اینانلو سرویس

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز
نحوه رفع کد خطا و ارور های ماشین ظرفشویی پاکشوما

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

نحوه رفع کد خطا و ارور های ماشین ظرفشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
3 اسفند 1401

ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما در مدل های قدیمی و جدید کمی با هم تفاوت دارند اما همگی در نهایت نشان دهنده وضعیت قطعات داخلی دستگاه می باشند.

فایل صوتی مقاله نحوه رفع کد خطا و ارور های ماشین ظرفشویی پاکشوما

بهتر است به منظور کاهش خرابی های ماشین ظرفشویی و اقدام به تعمیر آن در زمان مناسب، با مفهوم و معنای هر یک از این ارورها و کدهای خطا آشنایی داشته باشید. اینانلو سرویس در زمینه تعمیر، نصب و سرویس دوره ای لوازم خانگی در منزل مشغول به فعالیت می باشد و به بررسی برنامه ها و ارورهای تمامی برندها و محصولات لوازم خانگی می پردازد. تا چنانچه مصرف کننده هر محصول از هر برندی که هستید، بتوانید به راحتی با مطالعه مقالات در وبسایت اینانلو سرویس نیاز خود را برآورده نکنید.

در صورتی که نماینده رسمی محصول و لوازم خانگی شما در ایران وجود ندارد، اگر پرداخت هزینه های گزاف خرید لوازم خانگی برای شما سخت است یا روی صفحه نمایشگر دستگاه شما اروری ظاهر شده است و نمی دانید برای رفع آن چه باید کرد، جای نگرانی نیست! کافیست به مقالات وبسایت اینانلو سرویس سر بزنید و به مطالعه آنها بپردازید. در این مقاله به بررسی و معرفی کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما خواهیم پرداخت.

کد خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما
کد خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما

کد خطا و ارورهای مدل های جدید ماشین ظرفشویی پاکشوما

ارور E1 ماشین ظرفشویی

کد خطا و ارور E1 ماشین ظرفشویی پاکشوما یکی از مهم ترین کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی پاکشوما است که باید جدی گرفته شود. این ارور و کد خطا نشان دهنده اختلال در موتور دستگاه است و حتی ممکن است موتور سوخته باشد. علاوه براین، امکان دارد موتور قفل شده یا سوکت آن خراب باشد. توجه داشته باشید که این قبیل ارورها و کد های خطا بهتر است توسط تکنسین مجرب و کاربلد ماشین ظرفشویی بررسی و رفع ایراد گردد.

کد خطا E2 ماشین ظرفشویی

به دلیل آبگیری بیش از حد و اندازه یا عدم آبگیری دستگاه کد خطا و ارور E2 ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می شود. این اختلال از خرابی هیدروستات می باشد، در چنین شرایطی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید و از خدمات شبانه روزی آن بهره مند شوید.
اگر سطح آب درون مخزن ماشین ظرفشویی بیش از اندازه کم یا زیاد باشد، نشان دهنده خرابی هیدروستات است. قطعه هیدروستات وظیفه دارد سطح آب داخل مخزن دستگاه را تشخیص داده و بر همین اساس برد، فرمان قطع و وصل ورود آب را ارسال می کند. برای رفع این ارور و کد خطا هیدروستات را بررسی و در صورت نیاز از تعمیرکار متخصص بخواهید که آن را تعویض کند.

کد خطا و ارور E3 ماشین ظرفشویی

زمانی که دمای آب بیش از اندازه باشد کد خطا و ارور E3 ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می شود. این مشکل و اختلال به دلیل خرابی ترموستات می باشد، جهت بررسی و رفع عیب با اینانلو سرویس از طریق شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. ترموستات در ماشین ظرفشویی وظیفه سنجش دمای آب را برعهده دارد و اطلاعات را به برد ارسال می کند تا فرمان روشن و خاموش شدن به هیتر داده شود. یکی از کد های خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما در مدل های جدید، ارور E3 است که بیانگر خرابی قطعه ترموستات است. در واقع با این ارور متوجه خواهید شد که دمای آب در سطح استاندارد قرار ندارد و لازم است ترموستات تعویض شود.

کد خطا E4 ماشین ظرفشویی

هنگامی آب ماشین لباسشویی تخلیه نشود، کد خطا و ارور E4 ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می شود. در چنین شرایطی پمپ تخلیه نیاز به بررسی و چک دارد، که در این صورت می توانید از تکنسین های اینانلو سرویس کمک بگیرید. از مهمترین دلایلی که سبب میشود این کد خطا و ارور در ماشین های ظرفشویی پاکشوما نمایش داده شوند، خرابی پمپ تخلیه، گرفتگی فیلتر، انسداد و گرفتگی شیلنگ تخلیه می باشد. به جز پمپ تخلیه، سایر موارد را می توانید بدون تخصص بررسی و اختلالات آنها را برطرف کنید.

کد خطا E6 ماشین ظرفشویی

در صورت مشاهده کد خطا و ارور E6 ماشین ظرفشویی پاکشوما می توان دریافت که اختلال از تخلیه آب است. پمپ تخلیه و سیم کشی های برد باید توسط تکنسین های مربوطه بررسی و تعمیر شوند.
عدم تخلیه آب در بعضی از مواقع با ارور E6 در ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می شود. در بسیاری از مواقع برای رفع این ارور لازم است سیم کشی و برد توسط تکنسین بررسی و عیب یابی شود. جهت مشاوره رایگان برای عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی خود می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

اینانلو سرویس نماینده رسمی جهت رفع ارور های ظرفشویی پاکشوما
اینانلو سرویس نماینده رسمی جهت رفع ارور های ظرفشویی پاکشوما

کد خطا و ارور مدلهای قدیمی ماشین ظرفشویی پاکشوما

کد خطا IE ماشین ظرفشویی

می توان گفت زمانی که آب وارد دستگاه نشود کد خطا و ارور IE ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می شود. در چنین شرایطی شیر برقی و سنسور ایرگاد نیاز به بررسی دارند، از متخصصین اینانلو سرویس برای رفع این کد خطا و ارور کمک بگیرید. از رایج ترین کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما، مدل های طرح ال جی می توان به ارور IE اشاره کرد. این ارور در بسیاری از مواقع به دلیل کم بودن فشار آب ساختمان رخ می دهد. علاوه براین، ممکن است شیر برقی دچار مشکل یا اختلال شده یا شلنگ ورودی مسدود بوده و امکان آبگیری دستگاه وجود ندارد.

کد خطا و ارور OE ماشین ظرفشویی

کد خطا و ارور OE ماشین ظرفشویی پاکشوما به دلیل خرابی پمپ تخلیه می باشد. در مدل های قدیمی ماشین ظرفشویی های پاکشوما خرابی و اختلال در پمپ تخلیه با ارور OE نیز نمایش داده می شود. بسیاری از مواقع این ارور و کد خطا به علت ورود شی خارجی به درون پمپ رخ می دهد. در غیر این صورت لازم است پمپ توسط تعمیرکار کاربلد و مجرب عیب یابی و تعمیر شود.

کد خطا و ارور HE ماشین ظرفشویی

زمانی که آب دستگاه به خوبی گرم نشود، ارور و کد خطای HE ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایان می شود. این اتفاق به دلیل خرابی المنت گرم کننده آب است. جهت رفع عیب با اینانلو سرویس تماس بگیرید. کد خطای HE در ماشین ظرفشویی پاکشوما به معنای گرم نشدن دمای آب به اندازه استاندارد است.

کد خطا tE ماشین ظرفشویی

یکی از کدهای خطا و ارورهای ماشین ظرفشویی پاکشوما که باید جدی گرفته شود، ارور TE است. این ارور نشان دهنده این است که سنسور دما دچار اختلال شده و امکان دارد دمای آب بیش از اندازه کاهش یا افزایش یابد. در شرایط داغ شدن بیش از اندازه آب به قطعات داخلی و ظروف آسیب وارد می شود و به همین خاطر بلافاصله بعد از مشاهده خطای TE لازم است ترمیستور سنسور دما تعمیر شود.

کد خطا PF ماشین ظرفشویی

هنگامی که برق دستگاه قطع باشد کد خطا و ارور PF ماشین ظرفشویی پاکشوما نمایش داده می شود. در صورتی که برق ورودی به دستگاه با اختلال مواجه شده است و بهترین کار کشیدن کابل دستگاه از پریز برق می باشد. به دلیل اهمیت بسیار زیاد این اختلال، می توانید از خدمات اینانلو سرویس استفاده کنید.

کد خطا و ارور CD ماشین ظرفشویی

ارور CD ماشین ظرفشویی پاکشوما، خطا به حساب نمی آید و مربوط به فن خشک کن است و نیاز به نگرانی نیست.

کد خطا و ارور CL ماشین ظرفشویی

عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اینانلو سرویس
عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی پاکشوما در اینانلو سرویس

در صورت فعال کردن قفل کودک، کد خطا و ارور CL ماشین ظرفشویی پاکشوما روی صفحه نمایش ظرفشویی مشاهده می شود.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند پاکشوما، اسنوا، سامسونگ، سام، دوو، بلومبرگ، وایت هاوس، مابه، جنرال الکتریک، سینور، هیمالیا و… می باشد. این مجموعه در تمامی نقاط استان البرز از جمله مهرشهر، جهانشهر، کمالشهر، عظیمیه، شهرک اوج، باغستان، ماهدشت، حصارک، کوی کارمندان و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد.
در صورت مشاهده هرگونه ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید تا تکنسین های مجرب اینانلو سرویس فورا برای بررسی و رفع ایراد دستگاه شما در محل حاضر شوند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *