۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل خرابی صفحه نمایش یخچال فریزر
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل خرابی صفحه نمایش یخچال فریزر

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۳ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خاموش شدن ناگهانی صفحه نمایش یخچال و ساید بای ساید یکی از خرابی های پرتکرار یخچال فریزر می باشد، در بسیاری از تماس های تلفنی مشتریان به مرکز کال سنتر اینانلو سرویس بارها این سوال از کارشناسان پرسیده شده که چرا صفحه نمایش یخچال خاموش شده است؟

فایل صوتی مقاله دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

دلایل زیادی برای خرابی ناگهانی صفحه نمایش یخچال وجود دارد از یک مشکل ساده مانند قطع شدن برق ورودی تا یک مشکل جدی مثل سوختن برد الکترونیکی باعث خاموش شدن صفحه نمایش می شود. تمامی دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال را از 0 تا 100 مورد بررسی قرار داده ایم.

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

مهم نیست مارک یخچال شما چیست، به علت طراحی و سیستم مشابه در برند های مختلف تمامی دلایل روشن نشدن صفحه نمایش یخچال های سامسونگ، ال جی، دوو، اسنوا، بکو، کنوود، جنرال الکتریک، بوش، هیمالیا، پارس، ارج ، مابه، پروفایل، فریجیدر ، ویرپول و سایر برندها یکسان می باشد.

صفحه نمایش یخچال
صفحه نمایش یخچال

 دلایل اصلی خاموش شدن صفحه نمایش

 1. برق قطع شده
 2. ارتباط بین برد اصلی و صفحه نمایش قطع شده
 3. نمایشگر  سوخته است
 4. سیستم عیب یابی اتومات یخچال و ساید بای ساید فعال شده است
 5. برد اصلی خراب است
 6. سوییچ درب خراب شده
 7. عدم تعادل دمای یخچال دلیلی بر خاموش شدن دیسپلی
 8. خرابی سنسور یخساز
 9. خرابی ترموستات

قطعی برق اولین دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال و ساید بای ساید

در 50% مواقع قطع بودن برق ورودی یا خرابی پریز برق دلیل روشن نشدن نمایشگر یخچال و ساید بای ساید می باشد.

 1. ممکن است محافظ برق شما در اثر نوسانات برق سوخته باشد. جهت اطمینان دو شاخه را از محافظ جدا کرده و یخچال را مستقیم به برق بزنید
 2. ممکن است فیوز برق پریز پریده باشد.
 3. شاید کابل برق یخچال قطع شده باشد. ممکن است کابل بین یخچال و دیواره های کناری و انتهایی گیر کرده و قطع شده باشد.

با انجام 3 مورد بالا تا 50% مواقع مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال رفع می شود، اگر همچنان مشکل وجود دارد برای تعمیر یخچال می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

ارتباط بین برد اصلی و دیسپلی دلیل روشن نشدن صفحه نمایش یخچال

برد اصلی و دیسپلی توسط یک دسته سیم به یکدیگر وصل می باشند ، این دسته سیم از طریق درب یخچال یا فریزر به صفحه نمایش اتصال داده میشود .

 1. خرابی اول

در بسیاری از مواقع سولفاته شدن سوکت های این دسته سیم می تواند باعث خاموش شدن صفحه نمایش یخچال شود .در این حالت با استفاده از اسپری تمیز کننده قطعات الکترونیکی میتوان سولفاته را از بین برد و مشکل را برطرف کرد .

 1. خرابی دوم

ممکن است سیم کشی در بین راه قطع شده باشد ، برای تشخیص این مورد باید سیم ها توسط اهم متر از برد اصلی تا دیسپلی یا  صفحه نمایشگر بررسی شود.

روشن نشدن صفحه نمایش یخچال
روشن نشدن صفحه نمایش یخچال

علت خاموش شدن دیسپلی یخچال و ساید بای ساید سوختن قطعه نمایشگر

دیسپلی یا صفحه نمایشگر می تواند بر اثر نوسانات برق یا آبریزی یخچال بسوزد . نوسان برق قابل پیش بینی نیست اما آبریزی کاملا مشخص می باشد. اگر در قسمت دیسپنسر زنگ زدگی یا تبله کردن درب را مشاهده کردید برای تعمیر دستگاه خود اقدام کنید، در غیر اینصورت ممکن است دیسپلی آسیب ببیند.

سوختن دیسپلی در اثر نوسان برق میتواند باعث روشن نشدن صفحه نمایشگر یخچال شود یا باعث از بین رفتن قسمتی از اعداد شود. توصیه اینانلو سرویس برای جلوگیری از آسیب های ناشی از نوسان برق استفاده از استابلایزر استاندارد خانگی می باشد.

اگر دستگاه آبریزی داشته باشد به علت رسانا بودن آب در برد الکترونیکی اتصالی صورت می گیرد .در صورت آسیب بر اثر آبریزی امکان تعمیر صفحه نمایش یخچال کمتر است و در بیشتر مواقع نیاز به خرید صفحه نمایش  جدید و جایگزینی آن می باشد.

فعال شدن سیستم عیب یابی خودکار یخچال و ساید بای ساید

سیستم عیب یابی خودکار زمانی که یکی از قطعات یخچال یا ساید بای ساید دچار مشکل شده باشد فعال می شود . این سیستم با آلارم دادن به صورت ارور یا روشن شدن قسمتی از اعداد روی نمایشگر عملکرد یخچال را متوقف می کند.

تا زمانی که ایراد یخچال فریزر یا ساید بای ساید شما برطرف نشود این سیستم عملکرد یخچال را برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات متوقف می کند. سوختن برد اصلی دلیل روشن نشدن صفحه نمایش یخچال است.

ارتباط بین برد اصلی و برد صفحه نمایشگر کاملا مستقیم است، یکی از مشکلات اساسی روشن نشدن دیسپلی یخچال خراب بودن برد اصلی می باشد. برای تعمیرات برد یخچال حتما با نمایندگی مجاز و رسمی  تماس بگیرید.

تعمیر برد کاری کاملا تخصصی می باشد و تعمیرکاران مخصوص برند دستگاه باید آن را انجام بدهند. اینانلو سرویس به عنوان مرکز مجاز و رسمی بیش از 130 برند همچون سامسونگ، دوو، ال جی، نیکسان، هیمالیا، اسنوا و … تعمیر انواع برد را انجام می دهد.

خرابی سوئیچ یا کلید درب

اگر سوییچ درب معیوب باشد برد اصلی با تشخیص باز بودن درب به ما هشدار می دهد. این هشدار به صورت آلارم ممتد روی نمایشگر ظاهر میشود اگر به این صدا توجه نکنیم با گذشت مدت زمان کوتاهی برد اصلی برای جلوگیری از اتلاف انرژی یخچال را خاموش میکند .

سوییچ درب در مدل های تک سوئیچ و مغناطیسی در یخچال فریزر و ساید بای ساید موجود میباشد ، در صورت خرابی این قطعه باید آن را عوض کرد.

عدم تعادل دمای یخچال دلیلی بر خاموش شدن دیسپلی

در نمایشگر های جدید بخش هوشمندی در نظر گرفته شده است که می تواند در مواقع غیرطبیعی بودن کارکرد یخچال، از طریقی مانند خاموش شدن دیسپلی یا چشمک زدن آن به کاربر هشدار دهد.

زمانی که سنسور، دمای یخچال را خارج از محدوده ی نرمال و رو به گرم شدن حس کند پیغامی به برد فرستاده و این پیام از طریق صفحه نمایشگر به کاربر منتقل می شود. پس اگر دیسپلی یخچالتان خاموش شده است، دمای یخچال را چک کنید و به دنبال دلیل افت سرمای یخچال فریزر باشید. این ایراد می تواند در نتیجه ی باز ماندن بیش از اندازه ی درب یا پر کردن یخچال بیشتر از ظرفیت آن و دلایل فنی دیگری ایجاد شده باشد.

خرابی سنسور یخساز

یکی دیگر از آلارم های نمایشگر یا صفحه نمایش یخچال که با خاموش شدن مشخص می شود، خرابی سنسور یخساز است. یخساز از قسمت های مختلفی تشکیل شده است و به دو صورت دستی و اتوماتیک می باشد. در مدل های اتوماتیک یک دور آبگیری انجام می دهد و بعد از ساخت یخ و تخلیه در مخزن مجدد آبگیری می کند. حال اگر مسیر عبور آب، مسدود شده باشد یا اهرم ها خراب شده باشند و نتوانند به درستی عملیات یخسازی و تخلیه را انجام دهند، یخساز نیاز به بررسی دارد. این ایراد با خاموش شدن یا چشمک زدن صفحه نمایش نشان داده می شود.

خرابی ترموستات

یکی دیگر از آلارم های نمایشگر که با خاموش شدن مشخص می شود، خرابی ترموستات است. ترموستات یخچال وظیفه حفظ تعادل دما را  دارد. ترموستات این کار را به تنهایی انجام نمی دهد بلکه با ارسال دستور به کمپرسور و راه اندازی آن فرایند سرما سازی را شروع می کند. در صورت رسیدن دما به مقدار تنظیم شده، ترموستات دستور خاموش شدن کمپرسور را ارسال می کند. اگر ترموستات خراب شود تنظیمات دمای یخچال نیز از کنترل خارج می شود و یخچال و صفحه نمایش یخچال خاموش می شود.

احتمالا متوجه شده اید که قبل از اتومات کردن یخچال صدایی شبیه به کلیک شنیده می شود و بعد صدای کمپرسور می آید که شروع به کار کرده است. اگر بعد از صدای کلیک کمپرسور شروع به کار نکند، ترموستات باید بررسی شود. همچنین می توانید به کمپرسور دست بزنید و دمای آن را بسنجید. در صورت سرد بودن نشان می دهد که کمپرسور کار نکرده است.

"رفع

رفع ایراد خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

با مطالعه مطالب فوق متوجه شده اید که چه دلایلی باعث خاموش شدن نمایشگر یخچال فریزر می شود. آگاهی شما در این زمینه باعث می شود بهترین تصمیم را برای رفع آن بگیرید. بررسی جریان برق، چک کردن کابل یا تست دوشاخه و پریز کار راحتی بوده و نیازی به حضور تکنسین ندارد. ممکن است در همین مرحله مشکل شما رفع شود. اما ممکن است مشکل فنی باشد و نیاز به حضور تکنسین و عیب یابی دقیق می باشد

توصیه اینانلو سرویس به مشتریان عزیز این است که بدون مشورت با تکنسین به هیچ وجه دستگاه را دستکاری نکنید و در اولین زمان با مرکز مجاز تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید.

برای ثبت درخواست تعمیر نمایشگر می توانید با شماره ی 36191-026 تماس بگیرید. بعد از ثبت آدرس و زمان مدنظر شما، تکنسین متخصص همراه با قطعات اورجینال و تجهیزات لازم به محل شما اعزام می شود. با وجود شعبه های اینانلو سرویس در شرق و غرب استان البرز نزدیکترین تکنسین به محل سکونت شما در سریع ترین زمان اعزام می شود. لازم به ذکر است جهت کسب رضایت و اطمینان خاطر شما تمامی خدمات ارائه شده 6 ماه گارانتی دارند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

 1. سلام شب شمابخیرفریزرسیلوان ۷کشویی داریم که صفحه نمایش ان خاموش شه موتوردرمدارقرارگرفته وکارمیکند وپس ازشروع به کارباتست لوله ها مشخص میشود که گاز شروع به حرکت میکندولی صفحه نمایش خاموش هست وداخل یخچال هم بعضی ازموادغذایی یخ میزندولی یخ زدگی مطلوبی ندارد ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام،
   با توجه به اطلاعات ارائه شده، مشکل یخچال فریزر شما می تواند یکی از موارد زیر باشد:
   خرابی برد کنترل
   خرابی برد نمایشگر
   خرابی سنسور دما
   برای بررسی دقیق دستگاه توسط تکنسین متخصص با شماره 02636191 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields