۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

نحوه ضدعفونی کردن و تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

نحوه ضدعفونی کردن و تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۸ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

در این مقاله با بیان نکته های کوچک اما مهم روال تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را به همراهان عزیز می آموزیم. طبق آمار اعلامی از سوی واحد فنی اینانلو سرویس، ممکن است بعضی از افراد گمان کنند که ماشین ظرفشویی به دلیل ارتباط مستقیم با آب و مواد شوینده احتیاجی به تمیز کردن ندارد. اما باید بدانید که باقی مانده مواد غذایی یا شوینده می تواند عملکرد دستگاه را ضعیف کند و در نتیجه، شستشوی ظروف و پاک کردن لکه های چربی به درستی انجام نشود. حالا که متوجه اهمیت تمیز کردن ماشین ظرفشویی شدید، باید به این سوال که ماشین ظرفشویی خود را چگونه تمیز کنیم جواب دهیم.

مرحله های تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

بوی ناخوشایند و یا کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی برای همه کاربران ناخوشایند است. این موضوع دغدغه بسیاری از کاربران می باشد. البته با کمی وقت گذاشتن و خواندن مقاله ی تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ می توان از بروز بوی نامطبوع و عدم تمیزی ظروف پیشگیری کرد. پیشنهاد تکنسین های اینانلو سرویس این است که حداقل ماهی یکبار فیلتر تخلیه ماشین ظرفشویی خود را تمیز کرده و رسوباتی که در مجرای خروجی آب جمع می‌شوند را پاک کنید.قبل از شروع هر کاری، باید قطعات قابل جداشدن مثل سبد، قفسه و یا آبفشان های پایینی را از دستگاه تفکیک کرده و آن ها را به خوبی بشویید. بعد به سراغ مراحل تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ مثل تمیز کردن فیلتر و یا داخل کابین بروید.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

فیلتر ماشین ظرفشویی جهت جلوگیری از ورود رسوبات و باقی مانده مواد غذایی حاصل از شستشوی ظروف تعبیه شده ‌است. تمیز کردن فیلتر امری ضروری می باشد و باعث افزایش طول عمر مفید و همچنین بهبود عملکرد دستگاه می شود.

تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ
تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ

محل قرار گیری فیلتر ماشین ظرفشویی سامسونگ در کف دستگاه و در کنار پمپ تخلیه می باشد. باید در ابتدا آن را چک کرد چون ممکن است بقایای مواد غذایی، استخوان یا چاقو داخل آن گیر کرده باشد. در پایان به کمک یک مسواک و مایع ظرفشویی آن را بشویید. در صورت استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی پیشنهاد می شود که در بازه های زمانی کوتاه نسبت به تمیز کردن فیلتر اقدام کنید تا با اختلالاتی مثل بوی بد مخزن روبرو نشوید. پاک کردن ظروف قبل از قرار دادن آن ها در ماشین ظرفشویی سامسونگ می تواند مانع از انسداد فیلتر شود و در نهایت کیفیت عملکرد دستگاه شما را بهبود بخشد.

شستشوی مخزن ماشین ظرفشویی سامسونگ

پس از تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی نوبت به شستشوی مخزن ماشین ظرفشویی و یا کابین می رسد. معمولا بهترین راه برای تمیز کردن داخل کابین، استفاده از یک اسفنج نرم آغشته به شوینده ی ملایم می باشد

ممکن است شنیده باشید که به کمک سرکه یا جوش شیرین می توان دستگاه را جرم گیری یا رسوب زدایی کرد. اما باید به اطلاعتان برسانیم که روش صحیحی نیست و به نتیجه مطلوب نمی رسد.

اینانلو سرویس با بیش از 25 سال سابقه در زمینه ی تعمیر لوازم خانگی استفاده از موارد فوق را رد می کند، زیرا این مواد نه تنها مفید نیستند بلکه می تواند موجب آسیب و فرسایش دستگاه شوند.
در صورتی که به دنبال خرید جرم گیر ماشین ظرفشویی هستید، می توانید آن را از فروشگاه مرکزی اینانلو سرویس تهیه کنید. این مجموعه کلیه محصولات شوینده را در انواع برندهای معتبر موجود دارد. با خرید از فروشگاه اینانلو سرویس دیگر بابت کیفیت شوینده ها نگرانی نخواهید داشت. کلیه محصولات فروشگاه اینانلو سرویس فابریک و اورجینال هستند و با قیمتی مناسب ارائه می شوند.

تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ با جرمگیر

جرم گیر ماشین ظرفشویی دارای قابلیت چربی‌زدایی می باشد و مانع از تشکیل رسوبات آهکی می شود. جهت استفاده باید آن را در طبقه‌ی بالایی ماشین ظرفشویی بگذارید. پس از انتخاب طولانی‌ترین برنامه‌ ی شستشو با دمای بالا، مایع به اطراف پخش شده و فرآیند رسوب‌زدایی انجام می شود.

تمیز کردن قطعه ها و لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی سامسونگ

جهت نظافت قطعات و لاستیک دور درب ماشین ظرفشویی از یک مسواک کمک بگیرید. لاستیک دور درب یکی از آلوده ترین قسمت‌های ماشین ظرفشویی می باشد. زیرا مانع از خروج آب و چربی به بیرون می شود. یک پارچه را به سرکه آغشته کرده و جرم گیری کنید.

تمیز کردن فضای بیرونی ماشین ظرفشویی سامسونگ

تمیز کردن فضای بیرونی یکی از مراحل مهم تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید نسبت به آن بی توجه بود. جنس بدنه ماشین های ظرفشویی سامسونگ معمولا از استیل ضد زنگ است که توصیه می شود جهت پاک کردن آن از یک دستمال میکروفایبر و شوینده ی مخصوص استیل ضد زنگ استفاده کنید. البته می توان مقداری آب را با کمی مایع ظرفشویی ملایم ترکیب کرده و با یک اسفنج همه قسمت های بدنه و درب را تمیز کنید.

سرویس دوره‌ای بهترین راه تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
سرویس دوره‌ای بهترین راه تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

جنس درب برخی از ماشین ظرفشویی های موجود در بازار پلاستیک و یا فلز رنگ شده است، در این قسمت از مقاله شیوه ی تمیز کردن این مدل ها بیان شده است. اول با یک شوینده ملایم و اسفنج نرم روی بدنه را پاک کنید و پس از تمیز کردن بدنه با آب و شوینده، آن را خشک کنید

نکته هایی که قبل از تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ باید بدانید

روال تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ به ترتیب در مطالب بالا عنوان شد. اما جهت جلوگیری از آسیب به دستگاه و رسیدن به نتیجه مطلوب باید نکاتی را قبل از تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ بدانید. می توانید از دفترچه ی راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ نیز کمک بگیرید

فیلتر ماشین ظرفشویی وظیفه اصلی خروج رسوبات و باقی مانده مواد غذایی را بر عهده دارد. تمیز و سالم بودن فیلتر تاثیر مستقیمی در نحوه ی شستشوی ماشین ظرفشویی می گذارد. به همین علت در هنگام تعویض فیلتر از خرید فیلتر نامرغوب و غیر فابریک خودداری کنید. همچنین نحوه صحیح قرارگیری آن را قبل از راه اندازی دستگاه چک کنید.

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر لوازم خانگی سامسونگ در کرج

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی سامسونگ با کد فعال IR200513 قطعات فابریک شرکتی و اورجینال را از شرکت سام سرویس تهیه می کند. در صورت نیاز به تعمیر ماشین ظرفشویی سامسونگ با شماره 02636191 تماس بگیرید.

این مجموعه نمایندگی رسمی و مجاز بیش از 130 برند همچون بوش، سامسونگ، وایت هاوس، مابه، دوو، اسنوا، الجی، دیپوینت، پاکشوما، هیوندای، هاردستون، بلومبرگ، برتا، بکو، میدیا، مجیک و … می باشد. سابقه اینانلو سرویس در خدمات پس از فروش و تعمیر لوازم خانگی بیش از 20 سال می باشد. همکاری با تکنسین های حرفه ای و مسلط به دانش روز موجب رضایت حداکثری مشتریان عزیز شده است.

برای ثبت درخواست تعمیر لوازم خانگی منزلتان می توانید به وبسایت اینانلو سرویس مراجعه کرده و از 10% تخفیف ویژه بهره مند شوید.
انتخاب دمای مناسب یکی از مواردی است که قبل از تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ باید نسبت به آن آگاه باشید. زیرا تمیز شدن ظروف به آب داغ احتیاج دارد.
از استفاده سرکه یا شوینده های بی کیفیت و نامرغوب خودداری کنید. زیرا باعث کاهش کیفیت شستشو شده و به دستگاه آسیب جدی وارد می کند.
قبل از راه اندازی دستگاه و یا نظافت آن بهتر است نگاهی به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی سامسونگ بیندازید. در صورت مفقودی یا عدم دسترسی از نمایندگی رسمی اینانلو و یا خدمات آنلاین این مجموعه کمک بخواهید.

در ادامه این مقاله سعی کردیم تا به سوالات پرتکرار مشترکین عزیز درباره ی تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ و نحوه شستشوی ظروف با این دستگاه بپردازیم. به نظر می رسد بررسی این سوالات در مقاله تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ الزامی است.

به چه طریقی نمک ماشین ظرفشویی را خالی کنیم؟

همانطور که در جریان هستید برای شستشو ظروف با ماشین ظرفشویی به مواد شوینده مثل قرص، نمک و جلا نیاز است. اما امکان دارد هنگام استفاده از این شوینده ها سوالاتی مثل چگونه نمک ماشین ظرفشویی را خالی کنیم برای کاربران ایجاد شود. دانستن جواب این سوال ها می تواند کمک کننده باشد.

باید بدانید که نمک موجب بهبود کیفیت شستشو و ضدعفونی کردن دستگاه می شود و به لطف حضور آن دیگر کدری ظروف را در ماشین ظرفشویی نخواهید دید. جهت اضافه کردن نمک ابتدا باید پنل پایینی دستگاه را جدا کرده و بعد درب مخزن نمک را باز کنید. در نهایت قیف را بر روی محفظه بگذارید و نمک را داخل مخزن بریزید. چنانچه نمک در اطراف کابین ریخت، سریعا آن را با یک دستمال مرطوب تمیز کنید.

نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی

جهت خالی کردن نمک، درب مخزن نمک را بردارید، می بینید که مقداری آب در مخزن وجود دارد. به کمک یک قاشق سعی کنید این آب را هم بزنید تا همه ی نمک موجود در کف مخزن به خوبی در آب ترکیب شود. بعد قیفی را داخل مخزن نمک بگذارید و آب را با پارچ درون مخزن نمک بریزید. با این کار نمک های محلول از مخزن نمک خارج می شوند. این روال را چندین بار تکرار کنید تا جایی که کف ماشین ظرفشویی آب جمع شود و سپس ماشین ظرفشویی را مجددا راه اندازی کنید.

نکات مهم تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
نکات مهم تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

چراغ نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ در صورت اتمام نمک روشن می شود که سریعا باید مخزن را با نمک مرغوب پر کرد. ممکن است پیدا کردن این هشدار برای بعضی از کاربران سخت باشد.
چراغ نمک ماشین ظرفشویی سامسونگ به شکل دو فلش رفت و برگشت و یا کلمه salt روی دیسپلی ماشین ظرفشویی تعبیه شده است. در بعضی از موارد کاربران آن را با چراغ هشدار مایع جلادهنده اشتباه می گیرند.

همان طور که بیان شد، وظیفه ی نمک جلوگیری از کدری ظروف در ماشین ظرفشویی و ضدعفونی کردن دستگاه می باشد . در حقیقت نمک از میزان رسوبات و سختی آب می کاهد و اصطلاحا آب را نرم می کند. اما موقع استفاده از آن باید به بعضی از نکات توجه کرد.
خروج نمک از مخزن و حتی مقدار کم آب نمک از محل مخصوص باعث کدر شدن ظروف در ماشین ظرفشویی و آسیب به دستگاه می شود. در صورت ریختن نمک باید سریع آن را تمیز کرده و درب محفظه را به خوبی کیپ کنید.

سرویس دوره‌ای بهترین راه تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

در زمان انجام سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی داخل دستگاه به طور کامل تمیز می‌شود. محفظه شوینده و فیلتر تمیز شده و با استفاده از قرص یا مایع جرمگیر، ماشین ظرفشویی به طور کامل رسوب زدایی می‌شود.
آشنایی با شیوه تمیز کردن ماشین ظرفشویی سامسونگ موجب داشتن ظرف هایی تمیز تر و دستگاهی با کارکرد مطلوب خواهد شد. بهترین راه برای تمیز کردن و جرمگیری ماشین ظرفشویی این است که سرویس های دوره ای به صورت منظم انجام دهید.
همراهان عزیز می‌توانند درخواست سرویس دوره‌ای خود را از طریق وبسایت اینانلو سرویس و شماره 02636191 ثبت کنند. تکنسین‌های اینانلو سرویس در کوتاه ترین زمان به محل شما مراجعه کرده و سرویس دستگاه شما را انجام می دهند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

    1. همراه عزیز اینانلو سرویس ویدئوی آموزش جرمگیری ماشین ظرفشویی رو می تونید تو مجله ی تخصصی اینانلو سرویس ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

نحوه بستن درب جاروبرقی میله به چه صورته؟

هنگامی که کیسه به خوبی در جای خود تعبیه نشود، درب دستگاه به درستی بسته نخواهد شد.

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields