۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۱۶ شهریور ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی بسیار ساده و در عین حال بسیار مهم است. البته نمک را در دستگاه ظرفشویی نمیریزیم! بلکه در مخزن نمک دستگاه میریزیم. نحوه ریختن نمک در ماشین ظرفشویی یکی دیگر از آموزش هایی است که اینانلو سرویس قصد دارد آن را به صورت اصولی به شما آموزش دهد.

نمک ماشین ظرفشویی اصل و مرغوب را از نمایندگی های مجاز خریداری کنید. در فروشگاه اینانلو سرویس تمامی لوازم جانبی استاندارد و اصل نظیر نمک ماشین ظرفشویی، قرص رسوب گیر، مایع جرم گیر ماشین ظرفشویی، استابلایزر، پاور آنالایزر و … به صورت اورجینال با قیمت مناسب و تخفیف های ویژه مشتریان موجود می باشد.

نمک ماشین ظرفشویی
نمک ماشین ظرفشویی

اصلا میدونید نمک ماشین ظرفشویی چیه

یکی از معضلات بزرگ در استفاده از ماشین‌ ظرفشویی، وجود جرم و رسوب در دستگاه می‌باشد. وجود این جرم ها نه تنها طول عمر دستگاه را کاهش می‌دهد، بلکه از کیفیت شستشو نیز می‌کاهد. علت‌  وجود این رسوبات، سختی آب شهری می‌باشد. با توجه به میزان کم یا زیاد بودن سختی آب محل سکونت شما، مقدار این رسوبات نیز متغیر است. نمک ماشین ظرفشویی، سبب جلوگیری از تجمع این سختی‌ها و رسوبات می‌ شود. نمک ظرفشویی با نرم کردن سختی آب، از تجمع و رسوب آن‌ها در محفظه و روی ظروف جلوگیری می‌کند.

از دلایل دیگر استفاده از نمک ماشین ظرفشویی می‌توان به افزایش قدرت پاک‌کنندگی و پیشگیری از آسیب رسیدن به ظروف حساسی مثل آرکوپال اشاره کرد. نمک ظرفشویی با نرم کردن آب، قدرت شستشوی دستگاه را افزایش می‌دهد و اجازه ی ماندن لک بر روی ظروف را نمی‌دهد.

ماشین‌ ظرفشویی دارای قطعه‌ای به نام رزین است. وظیفه ی این قطعه گرفتن سختی‌ آب می‌باشد. رزین با گرفتن سختی‌ها به خود، نیازمند شستشو می‌شود که این کار را نمک‌ ماشین ظرفشویی انجام می‌دهد. به این صورت که در هر دور شستشوی ظروف، رزین سختی‌های آب را می‌گیرد. در ۵ دقیقه‌ی آخر شستشو، نمک وارد عمل شده و رزین را شستشو می‌دهد و آن را آماده‌ ی شستشوی بعدی می‌کند.

مراحل ریختن نمک در ماشین ظرفشویی برای اولین

 • درب ماشین ظرفشویی را باز کنید و سبد ها را خارج کنید.

درب ماشین ظرفشویی
درب ماشین ظرفشویی
 • یک درب با علامت S در کف دستگاه قرار دارد که مربوط به مخزن نمک است. آن را باز کنید.

مخزن نمک ظرفشویی
مخزن نمک ظرفشویی
 • با استفاده از یک قیف به اندازه ای که نمک سرریز نکند، در ظرف نمک، نمک ظرفشویی بریزید. سعی کنید نمک در دستگاه نریزد، چرا که نمک خورنده است. اگر نمک درون دستگاه ریخت، آن را با یک اسفنج از روی سطوح پاک کنید.

مقدار مناسب نمک ظرفشویی
مقدار مناسب نمک ظرفشویی

نمک ظرفشویی مکانیزم خود را درون مخزن دارد. اگر درون دستگاه باقی بماند ظروف استیل، کف و دیواره های دستگاه را نه تنها کدر می کند، بلکه موجب زنگ زدگی آنها می شود. این موارد مشکلاتی هستند که اکثر افراد با آنها روبرو هستند.

 • به اندازه کافی آب به نمک ظرفشویی اضافه کنید و با یک قاشق چوبی آن را هم بزنید. سه نکته مهم در این قسمت از کار وجود دارد.

نحوه صحیح نمک ریختن در ظرفشویی
نحوه صحیح نمک ریختن در ظرفشویی

نکته اول این است که اضافه کردن آب به نمک موجب خاموش شدن چراغ نمک می شود. اگر به آن آب اضافه نکنید، چراغ روشن می ماند.
نکته دوم آب موجب حل شدن نمک، کاهش میزان هوای موجود در مخزن و عملکرد بهتر دستگاه می شود.
نکته سوم هم زدن آب و نمک با قاشق چوبی است که نباید با قاشق استیل انجام شود، چرا که موجب زنگ زدگی آن می شود.

 • درب مخزن نمک را محکم ببندید و سبدها را سر جای خود بگذارید. دقت کنید زایده های داخلی درب مخزن نمک باید روی هم قرار گیرند تا نمک به درون دستگاه نشت نکند.

بستن مخزن نمک ظرفشویی
بستن مخزن نمک ظرفشویی
 • اکنون می توانید از دستگاه استفاده کنید و نگران لکه ها و یا رگه های سفید پس از شستشو نباشید.

ماشین ظرفشویی
ماشین ظرفشویی

نمک ریختن در ماشین ظرفشویی برای اولین بار متفاوت است. برای اولین بار نمکی در مخزن نمک دستگاه وجود ندارد، چرا که آبی درون دستگاه وارد نشده است. مخزن را بصورت فشرده با نمک پر کنید. مقداری آب باید به آن اضافه کنید و سپس درب آن بسته شود.

بد نیست بدانید نمک ریختن در ماشین ظرفشویی سامسونگ، ال جی، پاکشوما، بکو، دوو، بوش و سایر برندها یکسان است. چرا که در طراحی تمامی دستگاه ها، مخزن نمک کف دستگاه قرار دارد.

اندازه ی نمک ماشین ظرفشویی باید چقدر باشد

نمک را به اندازه ای داخل دریچه بریزید که به اندازه ی یک بند انگشت با درب دریچه فاصله داشته باشد.

نکات مهم ریختن نمک در ماشین ظرفشویی

تمام مراحل نمک ریختن در ماشین ظرفشویی به همین سادگی و به همین ترتیب بود که خدمت شما گفته شد. نکته مهم در ریختن نمک ، زمان و بستن درست درب مخزن نمک است. اینانلو سرویس نکات دیگری در این باره به شما ارائه می دهد.

 • میزان نمک در مخزن نمک باید به گونه ای باشد که بتوانید آن را با آب و با یک قاشق هم بزنید.
 • زمان ریختن نمک را چراغ نمک برای شما مشخص می کند. چراغ نمک با علامت S روی پنل دستگاه قرار دارد که به محض خالی شدن مخزن نمک، روشن می شود.

اگر این چراغ روشن نشد و لکه یا رگه های سفید روی ظروف شیشه ای پدیدار شد، دستگاه نیاز به سرویس دوره ای دارد.

 • عدم بستن صحیح درب مخزن، یکی از مهمترین عواملی است که باعث نشت نمک در دستگاه می شود. نشت نمک یکی از مشکلاتی است که این روزها اکثر مشتریان با آن درگیر هستند.

زمانی که نمک به درون دستگاه نشت می کند، دیواره های دستگاه که استیل هستند تیره و کدر می شوند. گاهی ممکن است نشت نمک موجب زنگ زدگی دیواره های استیل و یا حتی سوراخ شدن کف دستگاه شود.

برخی از مشتریان برای راحتی کار خود قرص هایی را به اشتباه خریداری می کنند که گفته می شود حاوی نمک هستند. بهتر است بدانید که این قرص ها حاوی نمک ظرفشویی نیستند و بیشتر جنبه بازارگرمی دارند.

متاسفانه برخی از فروشندگان از سادگی مشتریان سوء استفاده می کنند و اطلاعات نادرستی به مشتری می دهند. برای دریافت اطلاعات صحیح در رابطه با این محصولات تنها از نمایندگان معتبر و رسمی استعلام بگیرید.

نشت نمک در ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است با مشکل نشت نمک در ماشین ظرفشویی روبه رو شوید. این مشکل میتواند دو دلیل داشته باشد که یکی ساده و دیگری نیاز به تعمیرکار ماهر دارد.

 • اگر درب مخزن به درستی بسته نشود باعث نشت نمک ماشین ظرفشویی و استفاده بیش از حد از نمک می شود. باید از درست بسته شدن درب مخزن اطمینان حاصل کنید.
 • مخزن نمک ماشین ظرفشویی مشکل دارد و با وجود درست بسته شدن در، نشتی دارد. در این صورت باید توسط نمایندگی مجاز تعمیرات ماشین ظرفشویی اینانلو سرویس رفع شود.
چراغ نمک ظرفشویی
چراغ نمک ظرفشویی

 

وظیفه نمک در ماشین ظرفشویی چیست؟

آب لوله کشی شهری که روانه خانه شما می شود حاوی آهک و منیزیم است که به آن آب سخت گفته می شود. این آب وارد دستگاه هایی مانند لباسشویی و ظرفشویی می شود و به مرور موجب خوردگی اجزای داخلی این دستگاه می شود. در مورد لباسشویی راهکارهایی مانند رسوب گیر و سختی گیر موفق شده اند با این رسوبات مقابله کنند اما در مورد دستگاه ظرفشویی داستان متفاوت است.

در دستگاه ظرفشویی از نمک استفاده می شود. نمکی متفاوت که برای این دستگاه ساخته شده است. در ظرفشویی یک قسمت به عنوان مخزن نمک در نظر گرفته شده است. نمک ظرفشویی رسوباتی مانند آهک و منیزیم را از آب حذف می کند. آب سخت را به آب نرم تبدیل می کند و کیفیت شستشو را بهبود می بخشد.

مکانیزم ضد انعقادی نمک ظرفشویی، فرمول آهک و منیزیم را می شکند و موجب از بین رفتن این آثار می شود. به همین دلیل است که با وجود نمک، شما اثری از رگه های سفید رنگ روی ظروف نمی بینید. در زیر به تفاوت هایی در عملکرد دستگاه پس از ریختن نمک در ماشین ظرفشویی که شاهد آنها خواهید بود اشاره می کنیم.

 • ظروف براق و تمیز می شوند.

 • آب نرم موجب افزایش کیفیت شستشو می شود.

 • دستگاه در برابر سختی آب مقاوم تر می شود.

 • عمر ماشین ظرفشویی به خطر نمی افتد.

متاسفانه سختی و رسوبات موجود در آب به مرور موجب کاهش عمر دستگاه ظرفشویی می شوند.

در صورت عدم استفاده از نمک ماشین ظرفشویی چه اتفاقی می افتد

 • به دلیل وجود سختی در آب شهری و رسوب کردن آن‌ها، جت‌های آبپاش دچار گرفتگی شده و مسیر آن‌ها مسدود می‌شود.
 • روی المنت‌های گرم‌کننده ی داخل دستگاه رسوب جمع می‌شود و بازده آن‌ها کاهش می‌یابد. در نتیجه میزان مصرف انرژی ماشین ظرفشویی شما بالاتر‌ خواهد رفت.
 • رسوبات باعث می شود طول عمر ماشین ظرفشویی کاهش پیدا کند.
 • املاح و سختی‌های موجود در آب باعث ایجاد لک و سفیدک بر روی ظروف می‌شود.

تفاوت نمک غذا و نمک ماشین ظرفشویی

این دو نمک کاربردهای متفاوت دارند، همانطور که ظاهر متفاوتی نیز دارند. هر دو آنها ممکن است تشابه اسمی داشته باشند، به هیچ عنوان نمک طعام را دستگاه ظرفشویی نریزید! نمک ماشین ظرفشویی به لحاظ ظاهری مشابه سنگ نسبتاً درشت است که به رنگ سفید می باشد. نمک طعام برای مصارف غذایی استفاده می شود و عملکرد ضد انعقاد را در برابر آهک و منیزیم ندارد.

جالب است بدانید نمک ظرفشویی پس از شستشو اثری از خود به جای نمی گذارد و خیلی راحت در آب حل می شود. این نیز به دلیل ضد انعقادی بودن آن است که از بسته شدن رسوبات روی ظروف جلوگیری می نماید.

تشخیص اصل بودن نمک ماشین ظرفشویی

نمک ظرفشویی اصل
نمک ظرفشویی اصل

نمک ظرفشویی دارای مولفه هایی است که یکی از آنها اصل بودن است. پس از آن تاریخ انقضای آن مهمترین مولفه به حساب می آید. شما می بایست نمک مناسب و اصل بخرید تا دستگاه شما بتواند به خوبی با سختی آب مقابله کند. برای استعلام اصل بودن این محصول می توانید با اینانلو سرویس تماس بگیرید و از کارشناسان ما اصل بودن محصول را استعلام بگیرید.

اینانلو سرویس در استان البرز به عنوان یکی از برترین نمایندگان خدمات پس از فروش شناخته شده است. ما در خدمات پس از فروش، بیش از 130 برند لوازم خانگی را برای شما تعمیر می کنیم. لباسشویی، ماشین ظرفشویی، یخچال فریزر، یخچال ساید، مایکروویو، جاروبرقی، کولر آبی و دستگاه تصفیه آب را در سراسر استان البرز تعمیر می کنیم.

هدف ما کاهش میزان خطراتی است که دستگاه های شما را تهدید می کنند. پس با خرید محصولات اصل و اورجینال از لوازم خانگی خود محافظت کنید. ما محصولاتی مانند نمک ماشین ظرفشویی، استابلایزر، رسوب گیر، سختی گیر و شوینده های اصل را ارائه می دهیم. شما با خرید از مراکز معتبر می توانید سلامتی دستگاه های خود را حفظ کنید.

تعمیر لوازم خانگی در استان البرز
تعمیر لوازم خانگی در استان البرز

قیمت نمک ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی با برندهای مختلف در ابعاد و سایزهای کوچک و بزرگ در بازار موجود هستند. بعضی از برندها متفرقه بوده و دارای ناخالصی‌هایی می‌باشند. این ناخالصی‌ها علاوه‌ بر خش هایی که ممکن است روی ظروف حساس شما بیندازند، در طولانی مدت به قطعات ماشین ظرفشویی نیز آسیب می‌رسانند. بنا بر این حتماً از برندهای معتبر استفاده کنید. قیمت نمک ظرفشویی با توجه به سایز و برند آن‌ها متفاوت می‌باشد.

برندهای ماشین ظرفشویی که دارای نمک هستند

Aeg آاگ، bosch بوش، Electrolux الکترولوکس، Ariston hotpoint آریستون، Daewoo دوو، Samsung سامسونگ، miele میله، ال جی، کنوود، زیمنس، اسنوا، فریجیدر، ایندزیت، بکو و… از جمله برندهایی هستند که اینانلو سرویس نمایندگی مجاز و رسمی آن ها می باشد. شما می توانید برای نصب یا تعمیر این برندها از اینانلو سرویس کمک بگیرید. همچنین محصولاتی مانند نمک ظرفشویی فینیش، قرص ماشین ظرفشویی، رسوب گیر و… را میتوانید از نمایندگی مجاز اینانلو سرویس تهیه کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

20 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   برای کسب اطلاعات از قیمت و موجودی شوینده ها با شماره 02636191 تماس بگیرید.

  1. نشتی نمک از مخزن نمک ماشین ظرفشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. برخی از این دلایل عبارتند از:
   باز ماندن درب مخزن نمک
   پر کردن بیش از ظرفیت مخزن نمک
   ایراد و اشکال در درب محفظه نمک
   پوسیدگی و سوراخ شدن مخزن نمک
   اگر مخزن نمک شما دچار نشتی است، باید ابتدا مطمئن شوید که درب مخزن به درستی بسته شده است.
   جهت بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   انواع شوینده ی باکیفیت و مرغوب رو می تونید از فروشگاه اینانلو سرویس تهیه کنید.
   برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 02636191 تماس بگیرید.

 1. سلام و عرض ادب
  برای شستشوی مخزن نمک می بایست بارها در آن آب بریزید و مدام با قاشق چوبی آن را هم بزنید و بگذارید آب مخزن به سمت فیلتر حرکت کند و از دستگاه خارج شود.

  1. با سلام،خسته نباشید
   چند وقت پیش که دستگاه ظرفشویی من نیاز به تعمیر داشت،تعمیرکاری که از محل مراجعه کرده بود میگفت میتونید از همین نمکهای خوراکی هم تو دستگاه بریزید و مشکلی نداره
   به نظر شما میشه این کارو کرد؟

   1. سلام و عرض ادب
    متاسفانه بسیاری از افراد با ارائه دانش غلط موجب ایجاد مشکلات بیشتر در دستگاه ها و لوازم خانگی می شوند. به هیچ عنوان نمک طعام خاصیت نمک ظرفشویی را ندارد.

 2. سلام و عرض ادب
  پس از افزودن نمک به مخزن، مقداری آب به آن اضافه کنید و سپس با یک قاشق چوبی هم بزنید. درب مخزن نمک را ببندید و دستگاه را خاموش و روشن کنید.
  در صورتی که همچنان روشن بود، حتما با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا سریعتر تکنسین به محل اعزام شود و مشکل دستگاه شما برطرف شود.

 3. سلام و عرض ادب
  کمی آب به نمک اضافه کنید و آن را با یک قاشق چوبی هم بزنید. اگر مشکل با این کار برطرف نشد با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا در اولین فرصت برای رفع مشکل دستگا تکنسین اعزام شود

  1. سلام و عرض ادب
   یکی از دلایلش تمام شده نمک در مخزن نمک است.در صورتی که مخزن نمک ظرفشویی را شارژ کردید اما همچنان لک سفید روی ظروف میبینید، احتمالاً مشکلی رخ داده که نیاز به بررسی دقیق دارد.
   برای این منظور باید یک فنی کار دستگاه را دقیق بررسی کند

  1. سلام و عرض ادب
   بله یکی از دلایل این موضوع تمام شدن نمک در مخزن نمک دستگاه است که باید شارژ شود

    1. شعبه کرج: البرز- مهرشهر-خیابان عدالت- نبش بهار شرقی
     شعبه هشتگرد: هشتگرد- خیابان راه آهن- خیابان جلال آل احمد- نرسیده به میدان توحید- نبش بن بست امین پلاک ۴۶ /۴۸

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields