۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی 11 علت صدای مایکروفر سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی 11 علت صدای مایکروفر سامسونگ

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

در صورتی که برای پخت و پز یا گرم کردن غذا سراغ مایکروفر یا مایکروویو سامسونگ خود رفتید و پس از روشن کردن دستگاه و به کار افتادن آن متوجه شدید صدای غیرمعمول، ناهنجار و بلندی می‌دهد، این مقاله اینانلو سرویس به شما کمک می‌کند تا علت صدای مایکروفر سامسونگ را بیابید.

در شرایط استفاده از مایکروفر سامسونگ باید متوجه باشید که چرخش سینی غذا گرم کن و شروع به کار مایکروویو سامسونگ بی صدا است. اگر بی صدا نباشد و صدا بلندتر از حد معمول باشد و یا بعضی مواقع صداهای غیرعادی از مایکروفر سامسونگ شنیده شود، نشانه خرابی بعضی از قطعات داخلی آن می باشد. در این مقاله دلایل را بررسی و نحوه رفع آن ها ارائه خواهیم داد.

علت صدای مایکروفر سامسونگ

در صورت متوجه شدن صدای غیرعادی و غیرطبیعی از مایکروفر سامسونگ، امکان دارد قطعه ای در دستگاه خراب شده باشد و نیاز به تعمیرات داشته باشد. در صورت وجود نقص فنی در هریک از قطعات مایکروفر سامسونگ از جمله موتور گردان، مگنترون، کوپل، غلتک های زیر سینی و … ممکن است شاهد صدای غیر طبیعی از مایکروفر سامسونگ باشید. در ادامه مقاله به بررسی علل صدای غیر طبیعی مایکروفر سامسونگ خواهیم پرداخت.

خرابی سینی از جمله علت صدای مایکروفر سامسونگ

اولین و رایج ترین دلیل که می‌تواند منجر به صدای زیاد مایکروفر سامسونگ شما شود، خرابی سینی مایکروفر است که شاید از نظر شما یک اختلال ساده بنظر برسد. اغلب علت صدا دادن سینی ناشی از عدم قرار گرفتن صحیح آن روی کوپلینگ یا همان قطعه پلاستیکی زیر سینی می‌باشد. به همین خاطر حتما در حین قرار دادن سینی روی کوپلینگ دقت کافی داشته باشید.

 خرابی ترانس دلیل صدای مایکروفر سامسونگ
خرابی ترانس دلیل صدای مایکروفر سامسونگ

اختلال در موتور گردان از جمله دلایل صدای مایکروفر سامسونگ

در صورتی که صدایی از سمت کف و سینی دستگاه به گوش می رسد، ممکن است علت صدای مایکروفر از موتور گردان آن باشد. این موتور درست زیر سینی مایکروویو قرار می‌گیرد و به همراه قطعات دیگری همچون ریل و غلتک‌ها به چرخیدن صفحه مایکروفر کمک می‌کند. در این شرایط باید سینی ماکروفر برداشته شود تا بتوان موتور گردان را چک و بررسی کرد. اختلال صدای زیاد مایکروفر سامسونگ از این قسمت باشد، موتور باید تعویض یا تعمیر شود.
در صورتی که صدایی شبیه ساییدگی از مایکروفر سامسونگ خارج شود، به احتمال زیاد اختلال از موتور گردان مایکروفر است.

خرابی مگنترون علت صدای مایکروفر

مگنترون مایکروفر، یک لامپ خلا است که با ایجاد امواج در ماکروویو گرما تولید می‌کند. در حالت عادی طول این امواج کوتاه است و صدایی به گوش نمی‌رسد اما اگر مگنترون خراب شود، طول موج افزایش پیدا می‌کند و ماکروفر صدا می‌دهد. اگر صدایی که از ماکروفر تان می‌شنوید شبیه وزوز است، احتمال می‌رود که مشکل از همین قسمت باشد.

خرابی کوپل

کوپل مایکروفر نیز یکی دیگر از قطعاتی است که به چرخش سینی گردان کمک می‌کند و سر شفت موتور چفت می‌شود. در صورتی که دهانه کوپل ترک بخورد یا بشکند، مایکروفر صدای غیرطبیعی می‌دهد که در این حالت کوپل باید تعویض شود. به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر و رفع صدای مایکروفر سامسونگ نکنید.

خرابی غلطک های زیر سینی از جمله علل صدای مایکروویو سامسونگ

صدای مایکروفر سامسونگ اگر از سمت سینی باشد، به جز موارد ذکر شده می‌تواند ناشی از غلتک زیر صفحه مایکروفر می باشد. باید با برداشتن سینی، از سالم بودن غلتک‌ها اطمینان حاصل کرد.
ترک خوردن و استهلاک این قطعات می‌تواند در زمان چرخش سینی صدا تولید کند. راه حل این اختلال، تعویض غلتک‌هاست.

خرابی ریل زیر صفحه دستگاه از جمله علت صدای مایکروفر

همانگونه که مطلع هستید، سینی روی ریلی قرار دارد تا بتواند به درستی بچرخد. هر گونه آسیب در این ریل سبب چرخش صفحه با اصطکاک می‌شود در نتیجه مایکروفر صدا می‌دهد. ریل‌ها باید تعویض شوند تا اختلال صدای زیاد مایکروفر سامسونگ حل شود.

دیود ولتاژ بالا از جمله علل صدای ماکروفر سامسونگ

آسیب دیدن دیود ولتاژ بالای مایکروفر به کمک خازن و مگنترون، در تولید گرما نقش دارد. صدای بلند یا نویز از مایکروفر می‌تواند به دلیل آسیب دیدگی دیود باشد. تست کردن دیود مستلزم دشارژ کردن خازن برای جلوگیری از خطر برق گرفتگی ست، بهتر است این کار و همچنین تعویض دیود به تکنسین متخصص مایکروفر سپرده شود.

رفع مشکل صدای مایکروفر سامسونگ
رفع مشکل صدای مایکروفر سامسونگ

خرابی فن خنک کننده از جمله علت صدای مایکروفر

فن مایکروویو وظیفه خنک کردن مگنترون را به عهده دارد. این قطعه درون کابین مایکروویو قرار می گیرد و در صورتی که علت صدای مایکروفر و سولاردام شما باشد، باید دستگاه باز شود و مطمئن شوید که جسم مزاحمی با فن برخورد نمی‌کند و پره‌‌های فن سالم است. در این شرایط با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید و از کارشناسان اینانلو سرویس کمک بخواهید.

خرابی خازن از جمله دلایل صدای زیاد مایکروفر سامسونگ

از دیگر دلایل صدای زیاد مایکروفر سامسونگ، خرابی خازن دستگاه می‌باشد. بدون شک با خرابی این قطعه صدای وحشتناکی به گوش شما خواهد رسید و به مرور زمان می‌تواند صدای بیشتری از خود تولید کند. بهتر است بدانید، مهم ترین وظیفه خازن، ذخیره ولتاژ کافی جهت انتقال آن به مدار در مواقع مورد نیاز می‌باشد تا غذای موجود روی سینی به‌صورت کامل گرم شود. در نتیجه توجه داشته باشید خرابی این قطعه علیرغم صدای زیاد می‌تواند منجر به خرابی ترانس دستگاه نیز شود.

خرابی ترانس از جمله علل صدای مایکروفر

ترانس از جمله قطعات گران‌ قیمت مایکروفر شما می‌باشد. هزینه خرید و تعویض ترانس نسبت به سایر قطعات بیشتر است. برق ورودی مایکروفر از طریق ترانس دستگاه عبور می‌کند تا به مراتب پس از عبور از قطعاتی همچون فیوزها و دیود، به مگنترون برسد و در نتیجه گرمای کافی جهت گرم شدن غذا در مایکروفر تولید شود. هنگامی که ترانس خراب شود، می‌تواند به مراتب منجر به صدای زیاد مایکروویو و حتی بلند شدن دود از مایکروفر سامسونگ گردد.

جرقه زدن از جمله علت صدای مایکروفر سامسونگ

مشکل جرقه زدن مایکروفر به عنوان یکی از مشکلاتی می‌باشد که اغلب در دفعات ابتدایی استفاده از مایکروویو با آن روبرو می‌شویم. زیرا ممکن است ظروف فلزی را درون دستگاه قرار دهیم که پس از گذشت 5 الی 10 ثانیه با جرقه زدن مایکروفر روبرو خواهید شد. در نتیجه اختلال جرقه زدن مایکروویو می‌تواند منجر به صدای زیاد مایکروفر سامسونگ شود. در این مواقع توصیه می‌شود در صورت مشاهده چنین خرابی فورا مایکروفر سامسونگ را از طریق دکمه Stop خاموش کنید. لازم است بدانید بی توجهی به جرقه زدن مایکروفر، می‌تواند خرابی گسترده ای برای شما به همراه داشته باشد.

خرابی کاور میکا

کاور میکا در محفظه داخلی مایکروفر قرار دارد. مهم ترین وظیفه این کاور پخش کردن گرمای تولیدی توسط مگنترون در محیط داخلی دستگاه می‌باشد. گاهی ممکن است این قطعه دچار خرابی شود و در صورت خرابی این قطعه، احتمالا با مشکلاتی مانند جرقه زدن و صدای زیاد مایکروفر سامسونگ روبرو خواهید شد. در این شرایط تنها راهکار، تعویض کاور میکا با قطعه جایگزین می‌باشد که در اینانلو سرویس این پروسه به‌صورت ۰ تا ۱۰۰ انجام می‌ شود. جهت تعویض کاور میکا مایکروفر می‌توانید با کارشناسان مجموعه اینانلو سرویس تماس بگیرید.

 خرابی سینی دلیل ایجاد صدای مایکروفر سامسونگ
خرابی سینی دلیل ایجاد صدای مایکروفر سامسونگ

سرویس و تعمیر تخصصی و رفع صدای مایکروویو سامسونگ

مایکروفر سامسونگ ولتاژ برقی ورودی توسط ترانس، دیود و خازن را بالا می‌برد تا مگنترون بتواند امواج مایکروویو را تولید کند. به همین خاطر اگر تعمیر خودسرانه و بدون داشتن دانش فنی و ابزار لازم انجام دهید بسیار خطرناک است و خطرات جبران ناپذیری به همراه دارد. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که هرگز خودتان تعمیر ماکروویو سامسونگ را انجام ندهید و این را به تکنسین های ماهر بپردازید. اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لوازم خانگی نماینده رسمی 130 برند و دارای کد فعال نمایندگی است.

از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد.

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند.

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

  1. من با اینکه مواد غذایی رو با ظروف مخصوص ماکرو داخل ماکرو میزارم باز بعضی وقتها صدای جرقه و اتصالی میده چرا؟؟؟

    1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
      دلایل مختلفی برای جرقه زدن و اتصالی کردن ماکروفر وجود دارد، حتی اگر از ظروف مخصوص ماکروفر استفاده کنید.
      دستگاه باید توسط متخصص بررسی شود. جهت همهنگی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields