اینانلو سرویس

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز
بهترین محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بهترین محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
15 مرداد 1401

بهترین محافظ برق، تلویزیون و یخچال چیست؟ شاید شما بارها موبایل خود را بردارید و اینترنت را زیر و رو کنید تا یک محافظ برق خوب پیدا کنید. ما امروز در اینانلو سرویس به شما میگوییم چگونه بهترین محافظ یخچال را بشناسید.

آنچه در مقاله بهترین محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر خواهید خواند:

  • بهترین محافظ یخچال
  • مشکلات استفاده نکردن محافظ
  • تفاوت محافظ یخچال و تلویزیون
  • قیمت محافظ
  • ترانس محافظ یخچال
  • محافظ یخچال را از کجا بخریم؟

بهترین محافظ یخچال

یخچال شما در فصل تابستان نوسانات متعددی از برق را متحمل می شود. چرا تابستان؟ در فصل تابستان به دلیل افزایش مصرف برق و استفاده از دستگاه هایی مانند کولر و خنک کننده های دیگر، نوسانات برق افزایش می یابند.

"بهترین

ما شاهد اتفاقاتی مانند سوختن برد یخچال در منزل مشتریان بودیم. به این دلیل است که اینانلو سرویس تصمیم گرفت به دنبال راهکاری برای نجات دستگاه های مشتریان از این مشکلات بیابد. راهکاری که ما می توانیم به شما برای رفع چنین مشکلاتی معرفی کنیم، استفاده از استابلایزر یا محافظ یخچال است.
یک محافظ می تواند با تثبیت برق، دستگاه ها را در برابر نوسانات برق محافظت کند. زمانی که ولتاژ بسیار پایین باشد، برق قطع می شود. تنها زمانی برق قطع نمی شود که در سطح قابل قبولی از ولتاژ قرار داشته باشد.
چرا محافظ های معمولی برای یخچال ها خوب و کارا نیستند؟ چون محافظ های معمولی به محض وجود نوسان و تغییر ولتاژ، اتصال را قطع می کنند اما استابلایزر یا محافظ یخچال این حسن را دارد که با درصدی از ولتاژ کار کند. بازه استاندارد و فعالیت دستگاه در این نوع محافظ قدرتمند بیشتر از محافظ معمولی است.

مشکلات استفاده نکردن از محافظ یخچال
مشکلات استفاده نکردن از محافظ یخچال

مشکلات استفاده نکردن از محافظ

روبرو شدن با نوسانات برق بسیار نگران کننده است. ما کاملاً به شما حق می دهیم نگران سلامتی دستگاهی باشید که به تازگی آن را با هزینه بسیار بالایی خریداری کرده باشید. پس از مشکلات فراوان موفق شده اید هزینه خرید یک دستگاه یخچال را تهیه کنید. یخچال را می خرید اما زمان زیادی نمی گذرد که میبینید دستگاه به درستی کار نمی کند.
این بدترین اتفاقی است که ممکن است برای یخچال شما رخ دهد. خب اجازه دهید کمی دقیق تر در دل یکی از این اتفاقات سفر کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد که به یک محافظ یخچال نیاز پیدا می کنیم.
یک یخچال نوفراست چرخه مشخصی دارد که در آن دما به طور مداوم در حال بررسی است. در صورت افزایش دما، کمپرسور دست به کار می شود و شروع به کاهش میزان دما می کند. با کاهش بسیار زیاد دما، کمپرسور متوقف می شود و برفک یخچال شروع به آب شدن می کند.
این یک چرخه است که مکرراً در یخچال های نوفراست تکرار می شود. اگر میانه کار یخچال، نوسان برق اتفاق بیفتد و اتصال برق قطع شود چه اتفاقی می افتد؟ اگر برق دوباره متصل شود، چه اتفاقی می افتد؟ یخچال ریست شده و به خاطر نمی آورد در حال انجام چه کاری بوده است! به این ترتیب دستگاه نوفراست با پدیده برفک روبرو خواهد شد.
اگر یک استابلایزر یا محافظ برق قدرتمند به یخچال متصل بود، شاید به این راحتی یخچال خاموش نمی شد و زمان کافی برای آب کردن برفک داشت.

"تفاوت

تفاوت محافظ یخچال و تلویزیون

یک محافظ باید انتظارات متعددی را برآورده کند. چرا که یخچال باید یکسره کار کند. منظور از یکسره، یکسره کار کردن موتور نیست. بلکه متصل بودن یخچال به برق به طور مداوم است.
چون به طور مداوم کار می کند، باید چاره ای برای محافظت از آن در برابر نوسانات برق اندیشید. خاموش شدن آن برای مدت زمان طولانی با فاسد شدن مواد غذایی برابر است. تلویزیون از جمله دستگاه هایی است که خاموش شدن یا نشدن آن نمی تواند به شما لطمه بزرگی وارد کند. تنها ساعاتی از تماشای تلویزیون محروم خواهید شد.
برای محافظت از آن نیز می توانید از یک محافظ معمولی استفاده کنید. با این وجود از یک محافظ یخچال برای محافظت از آن استفاده کنید هم ضرر نخواهید کرد. چرا که جای دوری نرفته و تلویزیون شما نیز مانند سایر دستگاه ها در برابر ولتاژهای غیرقابل قبول محافظت خواهد شد.
یک محافظ برق یا استابلایزر بسیار قدرتمند است. ولتاژها را آنالیز می کند و در صورت وجود ولتاژ غیراستاندارد، یخچال را خاموش می کند.

قیمت محافظ

قیمت برای هر محافظ با توجه به کاربردی که دارد متفاوت است. محافظ های ارزان قیمت و گران قیمت در بازار موجود هستند. چرا بعضی از آنها گران و بعضی ارزان هستند؟ همانطور که گفتیم، کاربرد متفاوت است. محافظ یخچال ممکن است نسبت به محافظ تلویزیون گران تر باشد اما همیشه یک اما وجود دارد.
قیمت محافظ های قدرتمندی که مسلماً ارزان نیستند در برابر هزینه های سرسام آور خرید لوازم خانگی هیچ است. هزینه استابلایزر ممکن است 4 الی 5 میلیون متغیر باشد. در مقابل هزینه خرید یخچال می تواند میان 25 الی 50 میلیون متفاوت باشد.

اکنون خود مقایسه کنید. هزینه استابلایزر چقدر از هزینه خرید دستگاه را تشکیل می دهد؟ تقریباً یک چهارم هزینه است. اگر یک چهارم هزینه را پرداخت کنید و یک استابلایزر یا محافظ برق را خریداری کنید بهتر است یا هزینه خرید مجدد یک یخچال را پرداخت کنید؟ کدامیک؟
منصفانه ترین حالت را در نظر بگیرید، یک استابلایزر نه تنها محافظ یخچال شما خواهد بود بلکه محافظ تلویزیون و یا هر دستگاه دیگر نیز خواهد بود.
توصیه ما اینانلو سرویسی ها به شما تهیه یک محافظ یخچال، تلویزیون و کامپیوتر است. با تهیه این محافظ قدرتمند دیگر نیازی نیست نگران سلامتی یخچال و دیگر لوازم خانگی خود باشید

ترانس محافظ یخچال

نامی دیگر که برای محافظ استفاده می شود ترانس یا استابلایزر است. ترانس را شاید از پدران و یا مادران خود شنیده باشید. در گذشته به استابلایزرها ترانس هم گفته می شد. نوع قدیمی آنها به صورت دستی تنظیم میشد اما جدیدترین نوع آنها به صورت دیجیتالی و اتوماتیک تنظیم می شوند.
استابلایزرهای جدید قابلیت جدیدتری دارند و آن نیز تنظیم اتوماتیک ولتاژ است. با افزایش ولتاژ، ولتاژ برق را برای دستگاه به صورت استاندارد حفظ می کند و با کاهش ولتاژ نیز همین کار را می کند. در این میان سلامتی دستگاه را به خوبی حفظ می کند.

محافظ یا استابلایزر را از کجا بخریم؟

مراکز خرید متعددی هستند که می توانند این محصول را به شما بفروشند؟ چند درصد تضمین می کنید این مراکز به شما جنس اصل می فروشند؟ شاید اصلاً نتوانید اصل یا فیک بودن آن را تشخیص دهید. اگر از مراکز معتبر آن را خریداری کنید چطور؟
اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی در استان البرز به شما استابلایزر اصل می فروشد و کیفیت آن را تضمین می کند. محصولی که برای شما رایگان نصب می شود. اگر و اگر آن را از ما خریداری کنید. ارسال این محصول به سایر نقاط کشور نیز انجام می شود. با کیفیت ترین ها را با اینانلو سرویس تجربه کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *