۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

خواندن این مقاله 10 دقیقه طول میکشد
۷ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

بسیاری از مشتریان اینانلو سرویس بعد از شستشوی ظروف در ماشین ظرفشویی از تمیز نشدن آن شکایت داشته و به نتیجه دلخواه خود از بابت شستشوی ظروف نرسیده اند.

فایل صوتی مقاله دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

مرکز کال سنتر اینانلو سرویس تماس های زیادی با عنوان ایراد هایی چون ایجاد لکه بر روی ظروف، باقی ماندن مواد غذایی بر روی ظروف، تمیز نشدن ظروف و… دارد. کاربران به دنبال راه حلی برای رفع ایراد ظرفشویی هستند تا دلیل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی را شناسایی و رفع کنند.

خوشبختانه باید عنوان کرد بیشتر ایراد های مربوط به تمیز نشدن ظروف فنی نیست و به خرابی قطعات ماشین ظرفشویی مربوط نمی شوند. در اکثر موارد با رعایت اصولی از نوع و کیفیت مواد شوینده و نیز تنظیمات دستگاه قابل حل می باشد و نیازی به تعمیر ماشین ظرفشویی نخواهد بود.

مواردی که در ادامه به بررسی آن می پردازیم شایع‌ترین دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی هستند. برای هر یک از این علت ها نیز راهکاری ارائه شده که به کمک آن می‌توانید مشکل را حل کنید. به طور کلی تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، بیشتر به دلیل موارد غیر فنی است و مشکل توسط خود شما قابل حل است. در صورتی که تمیز نشدن ظروف به دلیل ایراد فنی بود، اینانلو سرویس همراه شماست تا مشکل را حل کند. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی بیش از 130 برند همچون دوو، بوش، پاکشوما، سام، سامسونگ، بکو، جنرال الکتریک، مابه، جنرال هاوس، هاردستون، مجیک، کندی و … هر نوع ایراد مربوط به ماشین ظرفشویی را برطرف می کند.

شایع ترین دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

 • عدم استفاده از شوینده مناسب علت تمیز نشدن ظروف

شایع‌ ترین دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی استفاده از شوینده نامناسب می باشد. شوینده‌ های ماشین ظرفشویی شامل پودر، ژل، مایع جلادهنده، نمک مخصوص ماشین ظرفشویی و قرص ظرفشویی می‌ شود. هر یک از این انواع مختلف شوینده کاربرد و کارایی متفاوتی دارد و یکی از آن ها می‌ تواند علت ایجاد لکه‌ های سفید روی ظروف باشد.
در صورتی که از ماده شوینده بی کیفیت، تاریخ گذشته و غیر اصل استفاده کنید در پایان سیکل شستشوی ظروف، کیفیت مطلوبی دریافت نخواهید کرد. برخی از شوینده‌ های ماشین ظرفشویی که در بازار موجود هستند و تنوع محصولات بالایی دارند، عبارتند از:

 • فیری (fairy)
 • فینیش (finish)
 • پریل (prill)
 • کالیون (kalyon)
 • کلارو (claro)
 • کسکید (cascade)
 • کالگونایت (calgonit)
دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

پودر شوینده ماشین ظرفشویی

پودرهای ماشین ظرفشویی از معمولی ترین شوینده‌های مورد استفاده هستند که می‌ بایست در کنار آن ها حتما از مایع جلا دهنده و نمک مخصوص نیز استفاده کرد. این پودرها در مواردی که شستشو در دمای پایین انجام می‌گیرد، به خوبی در آب حل نمی شوند و باعث تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی می شوند. تقریبا می توان گفت استفاده از پودر بیشتر اوقات باعث ایجاد رسوب یا لکه ابری شکل روی ظروف می‌شود. یکی از دلایل سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی استفاده از این پودر هاست.

ژل ماشین ظرفشویی

ژل ظرفشویی شوینده بهتری نسبت به پودرهای ظرفشویی لحاظ می‌شود، زیرا مشکل رسوب و حلالیت پایین در آب سرد را ندارد. این ژل ها در انواع مختلف ساده و آنزیم دار موجودند و در چند سال اخیر با استقبال بیشتری روبرو شده اند. استفاده از ژل های ظرفشویی نیز باید با استفاده از مایع جلادهنده و نمک مخصوص همراه باشد.

مایع جلا دهنده یا براق کننده ظرفشویی

مایع جلادهنده یا براق کننده که همچنین با اسامی دیگری نیز شناخته می‌شود، در مرحله آخر چرخه شستشو و به هنگام آبکشی ظروف مورد استفاده قرار می‌گیرد. از مایع جلادهنده برای درخشندگی بیشتر ظروف و کمک به خشک شدن بهتر آنان استفاده می‌شود.

در صورتی که از مایع جلادهنده استفاده نشود یا کم باشد، علاوه بر تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی، ممکن است در خشک شدن ظروف نیز دچار مشکل شویم. در صورت زیاد بودن میزان مایع جلادهنده نیز مشکلات دیگری مثل کف کردن زیاد ماشین ظرفشویی روی خواهد داد.

نمک ماشین ظرفشویی

نمک مخصوص ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین مواردی است که بر روی شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی موثر است. کیفیت نمک و مقدار آن دارای اهمیت زیادی است زیرا وظیفه نمک، گرفتن سختی آب و تنظیم آن است . این موضوع در کیفیت شستشو و رسوب و سفیدک زدن ظروف دخالت مستقیم دارد. شستشو با آب سخت باعث تمیز نشدن ظروف می شود.

نمک مخصوص ظرفشویی با احیای رزین ظرفشویی ، سختی آب را کاهش می‌دهد. نقش نمک در کنترل و کاهش سختی آب موثر است. اگر میزان نمک موجود در مخزن نمک کف ظرفشویی کم باشد، سختی آب بالا می رود و علت ایجاد رسوب روی ظروف و کابین ماشین ظرفشویی خواهد بود.

قرص ماشین ظرفشویی

قرص‌های ماشین ظرفشویی به واسطه عملکرد بهتری که در مقایسه با پودرها و شوینده‌ های دیگر نشان داده اند، از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. این قرص‌ها در مدل های مختلف آنزیم دار و بدون آنزیم و نیز قرص‌های ساده یا گچی که تنها شامل شوینده هستند؛ در بازار موجودند. قرص‌های ژله ای یا چندکاره علاوه بر شوینده مایع جلادهنده و مقداری نمک نیز دارند.

 • تنظیمات اشتباه، علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی

تنظیمات ماشین ظرفشویی یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت شستشوی دستگاه است. تنظیماتی که باید قبل از شروع کار سیکل شستشو به درستی انجام شود به شرح زیر است.

 • تنظیم صحیح مقدار سختی آب با توجه به سختی آب منطقه زندگی شما
 • انتخاب برنامه شستشوی مناسب برای ظروف کثیف
 • تعیین دمای آب مناسب برای از بین بردن چربی‌ها و لکه‌ ها
 تنظیمات اشتباه، علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی
تنظیمات اشتباه، دلیل تمیز نشدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

تعمیر تخصصی ماشین ظرفشویی خود را به اینانلو سرویس بسپارید. ثبت سفارش در اینانلو سرویس به صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته بدون تعطیلی صورت می گیرد. فقط کافی است با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 •  چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی

یکی از دلایلی که موجب تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی می شود، چیدن ظرف‌ها بدون نظم و با چیدمان اشتباه است. چیدمان ناصحیح باعث می شود آب و ماده شوینده به تمامی ظروف و قسمت‌های مختلف آنان نرسد. ممکن است بخشی از ظروف به خوبی شسته نشده و تکه‌های باقیمانده غذا روی آنها باقی بماند.
چینش نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی سبب ایجاد ممانعت در مسیر حرکت و گردش بازوی آبپاش می شود. این مسئله موجب اختلال در کارکرد بازوهای شستشو شده و حتی به آسیب بازوها یا ظروف می انجامد.
سعی کنید ظرف‌ها را در جای مخصوص به خود و بر اساس اصول درست چیدمان ظروف، در ماشین ظرفشویی قرار دهید. ظرف ها را بر حسب میزان کثیفی آنها را در سبد بالا یا پایین بگذارید. همچنین از چسباندن ظرف ها به یکدیگر و قرار دادن تعداد بیش از حد ظروف در دستگاه نیز خودداری کنید.
پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی اینانلو سرویس را مطالعه بفرمایید.

 • گرفتگی سوراخ های بازوی شستشوی ظرفشویی، علت تمیز نشدن ظروف

علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی می‌تواند به گرفتگی و انسداد نازل‌ها یا سوراخ‌های بازوهای آبپاش دستگاه مربوط باشد. اگر بازوهای آبپاش به درستی کار نکنند و به وسیله ی رسوبات آب، خرده های ریز مواد غذایی و … مسدود شوند، امکان پاشش آب به ظروف را نخواهند داشت. این مشکل می‌تواند علت کدر شدن و تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد.
پس اگر فشار پاشش آب کم شود و میزان آب موجود در دستگاه کافی نباشد، باید بازوهای آبپاش یا بازوهای شستشو را بررسی کرد. برای خارج کردن بازوهای آب پاش و شستشو و تمیز کردن آنها می‌توانید از دفترچه راهنمای دستگاه کمک بگیرید.

 • کثیف بودن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی به مسدود بودن مسیر تخلیه آبهای کثیف، به خصوص انسداد فیلتر تخلیه برمی‌گردد. محل فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی در کف دستگاه است و به طور معمول از دو عدد فیلتر بزرگ و کوچک تشکیل می شود.
این فیلتر به مرور زمان و بر اثر تجمع خرده های مواد غذایی ریز و درشت، دچار گرفتگی و انسداد می‌شود. نتیجه این انسداد و گرفتگی تمیز نشدن ظروف است.
برای تمیز کردن فیلترها، آنها را به سادگی خارج کنید. فیلتر معمولا با چرخاندن در جهت عقربه‌های ساعت و بالا کشیدن فیلتر از جای خود در می آیند. فیلتر ها را با آب و شوینده شستشو دهید و ذرات غذایی را نیز از میان حفره‌های آن تمیز کنید. مقاله ی نحوه ی شستشوی فیلتر تخلیه ی ماشین ظرفشویی می تواند به شما در این کار کمک کند.
نکته: مواردی که در خصوص علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی بیان شد، جنبه غیر فنی داشتند و توسط خود شما قابل بررسی بودند. در ادامه به مواردی می پردازیم که به دانش و تجربه فنی نیاز دارند .برای جلوگیری از ایجاد خسارت و تشدید مشکل، باید توسط تعمیرکار ماشین ظرفشویی بررسی شوند.

 •  ایراد شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی

اشکال در شیر ورودی آب می‌تواند دلیل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد. اگر شیر ورودی یا یکی از قطعات مرتبط با آن ایرادی داشته باشند، مشکل عدم آبگیری ماشین ظرفشویی ایجاد می شود. اگر مقدار آب کم باشد، ظرف‌ها تمیز شسته نمی‌شوند. در چنین مواقعی با بررسی شیر برقی توسط تکنسین با تجربه، تعمیر یا تعویض شیر برقی مشکل را برطرف خواهد نمود.

 •  ایراد در سیستم پمپ تخلیه آب ماشین ظرفشویی

هر نوع ایراد و نقص در سیستم پمپ آب یا واتر پمپ که شامل پمپ گردش آب موتور، پروانه، تسمه و غیره است، می‌تواند در فرآیند شستشو اختلال ایجاد کند. ایراد در پمپ می تواند دلیل کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد. اگر پمپ تخلیه هیچ صدایی ندارد یا فقط وزوز می‌کند، ممکن است سوخته باشد.
همچنین ممکن است پروانه شکسته باشد یا در مدل‌هایی که دارای تسمه هستند، تسمه پاره شده باشد. اطمینان از رسیدن جریان برق به پمپ نیز باید در مرحله اول بررسی پمپ انجام شود.

کثیف بودن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی دلیل تمیز نشدن ظروف
کثیف بودن فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی دلیل تمیز نشدن ظروف
 • ایراد در بازوهای آبپاش، دلیل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

اگر بازوهای آبپاش دچار شکستگی یا ایراد در گردش شده باشند، یا به هر دلیلی قابلیت هدایت آب و اسپری آب روی ظروف را نداشته باشند، دستگاه ظروف را به خوبی نمی‌شوید. معمولا در این زمان برای رفع مشکل، بازوهای آبپاش را تعویض می‌کنند.

 • ایراد ترمیستور یا المنت حرارتی ماشین ظرفشویی

دلیل ایجاد لکه‌های سفید روی ظروف ماشین ظرفشویی می‌تواند خرابی المنت باشد. اگر آب ماشین ظرفشویی به اندازه کافی گرم نباشد، لکه‌ها کاملا پاک نمی شوند و باعث تمیز نشدن ظروف خواهد شد. دلیل گرم نشدن آب می‌تواند به وجود ایراد یا سوخته شدن ترمیستور مربوط باشد. غیر از ترمیستور، المنت حرارتی ظرفشویی نیز می‌تواند دچار مشکل شده باشد. بنابراین در هنگام بررسی این ایراد لازم است المنت ماشین ظرفشویی را نیز چک کنید.

 • خرابی برد کنترل الکترونیکی ماشین ظرفشویی

خرابی و ایراد برد فرمان ماشین ظرفشویی که به نوعی مغز دستگاه محسوب می شود، نیز می‌تواند علت تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد. بهتر است این مورد را پس از بررسی تمامی موارد گفته شده و در مرحله پایانی انجام دهید.

 •  ایراد در محفظه مواد شوینده ماشین ظرفشویی

یکی دیگر از مواردی که ممکن است دلیل تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی باشد، وجود ایراد در محفظه مواد شوینده ظرفشویی است. این قسمت باید به درستی بسته شده و کاملا عایق باشد. در صورتی که جا قرصی ایراد داشته باشد و پودر شوینده به همراه آب وارد ظرفشویی نشود، ظروف به خوبی شسته و تمیز نمی‌شوند. با تعویض دیسپنسر می توانید این مشکل را برطرف نمایید.
نکته: در ادامه به تحلیل دلایل لک شدن، سفیدک زدن، کدر شدن و خش دار شدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی می پردازیم. توجه کنید که اگر لکه روی ظروف با سرکه از بین نرود، در این صورت آن لکه نبوده و خش خوردگی است که متاسفانه رفع نمی شود.

علت سفیدک زدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی

برخی از افراد دلیل ماندن لک روی ظروف در ماشین ظرفشویی را استفاده نکردن از مایع جلادهنده می‌دانند، در حالی که این موضوع صحت ندارد!
هرچند مایع جلادهنده سبب آبکشی بهتر ظروف و حذف لک‌ها می‌گردد، اما دلیل اصلی سفیدک زدن ظروف در ماشین ظرفشویی و لکه دار شدن ظروف عمدتا به سختی آب و نمک مخصوص و موارد زیر مربوط است:

 • عدم وجود نمک در مخزن نمک مخصوص ماشین ظرفشویی
 • تنظیم نبودن درجه سختی آب دستگاه
 • عدم تناسب مقدار ماده شوینده با میزان کثیفی ظروف
 • استفاده از مواد شوینده نامناسب و تقلبی یا منقضی شده
 • ایراد و خرابی مخزن نمک ظرفشویی و نشت آب نمک به داخل دستگاه
 • ریختن حجم زیادی از نمک در مخزن مخصوص نمک
چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی علت تمیز نشدن ظروف
چینش نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی علت تمیز نشدن ظروف

نکته: گاهی برخی از افراد در استفاده از نمک ظرفشویی افراط می کنند و مخزن را بیش از اندازه مجاز پر می‌کنند که سرریز می‌شود. این مشکل در نهایت موجب شوره زدن و تمیز نشدن ظروف می‌شود. معمولا یک لیوان نمک مخصوص برای شارژ مخزن نمک کافیست.

دلیل کدر و مات شدن ظروف و خش افتادن روی ظروف در ماشین ظرفشویی

علت کدر شدن و خش افتادن روی ظروف در ماشین ظرفشویی به ترکیب شوینده‌ با خاصیت قلیایی، آب نرم شده، دمای بالا و ظرف با استعداد خورده شدن برمی‌گردد. برای جلوگیری از خش افتادن روی ظرف ها و کدر شدن آنها، به موارد زیر توجه کنید.

از مایع جلادهنده اورجینال و به اندازه کافی، جهت جلوگیری از مات شدن و کدر شدن ظرف ها در ماشین ظرفشویی استفاده کنید.
تنظیم میزان سختی آب را با توجه به آب منطقه سکونت به درستی انجام دهید. در صورتی که ماشین ظرفشویی آب را بیشتر از مقدار لازم نرم کند، آب نرم شده در ترکیب با شوینده‌های قلیایی اثر خورندگی پیدا کرده و باعث مات شدن ظروف و خش دار شدن آن ها می‌شود.

از مواد شوینده مثل قرص ماشین ظرفشویی و نمک مخصوص به اندازه کافی استفاده کنید. اضافه بودن مواد شوینده باعث خش افتادن و کدر شدن ظروف می شود. کم بودن شوینده نیز باعث تمیز نشدن ظروف و عدم شستشوی صحیح خواهد شد.

به نحوه چیدمان ظروف در ماشین ظرفشویی دقت کنید تا ظروف روی هم قرار نگیرند و موجب ایجاد خط و خش روی یکدیگر نشوند.
گاهی دلیل کدر شدن یا مات شدن ظروف در ظرفشویی به جنس ظروف بستگی دارد. پیش از قرار دادن ظروف در دستگاه از امکان شستشوی آنها در ماشین ظرفشویی مطمئن شوید . بعضی از ظروف را حتما باید به صورت دستی بشویید.

راهکار تمیز نشستن ظروف در ماشین ظرفشویی

با توجه به مواردی که در طول متن به آنها اشاره شد، با در نظر گرفتن چند نکته زیر می توان از کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی و تمیز نشدن ظروف جلوگیری کرد.
مواد شوینده تاثیر بسیار زیادی بر عملکرد ماشین های ظرفشویی دارد و باید از نوع استاندارد و مناسب انتخاب شوند.
برای جلوگیری از کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی حتما از مایع جلادهنده استفاده کنید.
استفاده نکردن از نمک ظرفشویی لک و سفیدک ظروف را در پی خواهد داشت. با توجه به درجه سختی آب از نمک به مقدار مناسب برای شستشوی ظروف استفاده کنید.
فیلتر تخلیه ماشین های ظرفشویی باید به صورت مرتب و دوره ای تمیز شوند. زیرا خیلی زود دچار گرفتگی میشود و باعث تمیز نشدن ظروف در ماشین ظرفشویی خواهد شد.
در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی، قطعات داخلی آن رسوب و جرم میگیرند. پس بهتر است هر چند روز یک بار ماشین ظرفشویی را روشن و از آن استفاده کنید.

توصیه اینانلو سرویس به عنوان نماینده مجاز و رسمی بیش از 130 برند به شما مشتریان عزیز این است که از ماشین ظرفشویی خود به صورت منظم استفاده کنید. انجام سرویس دوره ای هر 6 ماه یکبار از مواردی است که حتما باید صورت بگیرد. تکنسین های اینانلو سرویس هنگام مراجعه برای سرویس دوره ای، دستگاه را از نظر فنی بررسی می کنند تا اگر مشکلی وجود دارد قبل از اینکه آسیب بیشتری برای دستگاه ایجاد شود از آن جلوگیری کنند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

3 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   این موضوع دلایل مختلفی می تونه داشته باشه
   اما از همه مهم تر شوینده ی مصرفی می تونه موثر باشه.
   لطفا بفرمایید از چه نوع شوینده ای استفاده می کنید؟
   قرص؟ پودر؟ مایع؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields