۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۵ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

ممکن است بعضی وقت ها مصرف کنندگان یخچال فریزر پاکشوما متوجه یشوند که مواد غذایی داخل یخچال اصلاً خنک نیست و یخچال مثل همیشه سرمایش مطلوب را ندارد. در صورتی که به این موضوع بی تفاوت باشید می‌تواند باعث آسیب به دستگاه و خراب شدن مواد غذایی شود. به همین دلیل باید سریعا دلیل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما پیدا شده و توسط تکنسین با تجربه در زمینه تعمیر یخچال پاکشوما برطرف شود. در ادامه این مقاله که توسط اینانلو سرویس نمایندگی تعمیرات یخچال پاکشوما تهیه شده است به بررسی دلایل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال پاکشوما پرداخته ایم. با اینانلو سرویس همراه باشید.

یخچال فریزر پاکشوما را باید روی چه دمایی تنظیم کنیم؟

طبق داده های آمار سازمان غذا و داروی آمریکا مناسب ترین دمای ممکن برای یخچال می‌تواند بین بازه‌ ۲ تا ۵ درجه سانتیگراد قرار بگیرد . چنانچه این دما کمتر یا بیشتر از مقدار اعلامی شده باشد کاربر دچار مشکل خنک نشدن مواد غذایی یا ایجاد برفک در یخچال فریزر پاکشوما خواهد شد. همچنین برای فریزر نیز دمای منفی 17 درجه تا منفی 20 درجه سانتی‌گراد مطلوب در نظر گرفته شده است.

البته شما باید به این موضوع دقت کنید که در تمامی برند ها و مدل های یخچال فریزر مثل پاکشوما میزان درجه دمای مورد نیاز یخچال می‌تواند در فصل تابستان و زمستان متغیر باشد. برای مثال در تابستان معمولا در تمامی برندها دمای 2 تا 3 درجه سانتی گراد و در زمستان دمای ۴ تا ۵ درجه مطلوب خواهد بود.
خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما در بعضی از اوقات فقط به دلیل تنظیم دمای اشتباه در فصل تابستان و زمستان می‌باشد. زیرا کاربران تصور می کنند که دمای یخچال برای فصل تابستان و زمستان ثابت است و نیاز به تغییرات نخواهد داشت.

بررسی عوامل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما
بررسی عوامل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما

عامل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما چیست؟

خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر به دلیل عدم تولید دمای سرد در یخچال است. در این شرایط می‌توان گفت یخچال کار میکند ، اما نمی‌تواند دمای مطلوب را برای حفظ موادغذایی ایجاد کند. به همین علت مواد غذایی دچار فساد، کپک زدگی و خرابی می‌شوند.
عدم تولید سرما در یخچال علت های بسیار زیادی دارد که می‌توان به یکسره کار کردن کمپرسور، فشار بسیار زیاد روی کمپرسور،خرابی قطعات الکترونیکی، تنظیم دمای اشتباه و… اشاره کرد. بعضی از این عوامل به صورت مستقیم بر کاهش تولید سرمایش در یخچال تاثیر گذاشته و برخی از آنها به عنوان عامل غیر مستقیم شناسایی می‌شود. زیرا یخچال از مکانیسم پیچیده‌ای برخوردار است و خرابی یکی از قطعات می‌تواند روی قطعه‌های دیگر تاثیرگذار باشد.

البته لازم به ذکر است که عدم سرمایش و گرم شدن مواد غذایی موجود در آن تنها مختص به یخچال فریزر پاکشوما نیست . در تمامی برندهای موجود مثل سامسونگ، ال جی، جنرال الکتریک ، اسنوا، ایکس ویژن، هیمالیا، دوو، امرسان، بوش، بکو، بلومبرگ، پاکشوما و… هم یخچال‌های ایرانی و هم یخچال‌های وارداتی شما شاهد این مشکلات خواهید بود.
اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی بیش از 130 برند همچون موارد فوق آماده ارائه خدمات به همشهریان در سراسر استان البرز می باشد. از مناطق تحت پوشش شعب اینانلو سرویس می توان به گوهردشت، حصارک، باغستان، جهانشهر، گلشهر، عظیمیه، مهرشهر، فردیس، ملارد، مارلیک، محمدشهر، ماهدشت ، هشتگرد،کوهسار، کردان … اشاره کرد.

بررسی عوامل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما

1. استفاده از یخچال در روز اول

تعدادی از کاربران در روز اول راه اندازی یخچال تصور بر خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما دارند. این در حالی است که تمامی برند‌های یخچال فریزر بعد از تنظیم دما برای اولین بار حدود ۴۸ ساعت زمان برای اعمال فرمان های برد کنترل به تمامی قطعات یخچال نیاز خواهند داشت. به همین علت شما باید به یخچال فرصت داده و به هیچ عنوان تنظیمات آن را دستکاری نکنید.

2. اشتباه تنظیم کردن دمای یخچال نسبت به دمای محیط

بعضی از مواقع کاربران تصور می کنند که خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما به دلیل وجود ایراد فنی در قطعات یخچال یا خرابی کمپرسور است. در صورتی که ممکن است این مشکل فقط به دلیل تنظیمات اشتباه دما ایجاد شود.
در هر یخچال فریزر پاکشوما امکان تنظیم دما، استفاده از دکمه ها و صفحه دیجیتال تعبیه شده است. کاربر دستگاه باید طبق اطلاعات ذکر شده، در فصول سرد دما را بین 4 تا ۵ درجه و در فصول گرم دما را 2 تا 3 درجه تنظیم کند.

3. خراب شدن برد الکترونیکی یخچال فریزر پاکشوما

یکی از اصلی ترین دلایل خنک نکردن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما می‌تواند به معیوب شدن برد الکترونیکی مربوط باشد. خراب شدن برد الکترونیکی نه تنها باعث گرم شدن یخچال فریزر می‌شود، بلکه می‌تواند عملکرد تمامی قطعات یخچال را دچار اختلال کند. تمامی قطعات فرمان عملکرد خود را از برد الکترونیکی دریافت می کنند و در صورت خرابی برد، هیچ قطعه ای دستورکار فعالیت نخواهد داشت.

علت خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما
علت خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما

4. وجود عامل بازدارنده در فضای یخچال برای گردش هوا

در برخی از مواقع مشترکین اینانلو سرویس اعلام می کنند که بخشی از مواد غذایی خنک هستند و تعدادی دیگر گرم می‌باشد. دراین حالت مانعی برای گردش هوا در یخچال وجود دارد که دریچه‌ های هوا را بسته و مانع گردش فن‌ها می شود.
برای مثال اگر شما جلوی فن و دریچه‌ هوای یخچال بسته‌های بزرگ مواد غذایی قرار دهید، قطعا مواد غذایی نزدیک به دریچه خنک و باقی مواد غذایی گرم خواهند بود. پیشنهاد اینانلو سرویس برای جلوگیری از خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما توجه به چیدمان آنها در یخچال می باشد. مواد غذایی را با نظم و ترتیب در جای خود قرار دهید به شکلی که هوا راحت جریان داشته باشد.

5. برای قرار دادن مواد غذایی به بیشینه ی حجم یخچال پاکشوما دقت کنید

بعضی از مواقع هیچ گونه ایراد فنی در یخچال فریزر وجود ندارد و دمای یخچال هم به صورت دقیق تنظیم شده است . همچنین هوا نیز به راحتی بین فن و دریچه‌ها در حال گردش می‌باشد اما مواد غذایی گرم شده اند. دلیل این خنک نشدن مواد غذایی در یخچال پاکشوما می‌تواند به دلیل استفاده بیشتر از ظرفیت و حجم یخچال باشد.
هر یخچالی دارای حداکثر ظرفیت از نظر حجم است. در صورتی که شما بیشتر از میزان گنجایش در آن مواد غذایی قرار دهید یخچال توانایی سرد کردن را نخواهد داشت.
شما برای جلوگیری از عدم خنک شدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما، باید دفترچه راهنمای یخچال را بررسی و مطالعه کنید. با مطالعه دفترچه از ظرفیت یخچال فریزر خود مطلع می شوید و طبق آن چیدمان طبقات را انجام دهید.

6. ایجاد رسوب در لاستیک دور درب یخچال

یکی از دلایلی که در خصوص خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما به آن فکر نمی کنید، می‌تواند جرم و رسوب گرفتن لاستیک دور درب یخچال باشد. آلودگی لاستیک دور درب یخچال باعث می‌شود که به مرور زمان درب یخچال به خوبی بسته نشود و هوای گرم به داخل یخچال نفوذ پیدا کند. شما برای حل این مشکل می‌توانید به راحتی با کمک یک اسفنج و محلول شوینده اکلر تمامی آلودگی های لاستیک را از بین ببرید. با تمیز شدن لاستیک دور درب چسبندگی آن قوی تر خواهد شد. با مراجعه به مجله تخصصی اینانلو سرویس میتوانید روش های تمیز کردن لاستیک دور درب یخچال فریزر را بیاموزید.

7. وجود ایراد در درب یخچال

عدم خنک شدن مواد غذایی در یخچال پاکشوما در برخی از مواقع به علت وجود اختلال در درب یخچال است، زیرا اگر درب دستگاه به خوبی بسته نشود سرمایش از یخچال خارج شده و مواد غذایی گرم می‌شوند. اگر در لاستیک درب یخچال پارگی، پوسیدگی، فرسودگی یا سوراخ وجود داشته باشد پیشنهاد می‌کنیم که حتماً آن را تعویض کنید. مشکل لاستیک درب یخچال نه تنها باعث گرم شدن مواد غذایی می شود، بلکه اثرات دیگری نیز مثل برفک زدن یخچال ایجاد می کند.

8. غبار داشتن کویل‌های کندانسور

یکی از دلیل های خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما کثیف بودن کویل‌های کندانسور می‌باشد. کندانسور در پشت یخچال قرار دارد و کاربر می تواند آن را با کمک جاروبرقی و یک دستمال مرطوب تمیز کند. شما باید حداقل هر ۶ ماه یکبار کویل‌های کندانسور یخچال را تمیز کنید. تکنسین های اینانلو سرویس هر 6 ماه یکبار که برای سرویس دوره ای به منزل مشتریان مراجعه می کنند کندانسور را گردگیری و غبار روبی می کنند.

9. عدم تراز یخچال فریزر پاکشوما

یکی از ابتدایی ترین دلایل خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما عدم تراز دستگاه است. هنگامی که یخچال به خوبی تراز نباشد باعث می‌شود که درب یخچال به خوبی بسته نشده و سرما از یخچال خارج شود.

خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما
خنک نشدن مواد غذایی در یخچال فریزر پاکشوما

10. کم شدن میزان گاز مبرد یخچال

هنگامی که گاز یخچال شما کم باشد یخچال فریزر قادر به تولید برودت نخواهد بود و به همین دلیل مواد غذایی با گذشت زمان گرم و گرم تر می‌شود. در صورتی که مواد غذایی از حالت انجماد خارج شوند یا سرمایش دستگاه رو به کاهش باشد، تعمیرکار باید دستگاه را بررسی کند. اگر میزان گاز مبرد کم شده یا در سیکل تبرید نشتی مشاهده شود، باید نسبت به شارژ مجدد گاز یخچال فریزر خود اقدام کنید. اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند همچون پاکشوما، کندی، کرال، کروپ، زیرووات، سامسونگ، مابه، جنرال الکتریک، دوو، وایت هاوس و… می باشد

11. خنک نشدن مواد غذایی در یخچال پاکشوما به دلیل خرابی فن اواپراتور

اواپراتور یخچال فریزر پاکشوما تاثیر بسیار زیادی در برودت یخچال دارد. بدون اواپراتور امکان هدایت سرما به داخل فریزر و یخچال نمی باشد. به همین علت مصرف کنندگان باید به سلامت اواپراتور اهمیت ویژه ای بدهند. اگر فن اواپراتور در بازه های زمانی مشخص بازدید یا روغنکاری نشود، دچار فرسایش و خرابی می‌شود. در صورت بروز علائمی همچون عدم سرمایش، سر و صدای غیر طبیعی و … با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

هر کدام از لوازم خانگی منزل شما که ایراد داشته باشد، می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. اینانلو سرویس در سریع ترین زمان ممکن یکی از تکنسین های مجرب و حرفه ای تعمیرات را به محل شما اعزام می کند. خدمات اینانلو سرویس به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی می باشد. شعب اینانلو سرویس در همه ی مناطق استان البرز فعال می باشد. از مناطق خدمات رسانی نمایندگی اینانلو می توان به گوهردشت، حصارک، عظیمیه، مهرشهر، فردیس، ملارد، مارلیک، محمدشهر، ماهدشت ، هشتگرد،کوهسار، کردان … اشاره کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

    1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
      دلایل یخ زدن مواد غذایی داخل یخچال بسیار متعدد هستند.
      دمای یخچالتون روی چند تنظیم شده؟؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields