۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۲۹ تیر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

چرا صفحه نمایش کار نمی کند؟ تنظیماتی که می خواهید به یخچال اعمال کنید از طریق صفحه نمایش باید وارد شوند. با از کار افتادن صفحه نمایش یخچال، شما عملاً دیگر قادر به کنترل یخچال نخواهید بود. اینانلو سرویس در اینجا قصد دارد این موضوع را به صورت تخصصی برای شما بررسی کند.

صفحه نمایش یخچال یکی از قسمت های بسیار مهم است که شما به کمک آن می توانید تنظیمات دلخواه خود را اعمال کنید. معنای کلمات روی نمایشگر و دکمه های یخچال فریزر در برند و مدل های مختلف با هم تفاوت های زیادی دارند. بعضی از این کلمات و دکمه ها در اغلب مدل ها مشترک بوده و تعدادی بر اساس برند، مدل و قابلیت های دستگاه ممکن است با هم متفاوت باشند.

با توجه به اینکه اکثر این تنظیمات به کمک این دکمه ها انجام شده و کلمات روی نمایشگر نوعی راهنما به شمار می روند. به همین دلیل اطلاع و شناخت آنها لازم است به طوریکه بسیاری از این کلمات و دکمه ها و معنا و مفهوم و عملکردشان در دفترچه راهنمای محصول وجود دارد.

چرا صفحه نمایش یخچال کار نمی کند؟

نمایشگر وضعیت دما و شرایط یخچال فریزر را اطلاع می دهد. زمانی که صفحه نمایش یخچال کار نمی کند فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

"چرا

دلایل کار نکردن نمایشگر یخچال

دلایل بسیار زیادی برای این موضوع وجود دارد که برخی از آنها اصلاً نگران کننده نیستند. یک نمونه از این دلایل غیر نگران کننده، صرفه جویی در مصرف انرژی است. برخی از یخچال ها به گونه ای طراحی شده اند که در حالت عدم استفاده از نمایشگر، آن را خاموش می کنند.

قفل کودک یکی دیگر از این دلایل است. اگر شما قفل کودک صفحه نمایش یخچال را فعال کنید، عملاً دیگر قادر به کار کردن با نمایشگر یخچال نخواهید بود. برای روشن شدن صفحه نمایش می بایست آن را از وضعیت قفل کودک خارج کنید.

خراب شدن برد الکترونیکی یخچال نیز باعث اختلال در کارکرد نمایشگر می شود. برد الکترونیکی یکی از بخش های مهم و اساسی یخچال است که وظیفه کنترل بخش های مختلف دستگاه را بر عهده دارد. در اکثر مواقع خراب شدن برد اصلی باعث از کار افتادن بخش های دیگر یخچال می شود.

اگر برد یخچال دچار مشکل شود، نمی توان از صفحه نمایش یخچال برای تنظیم دستگاه استفاده کرد. توجه داشته باشید که برد الکترونیکی اطلاعات مورد نیاز ما را به صفحه نمایشگر انتقال و روی آن نمایان می کند. این اتصال از طریق یک سیم و سوکت انجام می شود. اگر برد الکترونیکی اصلی به هر دلیل دچار مشکل شود و یا اتصال آن به برد صفحه نمایشگر قطع شده باشد، صفحه دیسپلی یا صفحه نمایشگر خاموش خواهد شد.

در این قسمت از مقاله دلایلی را برای شما مطرح کردیم که به نوعی می توانند موجب از کار افتادن صفحه نمایش یخچال شوند. در عین حال این دلایل به تنهایی نمی توانند نشانه وجود مشکل باشند. پس پیش از هر تصمیمی بهتر است با اینانلو سرویس تماس بگیرید  تا این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنند.

تکنسین های اینانلو سرویس دلایل کار نکردن صفحه نمایش یخچال را در موارد زیر می دانند

صرفه جویی در مصرف انرژی

اگر صفحه نمایش یخچال شما به اندازه مدت زمانی که با آن کار میکنید روشن می شود و پس از چند ثانیه خاموش می شود، جای نگرانی وجود ندارد. یخچال از سیستم صرفه جویی در مصرف برق بهره می برد. این کار بخشی از عملکرد دقیق و منظم یخچال شما است.

صرفه جویی در مصرف انرژی
صرفه جویی در مصرف انرژی

قفل کودک

یکی از تنظیمات یخچال های سامسونگ قفل کودک است. در صورتی که قفل کودک صفحه نمایش یخچال فعال شده باشد، یک متن مبنی بر قفل بودن صفحه نمایش به شما نشان داده می شود. از این گزینه در مواقعی استفاده می شود که بخواهیم از شیطنت های کودکان هنگام بازی با دستگاه جلوگیری کنیم.

"غیر

اختلالات و ارورها

ارورها صفحه نمایش یخچال را برای مدتی غیرفعال می کند . بنابراین شما نمی توانید دما را تغییر دهید یا تنظیمات جدیدی را اعمال کنید. برای رفع این مشکل در چنین شرایطی می بایست ارور ها را رفع کنید. گاهی با خاموش و روشن کردن یخچال می توانید مشکل را رفع کنید. برای ۶۰ ثانیه یخچال را از برق بکشید و صبر کنید، سپس یخچال را مجدداً روشن کنید. در صورت عدم رفع ایراد، حتما با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

منبع تغذیه

یک احتمال بسیار ضعیف این است که مربوط به منبع تغذیه باشد. در صورتی که دستگاه برق کافی دریافت نکند، صفحه نمایش خاموش خواهد شد. با فرض اینکه کل خانه برق دارد، قوی ترین احتمال این است که قطع کننده مدار مشکل پیدا کرده است.

در عین حال ممکن است مشکل از پریز برق باشد. با این حساب برای رفع مشکل می بایست شما سه قسمت را بررسی کنید:

  • قطع کننده مدار یخچال
  • پریز برق خانگی
  • جعبه برق اصلی

برد

با بررسی احتمالات قبلی، احتمال دیگری جز خرابی برد و صفحه لمسی نمایشگر باقی نخواهد ماند. صفحه لمسی و برد قسمت هایی هستند که ویژگی ها و عملکرد یخچال را به شما نشان می دهند. تمامی چراغ ها و نمایشگرها در این قسمت قرار دارند. SJ7 دلایلی که باعث می شوند این قسمت از یخچال دچار مشکل شود، اتصالی برق و یا یک مشکل الکتریکی است.

چگونه نمایشگر یخچال را تعمیر کنیم؟
چگونه نمایشگر یخچال را تعمیر کنیم؟

چگونه نمایشگر یخچال را تعمیر کنیم؟

برد یکی از بخش های مهم در یخچال و دیگر دستگاه ها است که در صورت عدم اتصال صحیح، مجدداً دچار مشکل خواهد شد. گزارش ها حاکی از این است که اتصال نادرست سیم های برد موجب اتصالی در این قطعه خواهد شد. و موجب بروز مشکلات جدید می شود.

اینانلو سرویس با 20 سال سابقه در حوزه تعمیرات لوازم خانگی، دارای تعمیرکاران حرفه ای و آموزش دیده می باشد. تعمیرکاران این مجموعه پس از بررسی مشکل به وجود آمده، اگر ایراد از نمایشگر یا برد دستگاه باشد در صورت امکان ابتدا به تعمیر آن می پردازند. اگر قابل تعمیر نباشد در صورت موافقت شما قطعه را تعویض می کنند. پس با خیالی آسوده تعمیر دستگاه خود را به اینانلو سرویس بسپارید.

چرا نمایشگر یخچال چشمک می زند؟
چرا نمایشگر یخچال چشمک می زند؟

تاثیر نوسانات برق بر دیسپلی (صفحه نمایش) یخچال و ساید بای ساید

در برخی مواقعی ممکن است اختلالی در رسیدن جریان برق به یخچال وجود داشته باشد که مانع کار کردن دکمه های نمایشگر می شود. در این وضعیت حتماً دوشاخه، پریز و کابل بررسی شود.

نوسانات برق نیز نه تنها باعث خاموش شدن نمایشگر یخچال می گردد ، بلکه در مواقعی باعث می شود سیستم برق یخچال از کار افتاده و یخچال به طور کامل خاموش شود.بهتر است برای محافظت از نوسانات برق همیشه از دستگاه محافظ برق مطمئن استفاده شود.  پیشنهاد اینانلو سرویس به شما استابلایزر است.

آیا صفحه نمایش یخچال دکمه ریست دارد؟

در اکثر یخچال ها دکمه ریست وجود ندارد و شما برای ریست کرد آن می بایست یخچال را به مدت ۶۰ ثانیه از برق جدا کنید. زمانی که یخچال را پس از ۶۰ ثانیه روشن می کنید، به نوعی آن را ریست کرده اید. اطلاعات صفحه نمایش پس از ریست شدن، به صورت پیش فرض و بر اساس داده های دستگاه به شما نمایش داده می شوند. این کار به نوعی تنظیم مجدد برای همه ی یخچال ها به حساب می آید. نحوه راه اندازی مجدد دستگاه و ریست کردن توسط نمایشگر در هر برند متفاوت است.

چرا نمایشگر یخچال چشمک می زند؟

گاهی مشتریان از چشمک زدن صفحه نمایش یخچال گلایه می کنند. این موضوع آنها را به شدت نگران می کند. زمانی صفحه نمایش یخچال شروع به چشمک زدن می کند که دمای داخلی یخچال بسیار بالا رفته باشد. از سویی دیگر هم ممکن است درب یخچال باز مانده باشد. به این ترتیب هوای سرد یخچال هدر رفته و یخچال چند ساعت زمان نیاز دارد تا مجدداً خنک شود.

به صورت کلی تنظیم نبودن درجه دمای یخچال فریزر، ریست کردن یخچال، نمایش کد ارور با چشمک زدن، کم شدن سرمای یخچال، مشکل در شارژ گاز، ایراد در کارکرد یخساز باعث چشمک زدن نمایشگر یخچال می شود.

غیر فعال کردن قفل کودک صفحه نمایش یخچال

دکمه قفل کودک را برای مدت زمان 3 ثانیه نگه دارید تا قفل کودک غیرفعال شود. زمانی که child lock را برای 3 ثانیه نگه می دارید صدای بوق کوتاهی را خواهید شنید که دلالت بر فعال یا غیرفعال شدن قفل کودک دارد. پس از شنیدن صدای بوق می توانید دکمه را رها کنید، اطلاعات صفحه نمایش به دنبال این اقدام به شما نمایش داده می شوند.

"تعویض

 

تعویض صفحه نمایش یخچال توسط اینانلو سرویس

اینانلو سرویس نماینده رسمی تعمیر لوازم خانگی و تامین قطعات در استان البرز است. قطعات مورد نیاز دستگاه ها از جمله برد، نمایشگر، دستگیره درب، قفسه ها و دیگر اجزای دستگاه شما را تامین می کند. برای تهیه قطعات می توانید با بخش قطعات اینانلو سرویس به شماره تماس 02636191 تماس بگیرید و قطعه مورد نیاز خود را درخواست کنید. در صورتی که به دنبال صفحه نمایش اورجینال هستید به ما مراجعه کنید.

صفحه نمایش یخچال
صفحه نمایش یخچال

اینانلو سرویس با تکیه بار سابقه 20 ساله خود، تعمیرات لوازم خانگی تعمیر یخچال فریزر، تعمیر ساید، تعمیر لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر کولر گازی، تعمیر تصفیه آب، تعمیر مایکروویو و تعمیر جاروبرقی را در تمام نقاط استان البرز انجام می دهد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

چرا درب ماشین لباسشویی جی پلاس پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود؟

اگر درب ماشین لباسشویی پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود، درب را کمی به سمت داخل فشار دهید سپس دستگیره درب را بکشید تا آزاد شده و باز شود. چنانچه درب دستگاه همچنان باز نمی‌شود، نیاز است کارشناس برای بررسی و رفع ایراد دستگاه مراجعه نمایند.

آخرین سوال پرسیده شده

 دلیل اینکه جارو برقی با لرزش کار میکنه چیه؟

در هنگام بروز این ایراد احتمالاً نگهدارنده های لاستیک موتور شل و یا خراب شده است. تکنسین  باید دستگاه را چک کند اگر نگهدارنده ها شل شده است آن را محکم میکند، اگر مشکل خراب شدن نگهدارنده های پلاستیکی باشد باید آن را تعویض کرد. در هر کجای استان البرز که باشید برای بررسی خرابی جاروبرقی می توانید به دفاتر شرق و غرب اینانلو سرویس مراجعه کنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ چیست؟

مشکل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ، مربوط به مشکل در کلید خاموش و روشن یا همان دکمه پاور میباشد.  برای حل این مشکل، یک پیچ گوشتی دوسو را زیر پدال بندازید و خیلی آرام  پدال را به سمت بالا بکشید تا از خار جدا شود.

"*" indicates required fields