۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۹ دی ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

وظیفه ترموستات به طور کلی نگه داشتن دمای آب در درجه ای مشخص شده و برنامه ریزی شده می باشد. اگر دمای آب از حد تعریف شده پایین تر آمد، ترموستات دمای آب را به درجه مورد نیاز میرساند.

اگر آب ماشین ظرفشویی شما در زمان شستشو به اندازه مناسب گرم نشد و ظرف ها را کثیف به شما تحویل داد، ظرفشویی دچار خرابی شده است. بهتر است که هر چه زودتر به فکر تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی خود باشید.

فایل صوتی مقاله تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی

نشانه های خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی
 •  ظرف ها در ماشین ظرفشویی به درستی شسته نمی شوند.
 •  چربی ها روی سطح ظرف باقی می مانند.
 • آب گرم نمی شود.
 •  آب بیش از حد سرد یا بیش از حد گرم می شود.
 •  تایمر متوقف می شود.
 • دستگاه در حین آبگیری ظرف ها، ممکن است با مشکل مواجه شود.

نقش ترموستات ظرفشویی در عملکرد آن

ترموستات یکی از بخش های بسیار مهم در ماشین ظرفشویی است که دمای آب را تنظیم می کند. وجود این قطعه در ماشین ظرفشویی سبب می شود تا آب همیشه گرم باشد. اگر دمای آب به هر علتی بیش از حد کاهش یا افزایش پیدا کرده باشد، ترموستات مجدد برای تنظیم دمای آب اقدام می کند. ترموستات دمای آب را در ماشین ظرفشویی در درجه ی مشخص نگه می دارد. اگر به هر دلیل این قطعه دچار خرابی شود، تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی واجب خواهد شد.

جدی نگرفتن تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی باعث خراب شدن قطعات دیگر و شست و شوی نامناسب ظروف خواهد شد. به همین خاطر اگر با خرابی این قطعه مواجه شدید، فورا برای تعمیر ترموستات ظرفشویی اقدام کنید.

ترموستات ظرفشویی
ترموستات ظرفشویی

تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی و علل خرابی آن

ترموستات از اصلی ترین بخش های ماشین ظرفشویی می باشد. وظیفه آن گرم کردن آب و افزایش دمای آن جهت شستشوی بهتر ظروف داخل دستگاه می باشد. اگر این قطعه به درستی عمل نکند، ظروف به خوبی شسته نمی شود و نیاز به تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی می باشد.

در اغلب موارد با مشکلاتی مانند گرم نشدن آب ظرفشویی، اختلال در حین آبگیری ظروف و توقف کامل تایمر ظرفشویی مواجه می شوید. که این موارد نشان دهنده خرابی و نیاز به تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی می باشد.

اگر دانش فنی ندارید، به هیچ وجه اقدام به تعویض و تعمیر ترموستات ظرفشویی خود نکنید. ممکن است خطرات جانی و مالی جبران ناپذیری برای شما داشته باشد. حتما تعمیر ماشین ظرفشویی خود را به تعمیرکار مجرب بسپارید.

بررسی نشانه های خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

 • تمیز نشستن ظرف ها در ماشین ظرفشویی
 • باقی ماندن چربی بر سطح ظرف ها در ماشین ظرفشویی
 • گرم نشدن آب موجود در ماشین ظرفشویی
 • بیش از حد سرد شدن و یا گرم شدن آب ماشین ظرفشویی
 • متوقف شدن تایمر ماشین ظرفشویی
 • وجود اختلال در فرآیند آبگیری ماشین ظرفشویی
نشانه های خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی
نشانه های خرابی ترموستات ماشین ظرفشویی

تعیین دمای مناسب و تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی

اگر ترموستات ماشین ظرفشویی دچار خرابی شده باشد، ممکن است قبل از رسیدن دما به 97 درجه سانتی گراد، دستور قطع گرم شدن آب را بدهد. این اتفاق باعث تمیز نشستن ظرف ها خواهد شد. در حالی که اگر المنت حرارتی یا ترموستات از سلامت کافی برخوردار باشد، باید مانع از بالا رفتن دمای آب به بیش از 97 درجه سانتی گراد شود. زمانی که دمای آب در کمتر از 97 درجه سانتی گراد متوقف شود، این قطعه مهم آسیب دیده و باید هر چه زود تر در جهت تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی  اقدام نمایید.

نحوه تعویض و تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی

تعویض ترموستات ظرفشویی، شامل مراحلی است که باید به ترتیب و با دقت زیاد انجام گیرد. قطعات ماشین ظرفشویی بسیار منسجم و مرتبط به یکدیگر می باشند و در صورت خرابی هر قطعه، عملکرد باقی قطعات با اختلال مواجه خواهد شد. در نتیجه بهتر است در صورت نیاز به تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی، به هیچ وجه خودتان اقدام به رفع عیب آن نکنید.

اینانلو سرویس با شعب فعال در سطح استان البرز، از جمله مهرشهر، جهانشهر، کیانمهر، نظرآباد و… پشتیبان شماست. پس در صورت مشاهده خرابی دستگاه فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا از تکنسین های ماهر خود به محل مورد نظر شما اعزام نمایند. در نظر داشته باشید که در زمان مناسب اقدام به تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی کنید تا از آسیب های احتمالی به سایر قطعات سالم دستگاه جلوگیری شود.

ابزار آلات مورد نیاز در جهت تعویض و تعمیر ترموستات ظرفشویی

شما برای تعویض و تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی نیاز به ابزار و وسایل کارآمد و مشخص دارید که در انجام کار، دچار مشکل نشوید.

 • ست آچار مهره
 • پیچ گوشتی
 • دستکش کار

نکات ایمنی در زمان تعویض و تعمیر ترموستات ظرفشویی

برای عیب یابی و تعمیر هرگونه لوازم برقی، باید اصول و نکات ایمنی مربوط آن را رعایت کنید. ماشین ظرفشویی نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود. قبل از هر کاری حتما اتصال کابل برق و دوشاخه دستگاه ماشین ظرفشویی را از پریز برق بکشید.

برای اطمینان از قطع بودن جریان برق در ماشین ظرفشویی، کلید های آن را بفشارید.اگر جریان برق به طور کامل در دستگاه ماشین ظرفشویی قطع باشد، ال ای دی کنترل پنل روشن نخواهد شد. تاکید اینانلو سرویس بر این است، که به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر نکنید.

تعویض و تعمیر ترموستات ظرفشویی
تعویض و تعمیر ترموستات ظرفشویی

نحوه تنظیم مجدد ترموستات ظرفشویی

ترموستات ماشین ظرفشویی شامل دو عملکرد می شود. برای گرم کردن آب برای شستشوی ظرف ها به المنت گرم کننده متصل می شود و دمای مناسب برای خشک کردن ظروف را حفظ می کند.

اگر  ترموستات به درستی با المنت گرمایشی ارتباط برقرار نمی کند، ممکن است نیاز به تنظیم مجدد داشته باشد. فرسایش، استفاده مداوم بدون سرویس دوره ای و نگهداری نامناسب و تغییر چرخه ماشین ظرفشویی در حین کار می تواند تعمیر ترموستات ظرفشویی را واجب کند.

 • دو طرف پنل جلویی در قسمت پایین ماشین ظرفشویی را بالا نگه دارید. هر دو طرف پنل را با دستان خود به جلو بکشید. پنل ظاهر خواهد شد.
 • محل قرار گیری ترموستات ماشین ظرفشویی را پیدا کنید.
 • ترموستات یک قطعه گرد و کوچک است که در کنار تایمر ماشین ظرفشویی قرار می گیرد.
 • قطر ترموستات تقریبا 2 اینچ است و سیم های رنگی مختلفی از کنار آن خارج می شود.
 • دکمه زیر ترموستات را بفشارید و آن را برای 10 تا 15 ثانیه نگه دارید و سپس رها کنید.
 • این دکمه ترموستات را به تنظیمات کارخانه باز می گرداند.
 • پنل را مجدد در جای خود قرار دهید.اینانلو سرویس نماینده رسمی 130 برند معتبر لوازم خانگی از جمله سامسونگ، ال جی، پاکشوما، بوش، جنرال الکتریک و… می باشد. این مجموعه با استفاده از قطعات اصل و اورجینال تعویض و تعمیر ترموستات ماشین ظرفشویی و باقی لوازم خانگی شما را به بهترین شکل انجام خواهد داد. در ضمن این مجموعه تمامی خدمات خود را تا شش ماه گارانتی می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل کثیف بودن ظروف و اتمام کار چند دقیقه ای طرفشویی اسنوا چیست؟

در مرحله اول بررسی نمایید تا آب وارد دستگاه می شود یا خیر. برای رفع مشکل آن باید شیر برقی چک شود، در مرحله بعد بررسی نمایید تا سنسور آب مشکلی نداشته باشید، همچنین دو سر آبپاش های ظرفشویی را باز نمایید و با تکان دادن و ضرب زدن رسوب زدایی کنید، در مرحله آخر چنانچه مشکل برطرف نشد به بررسی تایمر بپردازید. برای رفع مشکل و تعمیر ظرفشویی می توانید از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا درب ماشین لباسشویی جی پلاس پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود؟

اگر درب ماشین لباسشویی پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود، درب را کمی به سمت داخل فشار دهید سپس دستگیره درب را بکشید تا آزاد شده و باز شود. چنانچه درب دستگاه همچنان باز نمی‌شود، نیاز است کارشناس برای بررسی و رفع ایراد دستگاه مراجعه نمایند.

آخرین سوال پرسیده شده

 دلیل اینکه جارو برقی با لرزش کار میکنه چیه؟

در هنگام بروز این ایراد احتمالاً نگهدارنده های لاستیک موتور شل و یا خراب شده است. تکنسین  باید دستگاه را چک کند اگر نگهدارنده ها شل شده است آن را محکم میکند، اگر مشکل خراب شدن نگهدارنده های پلاستیکی باشد باید آن را تعویض کرد. در هر کجای استان البرز که باشید برای بررسی خرابی جاروبرقی می توانید به دفاتر شرق و غرب اینانلو سرویس مراجعه کنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

"*" indicates required fields