۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی دلایل عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی دلایل عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۳ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

دلیل عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ هرچه که هست، در صورتیکه فورا برطرف نشود. هم به قیمت از دست دادن مواد غذایی تمام می شود و هم خود دستگاه را با اختلالات اساسی مواجه خواهد کرد. عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ هنگامی اتفاق می‌افتد که یخچال کار می کند اما برودت سابق را نیز ندارد. در این شرایط اگر درب یخچال فریزر سامسونگ را باز کنید، متوجه گرم شدن داخل آن خواهید شد.

یکی از اختلالات رایج در یخچال فریزر سامسونگ، عدم سرمایش می باشد. زمانی که شما با عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ مواجه شوید، مواد غذایی دچار فساد می شوند و ضرر های مالی به دنبال خواهد داشت. با گذر زمان کم کم به کمپرسور یخچال فریزر سامسونگ نیز فشار وارد می شود و امکان دارد موتور یخچال نیز آسیب ببیند یا بسوزد که اصلا اتفاق خوشایندی نخواهد بود.

بهتر است بدانید که یخچال فریزر برای رسیدن به عملکرد مطلوب به مجموعه ای متصل بهم نیاز دارد که هر یک باید به درستی کار خود را انجام دهند تا این پروسه به درستی به پایان برسد.
زمانی که در یکی از این بخش ها اشکال یا ایرادی رخ دهد سایر قسمت ها نیز قادر نخواهند بود کار خود را به درستی انجام دهند. در نتیجه به مرور زمان قسمت های داخلی یخچال خراب شده و شما با مشکل عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ مواجه می شوید.

برای رفع اختلال عدم برودت یخچال فریزر سامسونگ نیاز است که شما یک فرد فنی و با مهارت باشید تا بتوانید از عهده ی تعمیر آن برآیید. اینانلو سرویس توصیه می کند در صورتی که تخصص کافی در این زمینه ندارید به هیچ وجه اقدام به تعمیر و دستکاری دستگاه معیوب نکنید. زیرا آسیب های مالی و جانی جبران ناپذیر به همراه خواهد داشت. متخصصان و تکنسین های اینانلو سرویس با مهارت و تخصصی که در این زمینه دارند در تمامی نقاط استان البرز آماده ی ارائه ی خدمات خود به شما می باشند. کافیست تا با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و یا درخواست خود را از طریق وب سایت اینانلو سرویس ثبت نمایید.

رفع اختلال عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ
رفع اختلال عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ

علل عدم برودت یخچال فریزر سامسونگ چیست؟

طبق تحقیقاتی انجام شده و با توجه به آمار FDA آمریکا، میانگین دمای مناسب برای یخچال فریزر به صورت سالانه بازه ی 2 تا 5 درجه سانتی گراد می باشد. بهترین دما برای فریزر ۲۰- تا ۱۷- درجه سانتیگراد است. که این دما در ماه های تابستان و زمستان متفاوت است. اغلب در فصل تابستان که هوا گرم میباشد دمای مناسب 3 و 4 درجه می باشد و در زمستان مناسب ترین دما 4 و 5 درجه. لازم به ذکر است که این یک درجه افزایش در تابستان برای رفع گرمای محیط می باشد.

در صورتی که یخچال شما تازه خریداری شده است و به تازگی آن را نصب کرده اید باید به آن 24 ساعت وقت دهید تا به شرایط نرمال و پایدار خود برسد. اگر پس از 24 ساعت به دمای پایدار نرسید و شما با عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ روبرو شدید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت برای رفع اختلال عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ مراجعه می کنند.

دلیل عدم سرمای یخچال سامسونگ

یکی از مشکلات متداول یخچال، خنک نکردن آن است که امکان دارد به علت های مختلفی ایجاد شود. جهت جلوگیری از فساد مواد غذایی ضروری است برای تشخیص عیب یخچال و رفع این خرابی اقدام کنید.

1. پر بودن بیش از اندازه و ظرفیت کابین یخچال

اگر بیش از ظرفیت مشخص شده‌ یخچال سامسونگ، مواد غذایی را درون آن بگذارید، از گردش آزادانه هوا در داخل محفظه یخچال ممانعت می کنید. نتیجه اینکه، فن‌ها و دریچه‌ها نمی‌توانند به درستی کار کنند و باعث وارد شدن فشار به کمپرسور شده و داخل یخچال گرم می شود.
دقت کنید که مواد غذایی را به شکل متراکم و روی هم در طبقات نگذارید و همیشه قسمتی را برای گردش هوا در داخل یخچال در نظر بگیرید.
این اختلال با کاهش مواد غذایی درون یخچال رفع می‌شود.

2.وجود انسداد در مسیر گردش هوا علت عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ

دقت کنید چیزی را که در یخچال قرار می‌گذارید، موجب بسته شدن مسیر دریچه‌‌های هوا و فن‌ها نشود. توصیه می‌کنیم باکس های بزرگ مثل جعبه‌های کیک و شیرینی را برای زمان طولانی در یخچال قرار ندهید. زیرا امکان دارد باعث انسداد مسیر دریچه‌ها و فن‌ها را شده و مانع از چرخش صحیح برودت شوند.
بخش فوقانی یخچال نسبت به این مسئله بسیار حساس است، پس حواستان به وسایلی که در آنجا می گذارید، باشد.

3. وجود مشکل در موتور یا کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال، از قطعات اصلی آن لحاظ می‌شود. چنانچه این قطعه از یخچال دچار خراب شود، یکی از اولین علائم آن عدم سرمایش یخچال سامسونگ خواهد بود.
اگر کمپرسور یخچال بیش از حد داغ می‌شود، امکان دارد به علت فشار بیش از اندازه ای باشد که به آن وارد می شود. کمپرسور یخچال در حین فعالیت گرما تولید می‌کند. اما اگر برای زمان زیادی مشغول به کار باشد، گرمای تولیدی آن زیاد و موجب داغ کردن کمپرسور یخچال شده و می‌تواند باعث خرابی آن شود.
دو علت متداول برای داغ شدن کمپرسور یخچال:
کمبود یا نشتی گاز مبرد یخچال

عدم تنظیم صحیح ترموستات و گذاشتن دما روی مقدار بسیار پایین علت عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ

تعمیرات تخصصی یخچال فریزر سامسونگ را به اینانلو سرویس بسپارید. اینانلو سرویس به صورت 24 ساعته و بدون تعطیلی در همه ی روزهای هفته آماده ارائه خدمات به مشترکین عزیز می باشد. این مجموعه نمایندگی رسمی سامسونگ با کد ir200513 در استان البرز می باشد.
همشهریان عزیز البرزی می توانند برای تعمیر مشکل عدم سرمایش یخچال سامسونگ، با شماره های 02636191 تماس بگیرند. همچنین می توانید در همه ی ساعات شبانه روز به وبسایت اینانلو سرویس مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنید.

مشکل کمپرسور یخچال دلیل عدم سرمای یخچال سامسونگ
مشکل کمپرسور یخچال دلیل عدم سرمای یخچال سامسونگ

4. عدم درست بسته شدن درب یخچال

اگر لاستیک درب یخچال یا قفل آن دچار خرابی شده باشد، برودت موجود در کابین یخچال خارج می شود. در نتیجه موجب افزایش فشار به کمپرسور شده و به آن آسیب وارد می شود.
در چنین وضعیتی هرچه سریع‌تر باید ایراد بسته نشدن درب یخچال را رفع کنید. جهت تعویض لاستیک دور درب یخچاال با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

5. نشت یا کمبود گاز مبرد

در صورتیکه کمپرسور یخچال بدون توقف کار می‌کند، فضای درون یخچال نیز گرم شده و در عین حال بوی گاز هم استشمام می کنید. بدون شک دلیل عدم سرمایش یخچال سامسونگ، نشتی یا کم بودن گاز مبرد می باشد.
زمانی با این خرابی مواجه می شوید که در لوله های سیکل تبرید به دلیل فرسودگی سوراخ‌های ریز و درشتی ایجاد شود. که دلیل اصلی آن فرسایش لوله‌ها و یا در معرض ضربه قرار گرفتن آن‌ها می باشد.

6. ایراد در سنسور دمای یخچال سامسونگ

وظیفه سنسور دمای یخچال؛ تشخیص دما و فرستادن آن به برد اصلی می باشد. سنسور دما کمک می‌کند تا دمای داخل یخچال همیشه بدون تغییر و خنک بماند.
هنگامی که سنسور معیوب شود دیگر نمی‌تواند این مسئولیت را انجام دهد. در نتیجه موجب کارکرد یخچال بدون توقف و یا عملکرد ضعیف آن می شود. با تعویض سنسور مشکل عدم سرمایش یخچال سامسونگ برطرف می‌شود.

7. معیوب شدن فن ها، دلیل خنک نکردن یخچال سامسونگ

یخچال‌های سامسونگ به چند فن تجهیز شده اند. چنانچه هر یک از آن‌ها دچار خرابی شوند می‌توانند دلیل عدم سرمایش یخچال سامسونگ باشد. این فن‌ها شامل موارد زیر می شوند.

 • فن کمپرسور
 • فن کندانسور
 • فن اواپراتور
 • فن فریزر
اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر عدم سرمایش یخچال سامسونگ
اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر عدم سرمایش یخچال سامسونگ

8. وجود ایراد در لوله‌ های کندانسور

قطعا شما هم لوله‌های سیاه رنگی که در یخچال‌های قدیمی وجود داشتند را دیده‌اید. این لوله‌ها در یخچال سامسونگ و دیگر یخچال‌های جدید، دیده نمی شوند.
وظیفه گاز مبرد موجود در لوله‌های کندانسور این است که گرمای داخل محیط یخچال را جذب کرده و آن را به بیرون برگرداند. اگر مراحل انتقال گرما با اختلال روبرو شود، تبرید گاز به درستی صورت نمی گیرد و در نتیجه یخچال گرم خواهد شد.
در این شرایط با اینانلو سرویس نمایندگی رسمی سامسونگ کمک بخواهید. تکنسین حرفه ای اینانلو سرویس عیب یابی دقیق انجام می دهد. در صورتیکه در مسیر این لوله‌ها گرفتگی، کیپی یا نشتی وجود داشته باشد آن را برطرف می کند.

9. مشکل دمپر هوای یخچال علت عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ

دمپر هوا میزان هوای سرد بین یخچال و فریزر را مدیریت می‌کند. به این شکل که به وسیله ی دریچه‌ی دمپر، سرما از قسمت فریزر به یخچال منتقل می‌شود و در نتیجه فضای یخچال را بهتر خنک می‌کند.
هنگامی که دمای فریزر ثابت است و دمای داخل یخچال رو به گرم شدن می رود، امکان دارد دمپر مشکل باز نشدن داشته باشد.
تعویض دمپر امری بسیار تخصصی است، پس حتما با اینانلو سرویس مرکز مجاز و رسمی تعمیر یخچال سامسونگ تماس بگیرید.

10. مشکل در برد الکترونیکی یخچال

بعضی اوقات علت عدم سرمایش یخچال سامسونگ، وجود نقص در برد الکترونیکی آن می باشد. این قطعه، جزء قطعات اصلی‌ یخچال لحاظ می‌شود که مسئولیت آن، کنترل همه عملکردها و روابط بین قطعات در دستگاه می باشد.
یکی از وظایف برد، بازبینی و تنظیم دمای درون یخچال است که در صورت ایراد در برد، تنظیمات عملکرد دستگاه با نا هماهنگی مواجه خواهد شد.

در زمانی که با مشکل عدم سرمایش یخچال سامسونگ مواجه شدید، با خدمات تخصصی و فوری اینانلو سرویس تماس بگیرید. امکان ثبت سفارش از طریق شماره های 02636191 همه روز هفته و بدون تعطیلی از 8 صبح تا 10 شب برای مشترکین عزیز وجود دارد. همچنین از طریق وبسایت اینانلو سرویس نیز درخواست به صورت 24 ساعته ثبت می شود.
اینانلو سرویس بیش از 20 سال سابقه در زمینه تعمیر لوازم خانگی دارد و با صدها تکنسین مجرب و حرفه ای همکاری می کند. خدمات انجام شده توسط اینانلو سرویس 180 روز گارانتی دارد.

عدم سرمایش یخچال فریزر سامسونگ و رفع آن

با توجه به مواردی که در خصوص عدم سرمایش یخچال سامسونگ ذکر شد، باید دقت کنید که چک کردن این دلایل و همچنین راه حل رفع کردن بعضی از آن‌‌ها، به مهارت و تخصص کافی نیاز دارد.
توجه کنید که بهتر است قبل از هر کاری، مشکل ایجاد شده را با افراد حرفه ای در میان بگذارید. تا مشکلی در سیستم یخچال به‌وجود نیاید که جبران ناپذیر باشد. فناوری به کار رفته در یخچال سامسونگ از پیچیدگی خاصی برخوردار است لذا به همین دلیل توصیه می‌کنیم مشکلات مربوط به یخچال سامسونگ را به نمایندگی رسمی سامسونگ بسپارید.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

6 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   این ایراد نیاز به بررسی و چک کردن قطعات داره
   با شماره 02636191 تماس بگیرید و درخواست تعمیر رو ثبت کنید.

 1. تکنسین متفرقه اومد گفت موتور سوخته، اما من ۷_۸ ساله یخچالمو دارم
  میخوام بدونم میتونه گارانتی باشه موتور دستگاهم؟؟؟

  1. همراه عزیز سلام
   چنانچه محصولتون برند سامسونگ هست و از تاریخ تولیدش کمتر از ده سال می گذره کمپرسور شامل گارانتی میشه.
   درخواست کمپرسور به صورت گارانتی فقط از طریق نمایندگی رسمی و مجاز سامسونگ امکان پذیره

 2. سلام
  خیلی خوبه که در مورد برند سامسونگ این همه توضیحات گذاشتید چون واقعا کارایی داره. ممنون از سایت خوبتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields