اینانلو سرویس

نماینده رسمی بیش از 130 برند معتبر با تضمین قیمت و گارانتی 6 ماهه، سامسونگ، دوو، بوش، هیمالیا، دیپوینت، اسنوا، ال جی، امرسان،پاکشوما و ...

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
23 فروردین 1402

برای این که چرا ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی کند، دلایل متفاوتی میتواند وجود داشته باشد. ما در مجله تخصصی لوازم خانگی اینانلو سرویس، تمام علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما را توضیح می دهیم. برای ارتباط با مشاورین اینانلو سرویس، می توانید با 02636191 شماره تماس بگیرید.

دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما 
 • خراب شدن تایمر یا کنترل برد ماشین لباسشویی
 • خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی
 • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه‌ آب ماشین لباسشویی
 • استفاده ی نادرست از مواد شوینده
 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
 • مسدود شدن مسیر خروجی آب در دیگ

فایل صوتی مقاله علت تخلیه نشدن آب در ماشین لباسشویی پاکشوما

 

نحوه تخلیه شدن آب در ماشین لباسشویی

در ابتدا آب از طریق شیر برقی، داخل مخزن جا پودری می شود و سپس از طریق خرطومی جاپودری به دیگ منتقل میشود. پس از انحلال پودر با آب و شستن البسه، آب با مکش پمپ تخلیه از طریق خرطومی زیر دیگ وارد پوسته پمپ میشود. سپس با فشار پمپ از شلنگ خروجی خارج میگردد.

فیلتر لباسشویی داخل پوسته پمپ قرار میگیرد. پمپ لباسشویی از طریق خرطومی به زیر دیگ متصل است. سمت دیگر فیلتر به شلنگ خروجی پمپ متصل است. وجود فیلتر باعث جلوگیری از نفوذ جرم به پروانه پمپ می گردد. در تمام مراحل شستشو در لباسشویی، آب داخل خرطومی و پوسته پمپ جریان دارد. نکته ی قابل توجه این است که اگر در مسیر تخلیه، گرفتگی وجود داشته باشد و یا پمپ سوخته باشد، آب خارج نمی شود.

چگونه آب باقیمانده در لباسشویی را تخلیه کنیم؟

اگر با مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما مواجه شدید، برای تخلیه آب داخل لباسشویی باید دریچه فیلتر را باز کنید تا آب خارج شود. در جلوی لباسشویی قسمت پایین یک دریچه فیلتر طراحی شده که با باز کردن آن، آب داخل لباسشویی تخلیه می شود. قبل از انجام این کار، فرش یا موکت داخل آشپزخانه را بردارید و از باز بودن کفشور آشپزخانه اطمینان حاصل کنید.

در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی برای همچین وضعیت هایی یک شلنگ کنار دریچه فیلتر آب لباسشویی طراحی شده است. این کار از ریختن آب به کف آشپزخانه و کثیف کاری جلوگیری می کند. به این صورت که بدون باز کردن فیلتر لباسشویی، میتوانید این شلنگ باریک را از جای خود خارج کنید و درپوش آن را بیرون بکشید. شلنگ را داخل یک لگن بگذارید تا آب داخل لباسشویی داخل لگن تخلیه شود و کف آشپزخانه یا محل نصب لباسشویی آب نریزد.

چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟
چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟

چرا آب ماشین لباسشویی تخلیه نمی شود؟

احتمال دارد لباسشویی وسط کار گیر کرده و یا کار لباسشویی تمام شده اما آب داخل تخلیه نشده باشد. قبل از بررسی ایراد تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما، باید آب داخل را تخلیه کنید تا بتوانید لباس ها را بیرون بکشید. سپس علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما را بررسی کنید.

دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

لباسشویی شما از هر برندی اعم از سامسونگ، دوو، بوش، سام، بلومبرگ، آیگه، پاکشوما، بست و یا هر برند دیگری که باشد ممکن است با مشکل عدم تخلیه آب مواجه شود. در این مقاله به بررسی چند مورد از مهم‌ترین و رایج‌ترین دلایل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما می‌پردازیم.
ما در اینانلو سرویس سعی کردیم تمام این دلایل را برای شما شرح دهیم.

اما بهتر است در چنین زمانی، از یک تکنسین با تجربه کمک بگیرید. با این کار از بروز خرابی های بیشتر و پرداخت هزینه های گزاف پیشگیری میکنید. برای رفع خرابی لباسشویی، ظرفشویی، یخچال، ماکروفر، جاروبرقی و لوازم برقی منزل خود می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 • خراب شدن تایمر یا کنترل برد ماشین لباسشویی

تمام دستوراتی که شما به ماشین لباسشویی می‌دهید توسط برد یا تایمر لباسشویی دریافت می‌شود. برد، مانند مغز لباسشویی عمل می‌کند و دستورات لازم را به تمامی بخش‌های دستگاه انتقال می‌دهد. در صورت خراب بودن این قطعه، تمامی فعالیت‌های دستگاه شما مختل می شود.

 • خراب بودن شیر برقی ماشین لباسشویی

وظیفه‌ی اصلی شیر برقی یا شیر الکتریکی در این دستگاه، بررسی میزان آب وارد شده به دستگاه است. بنابراین، در صورت بروز مشکل در آبگیری یا تخلیه‌ی آب در ماشین لباسشویی شیر برقی را بررسی کنید.

 • مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه‌ آب ماشین لباسشویی

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه نیز می‌تواند علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما باشد. علاوه بر تخلیه نکردن آب پس از اتمام فرایند شستشو، صدای زیاد لباسشویی نیز می‌تواند نشانه‌ی مسدود بودن فیلتر پمپ تخلیه‌ی آب در لباسشویی باشد.

مسدود شدن فیلتر پمپ تخلیه لباسشویی دلایل زیادی دارد. اگر دستگاه شما قدیمی است و به مدت طولانی از آن استفاده کرده‌اید، در صورت بروز ایراد در لباسشویی، می توانید برای تعویض فیلتر لباسشویی اقدام کنید. همچنین گاهی محتویات درون جیب لباس‌ها نیز در حین شستشو از جیب خارج می‌شوند و سبب گرفتگی پمپ لباسشویی می شوند.

 • استفاده ی نادرست از مواد شوینده

یکی دیگر از علت های تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما، استفاده نادرست از مواد شوینده لباسشویی است. اینکه اگر می خواهید لباس های تمیزتری داشته باشید، پس از مواد شوینده بیشتری باید استفاده کنید، تصور اشتباهی است. در صورت استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده کف بیشتری تولید می شود. این امر باعث می شود تا در عملکرد لباسشویی خطا صورت گیرد. کف زیاد اجازه نمی دهد پنل ماشین لباسشویی به درستی مراحل را انجام دهد و تشخیص درستی از روند شستشو نخواهد داشت.
ریختن پودر و مایع بیش از حد و همچنین ریختن پودر صابون، باعث کم شدن عمر لاستیک و شفت و پمپ دستگاه می شود.

 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به قسمت خروجی فاضلاب که معمولا در قسمت زیر سینک ظرفشویی می باشد، متصل می شود. این امکان وجود دارد در شیلنگ تخلیه لباسشویی یک گرفتگی ایجاد شده باشد و مانع از خروج آب شود. در نهایت این گرفتگی منجر به تخلیه نشدن آب لباسشویی خواهد شد.
برای رفع این مشکل در لباسشویی، شیلنگ تخلیه را باز نمایید. قسمت اتصال را مورد بررسی قرار داده و اگر گرفتگی ایجاد شده است، آن را برطرف کنید.

 • مسدود شدن مسیر خروجی آب در دیگ

از دیگ لباسشویی به پمپ تخلیه یک خرطومی متصل شده است. جرم گرفتن خرطومی یا گیر کردن لباس های کوچک مانند جوراب یا لباس زیر، می تواند عامل تخلیه نشدن آب در لباسشویی باشد. در ابتدا باید دریچه فیلتر پایین لباسشویی را باز کنید. پس از آنکه آب داخل دیگ خارج شد، لباس ها را نیز از داخل دیگ لباسشویی خارج کنید.

چنانچه تکه ای از لباس در مسیر خروجی آب قرار گرفته، آن را خارج کنید. اگر نتوانستید خودتان این کار را انجام دهید، از تکنسین های ماهر اینانلو سرویس کمک بخواهید. برای انجام این کار می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید.

چرا آب ماشین لباسشویی پاکشوما تخلیه نمی شود؟
چرا آب ماشین لباسشویی پاکشوما تخلیه نمی شود؟

تعمیر مشکل تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما

با خواندن مطالب بالا، قطعا علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشومای خود را پیدا کرده‌اید. اما بهتر است در نظر داشته باشید که تعمیر لباسشویی به دلیل پیچیده بودن ساختار و نحوه کار قطعات این دستگاه، کار دشواری است.
پیشنهاد اینانلو سرویس به شما این است که پیش از اقدام برای باز کردن و تعمیر ماشین لباسشویی خود، با یک تعمیرکار حرفه‌ای تماس بگیرید.
در برخی موارد، مشکل اصلی آن چیزی که به نظر می‌آید نیست. جهت پیدا کردن مشکل اصلی اختلال در ماشین لباسشویی، بایستی از نظر یک تعمیرکار با تجربه استفاده کرد.

خدمات تعمیر 24 ساعته در اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن متخصصان حرفه‌ای، می‌تواند به شما در پیدا کردن علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پاکشوما و رفع کردن آن کمک کند. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد. این مجموعه با دارا بودن مجرب ترین تکنسین ها و دو شعبه فعال در استان البرز، به صورت 24 ساعته،حتی در ایام تعطیل، پاسخگوی شما عزیزان می باشد. شما در هر کجای استان البرز از جمله فردیس، هشتگرد، مهرشهر، نظرآباد، طالقان، کردان، چهارباغ، محمدشهر، جهانشهر، گوهردشت، طالقانی و… که باشید، برای نصب و یا تعمیر لوازم برقی خود می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می‌توانید از طریق سایت اینانلو سرویس جهت دریافت خدمات تعمیر و مشاوره‌ی تخصصی اقدام کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *