۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی شیر برقی لباسشویی و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی شیر برقی لباسشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۲ دی ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

شیر برقی قطعه ایست که وظیفه تامین آب لباسشویی را برای شستشوی البسه برعهده دارد. در ابتدای شستشو، برد الکترونیکی به شیر برقی فرمان آبگیری می دهد.

فایل صوتی مقاله خرابی شیر برقی لباسشویی و تعمیر آن

آب از طریق شیر برقی وارد جاپودری و سپس آبکش دیگ می شود. هیدروستات وظیفه تشخیص میزان ورودی آب را برعهده دارد. بعد از تامین آب مورد نیاز، هیدروستات به برد الکترونیکی اطلاع می دهد. برد هم شیر برقی را قطع می کند. شیر برقی در فرایند شستشو، چندین مرحله آبگیری را انجام خواهد داد. در صورت خرابی شیر برقی لباسشویی فرآیند آبگیری متوقف می شود.


    نشانه های خرابی شیر برقی لباسشویی
تجمع آب تمیز داخل آبکش لباسشویی در زمان خاموش بودن دستگاه
آبریزی از پشت لباسشویی
عدم آبگیری ماشین لباسشویی

کار شیر برقی در ماشین لباسشویی چیست؟

ماشین لباسشویی برای شستن البسه به آب نیاز دارد. شیر ورودی آب در پشت ماشین لباسشویی تعبیه شده است. از شیر ورودی تا شیر برقی با اتصالات و شیلنگ به یکدیگر متصل اند. آبگیری در فرایند شستشو، اولین مرحله است. برد الکترونیکی، به شیربرقی دستور آبگیری می دهد. شیر برقی باعث پمپاژ آب به داخل ماشین لباسشویی شده، سپس آب به جاپودری لباسشویی وارد می شود.

در نهایت آب از جاپودری وارد آبکش دیگ خواهد شد. هیدروستات مانند سنسور تشخیص میزان آب عمل می کند. بعد از اینکه آب به مقدار کافی وارد لباسشویی شد، هیدروستات به برد الکترونیکی یا تایمر اطلاع می دهد و در نهایت، شیربرقی با دستور برد قطع می شود. پس در صورت خرابی شیر برقی لباسشویی با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد. برای تعمیر ماشین لباسشویی با اینانلو سرویس در ارتباط باشید.

شیر برقی ماشین لباسشویی
شیر برقی ماشین لباسشویی

انواع شیر برقی ماشین لباسشویی

 • شیر برقی تک
 • شیر برقی دوقلو
 • شیر برقی سه قلو

شیر برقی های تک اغلب در لباسشویی های قدیمی استفاده می شوند. در دستگاه های جدید معمولا برای شیر ورودی آب گرم، از شیر برقی تک استفاده می شود. در لباسشویی های قدیمی به دلیل اینکه تایمر به وسیله یک رابط وظیفه تقسیم آب روی دوش جاپودری را داشت بنابراین یک شیر برقی تک کافی بود. اما در لباسشویی های پیشرفته با حذف تایمر مکانیکی و رابط جاپودری، بردهای لمسی و دیجیتالی جایگزین شدند.

در لباسشویی های جدید از شیرهای برقی دو قلو و سه قلو استفاده می شود. بنا به دستور بُرد الکترونیکی هر کدام از بوبین ها که وظیفه آبرسانی را داشته باشند فعال می شوند. در صورت مشاهده هرگونه اختلال در عملکرد و خرابی شیر برقی لباسشویی فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

اجزای تشکیل دهنده شیر برقی ماشین لباسشویی

 • بوبین
 • لاستیک دیافراگم
 • مجرای ورودی آب
 • ترمینال
 • فنر
 • لاستیک آب بندی
 • مجرای خروجی آب
 • محفظه فشار
 • سیم پیچ
 • اهرم آهنی
 • فیلتر خروجی آب
 • شیطانک قطعه ایست که در وسط آن سوراخ ریزی قرار دارد.
 • لاستیک شیطانک
شیر برقی لباسشویی
شیر برقی لباسشویی

شیر برقی ماشین لباسشویی را به آب گرم وصل کنیم یا آب سرد؟

ماشین لباسشویی به کمک المنت، آب را گرم می کند. اگر شیر برقی را به آب گرم وصل کنید، احتمال چروک شدن لباس ها بسیار بالاست. در نتیجه حتما به آب سرد وصل کنید. اگر با وجود رعایت تمامی موارد همچنان با نشانه های خرابی شیر برقی لباسشویی مواجه بودید فورا آن را پیگیری کنید.

شیر ورودی لباسشویی را به آب گرم وصل کنیم یا سرد؟

هیتر المنت موجود در لباسشویی وظیفه گرم کردن آب را بر عهده دارد. در نتیجه باید ورودی آب را به شیر آب سرد وصل کنید. لباسشویی در دور خشک کن به آب سرد نیازمند است تا لباس‌ها آبکشی و خشک شوند. اگر ورودی آب را به آب گرم وصل کنید به دلیل دمای بالای آب باعث پس دادن رنگ و نازک شدن تار و پود البسه خواهد شد. در صورت مشاهده علائم خرابی شیر برقی لباسشویی آن را جدی بگیرید و با تعمیرکار متخصص آن تماس حاصل فرمایید.

علت خرابی شیر برقی لباسشویی چیست؟

 • اختلال در اجزای الکترونیکی یا مکانیکی شیر برقی
 • در صورت داشتن فیلتر آب، رسوب گرفتن فیلتر ورودی آب
 • جدا شدن اتصالات یا پارگی شیلنگ شیر ورودی آب به شیر برقی
 • یخ زدگی آب و ترکیدگی لوله ها سبب خرابی شیر برقی لباسشویی می شود
 • فشار زیاد آب

"علت

نکات مهم قبل از تعویض شیر برقی لباسشویی

 • در مرحله ی اول بررسی کنید تا شیر ورودی آب بسته نباشد.
 • اتصالات شیر ورودی آب شهری تا شیر برقی را بررسی کنید که جدا نشده باشد.
 • شیلنگ ورودی را چک نمایید تا پارگی نداشته باشد.
 • فیلتر ورودی آب را بررسی کنید تا رسوب نگرفته باشد.
 • شیلنگ ورودی آب را از پشت لباسشویی چک کنید تا خمیدگی نداشته باشد.

تعویض یا بررسی خرابی شیر برقی نیازمند تخصص است. شیر برقی از اصلی ترین وظایف را در کارکرد ماشین لباسشویی برعهده دارد. وظیفه تنظیم و کنترل شیر آب ورودی ماشین لباسشویی به عهده این قطعه است، پس در صورت خرابی شیر برقی لباسشویی باید سریع تعویض یا تعمیر گردد. خرابی شیر برقی لباسشویی به دو صورت خرابی مربوط به قسمت مکانیکی و یا الکتریکی می باشد.

مشکل در قسمت مکانیکی شیر برقی

 • پاره شدن لاستیک یا همان شیلنگ، که در مسیر پمپاژ آب می‌باشد.
 • اگر در مسیر ورودی شیر برقی، فیلتر تعبیه شده باشد، مسدود شدن فیلتر به دلیل وجود شن و سنگریزه در آب شهری، مانع ورود آب خواهد شد.
 • خراب شدن اهرم و ساییدگی لاستیک سر اهرم از دیگر مشکلات خرابی شیر برقی لباسشویی می باشد.

مشکل در قسمت الکتریکی شیر برقی

ممکن است برق رسانی به شیر الکتریکی دچار مشکل شده یا اینکه بوبین شیر برقی سوخته باشد. برای اطمینان بیشتر از خرابی شیر برقی لباسشویی برق دو سر بوبین را به وسیله اهم متر اندازه گیری کنیم.

علت خرابی شیر برقی

در صورتی که هر یک از اجزای شیر برقی مانند لاستیک آب بندی، مجرای خروجی و ورودی آب، لاستیک و ترمینال و دیافراگم موجود در شیر برقی معیوب شده باشند، باعث خرابی شیر برقی لباسشویی می شود. در این حالت شیر برقی نمی تواند عملکرد صحیحی داشته باشد و در این صورت آب وارد ماشین لباسشویی نخواهد شد.

بیشترین خرابی شیر برقی اغلب در فصل زمستان به علت یخ زدن آب و ترکیدگی لوله ها اتفاق می افتد. در این صورت در قسمت شیر برقی با نشتی آب روبرو خواهید شد. یکی از دلایل آبریزش در پشت لباسشویی مربوط به همین مشکل است.

چیکار کنیم تا شیر برقی لباسشویی خراب نشود و عمر بیشتری داشته باشد؟

برای افزایش طول عمر شیر برقی سعی کنید فشار آب شهری را تا آخر باز نکنید. اگر آب با فشار وارد شیر برقی شود، بین بوبین و اهرم قرار می‌گیرد و باعث می‌شود که اهرم نتواند کارایی داشته باشد. برای برطرف کردن این مشکل باید اجزای شیر برقی را درآورید و خشک کنید. سپس در جای خود قرار دهید تا شیر برقی کار کند. استفاده از فیلتر لباسشویی برای جلوگیری از ورود املاح به دستگاه نیز می تواند به طول عمر و کیفیت این قطعه کمک کند. در نتیجه با استفاده از فیلتر و رعایت نکات ذکر شده، کمتر با خرابی شیر برقی لباسشویی مواجه هستید.

این مجموعه ارائه دهنده بهترین سرویس، تعمیرات و نصب و راه اندازی لوازم خانگی اعم از تعمیرات تخصصی ساید باید ساید، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال فریزر، جارو برقی و … می باشد. اینانلو سرویس برای ارتقا سیستم سازمانی خود اولین مجموعه ای می باشد که برای کم کردن هزینه های خانواده ها در مرحله اول در صورت امکان راهنمایی تلفنی انجام میدهد. در شرایطی که ایراد برطرف نشد فورا تکنسین به محل اعزام  می شود. 

اینانلوسرویس نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

اینانلو سرویس با داشتن دو شعبه فعال در شرق و غرب استان البرز مانندفردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند.

این مجموعه با 20 سال فعالیت در حوزه نصب و تعمیر و سرویس دوره ای لوازم خانگی افتخار کسب نمایندگی رسمی 130 برند مطرح را دارد. از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا دیواره های یخچال سامسونگ داغ میشه؟

در یک سری از مدل های یخچال و فریزر، کندانسور در بدنه یخچال قرار داده شده و وقتی که کندانسور داغ باشد، نشانه سالم بودن دستگاه است. پس اگر دیواره یا بدنه یخچال و فریزر سامسونگ گرم است مشکلی نیست. هنگامی که  کمپرسور کار می کند کندانسور دمای بیشتری دارد و احساس داغی میکنید. برای تعمیر یخچال سامسونگ می توانید از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا یخچال بعد از چند ساعت یخ میزند؟

اواپراتور یا تریزون یخچال معمولا در یک بازه زمانی 2 الی 3 ساعته یخ میزند که قطعات دیفراست، یخ زدایی را انجام میدهند. در صورتی که یخ زدایی دستگاه به درستی انجام نمی شود با اینانلو سرویس 02636191 تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields