۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی سامسونگ

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۲ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

اینانلو سرویس در این مقاله قصد دارد که به بررسی و نحوه رفع ارور و کدهای خطا ماشین لباسشویی سامسونگ بپردازد. در ماشین های لباسشویی اتومات سامسونگ در صورت وجود اختلال، با نمایان شدن ارور و کد خطا روی صفحه نمایش از ادامه کار ماشین لباسشویی سامسونگ جلوگیری می شود. ارور و کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ این امکان را فراهم می کند تا به راحتی اختلال را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کرد.

بعضی از ایرادات و اختلالات لباسشویی سامسونگ جزئی بوده و چنانچه با معنای هر کدخطا و ارور آشنایی داشته باشید، می‌توانید خودتان ایراد پیش آمده را برطرف نمایید. می توان گفت که برخی ارور ها و کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ، نیاز به مراجعه تکنسین نداشته و می توان در منزل با مشاوره تلفنی با کارشناسان اینانلو سرویس آن ها را رفع کرد.

بررسی ارور و کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ و نحوه رفع آن

یکی از کدهای خطا و ارورهای رایج در ماشین های لباسشویی سامسونگ، e1 می باشد که نشان دهنده اختلال در آبگیری است. در صورت مواجه شدن با این کد خطا نیاز است موارد زیر را بررسی نمایید.
شلنگ ورودی را چک و بررسی کنید که دچار گرفتگی و انسداد نشده باشد.
شیر ورودی آب ماشین لباسشویی سامسونگ امکان دارد دچار اختلال و خرابی شده و آب را به خوبی وارد دستگاه نکند.
ممکن است آب ساختمان قطع می باشد.
شیر برقی را چک و بررسی کنید و در صورت وجود اختلال، آن را به کمک تکنسین های اینانلو سرویس رفع نمایید.
هیدروستات احتمال دارد سطح آب را به درستی تشخیص نداده و زودتر از زمان پر شدن آن فرمان قطع آب را صادر کند.
خرابی و اختلال در برد الکتریکی نیز می تواند منجر به بروز این کد خطا و ارور در لباسشویی سامسونگ شود. چک و بررسی این قطعه نیاز به تخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ دارد.

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور E3 ماشین لباسشویی سامسونگ

در شرایطی که دستگاه سرریز شدن آب را تشخیص دهد، این کد خطا و ارور در ماشین لباسشویی سامسونگ نمایش داده می شود. برای رفع این ارور ابتدا باید هیدروستات را چک و بررسی کنید. خرابی در این قطعه سبب می شود سطح آب به درستی تشخیص داده نشود و فرمان قطع آب ارسال نمی شود. به همین خاطر آب بیش از اندازه وارد ماشین لباسشویی شده و سرریز می شود. همچنین، خراب شدن برد الکتریکی نیز می تواند در این زمینه موثر باشد.

بررسی و نحوه رفع کدخطا و ارور E4 ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر لباس ها به هم گره خورده و در یک قسمت از دیگه لباسشویی جمع شوند، ارور عدم بالانس با کد e4 نمایش داده می شود. رفع این خطا نیاز به کار زیادی ندارد. فقط کافیست درب لباسشویی را باز کرده و لباس هارا در تمام دیگ به یک میزان پخش کنید.

بررسی و نحوه رفع ارور E5 ماشین لباسشویی سامسونگ

رفع ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ
رفع ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از ارور ها و کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ که در اغلب مواقع با آن مواجه خواهید شد، کد e5 می باشد. اگر دمای آب داخل مخزن بیش از اندازه استاندارد یا کمتر از آن باشد، این ارور نمایش داده می شود. در صورت خراب شدن المنت یا سنسور حرارتی این ارور بروز می کند و باید وضعیت قطعه بررسی شود. در برخی از مواقع نیز خراب شدن برد دستگاه می تواند دلیل رخ دادن این خطا باشد.

بررسی و نحوه رفع کد خطا ارور E6 ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطا و ارور e6 نیز مانند e5 بوده و نشان دهنده اختلال در المنت یا سنسور حرارتی می باشد. در صورت خراب بودن این قطعه، دمای داخل دستگاه درست تشخیص داده نشده و المنت بیش از اندازه یا کمتر از آن روشن می شود. المنت و سنسور را بررسی کنید. بهتر است از تکنسین مجرب بخواهید که علاوه بر المنت و سنسور برد دستگاه را نیز بررسی نمایند.

بررسی و نحوه رفع ارور E7 ماشین لباسشویی سامسونگ

با خرابی سنسور فشار آب و هیدروستات ارور و کد خطای e7 لباسشویی سامسونگ نمایش داده می شود. این قطعه وظیفه تشخیص سطح آب را بر عهده داشته و به همین خاطر فرمان قطع یا وصل شدن آب ارسال می گردد. اگر این کد نمایان شد ابتدا سنسور و هیدروستات را بررسی و در صورت نیاز آن را تعویض نمایید.

بررسی و نحوه رفع ارور و کد خطا E8 ماشین لباسشویی سامسونگ

یکی از بدترین کد های خطا و ارورهای لباسشویی سامسونگ می تواند هشدار e8 باشد. چون این کد در شرایطی رخ می دهد که برد الکتریکی یا موتور دستگاه دچار اختلال شده باشند. البته در بعضی از مواقع خرابی در پمپ تخلیه و المنت نیز می تواند دلیل بروز این ارور باشد. برای رفع اختلال کافیست دستگاه را از برق بکشید و پس از روشن شدن برنامه جدید را اجرا کنید. در شرایطی که با شروع مجدد کار لباسشویی، خطا برطرف نشد، نیاز است نسبت به تعمیر برد و موتور اقدام نمایید.

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارور EA ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطا و ارور ea هنگامی نمایان می شود که برد دستگاه دچار خرابی شده باشد. علاوه براین، سنسور تشخیص دور موتور نیز می تواند علت دیگری برای بروز این ارور باشد. بررسی و رفع اختلال نیاز به تخصص داشته و بدون تجربه به هیچ وجه نباید به تعمیر برد پرداخت.

بررسی و نحوه رفع کد خطای DE ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورتی که درب ماشین لباسشویی سامسونگ باز تشخیص داده شود، ارور ED نمایش داده می شود.
برای رفع این اختلال چند گزینه باید چک و بررسی شود که عبارتند از
میکروسوئیچ های روی درب باید چک و بررسی شوند و در صورت نیاز تعویض گردند.
زبانه قفل درب احتمال دارد دچار اختلال شده باشد.
برد الکتریکی دستگاه دچار خرابی شده و باید توسط متخصص ایرادات روی آن بررسی و رفع شود.

بررسی و نحوه رفع ارور 8E ماشین لباسشویی سامسونگ

در مدل های جدید ماشین لباسشویی سنسورهای MEMS استفاده می شود و در شرایط قطع شدن کانکتور این ارور و کد خطا نمایش داده می شود. سنسور و وضعیت اتصال کانکتور را چک و بررسی کنید.

بررسی و نحوه رفع ارور و کدهای خطا SR، BE3، 18E ماشین لباسشویی سامسونگ

از دیگر ارور و کد های خطای ماشین لباسشویی سامسونگ جدید می توان به SR، BE3، 18E اشاره نمود که نشان دهنده اختلال در رله است. برای رفع این ارور و کد خطا باید برد الکتریکی بررسی و اختلالات مربوط به رله حل شود.

بررسی و نحوه رفع ارور CE ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورتی که دمای آب دستگاه بیش از اندازه استاندارد تشخیص داده شود، ارور و کد خطا CE روی پنل مشاهده می شود. برای رفع اختلال ابتدا باید المنت و سنسور حرارتی چک و بررسی شوند. در صورت سالم بودن این قطعات، خرابی در برد نیز می تواند در بروز این کد خطا موثر باشد.

بررسی و نحوه رفع ارور  FE ماشین لباسشویی سامسونگ

در صورتی که ماشین لباسشویی دارای سیستم خشک کن باشد، ارور FE را روی پنل مشاهده خواهید کرد که به معنای خرابی و اختلال در فن می باشد. در شرایطی این ارور و کد خطا نمایان می شود که پره های فن معیوب باشند. رله دچار خرابی باشد و یا موتور فن درست کار نکند. برای رفع این کد خطا کافیست فن را باز کرده و وضعیت آن را بررسی و تعمیرات لازم را انجام دهید.

کد خطای e1 از رایج ترین خطاهای لباسشویی سامسونگ
کد خطای e1 از رایج ترین خطاهای لباسشویی سامسونگ

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارورهای UE، EB، E4، DC ماشین لباسشویی سامسونگ

پر شدن ماشین لباسشویی بیش از ظرفیت آن و گره خوردن لباس ها با هم در حین چرخش، منجر به انباشته شدن در یک بخش از دیگ و به هم خوردن تعادل دستگاه خواهدشد. در این شرایط این گروه از کدهای خطا روی پنل نمایش داده می شود. برای رفع خطا کافیست لباس های اضافه را از دیگ خارج کنید. علاوه براین، سعی کنید لباس های بزرگ و ملحفه ها را با سایر لباس های کوچک در لباسشویی قرار دهید.

بررسی و نحوه رفع ارورهای 5E، SE، ND ماشین لباسشویی سامسونگ

هر گونه اشکال در سیستم تخلیه با این گروه از ارورهای لباسشویی سامسونگ نمایش داده میشود. مواردی از قبیل گرفتگی شلنگ تخلیه با اجسام خارجی، ایجاد ترک و شکستگی در سطح آن و همچنین خراب شدن پمپ تخلیه می توانند منجر به بروز این خطاشوند. همچنین لازم به ذکر است، فیلتر تخلیه نیز با استفاده متوالی از دستگاه دچار گرفتگی می شود و سطح آن باید به صورت مرتب شستشو داده شود.

بررسی و نحوه رفع ارور HE2، HE3 ماشین لباسشویی سامسونگ

در مدل هایی از ماشین های لباسشویی که دارای بخار شور هستند، این دو کد خطاو ارور ممکن است نمایش داده شود. بروز این خطا به معنای خرابی در هیتر سیستم بخار می باشد. با توجه به اینکه در بعضی از مواقع اختلال در برد الکتریکی نیز می تواند دلیل رخ دادن ارورها باشد، به همین خاطر لازم است توسط تعمیرکار حرفه ای قطعات چک و بررسی شوند. توجه داشته باشید که این کدها تنها در مدل هایی نمایش داده می شود که سیستم خشک کن آنها 100 درصد بوده و تمام نم و رطوبت لباس از بین میرود.

بررسی و نحوه رفع کد خطا و ارورهای OE، OF، E3، OC ماشین لباسشویی سامسونگ

مجموعه کدهای ذکر شده به معنای آبریزی و پر شدن بیش از اندازه دستگاه در مرحله آبگیری می باشد. برای رفع کد خطا لازم است هیدروستات و برد الکتریکی بررسی شوند.

بررسی و نحوه رفع کدهای خطا TE1، 6E ماشین لباسشویی سامسونگ

از جمله دیگر کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ می توان به TE1، 6E اشاره نمود. هر دو کد خطا در شرایط افزایش بیش از اندازه دمای آب رخ داده و اصلی ترین علت آن، خراب شدن المنت و سنسور حرارتی می باشد. البته در بعضی از مواقع اشکالات در مدار برد نیز می تواند منجر به ایجاد این ارور و کد خطا شود.

بررسی و نحوه رفع ارورهای TE2، TE3 ماشین لباسشویی سامسونگ

در مدل هایی که سیستم خشک کن 100 درصد دارند، در صورتی که دمای این سیستم کمتر از مقدار استاندارد باشد و لباس ها نیز به خوبی خشک نشوند، این ارورها نمایش داده می شوند. چک و بررسی المنت و سنسور حرارتی و اتصال کانکتورهای سیستم ایرواش می تواند سبب رفع این خطاها شود.

بررسی و نحوه رفع ارور و کدهای خطا SUD و SUDs ماشین لباسشویی سامسونگ
استفاده بیش از اندازه از مواد شوینده و همچنین استاندارد نبودن آنها سبب تشکیل کف زیاد در مخزن دستگاه می شود. برای رفع ارور و کد خطای SUD ماشین لباسشویی سامسونگ، کافیست دستگاه را خاموش و کف را خالی و مجدد آن را روشن کنید.

کلام پایانی

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی و مجاز تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در کرج در هفت روز هفته به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. در صورت خرابی و نیاز به تعمیر لباسشویی سامسونگ با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. پس از تماس شما با مجموعه ما، کارشناسان اینانلو سرویس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و زمان مراجعه را هماهنگ میکنند و در اسرع وقت به محل اعزام خواهند شد.

با توجه به اینکه اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند لوازم خانگی استف در صورت نیاز به تعویض قطعه، از قطعات اصل و اورجینال شرکتی استفاده می کند. خدمات و تعمیرات اینانلو سرویس در محل و منزل شما انجام خواهد شد و نیاز به جا به جایی و انتقال دستگاه به کارگاه نخواهد بود. شما در هر نقطه از استان البرز که باشید، اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان در یک قدمی شماست.

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

3 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

نحوه بستن درب جاروبرقی میله به چه صورته؟

هنگامی که کیسه به خوبی در جای خود تعبیه نشود، درب دستگاه به درستی بسته نخواهد شد.

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields