۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۵ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

آنچه در این مقاله می خوانید

ماشین لباسشویی پاکشوما نیز مانند باقی دستگاه های الکتریکی و مکانیکی نیازمند مراقبت است. بنابر دلایلی مثل وارد شدن ضربه، فشار و استفاده نادرست از دستگاه و… یا صرفا کارکرد طولانی مدت و مستهلک شدن آن، دستگاه دچار خرابی و شاید حتی از کار افتادن می گردد. در این صورت تشدید مشکل و یا بروز مشکلات دیگر با به تعویق انداختن تعمیرات لباسشویی می تواند خسارات بیشتری را به بار آورد.

فایل  صوتی مقاله آشنایی با قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

با انتخاب برند پاکشوما برای ماشین لباسشویی منزلتان تصمیم درستی گرفته اید، چرا که پاکشوما از ماشین های لباسشویی باکیفیت بازار ایران به شمار می آید. قدم بعدی انتخاب متخصص برند پاکشوما جهت انجام خدمات سرویس و تعمیرات آن می باشد.

قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

 • پمپ آب ماشین لباسشویی پاکشوما

این پمپ، آب را داخل ماشین لباسشویی پاکشوما به گردش در می آورد. فعالیت پمپ آب در دو جهت می باشد. این پمپ ابتدا آب را در سراسر ماشین لباسشویی پاکشوما به گردش در می­ آورد تا چرخه­ شست و شو تکمیل شود. در مرحله بعد، پمپ، آب کثیف موجود در مخزن را در چرخه­ خشک کن به طرف بیرون هدایت خواهد کرد. پمپ آب، از جمله قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد.

معرفی قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
معرفی
قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
 • مخزن شستشو ماشین لباسشویی

دیگ یا مخزن شست و شو، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما است که لباس های کثیف خود را داخل آن می اندازید و می چرخد و وارد سیکل شستشو می شود. مخزن شست و شو اغلب دارای دو قسمت خارجی و داخلی است. قسمت داخلی مخزن شست و شو ماشین لباسشویی پاکشوما همان قسمتی است که شما لباس های خود را داخل آن قرار می دهید. قسمت بیرونی مخزن شست و شو، پوششی است که از نشت آب به داخل دستگاه ماشین لباسشویی و رسیدن آب و شوینده به سایر قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما جلوگیری می کند. بخش داخلی مخزن دارای منافذ فراوانی می باشد که به آب اجازه­ ورود و خروج می دهند.

 • شیر ورودی آب ماشین لباسشویی پاکشوما

شیر ورودی آب به صورت هوشمند تعیین می کند که چه میزان آب باید وارد مخزن شست و شو شود. میزان آب ورودی به نوع چرخه­ انتخابی و میزان وزن لباس های داخل دیگ بستگی دارد. این شیر الکتریکی در نزدیکی ورودی آب قرار می گیرد. شیر ورودی آب، از جمله قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما می باشد.

 • موتور ماشین لباسشویی پاکشوما

موتور ماشین لباسشویی پاکشوما باعث می شود که دیگ یا مخزن شستشو برای شستن البسه بچرخد. موتور با چرخاندن دیگ شست و شو به مخلوط شدن آب و مواد شوینده و حرکت آن­ها در لابه لای لباس ها کمک خواهد کرد. این موتورها دارای دو سرعت متفاوت می باشند که یک سرعت مخصوص چرخه­ ی شست و شو است و سرعت دیگری که دور تند است مخصوص چرخه­ خشک کن می باشد. موتور از بین قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما حکم قلب دستگاه را دارد.

 • سوئیچ پاور، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

در ماشین های لباسشویی پاکشوما قدیمی، دکمه­ پاور در قسمت جلویی بدنه نصب شده بود و پس از تنظیم تعداد دورهای شست و شو با فشردن این دکمه فعالیت ماشین شروع می شد. این کلید در ماشین های لباسشویی جدید به صورت لمسی است و اغلب روی نمایشگر دیجیتالی قرار دارد.

 • میکروسوئیچ، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

بعد از تنظیم کردن ماشین لباسشویی پاکشوما و انتخاب چرخه ­ی مورد نظر باید دکمه ی پاور دستگاه را بفشارید. برای این که ماشین لباسشویی شروع به کار کند نیاز است که درب دستگاه به طور کامل بسته شده باشد. وظیفه میکرو سوئیچ این است که در صورت بسته نشدن درب به شیر ورودی آب برق رسانی نکند و در نتیجه آب داخل مخزن ماشین لباسشویی پاکشوما پر نمی شود. در حقیقت میکرو سوئیچ یکی از قطعات این دستگاه است که حکم قفل ایمنی دارد و از فعالیت ماشین لباسشویی پاکشوما در زمانی که درب آن باز است جلوگیری می کند.
اینانلو سرویس امتیاز نمایندگی رسمی و مجاز 130برند مطرح لوازم خانگی مانند سامسونگ، آبسال ،ال جی، آیگه، پاکشوما و سایر برندها را داراست. تعمیرکاران این مجموعه تعمیر این برندها را بصورت ویژه آموزش دیده اند و خدمات خود را با ارائه ضمانت 6 ماهه انجام می دهند.

مخزن شستشو، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
مخزن شستشو، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما
 • المنت یا هیتر، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

ممکن است شستن لباس ها با آب سرد آن ها را به اندازه دلخواه و مطلوب ما تمیز نکند. به همین خاطر یک ماشین لباسشویی باید برای گرم کردن آب باید به قطعه ی خاصی مجهز باشد. هیتر یا المنت از جمله قطعات این دستگاه هستند که مسئولیت گرم کردن آب را داخل ماشین لباسشویی پاکشوما برعهده دارند. از نظر ساختمان، این المنت با المنت آبگرمکن برقی شباهت زیادی خواهد داشت. محل قرار گیری المنت زیر مخزن اصلی ماشین لباسشویی می باشد.

 • هیدروستات، از جمله قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما

اغلب در ماشین های لباسشویی از دو نوع هیدروستات استفاده می شود. هیدروستات سه فیش و هیدروستات شش فیش. وظیفه­ هیدروستات کنترل و تنظیم، سطح آب ورودی به ماشین لباسشویی می باشد. قطعه هیدروستات توسط یک شلنگ به محفظه­ فشار در قسمت تحتانی دیگ شست و شو متصل می شود. وقتی که آب وارد مخزن شستشو میشود هوای داخل این شلنگ فشرده شده و هنگامی که فشار هوا به حد مطلوب رسید هیدروستات به شیر ورودی فرمان قطع آب را می دهد. تنظیمات هیدروستات باید متناسب با ارتفاع و میزان فشار آب محل سکونت شما انجام گیرد، در غیر این صورت برای شما مشکلات و اختلالاتی را در پی خواهد داشت.

 • ترموستات ماشین لباسشویی

به صورت کلی قطعه ترموستات وظیفه­ کنترل دما را به عهده خواهد داشت. هنگامی که به هیتر برق رسانی می شود شروع می ­کند به گرم شدن تا دمای آب را به حد مطلوب و مورد نظر برساند. وقتی که دما به میزان تنظیم شده برسد ترموستات آن را تشخیص می ­دهد و سبب می شود که از برق رسانی به هیتر جلوگیری شود. به این شکل با قطع و وصل کردن برق هیتر یا المنت، ترموستات بر دمای آب نظارت می کند.

 • تایمر ماشین لباسشویی

از جمله قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما که اجرا کننده­ برنامه های دستگاه است تایمر آن می باشد. قطعه تایمر مشخص می کند که هر یک از قطعات از جمله شیر برقی، پمپ، موتور، المنت و … در ماشین لباسشویی پاکشوما، در چه محدوده­ زمانی فعالیت کنند. تایمر ماشین لباسشویی پاکشوما از دو بخش اصلی تشکیل شده است یعنی موتور تایمر و جعبه اتصالات. وظیفه ی موتور تایمر این است که میدان مغناطیسی مورد نیاز را برای به چرخش درآوردن چرخ دنده ها و شفت اصلی ایجاد کند. ماشین های لباسشویی جدید از تایمر مکانیکی استفاده نمی کنند. در ماشین های لباسشویی جدید برد الکترونیکی روی دستگاه نصب می شود. برد الکترونیکی در حقیقت مثل مغز ماشین لباسشویی است که وظیفه­ کنترل سایر قسمت های دستگاه را برعهده دارد. به این ترتیب اگر هر گونه مشکلی در عملکرد برد الکترونیکی به وجود آید کل اجزا دچار اختلال و ناهماهنگی خواهند شد.

تایمر از قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما
تایمر از قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما
 • لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما

از دیگر قطعات مهم ماشین لباسشویی پاکشوما لاستیک دور درب آن می باشد که فضای خالی بین بدنه و درب را پر می کند. این لاستیک مانع از ایجاد سر و صدا و لرزش شدید دستگاه هنگام شست و شو و خشک کن می شود، از نشت آب به بیرون از دستگاه جلوگیری می کند و از آسیب رسیدن به شیشه ی درب هنگام لرزش های شدید جلوگیری می کند.

 • کاسه نمد ماشین لباسشویی پاکشوما

کاسه نمد نوعی واشر آهنی پلاستیک دار است که اغلب برای آب بندی به کار می رود و از نشت آب به بیرون جلوگیری می کند. محل قرار گیری کاسه نمد روی شفت، در کنار بلبرینگ و پولی بزرگ می باشد.

 • پولی یا فولی، ماشین لباسشویی

پولی یکی از قطعات ماشین لباسشویی پاکشوما است که مسئول انتقال نیرو بین محرک و متحرکی است که از یکدیگر فاصله دارند. پولی توانایی تغییر سرعت را نیز دارد. ماشین لباسشویی پاکشوما دارای دو پولی است. پولی کوچک که روی محور الکتروموتور تعبیه و طراحی شده است و پولی بزرگ.

 • تسمه­ ماشین لباسشویی

تسمه قطعه ای است که موتور را به دیگ شست و شو متصل می کند و سبب چرخیدن آن در حین شستشو می شود. وظیفه ی تسمه ماشین لباسشویی این است که انرژی موتور را از دو پولی که در میان آنها قرار گرفته است انتقال بدهد.

کلام پایانی

مجموعه اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و…  آماده خدمات رسانی شبانه روزی، در ههفت روز هفته و بدون تعطیلی به شما عزیزان می باشد. این مجموعه سابقه 20 ساله در زمینه نصب و تعمیر و سرویس دوره ای لوازم برقی خانگی دارد. لازم به ذکر است که نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. می باشد. در نتیجه دستگاه شما از هر برندی که باشد، با خیال راحت می توانید به اینانلو سرویس بسپارید. اینانلو سرویس با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی و رعایت حال مشترکین خود، اولویت را بر تعمیر قطعات می گذارد نه تعویض آن ها. زیرا تعمیر قطعات  هزینه کمتری نسبت به تعویض آن ها دارد. در صورت عدم امکان، اینانلو سرویس قطعات اصل و اورجینال را جایگزین قطعات معیوب خواهد کرد. در پایان تعمیرات، فاکتور رسمی اینانلو سرویس برای خدمات انجام شده و قطعات تعویضی، تقدیم مشتریان عزیز می شود. در صورت نیاز به تعمیر لوازم خانگی، با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.در صورتی که از طریق سایت اینانلو سرویس، ثبت درخواست انجام دهید، شامل 10% تخفیف ویژه خواهید شد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ چیست؟

مشکل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ، مربوط به مشکل در کلید خاموش و روشن یا همان دکمه پاور میباشد.  برای حل این مشکل، یک پیچ گوشتی دوسو را زیر پدال بندازید و خیلی آرام  پدال را به سمت بالا بکشید تا از خار جدا شود.

آخرین سوال پرسیده شده

برای تعمیر افتادگی درب یخچال فریزر سینور چه باید کرد؟

لطفا با شماره 36191 تماس بگیرید تا تعمیرکاران اینانلو سرویس در محل حاضر شوند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت داغ شدن بدنه ظرفشویی ویرپول چیست؟

 به احتمال زیاد هیتر المنت و یا ترمیستور ظرفشویی ویرپول آسیب دیده است و همین موجب داغ شدن دستگاه شده است. علاوه بر این ممکن است داغ بودن به دلیل فعال شدن سنسور حرارتی و محافظت از بقیه قطعات ظرفشویی بوده باشد. توصیه اینانلو سرویس به شما این است که تا زمانیکه تعمیرکار دستگاه را کارشناسی نکرده از روشن کردن آن خودداری کنید.

"*" indicates required fields