در برد الکترونیکی و موتور دستگاه خبر می‌دهند. یکی از کارهایی که احتمال دارد در بسیاری از موارد مشکل گشا باشد، ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ است.

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی
بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی

برای ریست کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ به صورت زیر عمل کنید

ابتدا دستگاه را خاموش کرده و از برق بکشید.
همچنین شیر ورودی آب را نیز ببندید. اجازه دهید دستگاه در این حالت به مدت 15 تا 20 دقیقه باقی بماند.
مجدد شیر آب را باز کرده و دستگاه را به برق متصل کنید و دکمه روشن و استارت سیستم را بفشارید.

بررسی و نحوه رفع ارورهای F3 و F5 ماشین ظرفشویی سامسونگ

هنگامی که ارور و کد خطای f3 روی نمایشگر ماشین ظرفشویی سامسونگ نشان داده می‌شود، اغلب به این معناست که دستگاه دچار اختلال نشتی یا آبریزش در بخش‌های پایینی شده است. در چنین مواردی در صورتی که سینی پایینی از آب پر باشد، سوئیچ شناور فعال شده و دستگاه ارور و کد خطای f3 را نشان خواهد داد.

بررسی و نحوه رفع ارور و کد خطای LC ماشین ظرفشویی سامسونگ

کد خطا و ارور مورد نظر به وجود نشتی در کل سیستم اشاره می‌کند و همچنین یافتن محل دقیق نشتی ممکن است ساده نباشد. برای رفع ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی سامسونگ ابتدا به دنبال محل دقیق نشتی یا آبریزش باشید. در شرایطی که محل اتصال شیر ورودی آب نشتی دارد، آب را از کنتور قطع کنید و سپس شیر ورودی را بسته و دستگاه را از برق بکشید. سپس با تهیه شیر و اتصال جدید، اقدام به تعویض آن کنید. در چنین مواردی حتما با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید و به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید. ممکن است عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

کلام پایانی

کد های خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه رفع آنها در این مقاله بیان شد. توصیه می شود در صورتی که دانش و تخصص کافی در زمینه برطرف کردن ارور و کد های خطا ماشین ظرفشویی سامسونگ را ندارید، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید تا به سایر قطعات دستگاه آسیب جدی وارد نشود. اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد. این مجموعه در تمامی مناطق استان البرز خدمات رسانی دارد و به واسطه شعب فعال در استان، هر زمان که نیاز به کمک داشته باشید در یک قدمی شماست.

 

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

6 پاسخ

 1. سلام. آشنای ما درمورد دستگاهمون گفتن هیترش مشکلی نداره که ارورhe میده. یعنی باید بردم رو عوض کنم؟ مبلغ برد چقدره؟

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   لطفا بر اساس گفته های افراد غیرفنی در مورد ایراد دستگاه تصمیم بگیرید.
   دستگاه باید توسط فرد متخصص بررسی و عیب یابی بشه و بعد در مورد قطعات معیوب اعلام هزینه میشه.
   در صورت تمایل با شماره 02636191 تماس بگیرید.

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   اگر ظرفشوییتون همچنان خطای le میده با شماره 02636191 تماس بگیرید.
   البته قبلش چک کنید که زیر دستگاه در هنگام نظافت مرطوب نشده باشه. سنسور دستگاه به رطوبت جزئی هم حساس هست.

 2. من یه ظرفشویی دارم چندساله ازش استفاده نکردم و نیاز به سرویس کار دارم تا راه‌اندازی کنه و سرویس کامل انجام بده

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   درخواستتون رو می تونید از طریق وبسایت اینانلو سرویس یا شماره 02636191 ثبت کنید.
   تکنسین در اسرع وقت برای سرویس و راه اندازی دستگاه مراجعه می کنه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields