۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

نکات مهم در نگهداری جاروبرقی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

نکات مهم در نگهداری جاروبرقی

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۲۸ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خرابی جاروبرقی اغلب در نتیجه ی نگهداری نامناسب از آن می باشد. در حالی که رعایت اصول نگهداری جاروبرقی سبب می‌شود که دستگاه همواره در بهترین حالت و شرایط خود کار کند و سال‌های سال دور از خرابی و ایرادات جدی بماند.

فایل صوتی مقاله نکات مهم در نگهداری جاروبرقی

اگر از جاروبرقی به درستی استفاده نشود، نه تنها عملکرد مناسبی نخواهد داشت و زمان بیشتری را برای اتمام کار صرف خواهید کرد، بلکه ممکن است به مرور دستگاه آسیب های جدی ببیند. با رعایت نکات مهم نگهداری جاروبرقی سبب افزایش طول عمر دستگاه خود شوید.


 نکات طلایی در نگهداری جاروبرقی
تعویض کمربند جاروبرقی
تمیز کردن برس غلطکی
خالی کردن کیسه جاروبرقی
تمیز نگه داشتن فیلترهای دستگاه
بررسی عملکرد جاروبرقی
تنظیم ارتفاع نازل جاروبرقی
عدم استفاده از دستگاه جاروبرقی در ساعات اوج مصرف
تمیز کردن لوله خرطومی
استفاده صحیح از قطعات خارجی جاروبرقی
عدم استفاده مداوم از جاروبرقی
نحوه مراقبت از جاروبرقی
نحوه مراقبت از جاروبرقی

دلیل اهمیت نحوه مراقبت از جاروبرقی

با نگهداری صحیح از جاروبرقی می توان بهترین عملکرد را از دستگاه شاهد بود.
رعایت نکات ایمنی جاروبرقی سبب جلوگیری از آسیب به جاروبرقی خواهد شد.
با مراقبت از جاروبرقی از هزینه های اضافی برای تعمیر جلوگیری کنید.

بررسی نکات مهم نگهداری جاروبرقی

1- تمیز کردن فیلتر جاروبرقی

نقش کلیدی فیلتر جاروبرقی این است که ذرات آلوده موجود در هوا را به داخل دستگاه کشانده تا جذب فیلتر شوند. بعد دوباره هوای تمیز به محیط برگشت داده شود. فیلترهایی که کارخانه های سازنده جاروبرقی هنگام ساخت و تولید درون آنها قرار می دهند، آنطور که باید و شاید کار فیلتراسیون هوا را انجام نمی دهند و حتما باید از فیلتر هپا در جاروبرقی استفاده کرد. تمیز کردن فیلتر ها از جمله نکات مهم نگهداری جاروبرقی می باشد.

تعویض فیلتر جاروبرقی را حتی در منزل نیز می توانید انجام دهید. بعضی از این فیلترها قابلیت شستشو را دارند. این قابلیت با حک شدن حرف W روی فیلتر نمایش داده می شود البته برخی از فیلترها را فقط می توان با تکان دادن تمیز کرد تا گرد و غبار حاصل از محیط از آن خارج گردد.
تمیز کردن و شستشوی کیسه جاروبرقی از آن جمله مواردی است که باید به طور منظم انجام شود. در بعضی از مدل های جاروبرقی می توانید از کیسه های یکبار مصرف کاغذی استفاده کنید و پس از استفاده آن را دور بیندازید. افراد فنی و متخصص به شما توصیه می کنند برای کمک به حفظ محیط زیست حدالامکان از کیسه های پارچه ای استفاده کنید و هفته ای یکبار یا هر 10 الی 15 روز حتما کیسه را خالی کرده و تمامی گرد و غبار آن را تمیز کنید و سپس بشویید تا برای استفاده مجدد بتوانید از آن استفاده کنید. موارد نگهداری جاروبرقی را رعایت کنید تا در افزایش طول عمر آن موثر باشید.

2- تمیز کردن کیسه جاروبرقی

اگر احساس کردید جاروبرقی شما طبق روال منظم خود عمل نمی کند و عملکرد مطلوب ندارد بدون هیچ نگرانی می توانید نسبت به تعویض و تمیز کردن فیلتر آن اقدام کنید. البته لازم به ذکر است در صورت مشاهده مشکلاتی از قبیل سوختن موتور جاروبرقی، خرابی ترموستات جاروبرقی، جمع نکردن زباله ها توسط دستگاه و یا هر مشکل دیگر، می توانید از خدمات اینانلو سرویس استفاده کنید. برای ارتباط با ما با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

خالی کردن کیسه جاروبرقی از جمله نکات مهم در نگهداری جاروبرقی به شمار می رود چرا که وقتی کیسه جاروبرقی پر باشد و از جاروبرقی نیز استفاده شود فشار زیادی به موتور وارد خواهد شد. هنگام پر بودن کیسه ، موتور جاروبرقی تلاش زیادی می کند تا با کمک مکش هوا بتواند زباله ها را جمع آوری کند. نتیجه این تلاش ها چیزی جز داغ شدن، نیم سوز شدن و یا سوختن موتور جاروبرقی نخواهد بود. شما برای جلوگیری از این اتفاق می توانید خالی کردن کیسه جاروبرقی را جزء مواردی قرار دهید که به طور مرتب آن را پیگیری کنید.

 نکات طلایی در نگهداری جاروبرقی
نکات طلایی در نگهداری جاروبرقی

3- نگهداری سیم برق جاروبرقی

برای نگهداری جاروبرقی خیلی اهمیت دارد که از اصلی ترین قسمت آن که سبب روشن شدن جاروبرقی می شود به خوبی مراقبت کنید. دقت داشته باشید برای حفاظت از سیم جاروبرقی حتما آن را تا انتها از جاروبرقی نکشید و در زمان استفاده از جاروبرقی دقت داشته باشید که سیم آن کشیده نشده باشد. برای اینکه سیم جاروبرقی به راحتی روی زمین قرار گیرد، می توانید از یک محافظ استفاده کنید تا بتوانید به راحتی به مکان های مختلف بدون کشیده شدن سیم بروید و هم اینکه مطمئن باشید در شرایط قطعی برقی یا هر اتفاق دیگر جاروبرقی شما به یکباره خاموش نخواهد شد و اول محافظ برق قطع می شود.

4- نگهداری از لوله خرطومی جاروبرقی

لوله خرطومی جاروبرقی یکی از قطعات مهم در جاروبرقی است که وظیفه انتقال زباله ها به داخل کیسه جاروبرقی را بر عهده دارد. پارگی در هر یک از قسمت های لوله خرطومی سبب می شود که عمل مکش هوا به درستی انجام نشود. زباله ها همراه با این مکش هوای جاروبرقی نتوانند وارد کیسه جاروبرقی شوند. مراقبت از خرطومی از جمله موارد مهم در نگهداری جاروبرقی می باشد.
در این شرایطی باید نسبت به تهیه یک خرطومی جدید مطابق با مدل جاروبرقی خود اقدام کنید. در زمان استفاده مجدد از جاروبرقی دقت داشته باشید تا لوله خرطومی جمع نشود و یا تاخوردگی نداشته باشد. هر چند که لوله خرطومی از انعطاف بالایی برخوردار است اما تا خوردن آن سبب پارگی آن خواهد شد.

5- نگهداری دسته ی جاروبرقی

بعضی از افراد برای تمیز کردن گوشه های سقف و یا طاقچه ها از جاروبرقی استفاده می کنند. اما شما هر زمان که احساس کردید نیاز است تا برای تمیز کردن این قسمت ها از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است از یک نردبان و دسته مخصوص این کار استفاده کنید. نگهداری جاروبرقی مستلزم این است که شما بدانید در زمان تمیز کردن مکان های مختلف از چه روش هایی استفاده کنید تا به اجزا و بدنه خارجی و داخلی جاروبرقی آسیبی وارد نشود.

6- برس های جاروبرقی

حتما تا به حال متوجه شده اید در قسمتی از جاروبرقی مکانی را برای قرار دادن انواع سری و برس ها تعبیه شده تا بتوانید برای تمیز کردن انواع سطوح و قسمت های خاصی که برس اصلی جاروبرقی به سختی وارد می شود، استفاده کنید. لازم به ذکر است با مطالعه دفترچه راهنما می توانید کاربرد هریک از این سری ها را بدانید. با استفاده از سری ها متناسب با کار مختص به خود می توانید در نگهداری جاروبرقی خود کوشا باشید.

7- گرم شدن بیش از حد جاروبرقی

در زمان استفاده از جاروبرقی باید این نکته را حتما رعایت کنید که به طور یکسره و مداوم از جاروبرقی استفاده نکنید زیرا به موتور دستگاه فشار وارد می شود و داغ می کند. این کار سبب می شود موتور در حالت نیم سوز قرار بگیرد و یا حتی کاملا بسوزد. برای حفظ و نگهداری جاروبرقی اگر می خواهید چندین ساعت از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است بیشتر از 15 دقیقه جاروبرقی را روشن نگه ندارید.

8- چرخ های حرکت دهنده جاروبرقی

طبیعتا شما در زمان جارو کشیدن با جاروبرقی به راحتی به هر سمتی می روید و جاروبرقی نیز به دنبال شما می آید. این راحتی جابجایی فقط از مزیت های وجود چهار چرخی که در جاروبرقی تعبیه شده است می باشد و بدون آنها جابجایی جاروبرقی بسیار مشکل خواهد شد. یکی از نکات مهم و جالب استفاده از جاروبرقی، استفاده درست از جاروبرقی در محل های متفاوت می باشد. برای اینکه بتوانید از شکستن چرخ های جاروبرقی جلوگیری کنید بهتر است در هنگام انتقال آن از نیم پله ها و یا پله های بین طبقات احتیاط لازم را داشته باشید. این مورد نیز از دیگر نکات نگهداری جاروبرقی می باشد.

9- سوئیچ یا دکمه های جاروبرقی

بعضی از افراد عادت دارند که در زمان استفاده از جاروبرقی برای اینکه خیلی خم و راست نشوند. از انگشت پاهای خود برای خاموش، روشن کردن جاروبرقی و یا کم، زیاد کردن دور موتور جاروبرقی استفاده می کنند و حتی نمی دانند که این کار چه فشار مضاعفی به کلیدها وارد می کند. در مدت زمان کوتاهی ممکن است این سوئیچ یا کلیدهای جاروبرقی شل شوند و یا حتی به طور کلی از کار بیفتند. در نتیجه گاهی رعایت نکات اصولی راهی برای نگهداری جاروبرقی و کمک به افزایش طول عمر آن است.

10- عدم جمع آوری شن ریزه و خاک با جاروبرقی

از دیگر موارد مهم در نگهداری جاروبرقی این است که بدانید جمع کردن گرد و غبار و خاک تا حدی می تواند توسط جاروبرقی معمولی انجام شود. ولی اگر حجم آن خیلی زیاد باشد و یا حتی شن ریزه و ماسه هم درون آنها وجود داشته باشد نمی توانید از جاروبرقی های خانگی و معمولی استفاده کنید.
به این خاطر که وجود شن ریزه، گرد و غبار اگر خیلی زیاد باشد به راحتی می تواند به داخل موتور نفوذ کند و سبب خرابی زود هنگام موتور جاروبرقی شود. بهتر است قبل از اینکه بخواهید جاروبرقی را روشن کنید در مرحله اول نسبت به گردگیری منزل اقدام کنید و دقت داشته باشید که حتما از یک ماسک برای جلوگیری از ورود گرد و خاک به درون دستگاه تنفسی خود استفاده کنید.

11- عدم استفاده از دستگاه جاروبرقی در مکان های خیس و مرطوب

نحوه مراقبت و نگهداری از جاروبرقی
نحوه مراقبت و نگهداری از جاروبرقی

نحوه نگهداری جاروبرقی در دراز مدت به این بستگی دارد که شما تفاوت مدل های جاروبرقی را بدانید. مطمئن باشید که جاروبرقی هایی برای مصارف خانگی قابلیت های خیلی زیادی در مقابل جاروبرقی های صنعتی و یا جاروبرقی های سطلی آب و خاک نخواهند داشت. البته که امروزه جاروبرقی سطلی آب و خاک نیز در ابعاد مناسب برای استفاده در منزل نیز تولید می شود. اگر می خواهید که در جاهای مرطوب و یا برای جمع آوری مایعات از جاروبرقی استفاده کنید بهتر است که نسبت به خرید جاروبرقی سطلی آب و خاک اقدام کنید.

نکات ایمنی برای نگهداری و جلوگیری از خراب شدن جاروبرقی در این مقاله برای شما ذکر شد. با رعایت هر یک از این موارد می توانید طول عمر جاروبرقی را افزایش دهید و همیشه شاهد بهترین عملکرد از آن باشید. به بایدها و نبایدها در زمینه نگهداری از جاروبرقی اشاره شد. متوجه شدیم که فیلتر و تمیز کردن آن، نگهداری کیسه و تخلیه به موقع آن و تمیز نکردن بعضی موارد چه تاثیری بر سلامت و عملکرد دستگاه دارد.

اینانلو سرویس نمایندگی تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی انواع لوازم خانگی، تعمیر و عیب یابی انواع جاروبرقی را با بالاترین کیفیت توسط بهترین تکنسین ها و با استفاده از قطعات اصل و اورجینال انجام می‌دهد. این مجموعه نماینده رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند سامسونگ، ال جی، بوش، جنرال الکتریک و… می باشد. تمامی هزینه تعمیرات در اینانلو سرویس طبق نرخ مصوب اتحادیه محاسبه میگردد و همه ی خدمات انجام شده شامل 6 ماه گارانتی خواهد شد. اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز در تمامی مناطق باغستان، چندار، گوهردشت، گلسار، نظرآباد، مهرشهر و… خدمات رسان شما عزیزان می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields