۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تعمیر یخچال فریزر بوران در کرج
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تعمیر یخچال فریزر بوران در کرج

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خرابی یخچال بوران می‌تواند به سلامت مواد غذایی نیز آسیب بزند و خسارت زیادی به صاحبان این دستگاه‌ وارد نماید. سرویس دوره ای منظم یخچال بوران می‌تواند سبب شناسایی مشکلات و ایرادات جزئی در دستگاه گردد. با این کار بسیاری از اختلالات دستگاه پیش از اینکه به خرابی اساسی تبدیل شوند مشخص شده، با هزینه های جزئی قابل رفع هستند.

تعمیر یخچال بوران هنگامی که خنک نمی کند

زمانی که یخچال بوران شما خنک نمی کند، موارد زیر را چک و بررسی کنید، البته به این نکته توجه داشته باشید که نوع یخچال بوران شما الکترونیکی ، نیمه مکانیکی و یا مکانیکی است.بعد با توجه به نوع یخچال بوران خود، بررسی کنید که چرا یخچال بوران شما برودت ندارد.

اگر یخچال بوران شما از نوع الکتریکی است، باید موارد زیر را چک و بررسی کنید

 • سنسور یخچال فریزر بوران
 • ترمودیسک یخچال فریزر بوران
 • برد الکترونیکی یخچال فریزر بوران
 • المنت یخچال فریزر بوران
 • گاز یخچال فریزر بوران
 • کمپرسور یخچال فریزر بوران

پس از بررسی موارد بالا، اگر عیب از هر کدام از موارد ذکر شده باشد، باید برای تعمیر یخچال بوران خود با یک، تعمیرکار حرفه ای، متخصص و کاربلد تماس حاصل فرمایید. توجه داشته باشید که تعمیر قطعات بالا نیازمند تخصص می باشد و خودتان به هیچ وجه نباید اقدام به تعمیر یخچال بوران کنید زیرا ممکن است عواقب جبران ناپذیری برای شما داشته باشد.

در صورتی که یخچال بوران شما ، از نوع مکانیکی است، باید موارد زیر را چک و بررسی کنید

 • ترموستات یخچال فریزر بوران
 • گاز یخچال فریزر بوران
 • لاستیک دور درب یخچال فریزر بوران
 • کمپرسور یخچال فریزر بوران

خرابی ترموستات و تعمیر یخچال بوران

اگر پس از بررسی ترموستات یخچال بوران خود، متوجه شدید که ایراد از ترموستات یخچال می باشد و به همین خاطر برودت ندارد، باید برای تنظیم ترموستات اقدام کنید. در صورتی که با تنظیم مجدد ترموستات اختلال برطرف نشد، برای تعویض آن از اینانلو سرویس کمک بگیرید.

کم شدن گاز یخچال نیز یکی از دلیلهای خنک نکردن، یخچال بوران می باشد، که با شارژ گاز و تعمیر یخچال بوران خود می توانید این مورد را برطرف کنید. در چنین شرایطی می توانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 با کارشناسان اینانلو سرویس ارتباط بگیرید.

خرابی لاستیک دور درب و تعمیر یخچال بوران

عیب یابی و تعمیر یخچال بوران در کرج با اینانلو سرویس
عیب یابی و تعمیر یخچال بوران در کرج با اینانلو سرویس

در بعضی موارد به علت از بین رفتن لاستیک دور درب یخچال بوران و یا فرسوده و یا کهنه شدن آن امکان دارد که لاستیک از محله قرار گیری خود خارج شود، به همین دلیل درب یخچال بوران به درستی بسته نخواهد شد و هوای داخل کابین گرم می شود. برای رفع این اختلال باید لاستیک دور درب یخچال بوران را تعویض کنید.

خرابی کمپرسور و تعمیر یخچال بوران در کرج

در صورتی که عدم برودت به دلیل موارد ذکر شده نبود، امکان دارد که کمپرسور دستگاه دچار ایراد شده باشد که برای رفع ایراد آن باید از یک تکنسین حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید. اما در شرایطی که یخچال بوران شما از نوع نیمه الکترونیک باشد، موارد زیر قابل بررسی است.

 • ترمودیسک یخچال بوران
 • المنت یخچال بوران
 • گاز یخچال بوران
 • تایمر یخچال بوران
 • لاستیک دور درب یخچال بوران
 • کمپرسور یخچال بوران

در بعضی موارد، امکان دارد، تایمر یخچال بوران شما با اختلال مواجه شده باشد و درجه یخچال بوران به اشتباه تعیین شده باشد، در این صورت باید از یک متخصص و تکنسین حرفه ای کمک بگیرید تا به تعمیر یخچال بوران بپردازند.

خرابی المنت و تعمیر یخچال بوران

اگر پس از بررسی دستگاه دریافتید که عدم برودت یخچال بوران ممکن است منشا از اختلال المنت های دستگاه باشد، قطعا باید المنت های دستگاه را تعمیر یا تعویض کنید.

احتمال دارد که علت عدم برودت یخچال شما به دلیل کمبود گاز یخچال نیز باشد. با شارژ گاز یخچال بوران، قطعا این اختلال برطرف خواهد شد.

در مرحله آخر در صورتی که با چک و بررسی تمامی موارد ذکر شده هیچ گونه اختلالی در دستگاه خود، مشاهده نکردید باید کمپرسور یخچال بوران را بررسی کنید. در چنین شرایطی حتما با کارشناسان اینانلو سرویس با شماره های 02636191 و 02691300200 در تماس باشید.

برفک زدن و تعمیر یخچال بوران در کرج

تشکیل برفک در یخچال بوران، به خصوص در مدل های قدیمی تر یکی از رایج ترین اختلالات به وجود آمده می باشد و  برای رفع آن باید موارد زیر را بررسی کنید.

در صورتی که یخچال، در محلی قرار دارد که در محیط رطوبت زیادی وجود دارد، هر بار که درب یخچال بوران خود را  بسته و باز کنید، مقدار زیادی رطوبت به داخل کابین یخچال وارد می شود. همین مسئله سبب می شود، یخچال بوران شما برفک بزند. در نتیجه برای جلوگیری از این اتفاق اینانلو سرویس پیشنهاد می کند که یخچال بوران خود را کنار سماور و اجاق گاز قرار ندهید.

از دیگر دلایل برفک زدن یخچال بوران می توان به خرابی لاستیک دور درب یخچال اشاره کرد. زیرا در این شرایط درب یخچال بوران شما به درستی بسته نخواهد شد. در نتیجه گرما و رطوبت بیرون به داخل کابین یخچال وارد می شود.

داغ کردن کمپرسور و تعمیر یخچال بوران

اغلب داغ شدن موتور یخچال بوران تا 80 درصد طبیعی است و نگران کننده نخواهد بود. اما در صورتی که احساس کردید داغ شدن کمپرسور یخچال بوران از حد طبیعی خود خارج شده است، در مرحله اول بهتر است رله اورلود موتور را چک و بررسی کنید. در شرایط مشاهده هرگونه اختلال با یک تعمیرکار حرفه ای و مجرب ارتباط بگیرید. از تعمیرکار بخواهید، بررسی کند که مدار کیپ نکرده باشد . در صورتی که ایراد در موارد بالا نبود بررسی کنید که کمپرسور یخچال بوران نسوخته باشد، زیرا سوختن کمپرسور یکی از رایج ترین دلایل داغ شدن موتور یخچال می باشد.

تعمیر یخچال بوران توسط اینانلو سرویس به وسعت استان البرز
تعمیر یخچال بوران توسط اینانلو سرویس به وسعت استان البرز

صدای غیر طبیعی و تعمیر یخچال بوران

در صورتی که یخچال بوران شما در زمان کارکرد، صدای زیاد و غیر طبیعی تولید می کند، دلایل زیادی دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

در مرحله اول ممکن است، که ایراد در فن های یخچال یا فریزر بوران باشد و یکی از فن های به کار رفته در یخچال دچار اختلال شده باشد. به همین خاطر سبب می شود یخچال بوران در زمان کار صدای زیادی تولید کند. برای رفع این اختلال بهتر است که فن معیوب را تعویض کنید تا از بروز اختلالات جدی تر جلوگیری کنید.

احتمال دارد دلیل صدای ناهنجار یخچال های بوران، اختلال در موتور فن کندانسور یخچال باشد. اغلب قطعه کندانسور در کنار خود، برای خنک ماندن یک فن نیز دارد. اگر موتور آن دچار اختلال شد و یا در اثر کثیف شدن و یا خشک شدن به درستی کار نکند، سبب بروز  صدا غیر طبیعی در یخچال می شود.

در برخی شرایط و بعضی از مدل های یخچال، به علت استارت زدن و یا اتومات کردن، سیستم برفک زدای یخچال بوران، احتمال دارد که صدای تق تق یخچال به گوش برسد، که کاملا طبیعی است.

گاهی در اثر مستهلک و فرسوده شدن و گذشت عمر مفید یخچال بوران، لوله های مسیر حرکت گاز یخچال فریزر بوران فرسوده می شوند. در این شرایط احتمال دارد، داخل لوله ها رسوب گرفته باشد، به همین خاطر امکان دارد که زمان حرکت گاز در لوله ها، صدای غیر طبیعی مانند زوزه کشیدن احساس کنید.

در بعضی موارد نیز از یخچال بوران خود صدای قل قل خواهید شنید. این صوت در یخچال ها به علت روغن موجود در کمپرسور دستگاه تولید می شود. علت های مختلفی مانند جابجایی بد و یا راه اندازی یخچال بوران سبب تولید این صدا خواهد شد.

تولید صدای غیر طبیعی و از کار افتادن یخچال و تعمیر یخچال بوران

احتمال دارد در یخچال فریزر بوران خود، مشاهده کرده باشید پیش از اینکه یخچال بوران شما شروع به کار کند، صدای خاصی از خود تولید کند و سپس از کار بیفتد، در چنین شرایطی باید موارد زیر را بررسی کنید و در صورت نیاز به تعمیر یخچال بوران خود با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

امکان دارد که رله استارت یخچال فریزر بوران خراب باشد. مسیر گردش گاز در یخچال فریزر بوران مسدود شده باشد. برای برطرف کردن این اختلال باید لوله های عبور گاز را بررسی و تعویض کنید. احتمال دارد موتور یخچال بوران شما نیز نیم سوز شده باشد و به همین خاطر یخچال فریزر بوران پیش از شروع به کار از خود صدای خاص و غیر طبیعی تولید کند، که برای تعویض آن حتما باید از یک تعمیرکار کاربلد کمک بگیرید.

در صورتی که اختلال از موارد ذکر شده نبود، احتمالا اورلود دچار اختلال شده باشد و یا برق دستگاه ضعیف باشد.

عیب یابی و تعمیر یخچال بوران، هنگامی که سبب یخ زدن مواد غذایی می شود

در برخی از موارد احتمال دارد هنگامی که مواد غذایی را داخل یخچال بوران قرار می دهید، پس از گذشت مدت زمانی کوتاه، دچار یخ زدگی می شود. در این صورت حتما به بررسی موارد زیر بپردازید.

ابتدا در مرحله اول چک و بررسی کنید که یخچال فریزر بوران شما، یکسره کار نکند و اتومات کردن آن دچار اختلال نشده باشد. در صورتی که در این قسمت اختلالی وجود نداشت ترموستات دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. بهتر است بدانید خرابی در ترموستات سبب می شود که یخچال بوران نتواند دمای مورد نظر را تنظیم کند به همین خاطر با بالا رفتن دمای دستگاه، مواد غذایی داخل کابین یخچال بوران یخ می زند. در شرایطی که اختلال در موارد بالا نبود، بهتر است چک و بررسی کنید که دریچه دمپر یخچال فریزر بوران بیش از حد باز نشده باشد.

شماره 02636191 مرکز تعمیر یخچال بوران در کرج و البرز
شماره 02636191 مرکز تعمیر یخچال بوران در کرج و البرز

سوالات متداول تعمیر یخچال فریزر بوران

دلیل عدم کارکرد یخچال بوران چیست و چرا سرما ندارد و چرا پس از چند لحظه موتور یخچال فریزر صدای چیک چیک می دهد ؟

در این شرایط ممکن است که اختلال از خرابی رله استارت، معیوب بودن موتور یخچال بوران و وجود اختلال در کمپرسور یا سیکل گردش گاز باشد.

کمپرسور یخچال فریزر بوران خوب کار می کند حتی برودت نیز مطلوب است اما چرا لامپ یخچال روشن نمی شود ؟

در این شرایط احتمال دارد که لامپ سوخته باشد، کنتاکتهای اتصال سرپیچ به لامپ به خوبی اتصال برقرار نمی کنند. شستی معکوس لامپ یخچال بوران دچار خرابی شده و یا سیم کشی روشنایی دستگاه معیوب شده است.

چرا موتور یخچال بوران مدت زیادی کار می کند،  در صورتی که برودت مطلوب نیست حتی شارژ گاز هم نیاز نیست.

در حالتی که موتور یخچال بوران شما مدت زیادی کار می کند، اما برودت یخچال بوران مناسب نیست حتی گاز یخچال هم کامل می باشد، در این شرایط الزامی ست که بررسی کنید موتور کمپرس لازم را داشته باشید. در صورتی که کمپرسور یخچال فریزر بوران اختلال داشت، باید آن را تعویض کنید.

کلام پایانی

در صورت مواجه شدن با هر گونه از اختلال های ذکر شده با اینانلو سرویس تماس بگیرید. می توانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 با کارشناسان اینانلو سرویس در ارتباط باشید. حتی می توانید از طریق وبسایت مجموعه اینانلو سرویس ثبت درخواست کنید تا شامل 10% تخفیف شوید.

خدمات رسانی اینانلو سرویس به وسعت کل استان البرز است. این مجموعه از شرقی ترین نقطه تا غربی ترین نقطه استان البرز را خدمات رسانی می کند. از جمله این مناطق می توان به کوهسار، چندار، هشتگرد، شهرجدید هشتگرد، نظرآباد، گلسار، مهرشهر، فردیس، محمدشهر، ماهدشت، باغستان، گوهردشت، کوی کارمندان، سرآسیاب، ملارد و… اشاره کرد. اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند لوازم خانگی مانند پاکشوما، سامسونگ، بوش، ال جی، بوران، مهیان، جنرال هاوس، هیمالیا و.. می باشد که تمامی آن ها دارای کد نمایندگی فعال می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields