۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۳۰ مرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

برای این که چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند، دلایل متفاوتی میتواند وجود داشته باشد. ما در مجله تخصصی لوازم خانگی اینانلو سرویس، تمام علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما را توضیح می دهیم. برای ارتباط با مشاورین اینانلو سرویس، می توانید با 02636191 شماره تماس بگیرید.

دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما 
 • خراب شدن تایمر یا کنترل برد ماشین لباسشویی
 • خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی
 • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه‌ آب ماشین لباسشویی
 • استفاده ی نادرست از مواد شوینده
 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
 • مسدود شدن مسیر خروجی آب در دیگ

فایل صوتی مقاله علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

 

نحوه تخلیه شدن آب در ماشین لباسشویی

در ابتدا آب از طریق شیر برقی، داخل مخزن جا پودری می شود و سپس از طریق خرطومی جاپودری به دیگ منتقل میشود. پس از انحلال پودر با آب و شستن البسه، آب با مکش پمپ تخلیه از طریق خرطومی زیر دیگ وارد پوسته پمپ میشود. سپس با فشار پمپ از شلنگ خروجی خارج میگردد.

فیلتر لباسشویی داخل پوسته پمپ قرار میگیرد. پمپ لباسشویی از طریق خرطومی به زیر دیگ متصل است. سمت دیگر فیلتر به شلنگ خروجی پمپ متصل است. وجود فیلتر باعث جلوگیری از نفوذ جرم به پروانه پمپ می گردد. در تمام مراحل شستشو در لباسشویی، آب داخل خرطومی و پوسته پمپ جریان دارد. نکته ی قابل توجه این است که اگر در مسیر تخلیه، گرفتگی وجود داشته باشد و یا پمپ سوخته باشد، آب خارج نمی شود.

چگونه آب باقیمانده در لباسشویی را تخلیه کنیم؟

اگر با مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما مواجه شدید، برای تخلیه آب داخل لباسشویی باید دریچه فیلتر را باز کنید تا آب خارج شود. در جلوی لباسشویی قسمت پایین یک دریچه فیلتر طراحی شده که با باز کردن آن، آب داخل لباسشویی تخلیه می شود. قبل از انجام این کار، فرش یا موکت داخل آشپزخانه را بردارید و از باز بودن کفشور آشپزخانه اطمینان حاصل کنید.

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی برای همچین وضعیت هایی یک شلنگ کنار دریچه فیلتر آب لباسشویی طراحی شده است. این کار از ریختن آب به کف آشپزخانه و کثیف کاری جلوگیری می کند. به این صورت که بدون باز کردن فیلتر لباسشویی، میتوانید این شلنگ باریک را از جای خود خارج کنید و درپوش آن را بیرون بکشید. شلنگ را داخل یک لگن بگذارید تا آب داخل لباسشویی داخل لگن تخلیه شود و کف آشپزخانه یا محل نصب لباسشویی آب نریزد.

چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟
چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟

چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟

احتمال دارد لباسشویی وسط کار گیر کرده و یا کار لباسشویی تمام شده اما آب داخل تخلیه نشده باشد. قبل از بررسی ایراد تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما، باید آب داخل را تخلیه کنید تا بتوانید لباس ها را بیرون بکشید. سپس علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما را بررسی کنید.

دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

لباسشویی شما از هر برندی اعم از سامسونگ، دوو، بوش، سام، بلومبرگ، آیگه، پاکشوما، بست و یا هر برند دیگری که باشد ممکن است با مشکل عدم تخلیه آب مواجه شود. در این مقاله به بررسی چند مورد از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما می‌پردازیم.
ما در اینانلو سرویس سعی کردیم تمام این دلایل را برای شما شرح دهیم.

اما بهتر است در چنین زمانی، از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید. با این کار از بروز خرابی های بیشتر و پرداخت هزینه های گزاف پیشگیری میکنید. برای رفع خرابی لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، ماکروفر، جاروبرقی و لوازم برقی منزل خود می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 • خراب شدن تایمر یا کنترل برد ماشین لباسشویی

تمام دستوراتی که شما به ماشین لباسشویی می‌دهید توسط برد یا تایمر لباسشویی دریافت می‌شود. برد، مانند مغز لباسشویی عمل می‌کند و دستورات لازم را به تمامی بخش‌های دستگاه انتقال می‌دهد. در صورت خراب بودن این قطعه، تمامی فعالیت‌های دستگاه شما مختل می شود.

 • خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی

وظیفه‌ی اصلی شیر برقی یا شیر الکتریکی در این دستگاه، بررسی میزان آب وارد شده به دستگاه است. بنابراین، در صورت بروز مشکل در آبگیری یا تخلیه‌ی آب در ماشین لباسشویی شیر برقی را بررسی کنید.

 • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه‌ آب ماشین لباسشویی

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه نیز می‌تواند علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما باشد. علاوه بر تخلیه نکردن آب پس از اتمام فرایند شستشو، صدای زیاد لباسشویی نیز می‌تواند نشانه‌ی مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه‌ی آب در لباسشویی باشد.

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی دلایل زیادی دارد. اگر دستگاه شما قدیمی است و به مدت طولانی از آن استفاده کرده‌اید، در صورت بروز ایراد در لباسشویی، می توانید برای تعویض فیلتر لباسشویی اقدام کنید. همچنین گاهی محتویات درون جیب لباس‌ها نیز در حین شستشو از جیب خارج می‌شوند و سبب گرفتگی پمپ لباسشویی می شوند.

 • استفاده ی نادرست از مواد شوینده

یکی دیگر از علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما، استفاده نادرست از مواد شوینده لباسشویی است. اینکه اگر می خواهید لباس های تمیزتری داشته باشید، پس از مواد شوینده بیشتری باید استفاده کنید، تصور اشتباهی است. در صورت استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده کف بیشتری تولید می شود. این امر باعث می شود تا در عملکرد لباسشویی خطا صورت گیرد. کف زیاد اجازه نمی دهد پنل ماشین لباسشویی به درستی مراحل را انجام دهد و تشخیص درستی از روند شستشو نخواهد داشت.
ریختن پودر و مایع بیش از حد و همچنین ریختن پودر صابون، باعث کم شدن عمر لاستیک و شفت و پمپ دستگاه می شود.

 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به قسمت خروجی فاضلاب که معمولا در قسمت زیر سینک ظرفشویی می باشد، متصل می شود. این امکان وجود دارد در شیلنگ تخلیه لباسشویی یک گرفتگی ایجاد شده باشد و مانع از خروج آب شود. در نهایت این گرفتگی منجر به تخلیه نشدن آب لباسشویی خواهد شد.
برای رفع این مشکل در لباسشویی، شیلنگ تخلیه را باز نمایید. قسمت اتصال را مورد بررسی قرار داده و اگر گرفتگی ایجاد شده است، آن را برطرف کنید.

 • مسدود شدن مسیر خروجی آب در دیگ

از دیگ لباسشویی به پمپ تخلیه یک خرطومی متصل شده است. جرم گرفتن خرطومی یا گیر کردن لباس های کوچک مانند جوراب یا لباس زیر، می تواند عامل تخلیه نشدن آب در لباسشویی باشد. در ابتدا باید دریچه فیلتر پایین لباسشویی را باز کنید. پس از آنکه آب داخل دیگ خارج شد، لباس ها را نیز از داخل دیگ لباسشویی خارج کنید.

چنانچه تکه ای از لباس در مسیر خروجی آب قرار گرفته، آن را خارج کنید. اگر نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید، از تکنسین های ماهر اینانلو سرویس کمک بخواهید. برای انجام این کار می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

چرا آب ماشین لباسشویی پاکشوما تخلیه نمی شود؟
چرا آب ماشین لباسشویی پاکشوما تخلیه نمی شود؟

تعمیر مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

با خواندن مطالب بالا، قطعا علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشومای خود را پیدا کرده‌اید. اما بهتر است در نظر داشته باشید که تعمیر لباسشویی به دلیل پیچیده بودن ساختار و نحوه کار قطعات این دستگاه، کار دشواری است.
پیشنهاد اینانلو سرویس به شما این است که پیش از اقدام برای باز کردن و تعمیر ماشین لباسشویی خود، با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.
در برخی موارد، مشکل اصلی آن چیزی که به نظر می‌آید نیست. جهت پیدا کردن مشکل اصلی اختلال در ماشین لباسشویی، بایستی از نظر یک تعمیرکار با تجربه استفاده کرد.

در سرویس دوره ای ماشین لباسشویی چه خدماتی انجام می شود؟

 • تعویض فیلتر لباسشویی و جرم گیری
 • سرویس شیربرقی ماشین لباسشویی
 • سرویس تایمر ماشین لباسشویی
 • سرویس لاستیک دور درب ماشین لباسشویی
 • سرویس بلبرینگ ، کاسه نمد و سه نظام ماشین لباسشویی
 • سرویس موتور ماشین لباسشویی
 • سرویس پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 • سرویس هیدروستات ماشین لباسشویی
 • سرویس میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی
 • سرویس دیگ ماشین لباسشویی
 • سرویس کمک ماشین لباسشویی

  سرویس دوره ای ماشین لباسشویی

  با انجام سرویس دوره ای، دستگاه و قطعات آن مورد تست و بررسی لازم قرار خواهد گرفت. در نتیجه در صورت بروز انواع خرابی های و ایرادات احتمالی، ایراد دستگاه برطرف شده و در نهایت این خرابی ها منجر به خرابی های جدی تر نخواهد شد. با این کار شما از پرداخت هزینه های سرسام آور تعمیرات معاف خواهید شد. با سرویس دوره ای لوازم خانگی خود توسط کارشناسان اینانلو سرویس، علاوه بر جلوگیری از پرداخت هزینه های اضافی و سنگین، می توانید از مشکلات جبران ناپذیر که ممکن است برای دستگاه شما به وجود بیاید جلوگیری کنید.

خدمات تعمیر 24 ساعته در اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن متخصصان حرفه‌ای، می‌تواند به شما در پیدا کردن علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما و رفع کردن آن کمک کند. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد.

 از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و… اشاره کرد.

تعمیر لباسشویی پاکشوما در البرز

این مجموعه با دارا بودن مجرب ترین تکنسین ها و دو شعبه فعال در استان البرز، به صورت 24 ساعته،حتی در ایام تعطیل، پاسخگوی شما عزیزان می باشد. شما در هر کجای استان البرز از جمله فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… که باشید، برای نصب و یا تعمیر لوازم برقی خود می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت اینانلو سرویس جهت دریافت خدمات تعمیر و مشاوره‌ی تخصصی اقدام کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل جرقه از کنار زغال موتور جاروبرقی چیه؟

داخل موتور جاروبرقی شما یک آرمیچر وجود دارد که به آن کلکتور می گویند. مشکل جاروبرقی شما از زغال نیست از کلکتور است. در این مواقع باید موتور جاروبرقی را تعویض نمایید. برای رفع این مشکل اینانلو سرویس همواره پشتیبان شماست.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields