۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی دلایل عدم چرخش دیگ در ماشین لباسشویی سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی دلایل عدم چرخش دیگ در ماشین لباسشویی سامسونگ

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۵ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

برای پیدا کردن دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ متغیر های مختلفی را بررسی می کنیم. اما مضطرب نباشید علت نچرخیدن ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند مسئله ساده ای بوده و رایگان حل شود. با این حال می تواند به حضور تکنسین نیاز باشد و پر خرج باشد. در این مقاله از اینانلو سرویس می توانید به دلایل نچرخیدن لباسشویی ال جی، آبسال، پاکشوما، حایر، سامسونگ، اسنوا و همه برندها را مطالعه و بررسی کنید.

این کاملا مشخص است که گاهی وقفه در چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در هنگام گیرپاژ کردن قفل کردن موتور غیر عادی نمی باشد. این مسئله می تواند علت های زیادی داشته باشد. باید دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی را مشخص کنیم که اغلب این دلیل ها با رعایت یکسری موارد قابل پیشگیری است یا به سادگی قابل رفع است. در این قسمت از مقاله به بررسی مسائلی می پردازیم تا پاسخی برای این سوال که چرا دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ نمیچرخد پیدا کنیم.

چنانچه می خواهید پاسخ هر یک سئوال های زیر را پیدا کنید با اینانلو سرویس همراه باشید.

دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟
به چه علت دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد؟
در صورتیکه ماشین لباسشویی نچرخد چه اتفاقی رخ می دهد؟
دلیل عدم چرخش ماشین لباسشویی های قدیمی چیست؟

گیرپاژ یا وقفه در چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ
گیرپاژ یا وقفه در چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

به چه دلیل دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد ؟

در ادامه به برخی از علت هایی که موجب ایجاد این ایراد می شود را بررسی میکنیم و راهکار مناسب این ایراد را ارائه می دهیم. قسمت مهمی از دلایل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ می تواند شامل موارد زیر شود.

 • ایراد در پمپ تخلیه
 • عدم تناسب در بارگیری درام
 • خرابی تسمه موتور
 • مشکل فولی موتور و دیگ
 • خرابی میکروسوئیچ
 • شکستن زبانه و چفت درب
 • روتور و استاتور
 • سبد دیگ
 • موتور
 • بلبرینگ
 • برد فرمان

در ادامه به بررسی کامل خرابی در هر یک از این قطعه ها می پردازیم تا بفهمیم دلیل عدم چرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی، دوو، پاکشوما، بوش، اسنوا و… چیست ؟

ایراد پمپ تخلیه دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

اصلی ترین علت نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ این است که پمپ تخلیه خراب شده و از تخلیه آب جلوگیری می کند.
این موضوع می تواند زمانی رخ دهد که شیئ ای در مسیر ورودی یا خروجی تخلیه قرار بگیرد و مانع از گردش مداوم آب به داخل و بیرون دستگاه شود.
معمولا جمع شدن پرز یا اشیاء ریزی مثل سکه یا سنجاق می تواند باعث این اختلال شود.

عدم تناسب بار لباس در دیگ یا بارگیری بیش از اندازه دلیل نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ
زمانی که بار لباس در دستگاه بیش از ظرفیت دستگاه باشد و یا گاهی اوقات که تصمیم دارید یک پارچه و یا پتوی بزرگ را شستشو دهید دستگاه متوجه ضرر و ریسک آسیب می شود. چنانچه دیگ به صورت نامتعادل بچرخد، فشار زیادی را به دستگاه وارد کرده و می تواند موجب شکستن کامل آن شود. البته عدم تعادل دیگ علت اصلی این موضوع نیست.
جهت مطمئن شدن از اینکه دستگاه به یک طرف کج نشده است، سطحی که ماشین لباسشویی در آن قرار گرفته را چک کنید.
بعد دستگاه خود را به شکلی تنظیم کنید که تا حد امکان در سطح همواری تراز باشد.

ایراد در تسمه موتور علت نچرخیدن لباسشویی سامسونگ

تسمه موتور در ماشین لباسشویی، مسئولیت اتصال و انتقال نیرو از موتور به دیگ را به عهده دارد.
با گذشت زمان این تسمه ها دچار فرسایش می شوند.
محل نصب تسمه روی موتور و قرقره ای که دیگ را می چرخاند می باشد. بدون وجود تسمه دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد.
چک کردن تسمه ماشین لباسشویی بسیار ساده است. درب ماشین لباسشویی را باز کرده، دیگ را بچرخانید.
به طور معمول مقداری مدافعه دارد، اما در صورت پارگی یا شل شدن تسمه ، آسان تر می چرخد.
فرسایش، پاره شدن و خرابی تسمه می تواند دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی های تسمه ای در مارک های سامسونگ، الجی، پاکشوما، اسنوا، آبسال، زیرووات، بوش و … باشد. گفتنی است در مدل های دایرکت درایو یا بدون تسمه مشکل خرابی تسمه در عدم چرخش لباسشویی وجود ندارد.

عدم بارگیری صحیح دلیل نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ
عدم بارگیری صحیح دلیل نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ

چک کردن فولی تسمه لباسشویی

جهت چک کردن بیشتر موارد موثر در پیدا کردن دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می توان به خرابی ایجاد شده در فولی تسمه لباسشویی اشاره کرد.
فولی دیگ به قطعه ای اطلاق می شود که از یک سمت تسمه روی آن قرار گرفته و از سمت دیگر فولی موتور، روی شفت موتور قرار می گیرد.
مسئولیت فولی موتور جابجایی نیروی تسمه به فولی وصل شده به دیگ است تا آن را به گردش در آورد.
چنانچه این قطعه دچار فرسایش و خرابی شده باشد، ممکن است که تسمه شل شود و به خوبی در موقعیت خود قرار گیرد.
این مسئله موجب می شود که تسمه به خوبی گردش نداشته و مسبب نچرخیدن دیگ لباسشویی شود.

ایراد در میکرو سوئیچ درب

اگر مایل هستید بدانید چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد؟ یکی از قطعه هایی که باید بررسی شود میکروسوئیچ درب می باشد.
گفتنی است که دستگاه زمانی که درب کاملا بسته و قفل شود، شروع به گردش کرده و کار می کند.چنانچه درب لباسشویی به درستی قفل نشود، دستگاه نیز گردش نخواهد داشت.چون دستور گردش دیگ در این شرایط ارسال نخواهد شد. مادامی که سوئیچ سالم باشد، صدای کار کردن آن شنیده می شود.از سویی دیگر ممکن است که ایراد در سیستم قفل درب ماشین لباسشویی باشد.
لازم به ذکر است که سیستم قفل درب، به همه ی قطعه هایی که در اطراف قفل درب هستند و موجب می شوند که کار قفل شدن سوئیچ درب به خوبی انجام شود، اطلاق می شود.اگر این قطعات دچار نقص شده باشند، می توانند دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشند.
جهت حل آن، ضروری است که این بخش کاملا چک و قطعه های خراب عوض شوند.

عوامل مختلف در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ
عوامل مختلف در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

نقص موتور دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

گروه زیادی از ماشین های لباسشویی از موتور معکوس استفاده می کنند.این بدین معنی است که موتور در یک جهت برای درهم آمیختن و در جهت معکوس برای چرخش کار می کند.یکی از مواردی که می تواند علت عدم چرخش دیگ ماشین لباسشویی باشد، سوختن و یا ایراد در موتور دستگاه باشد.
البته این اتفاق کمتر پیش می آید.در هنگام سوختن موتور؛ شما راه حلی جز تعویض کل موتور نخواهید داشت.
در این وضعیت، امکان دارد که بوی سوختگی را نیز استشمام کنید. که می تواند از سوختگی سیم پیچ های موتور نشئت بگیرد.

کوپلینگ خراب موتور دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

کوپلینگ موتور یکی از قطعه هایی که در ماشین لباسشویی استفاده می شود و موجب اتصال موتور به قسمت انتقال نیرو می باشد.
این قطعه هم به شفت موتور و هم به گیربکس ماشین لباسشویی وصل شده و می تواند با گذر زمان دچار فرسایش یا خرابی شود.
این قطعه به شکلی طراحی شده که با اضافه بار لباس داخل دیگ لباسشویی، از راه اندازی و آغاز سیکل شستشو در دیگ دستگاه ممانعت می کند.
چنانچه اتصال موتور به دلیل کار کردن زیاد دچار آسیب یا فرسایش شده باشد، باید آن را عوض کنید.

خرابی زبانه درب

یکی دیگر از مواردی که به ما می گوید چرا دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد؟ خرابی زبانه درب دستگاه می باشد.
امکان دارد این قطعه به صورت الکترونیکی یا مکانیکی باشد که در صورت خرابی، از بسته شدن کامل درب دستگاه جلوگیری می کند. در نهایت، دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی در همه مارک های دوو، ال جی، سامسونگ، پاکشوما، آبسال، اسنوا و … خرابی چفت درب میباشد.
عیب یابی و تعویض این قطعه به تجربه و تخصص نیاز دارد. در صورتی که در این زمینه تخصص کافی ندارید، از یک تکنسین کمک بگیرید.

خطا در کارکرد برد فرمان

زمانی که در کارکرد برد اصلی ماشین لباسشویی اختلالی رخ دهد و دچار نقص شود، دستگاه نمی چرخد و متوقف می شود. این قطعه در ماشین لباسشویی، مسئولیت دستور حرکت و تامین کردن نیروی موتور را برعهده دارد. از این قرار که دستور گردش ، تعیین دور و توقف را موتور از برد اصلی ، فرمان می گیرد.
اما بررسی عیب و تعمیر یا تعویض این قطعه از دستگاه، نیاز به حضور تعمیرکاری متخصص و با تجربه دارد. هرگونه خطا و یا اتصال کوتاه در اجزایی مثل رله های فرمان می تواند علت نچرخیدن لباسشویی سامسونگ باشد.

مشکل در روتور و استاتور دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی

زمانی که روتور ماشین لباسشویی دچار نقص شده و یا سیم پیچی استاتور، مشکل پیدا می کند، سبب عدم کارکرد صحیح دستگاه می شود. این مسئله می تواند دلیل عدم چرخش ماشین لباسشویی ال جی سامسونگ حایر دوو ایندزیت بوش و … باشد.
روتور و استاتور در ماشین لباسشویی با وصل شدن به همدیگر، میدان مغناطیسی ایجاد می کنند. این میدان موجب حرکت لگن به دو جهت متفاوت ساعت گرد و پاد ساعت گرد در دستگاه می شود.
خرابی و نقص در این قسمت از دستگاه، موجب می شود که دیگ ماشین لباسشویی نچرخد یا خیلی سخت بچرخد تا در پایان دستگاه متوقف شود.

تغییر شکل درام دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

سبد آبکش نیز از قطعه هایی است که در میان پروسه انتقال انرژی و بخش گردش داخلی قرار گرفته است. جهت چک کردن این قسمت از ماشین لباسشویی، لازم است که شفت انتقال انرژی، سبد آبکش و دیگ دستگاه را کاملا عیب یابی شود. چنانچه ایراد از درام باشد، می توان آن را عوض کرد.

عیب در بلبرینگ

در صورتیکه بلبرینگ ماشین لباسشویی، دچار فرسایش یا خرابی شود، می تواند مانع از کارکرد صحیح گردش دیگ در لباسشویی شود. بلبرینگ موجب می شود که سیکل شستشو به راحتی و سهولت کار کند. در صورت خرابی بلبرینگ صدا و لرزش در لباسشویی ایجاد می شود. در صورت رفع نشدن این ایراد سبب نچرخیدن دیگ لباسشویی می شود. تعویض بلبرینگ به سابقه و مهارت کافی نیازمند است.

خرابی موتور دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ
خرابی موتور دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ

نتیجه گیری

در هنگام نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی عوامل تاثیر گذاری هستند که نیاز به بررسی دارند. از جمله این عوامل می توان به خرابی میکروسوئیچ، پمپ، تسمه، موتور، دیگ، شفت و … اشاره کرد. هر یک از این آیتم ها روش تست گوناگونی با یکدیگر دارد که نیاز به مهارت و تجربه دارد. از این جهت پیشنهاد می شود زمان نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ مسئولیت تشخیص صحیح را به تکنسین های اینانلو سرویس بسپارید. تکنسین های اینانلو سرویس در کمترین زمان ممکن ایراد را پیدا کرده و رفع می کنند.
بنابراین در زمان نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی سامسونگ و دیگر مارک ها امکان دارد موتور خراب شده باشد.حتی احتمال دارد چرخ دنده ها به خوبی کار نکنند یا سبد آبکش ایراد داشته باشد. پس در هنگام خرابی لباسشویی یا هر دستگاه دیگری همچون یخچال فریزر، ساید بای ساید، ماشین ظرفشویی، جارو برقی و مایکروفر با شماره 02636191 اینانلو سرویس تماس بگیرید.

مرکز شبانه روزی تعمیر لباسشویی سامسونگ در کرج

در اینانلو سرویس تعمیر انواع لوازم خانگی به صورت شبانه روزی انجام می شود. علاوه بر این تعمیر دستگاه شما در منزل انجام می شود. پس نگران آسیب دیدگی حین حمل و نقل به کارگاه نباشید زیرا می توانید از خدمات تعمیر در محل اینانلو سرویس بهره مند شوید. مشترکین عزیز می توانند در همه ساعات شبانه روز و در همه ی روزهای هفته درخواست خود را در وبسایت اینانلو سرویس ثبت کنند. علاوه بر این مشتریان می توانند برای دریافت مشاوره از کارشناسان اینانلو سرویس با شماره 02636191 در تماس باشید.

اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند همچون دوو، بکو، سامسونگ، ال جی، اسنوا، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنو لایو، هاردستون، مجیک، تی سی ال، ایکس ویژن، وستل و… می باشد.
از جمله این خدمات می‌توان به نصب، سرویس، نگهداری و تعمیر تخصصی انواع لوازم خانگی در کل نقاط کرج اشاره کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields