۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بهترین محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بهترین محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۲۴ دی ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

بهترین محافظ برق، تلویزیون و یخچال چیست؟ ممکن است شما بارها گوشی خود را بردارید و در اینترنت جستجو کنید تا یک محافظ برق مناسب و با کیفیت پیدا کنید. در این مقاله از  اینانلو سرویس به بررسی نکات مهم در هنگام خرید محافظ یخچال می پردازیم و راه های شناخت محافظ مناسب را معرفی می کنیم.

آنچه در مقاله بهترین محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر خواهید خواند:

بهترین محافظ یخچال

مشکلات استفاده نکردن محافظ
تفاوت محافظ یخچال و تلویزیون
قیمت محافظ
ترانس محافظ یخچال
محافظ یخچال را از کجا بخریم؟
بهترین محافظ یخچال

در فصل تابستان به دلیل افزایش مصرف برق و استفاده از دستگاه هایی مانند کولر و خنک کننده های دیگر، نوسان برق افزایش می یابد و ساعات خاموشی زیادی ایجاد می شود. در نتیجه یخچال و سایر لوازم خانگی منزلتان در معرض آسیب و خرابی برد خواهند بود.

 

"بهترین

تجربه ی 20 ساله اینانلو سرویس می گوید که نوسان برق عامل اصلی سوختن برد یخچال می باشد. به همین دلیل اینانلو سرویس قصد دارد راهکاری برای نجات لوازم خانگی مشتریان عزیز از نوسانات احتمالی معرفی کند. راهکاری که اینانلو سرویس به شما برای مقابله با مشکلات مربوط به نوسان برق  معرفی می کند، استفاده از استابلایزر استاندارد خانگی یا محافظ یخچال است.
یک محافظ یا استابلایزر استاندارد می تواند از دستگاه ها در برابر نوسانات برق محافظت کند. هنگامی که ولتاژ بسیار پایین باشد، برق قطع می شود. تنها زمانی برق قطع نمی شود که در سطح قابل قبولی از ولتاژ قرار داشته باشد.

چرا محافظ های معمولی برای یخچال ها خوب و موثر نیستند؟

زیرا محافظ های معمولی به محض ایجاد نوسان و تغییر ولتاژ، جریان برق را قطع می کنند اما استابلایزر یا محافظ استاندارد یخچال این حسن را دارد که با درصدی از ولتاژ کار کند. بازه استاندارد و فعالیت دستگاه در این نوع محافظ قدرتمند بیشتر از محافظ معمولی است.

محافظ‌های معمولی برای یخچال‌ها معمولاً به دلیل ویژگی‌ها و ساختار ناکافی، نمی‌توانند به طور کامل نیازهای محافظتی یخچال را برآورده کنند. یخچال‌ها دارای سیستم‌های خنک‌کننده و تهویه‌طبیعی هستند که برای حفظ دمای داخلی و جلوگیری از تغییرات دمای محیط خارجی طراحی شده‌اند. محافظ‌های معمولی اغلب ناکافی به دلیل عدم ارائه عایق حرارتی مناسب یا مقاومت کافی در برابر نوسانات دما هستند.

علاوه بر این، یخچال‌ها نیاز به تهویه مناسب برای جلوگیری از تراکم بخار آب در داخل دارند، که این ویژگی در بسیاری از محافظ‌های معمولی وجود ندارد. همچنین، اطمینان از حفظ فرآیندهای خنک‌کنندگی و انتقال حرارت داخلی یخچال نیازمند مواد مقاوم به آب و گرما است که محافظ‌های معمولی اغلب این ویژگی را ندارند. به همین دلیل، استفاده از محافظ‌های طراحی شده خصوصاً برای یخچال‌ها، اهمیت دارد تا عملکرد بهینه یخچال حفظ شده و دستگاه در برابر نوسانات دما و فشار محیط محافظت گردد.

مشکلات استفاده نکردن از محافظ

روبرو شدن با نوسانات برق موضوعی بسیار نگران کننده است. ما کاملاً به شما حق می دهیم نگران سلامتی دستگاهی باشید که آن را با قیمت بسیار بالایی خریداری کرده اید. ممکن است یخچالتان را به تازگی خریده باشید اما با گذشت زمان کوتاهی متوجه می شوید دستگاه به درستی کار نمی کند.

این بدترین اتفاقی است که ممکن است برای یخچال شما پیش بیاید. در این قسمت از مقاله به بررسی این موضوع که چرا استفاده از استابلایزر یا محافظ استاندارد یخچال الزامی است، می پردازیم.

یک یخچال نوفراست سیکل مشخصی دارد که در آن دما به طور مداوم در حال بررسی است. در صورت افزایش دما، کمپرسور شروع به کار میکند و شروع به تولید سرما می کند. با افزایش سرمای دستگاه ، عملکرد کمپرسور متوقف می شود و برفک یخچال شروع به آب شدن می کند.

این یک چرخه است که به صورت مداوم در یخچال های نوفراست تکرار می شود. اگر حین کار یخچال، نوسان برق اتفاق بیفتد و اتصال برق قطع شود چه اتفاقی می افتد؟ اگر برق دوباره وصل شود، چه اتفاقی می افتد؟

یخچال ریست شده و به خاطر نمی آورد در حال انجام چه کاری بوده است! به این ترتیب دستگاه نوفراست با پدیده برفک روبرو خواهد شد. اگر یک استابلایزر یا محافظ برق قدرتمند به یخچال متصل بود، شاید به این راحتی یخچال خاموش نمی شد و زمان کافی برای آب کردن برفک داشت.
مورد دیگر که آسیب جدی تر را به دنبال دارد. ایجاد اختلال در مدار الکترونیکی و برد فرمان دستگاه می باشد.
نوسانات برق باعث سوختن برد دستگاه شده و هزینه ی سنگینی برای کاربر ایجاد می کند. اگر از قیمت های عجیب و سر سام آور برد و قطعات یخچال اطلاع داشته باشید ترجیح می دهید یک محافظ یا استابلایزر استاندارد یخچال خریداری کنید. با خرید استابلایزر استاندارد خانگی لوازم برقی منزلتان را بیمه کنید.

"تفاوت

تفاوت محافظ یخچال و تلویزیون

یخچال فریزر یکی از لوازم خانگی می باشد که از اولین روزی که آن را می خرید تا آخرین روزی که استفاده می شود، دائما باید روشن بوده و به برق وصل باشد. به علت استفاده مداوم یخچال از برق، باید نسبت به مراقبت از این وسیله ضروری در منزل اقدام شود. استفاده از محافظ برق یخچال فریزر یا استابلایزر بهترین راهکار برای مراقبت از یخچال های معمولی و ساید بای ساید در برابر نوسان جریان برق می باشد. باید به این مسئله توجه کنید که هزینه تعویض کمپرسور یا موتور یخچال معمولی بالغ بر شش میلیون تومان می باشد. با این تفاسیر تهیه یک محافظ برق برای آنها واجب به نظر می رسد.
از آنجایی که تلویزیون ها در کنار لوازم صوتی تصویری دیگر مثل دستگاه ست آپ باکس، سینمای خانواده، اسپیکر و … مورد استفاده قرار می گیرند، تعداد پریزهای موجود در محافظ اهمیت بسیاری پیدا می کند.

اهمیت استفاده از محافظ  یخچال وتلویزیون

به طور مختصر اهمیت استفاده از محافظ برای این است که هنگام اختلال در شبکه برق یا هر علت دیگری که موجب قطع یا نوسان برق می شود. لوازم برقی به برق وصل هستند و از پریز جدا نشده اند. پس در هنگام وصل برق شبکه بار زیادی در مدار وجود دارد. همچنین جریان و انرژی زیادی برای روشن شدن یا استارت مورد نیاز است. برای مثال می توان به دینام کولر یا هر وسیله دیگری اشاره کرد. در لحظه استارت جریانی دو برابر حالت کارکرد عادی استفاده می کند. اگر جریان در حالت کارکرد عادی یک دینام حدود 3.5 آمپر باشد جریان لازم برای لحظه استارت آن حدودا 10 آمپر می باشد.

اکنون متوجه می شوید که چه فشار زیادی به نیروگاه وارد می شود. خیلی وقت ها به دلیل این فشار زیاد روی شبکه، توان تحمل این فشار را ندارد و مجدد راه اندازی شده و برق قطع می شود. به عبارت دیگر برق در حدود یک یا دو دقیقه یا حتی کمتر وصل شده  و مجدد قطع می شود.
زمان راه اندازی مجدد محافظ لوازم صوتی تصویری کمتر است و دستگاه را روشن می کند. پس عملا نقش محافظت اولیه را به خوبی انجام نمی دهد.

لازم به ذکر است دلیل اصلی آسیب به لوازم خانگی، نوسانات شدید برق در لحظات اولیه وصل شدن برق می باشد.

قیمت محافظ

قیمت برای هر محافظ با توجه به کاربردی که دارد متفاوت است. محافظ های ارزان قیمت و گران قیمت در بازار موجود هستند. چرا بعضی از آنها گران و بعضی ارزان هستند؟ همانطور که گفتیم، کاربرد متفاوت است. محافظ یخچال ممکن است نسبت به محافظ تلویزیون گران تر باشد اما همیشه یک اما وجود دارد.
قیمت محافظ های قدرتمندی که مسلماً ارزان نیستند در برابر هزینه های سرسام آور خرید لوازم خانگی هیچ است. هزینه استابلایزر ممکن است 4 الی 5 میلیون متغیر باشد. در مقابل هزینه خرید یخچال می تواند میان 25 الی 50 میلیون متفاوت باشد.

اکنون خود مقایسه کنید. هزینه استابلایزر چقدر از هزینه خرید دستگاه را تشکیل می دهد؟ تقریباً یک چهارم هزینه است. اگر یک چهارم هزینه را پرداخت کنید و یک استابلایزر یا محافظ برق را خریداری کنید بهتر است یا هزینه خرید مجدد یک یخچال را پرداخت کنید؟ کدامیک؟
منصفانه ترین حالت را در نظر بگیرید، یک استابلایزر نه تنها محافظ یخچال شما خواهد بود بلکه محافظ تلویزیون و یا هر دستگاه دیگر نیز خواهد بود.
توصیه ما اینانلو سرویسی ها به شما تهیه یک محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر است. با تهیه این محافظ قدرتمند دیگر نیازی نیست نگران سلامتی یخچال و دیگر لوازم خانگی خود باشید

ترانس محافظ یخچال

نامی دیگر که برای محافظ استفاده می شود ترانس یا استابلایزر است. در گذشته به استابلایزرها ترانس هم گفته می شد. نوع قدیمی آنها به صورت دستی تنظیم میشد اما جدیدترین نوع آنها به صورت دیجیتالی و اتوماتیک تنظیم می شوند.
استابلایزرهای جدید قابلیت جدیدتری دارند و آن نیز تنظیم اتوماتیک ولتاژ است. با افزایش ولتاژ، ولتاژ برق را برای دستگاه به صورت استاندارد حفظ می کند و با کاهش ولتاژ نیز همین کار را می کند. در این میان سلامتی دستگاه را به خوبی حفظ می کند.

ترانس محافظ یخچال، یک قطعه کلیدی است که در محافظت از یخچال در برابر نوسانات و ولتاژهای نامطلوب برق، نقش بسیار حیاتی دارد. این ترانس به عنوان یک تجهیز الکترونیکی ایمنی، وظیفه تنظیم ولتاژ ورودی به دستگاه را بر عهده دارد تا جلوی خسارات و نقصانات ناشی از نوسانات برق را بگیرد. هنگامی که ولتاژ برق به مرزهای محافظتی نزدیک می‌شود یا از آن خارج می‌شود، ترانس محافظ فوراً به کار می‌افتد و ولتاژ را به حد ایمنی باز می‌گرداند. این عملکرد حفاظتی باعث افزایش عمر مفید یخچال و جلوگیری از خرابی ناگهانی مرتبط با نوسانات برق می‌شود. استفاده از ترانس محافظ یخچال از اهمیت خاصی برخوردار است، زیرا محافظت از سیستم‌های الکترونیکی داخل یخچال نه تنها امکان استفاده بهتر از دستگاه را فراهم می‌کند بلکه از نظر ایمنی و اقتصادی نیز حیاتی می‌باشد.

محافظ یا استابلایزر را از کجا بخریم؟

مراکز خرید متعددی هستند که می توانید محافظ برق یخچال و استابلایزر استاندارد خانگی را از آنها تهیه کنید. اما چند درصد تضمین می کنید که این فروشگاه ها محصول اصل  و با کیفیت را به مشتریان می فروشند؟
حتی ممکن است نتوانید اصل یا تقلبی بودن آن را تشخیص دهید. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند لوازم خانگی در استان البرز به شما استابلایزر اصل می فروشد و کیفیت آن را تضمین می کند. با توجه به اینکه اینانلو سرویس سالهاست در حوزه نصب، تعمیر و سرویس انواع لوازم خانگی همچون یخچال فریزر، ساید بای ساید، لباسشویی، ظرفشویی، کولر، مایکروفر و … فعالیت می کند. در خصوص خرابی و آسیب هایی که در اثر نوسان برق ایجاد می شود آگاهی کامل دارد.
پیشنهاد این مجموعه به شما مشترکین عزیز استفاده از محافظ یا استابلایزر مخصوص یخچال و لوازم خانگی می باشد. ما این امکان را داریم که استابلایزر را به همه ی نقاط استان البرز و حتی استان های دیگر نیز ارسال کنیم . برای تهیه و خرید استابلایزر یا محافظ یخچال با کیفیت میتوانید با شماره ی 02636191 تماس بگیرید. همچنین با ثبت درخواست از طریق وبسایت اینانلو سرویس نیز امکان خرید غیر حضوری نیز فراهم شده است.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields