۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

ارور pe در ماشین های لباسشویی پاکشوما نشانه چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

ارور pe در ماشین های لباسشویی پاکشوما نشانه چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۸ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

بسیاری از کاربران ماشین‌ های لباسشویی پاکشوما گزارش داده اند که گاهی اوقات، متوجه یک ارور یا کد خطای خاص روی دیسپلی دستگاه می ‌شوند. اما این امکان نیز وجود دارد که این ارورها خود به خود برطرف نشوند و تمام عملکرد دستگاه را دچار مشکل کنند.

ارور pe در ماشین های لباسشویی پاکشوما نشانه چیست؟

برای مثال، ارور pe جزو ایرادهایی است که باید برای برطرف کردن آن اقدامات خاصی را انجام دهید. معمولا این کد خطا پس از آنکه برنامه شست و شوی مورد نظر را انتخاب می کنید، نمایان می ‌شود و قطعات مختلف دستگاه را از کار می‌ اندازد. در این مطلب از اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیرات پاکشوما به نکات مهم برای برطرف کردن ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما می‌ پردازیم.

ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما به چه معنا است؟

در ماشین‌ های لباسشویی پاکشوما، خطای PE بیانگر این است که سوئیچ کنترل کننده سطح آب در مخزن ماشین لباسشویی ، دچار مشکل شده است. اما اگر این سوئیچ که نام آن هیدروستات است، معیوب شود، دستگاه توانایی کنترل و تعیین دقیق حجم آب پمپاژ شده به مخزن را نخواهد داشت. بدین شکل دستگاه نمی تواند برنامه ها را اجرا کند.
توجه داشته باشید که بروز ارور PE بسیار نادر است. از این رو، بهتر است برای برای رفع آن از افرادی که در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی متخصص هستند، کمک بگیرید. با این حال، مواردی وجود دارند که می توانید با بررسی آن ها، مطمئن شوید که چنین مشکلی در دستگاه وجود دارد یا خیر.

چگونه می‌ توان ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما را برطرف کرد؟

ماشین های لباسشویی سوئیچ و سنسورهای مختلفی دارند که عملکردهای دستگاه را کنترل می کنند. در این میان، ممکن است هر کدام از آن‌ ها معیوب شود و نیاز باشد که تعویض شوند. سوئیچ کنترل سطح آب نیز یکی از همین قطعات است.
ممکن است این سوئیچ به علت انسداد در شیلنگ هیدروستات دچار مشکل شده باشد.

همچنین احتمال وجود یک ایراد الکتریکی ممکن است سیستم کنترل سطح آب را معیوب کرده باشد. در این شرایط، می توانید به سادگی، گرفتگی شیلنگ را برطرف کرده و با یک مولتی متر، سوئیچ را چک کنید. اما پیش از انجام هر کاری برای برطرف کردن ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما، دفترچه راهنمای آن را بخوانید. حتما به این موضوع توجه داشته باشید که تعمیرات لوازم خانگی باید توسط کارشناسان مجرب و با تخصص انجام شود. در ادامه، با برخی از راه های رفع ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما آشنا می شویم.

راه های رفع ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما
راه های رفع ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما

راه اندازی مجدد ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از راه های ساده برای رفع عیوبی مثل ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما، راه اندازی مجدد و ریست دستگاه است. اما در این بین، یک موضوع مهم وجود دارد که نباید آن را نادیده گرفت ، آن هم این است که ریست هر یک از ماشین های لباسشویی شیوه ی متفاوتی دارد. در نتیجه، باید دفترچه راهنما دستگاه را مطالعه و بر اساس آن دستگاه را ریست کنید.
اگر دفترچه راهنمای دستگاه را پیدا نکردید، با اینانلو سرویس تماس بگیرید، کارشناسان ما در اسرع وقت برای حل مشکل مراجعه می کنند. برای استفاده از دفترچه راهنما باید مطمئن شوید که دفترچه ی راهنمای در دسترس شما با مدل ماشین لباسشویی شما مطابقت دارد. در غیر این صورت، ممکن است باعث ایجاد مشکلات بیشتری شود.
بعضی از عواملی که موقع تنظیم مجدد ماشین لباسشویی باید در نظر گرفته شوند، شامل موارد زیر است.

  • سوئیچ ریست

بعضی از ماشین‌های لباسشویی جدید یک سوئیچ تنظیم مجدد دارند.

  • زمان

در بعضی موارد، می‌ توان دستگاه را از برق جدا کرد تا در عرض چند دقیقه، ریست شود.ممکن است در موارد دیگر، نیاز باشد دستگاه را برای یک ساعت یا بیشتر خاموش کنید.

خرابی برد فرمان یکی از دلایل نمایش ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما

ماشین‌های لباسشویی جدید از اجزا پیچیده الکترونیکی تشکیل شده اند. برد فرمان جزء مهمترین قطعات این دستگاه است که عملکرد تمام قسمت های الکتریکی را تنظیم می کند. در نتیجه، هرگونه ایراد و عیب در برد کنترل باعث ایجاد اختلال در عملکرد ماشین لباسشویی می شود. لازم به ذکر است که قطعه هیدروستات نیز به برد کنترل متصل می باشد. به همین جهت، خرابی برد کنترل از دلایل اصلی بروز ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد.

برای بررسی برد فرمان ، باید ابتدا آن را از ماشین لباسشویی جدا کنید. در اغلب ماشین های لباسشویی، برد فرمان در پشت صفحه کنترل قرار دارد. بعد از پیدا کردن آن، باید هر سیمی را که به برد متصل است، جدا کرد. بعد از جدا شدن کامل برد کنترل می توان آن را با یک مولتی متر تست کرد. مولتی متر باید روی نقطه مقاومت یا «resistance» قرار بگیرد و پروب ها با دقت بررسی شوند.

اگر روی مولتی متر «OL» یا بی نهایت نمایان شود، برد فرمان ایراد دارد و باید تعویض شود. دقت کنید که تعویض این برد، یک کار تخصصی است. در نتیجه، پیشنهاد می کنیم که پروسه تعمیر یا تعویض برد کنترل را به تعمیرکاران اینانلو سرویس بسپارید.

بررسی سیم کشی داخلی ماشین لباسشویی پاکشوما

یکی از عامل هایی که باعث بروز ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما می شود، وجود اشکال در سیم کشی بین سوئیچ کنترل سطح آب یا هیدروستات تا برد فرمان است. در واقع، امکان دارد به دلیل لرزش در طول سیکل شست‌وشو، بعضی از سیم ها قطع شوند. برای پیدا کردن منشا این ایراد باید سیم کشی را از هیدروستات تا برد کنترل چک شود تا متوجه شویم سیم کشی آسیب دیده یا خیر.

سپس باید به بررسی جریان در سیم کشی با استفاده از مولتی متر پرداخت. در این مرحله، ممکن است متوجه شوید که سیم های بین برد اصلی و سوئیچ فشار سطح آب ایراد دارد. در این شرایط باید قسمت معیوب سیم کشی تعویض شود. اگر ارتباط بین سیم‌ها برقرار باشد و هیچ نشانه‌ای از آسیب دیده نشود. سیم ها در شرایط ایمن به برد اصلی و سنسور فشار سطح آب وصل باشند، باید قطعات دیگر را چک کرد.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز پاکشوما کلیه نقاط استان البرز را تحت پوشش دارد. همشهریان عزیز البرزی در هر نقطه از استان البرز همچون فردیس، عظیمیه، باغستان، مهرشهر، کیانمهر، گوهردشت و … که باشند اینانلو سرویس آماده ارائه خدمات می باشد. کافی است با شماره ی 02636191 تماس بگیرید یا از طریق وبسایت اینانلو سرویس درخواست خود را ثبت کنید.

معرفی خطاهای ماشین لباسشویی پاکشوما
معرفی خطاهای ماشین لباسشویی پاکشوما

ایراد در سوئیچ کنترل سطح آب یا هیدروستات

اگر هیچ ایرادی در سیم‌ کشی ماشین لباسشویی پاکشوما دیده نشد و ارور PE همچنان ظاهر می شود، باید سوئیچ سنسور کنترل سطح آب را بررسی کرد. این امکان نیز وجود دارد که هیدروستات دستگاه کثیف شده باشد. البته در بعضی مواقع ، این سوئیچ معیوب است و لازم است که تعویض شود.

برای برطرف کردن ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما، اولین چیزی که باید بررسی شود، این است که آیا اجزا هیدروستات با رسوبات آب یا سایر اجسام ریز مسدود شده اند یا خیر. اگر هر نوع آلاینده روی هیدروستات دیده شود، باید قطعه را از ماشین لباسشویی جدا کرد و قطعه را به خوبی تمیز کرد. همچنین، باید شلنگی را که به مرکز سیستم هیدروستات وصل می ‌شود جدا کرده ، تمیز کنید و اگر کیپی یا گرفتگی دارد برطرف کنید. بعد از تمیز کردن این قسمت ها، باید آن ها را مجدد روی ماشین لباسشویی نصب کرد و سیکل شستشو را در دستگاه راه اندازی کرد. اگر ارور PE دیگر روی نمایشگر ظاهر نشد، ماشین لباسشویی شما درست شده است. با این حال، اگر ارور PE همچنان وجود دارد، احتمالا سوئیچ کنترل سطح آب ایراد دارد و باید عوض شود.

با کمک کارشناسان با تجربه اینانلو سرویس، ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما را رفع کنید

ماشین لباسشویی پاکشوما یکی از ماشین لباسشویی های تولید داخل است که برخلاف بعضی از لوازم خانگی ایرانی دیگر ، اکثر قطعات آن در ایران تولید می شود. از طرف دیگر، بیشتر تعمیرکاران لوازم خانگی، با روش های تعمیر و تعویض قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما آشنا هستند. در نتیجه، بهتر است برای برطرف کردن مشکلاتی مثل ارور pe در ماشین لباسشویی پاکشوما، از متخصصین مجرب اینانلو سرویس برای تعمیر لباسشویی پاکشوما کمک بگیرید. تکنسین های اینانلو سرویس در کمترین زمان ممکن و با امنیت بالا مشکل دستگاه شما را رفع می کنند.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی بیش از 130 برند همچون پاکشوما، کندی، کرال، جنرال آدمیرال، کروپ، زیرووات، کنوود، دوو، اسنوا، سام، سامسونگ، الجی، مابه، وایت هاوس، تی سی ال، هاردستون، جنرال هاوس، سینور و… می باشد. برای ثبت درخواست تعمیر یا سرویس هر کدام از لوازم خانگی منزل خود با شماره 02636191 تماس بگیرید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields