اینانلو سرویس

نماینده رسمی بیش از 130 برند معتبر با تضمین قیمت و گارانتی 6 ماهه، سامسونگ، دوو، بوش، هیمالیا، دیپوینت، اسنوا، ال جی، امرسان،پاکشوما و ...

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
15 اسفند 1401

آنچه در این مقاله می خوانید

ماشین لباسشویی پاکشوما نیز مانند باقی دستگاه های الکتریکی و مکانیکی نیازمند مراقبت است. بنابر دلایلی مثل وارد شدن ضربه، فشار و استفاده نادرست از دستگاه و… یا صرفا کارکرد طولانی مدت و مستهلک شدن آن، دستگاه دچار خرابی و شاید حتی از کار افتادن می گردد. در این صورت تشدید مشکل و یا بروز مشکلات دیگر با به تعویق انداختن تعمیرات لباسشویی می تواند خسارات بیشتری را به بار آورد.

فایل  صوتی مقاله آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

با انتخاب برند پاکشوما برای ماشین لباسشویی منزلتان تصمیم درستی گرفته اید، چرا که پاکشوما از ماشین های لباسشویی باکیفیت بازار ایران به شمار می آید. قدم بعدی انتخاب متخصص برند پاکشوما جهت انجام خدمات سرویس و تعمیرات آن می باشد.

قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

 • پمپ آب ماشین لباسشویی پاکشوما

این پمپ، آب را داخل ماشین لباسشویی پاکشوما به گردش در می آورد. فعالیت پمپ آب در دو جهت می باشد. این پمپ ابتدا آب را در سراسر ماشین لباسشویی پاکشوما به گردش در می­ آورد تا چرخه­ شست و شو تکمیل شود. در مرحله بعد، پمپ، آب کثیف موجود در مخزن را در چرخه­ خشک کن به طرف بیرون هدایت خواهد کرد. پمپ آب، از جمله قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد.

معرفی قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
معرفی
قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
 • مخزن شستشو ماشین لباسشویی

دیگ یا مخزن شست و شو، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما است که لباس های کثیف خود را داخل آن می اندازید و می چرخد و وارد سیکل شستشو می شود. مخزن شست و شو اغلب دارای دو قسمت خارجی و داخلی است. قسمت داخلی مخزن شست و شو ماشین لباسشویی پاکشوما همان قسمتی است که شما لباس های خود را داخل آن قرار می دهید. قسمت بیرونی مخزن شست و شو، پوششی است که از نشت آب به داخل دستگاه ماشین لباسشویی و رسیدن آب و شوینده به سایر قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما جلوگیری می کند. بخش داخلی مخزن دارای منافذ فراوانی می باشد که به آب اجازه­ ورود و خروج می دهند.

 • شیر ورودی آب ماشین لباسشویی پاکشوما

شیر ورودی آب به صورت هوشمند تعیین می کند که چه میزان آب باید وارد مخزن شست و شو شود. میزان آب ورودی به نوع چرخه­ انتخابی و میزان وزن لباس های داخل دیگ بستگی دارد. این شیر الکتریکی در نزدیکی ورودی آب قرار می گیرد. شیر ورودی آب، از جمله قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد.

 • موتور ماشین لباسشویی پاکشوما

موتور ماشین لباسشویی پاکشوما باعث می شود که دیگ یا مخزن شستشو برای شستن البسه بچرخد. موتور با چرخاندن دیگ شست و شو به مخلوط شدن آب و مواد شوینده و حرکت آن­ها در لابه لای لباس ها کمک خواهد کرد. این موتورها دارای دو سرعت متفاوت می باشند که یک سرعت مخصوص چرخه­ ی شست و شو است و سرعت دیگری که دور تند است مخصوص چرخه­ خشک کن می باشد. موتور از بین قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما حکم قلب دستگاه را دارد.

 • سوئیچ پاور، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

در ماشین های لباسشویی پاکشوما قدیمی، دکمه­ پاور در قسمت جلویی بدنه نصب شده بود و پس از تنظیم تعداد دورهای شست و شو با فشردن این دکمه فعالیت ماشین شروع می شد. این کلید در ماشین های لباسشویی جدید به صورت لمسی است و اغلب روی نمایشگر دیجیتالی قرار دارد.

 • میکروسوئیچ، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

بعد از تنظیم کردن ماشین لباسشویی پاکشوما و انتخاب چرخه ­ی مورد نظر باید دکمه ی پاور دستگاه را بفشارید. برای این که ماشین لباسشویی شروع به کار کند نیاز است که درب دستگاه به طور کامل بسته شده باشد. وظیفه میکرو سوئیچ این است که در صورت بسته نشدن درب به شیر ورودی آب برق رسانی نکند و در نتیجه آب داخل مخزن ماشین لباسشویی پاکشوما پر نمی شود. در حقیقت میکرو سوئیچ یکی از قطعات این دستگاه است که حکم قفل ایمنی دارد و از فعالیت ماشین لباسشویی پاکشوما در زمانی که درب آن باز است جلوگیری می کند.
اینانلو سرویس امتیاز نمایندگی رسمی و مجاز 130برند مطرح لوازم خانگی مانند سامسونگ، آبسال ،ال جی، آیگه، پاکشوما و سایر برندها را داراست. تعمیرکاران این مجموعه تعمیر این برندها را بصورت ویژه آموزش دیده اند و خدمات خود را با ارائه ضمانت 6 ماهه انجام می دهند.

مخزن شستشو، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
مخزن شستشو، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
 • المنت یا هیتر، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

ممکن است شستن لباس ها با آب سرد آن ها را به اندازه دلخواه و مطلوب ما تمیز نکند. به همین خاطر یک ماشین لباسشویی باید برای گرم کردن آب باید به قطعه ی خاصی مجهز باشد. هیتر یا المنت از جمله قطعات این دستگاه هستند که مسئولیت گرم کردن آب را داخل ماشین لباسشویی پاکشوما برعهده دارند. از نظر ساختمان، این المنت با المنت آبگرمکن برقی شباهت زیادی خواهد داشت. محل قرار گیری المنت زیر مخزن اصلی ماشین لباسشویی می باشد.

 • هیدروستات، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

اغلب در ماشین های لباسشویی از دو نوع هیدروستات استفاده می شود. هیدروستات سه فیش و هیدروستات شش فیش. وظیفه­ هیدروستات کنترل و تنظیم، سطح آب ورودی به ماشین لباسشویی می باشد. قطعه هیدروستات توسط یک شلنگ به محفظه­ فشار در قسمت تحتانی دیگ شست و شو متصل می شود. وقتی که آب وارد مخزن شستشو میشود هوای داخل این شلنگ فشرده شده و هنگامی که فشار هوا به حد مطلوب رسید هیدروستات به شیر ورودی فرمان قطع آب را می دهد. تنظیمات هیدروستات باید متناسب با ارتفاع و میزان فشار آب محل سکونت شما انجام گیرد، در غیر این صورت برای شما مشکلات و اختلالاتی را در پی خواهد داشت.

 • ترموستات ماشین لباسشویی

به صورت کلی قطعه ترموستات وظیفه­ کنترل دما را به عهده خواهد داشت. هنگامی که به هیتر برق رسانی می شود شروع می ­کند به گرم شدن تا دمای آب را به حد مطلوب و مورد نظر برساند. وقتی که دما به میزان تنظیم شده برسد ترموستات آن را تشخیص می ­دهد و سبب می شود که از برق رسانی به هیتر جلوگیری شود. به این شکل با قطع و وصل کردن برق هیتر یا المنت، ترموستات بر دمای آب نظارت می کند.

 • تایمر ماشین لباسشویی

از جمله قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما که اجرا کننده­ برنامه های دستگاه است تایمر آن می باشد. قطعه تایمر مشخص می کند که هر یک از قطعات از جمله شیر برقی، پمپ، موتور، المنت و … در ماشین لباسشویی پاکشوما، در چه محدوده­ زمانی فعالیت کنند. تایمر ماشین لباسشویی پاکشوما از دو بخش اصلی تشکیل شده است یعنی موتور تایمر و جعبه اتصالات. وظیفه ی موتور تایمر این است که میدان مغناطیسی مورد نیاز را برای به چرخش درآوردن چرخ دنده ها و شفت اصلی ایجاد کند. ماشین های لباسشویی جدید از تایمر مکانیکی استفاده نمی کنند. در ماشین های لباسشویی جدید برد الکترونیکی روی دستگاه نصب می شود. برد الکترونیکی در حقیقت مثل مغز ماشین لباسشویی است که وظیفه­ کنترل سایر قسمت های دستگاه را برعهده دارد. به این ترتیب اگر هر گونه مشکلی در عملکرد برد الکترونیکی به وجود آید کل اجزا دچار اختلال و ناهماهنگی خواهند شد.

تایمر از قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما
تایمر از قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما
 • لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما لاستیک دور درب آن می باشد که فضای خالی بین بدنه و درب را پر می کند. این لاستیک مانع از ایجاد سر و صدا و لرزش شدید دستگاه هنگام شست و شو و خشک کن می شود، از نشت آب به بیرون از دستگاه جلوگیری می کند و از آسیب رسیدن به شیشه ی درب هنگام لرزش های شدید جلوگیری می کند.

 • کاسه نمد ماشین لباسشویی پاکشوما

کاسه نمد نوعی واشر آهنی پلاستیک دار است که اغلب برای آب بندی به کار می رود و از نشت آب به بیرون جلوگیری می کند. محل قرار گیری کاسه نمد روی شفت، در کنار بلبرینگ و پولی بزرگ می باشد.

 • پولی یا فولی، ماشین لباسشویی

پولی یکی از قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما است که مسئول انتقال نیرو بین محرک و متحرکی است که از یکدیگر فاصله دارند. پولی توانایی تغییر سرعت را نیز دارد. ماشین لباسشویی پاکشوما دارای دو پولی است. پولی کوچک که روی محور الکتروموتور تعبیه و طراحی شده است و پولی بزرگ.

 • تسمه­ ماشین لباسشویی

تسمه قطعه ای است که موتور را به دیگ شست و شو متصل می کند و سبب چرخیدن آن در حین شستشو می شود. وظیفه ی تسمه ماشین لباسشویی این است که انرژی موتور را از دو پولی که در میان آنها قرار گرفته است انتقال بدهد.

مجموعه اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق مهرشهر، کمالشهر، نظرآباد، عظیمیه، جهانشهر، گلسار، شهر جدید هشتگرد، چندار و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد. این مجموعه سابقه 20 ساله در زمینه نصب و تعمیر و سرویس دوره ای لوازم برقی خانگی دارد. لازم به ذکر است که نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله سامسونگ، سام، ال جی، گلدیران، جنرال الکتریک، مابه، جنرال هاوس و… می باشد. در نتیجه دستگاه شما از هر برندی که باشد، با خیال راحت می توانید به اینانلو سرویس بسپارید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *