۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی و تعویض آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی و تعویض آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

با گذشت زمان و پیشرفت‌های علم و تکنولوژی، انسان همواره به فکر ابداع و ساخت لوازمی بود که باعث راحتی و آسایش زندگی او گردد. یکی از مواردی که امروزه نقش به‌ سزایی در راحتی زندگی انسان‌ها ایفا می‌کند، ماشین‌ لباسشویی می‌ باشد.

فایل صوتی مقاله تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی و تعویض آن

کمک فنر های لباسشویی یکی از قطعات پر اهمیت این دستگاه است. کمک فنر ماشین لباسشویی وظیفه جداسازی مخزن از محفظه را برعهده دارد. این جداسازی با هدف جلوگیری از برخورد مخزن با سرعت بالا با محفظه در حین چرخش است که آسیبی نبیند. خرابی کمک فنر لباسشویی سبب ایجاد صداهای غیر طبیعی و لرزش دستگاه خواهد شد.


اصلی ترین نشانه های خرابی کمک فنر لباسشویی
صدای غیر طبیعی و زیاد
لرزش شدید ماشین لباسشویی
تعمیر کمک فنر لباسشویی در البرز
تعمیر کمک فنر لباسشویی در البرز

وظایف کمک فنر ماشین لباسشویی چیست؟

کمک فنر ماشین لباسشویی قطعه‌ای است که در تمامی مدل‌های لباسشویی‌ها تعبیه می‌گردد. به عبارتی این قطعه فنری قوی است، از یک سمت به دیگ ماشین لباسشویی و‌ از سمت دیگر به بدنه متصل خواهد شد. وظیفه‌ی کمک فنر لباسشویی جدا نگه داشتن مخزن از محفظه می‌باشد. تا در زمانی که مخزن با سرعت زیاد و بسیار بالایی در حال چرخش است، با محفظه برخورد نکند و آسیبی به آن وارد نگردد. اگر خرابی کمک فنر لباسشویی را جدی نگیرید به باقی قطعات از جمله دیگ و سه نظام نیز آسیب می رساند.

از دیگر وظایف کمک فنر ماشین لباسشویی می توان به جلوگیری از لرزش دستگاه‌ها اشاره کرد. این امر از طریق خنثی کردن لرزش‌ها و ارتعاشات دیگ صورت می‌گیرد. در زمان آبکشی و شستشو، البسه توسط ماشین لباسشویی، در دیگ با سرعت بسیار بالایی می‌چرخد. امکان ندارد که چرخش دیگ با این سرعت، ارتعاشی نداشته‌ باشد. همچنین اگر دیگ ذره‌ای توازن وزنی خود را از دست دهد، باعث می‌شود که مخزن لرزش‌های شدیدی داشته‌ باشد. در این شرایط خرابی کمک فنر لباسشویی مطرح است.
در نتیجه تولید کنندگان لوازم خانگی، فنرهایی در ماشین‌های لباسشویی تعبیه کرده اند تا از این ارتعاشات و لرزش‌ها جلوگیری کند و چرخش دیگ‌ را متعادل سازد. حال می‌توان گفت که وجود کمک فنر ماشین لباسشویی در این دستگاه‌ها بسیار ضروری است و خرابی کمک فنر لباسشویی از جمله مواردی است که باید فورا پیگیری شود.

ماشین‌های لباسشویی از جمله وسایلی هستند که نیاز به رسیدگی دارند و اگر مشکل و ایرادات آن‌ها جدی گرفته‌ نشود، آسیب‌های بزرگتری به دستگاه متحمل خواهد شد. البته که کارکرد و عملکرد آن‌ها نیز به گونه‌ ای خواهد شد که برای شما عذاب‌آور می‌شود. برای مثال لرزش‌های ماشین‌ لباسشویی یکی از مشکلات مهم آن‌ها می‌باشد. در صورت عدم توجه به خرابی کمک فنر لباسشویی ، نه‌ تنها آسیب‌های شدیدتری به قسمت‌های دیگر وارد می‌شود، بلکه آنقدر صدای آزاردهنده‌ای در زمان شستشو و آبکشی لباس‌ها تولید می‌کند که همگی کلافه خواهید شد.

 نحوه تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی

اصلی ترین نشانه خرابی کمک فنر لباسشویی، لرزش و ارتعاش بیش از حد دستگاه است. در صورت مشاهده چنین مواردی در مرحله اول خرابی کمک فنر لباسشویی مطرح است. در هر نقطه از استان البرز از جمله مهرشهر، کمالشهر، عظیمیه، گوهردشت، نظرآباد، کوهسار، تهراندشت و… که باشید اینانلو سرویس آماده خدمات رسانی به شما خواهد بود.

در زمان شستن و آبکشی لباس ها در ماشین لباسشویی، دیگ با سرعت بالایی می چرخد. چرخش دیگ با این سرعت بدون لرزش غیر ممکن خواهد بود. از طرفی اگر ذره ای از تعادل وزن دیگ از بین رود، سبب لرزش شدید مخزن خواهد شد. با این وجود، تولیدکنندگان فنرهایی را در ماشین لباسشویی تعبیه کرده اند تا این لرزش ها را متوقف کند و چرخش دیگ ها متعادل گردد. در نتیجه می توان گفت وجود کمک فنر ماشین لباسشویی در این دستگاه ها بسیار ضروری و مهم است.

تشخیص <yoastmark class=

ابزار مورد نیاز برای تعویض کمک فنر

برای تعویض قطعه کمک فنر لباسشویی پیچیدگی خاصی وجود ندارد. شما به وسیله یک پیچ‌گوشتی و آچار نیز می‌توانید این کار را انجام دهید. پنل پشتی دستگاه ماشین لباسشویی شامل چند پیچ است که به کمک پیچ‌گوشتی باید آن‌ها را باز کنید. در مرحله بعد نیز برای جدا کردن کمک فنر ماشین لباسشویی از مخزن و بدنه، پیچ‌ها را مجدداً باید به کمک پیچ‌گوشتی و آچار باز کنید. اینانلو سرویس همواره تاکید بر آن داشته که به هیچ عنوان خودتان اقدام به تعمیر و بررسی خرابی کمک فنر لباسشویی نکنید زیرا عواقب آن جبران ناپذیر خواهد بود.

نحوه تعویض

  • ابتدا دو شاخه برق دستگاه ماشین لباسشویی را جدا کنید و از پریز بکشید.
  • لوله تخلیه دستگاه ماشین لباسشویی و شیر برق را از شیر آب جدا کنید.
  • کمک فنر به قاب بیرونی ماشین لباسشویی متصل است، به همین خاطر باید پیچ ​​های متصل به پنل دستگاه را باز کرده و پنل را از ماشین لباسشویی جدا کنید.
  • بعد از باز شدن پنل جلو و پشت دستگاه ماشین لباسشویی، دمپر زیر دیگ یا محفظه شستشو قابل رویت است. در این مرحله پیچ های بالای دمپر را از لباسشویی جدا کنید تا دمپر از مخزن ماشین لباسشویی جدا گردد.
  • بعد از برداشتن دمپر از کاسه واشر، بازوی دمپر واشر را از پایین واشر جدا کنید.
  • در مرحله آخر پس از برداشتن دمپر از واشر، تمام مراحلی را که برای نصب دمپر جدید دنبال کردید، برعکس انجام دهید.

    آخرین باری که به سرویس و بررسی قطعات لوازم خانگی تان پرداختید را به خاطر دارید؟

    برای جلوگیری از خراب شدن وسایل خانگی و هزینه‌های اضافی،  اکثر لوازم خانگی باید حداقل سالی دوبار بررسی و چک شوند. انجام این سرویس دوره ای به عملکرد صحیح لوازم خانگی شما کمک می‌کند، دوام آن‌هارا بالا می‌برد و در هزینه‌های تعمیرات صرفه جویی می‌کند. وقتی لوازم خانگی ما خراب می‌شوند، معمولا ما تقصیر را به گردن تولیدکننده و یا پایین بودن کیفیت قطعات دستگاه می‌اندازیم. در حالی که در اکثر مواقع با یک بازدید دوره ای ساده، توسط تعمیرکاران اینانلو سرویس، مشکل دستگاه تا این حد بزرگ نمی‌شود. با سرویس دوره ای های منظم، لوازم خانگی طول عمر بیشتری پیدا می‌کند، کار خود را با کیفیت بیشتری انجام می‌دهد و مصرف انرژی کمتری دارد.

تعمیر کمک فنر لباسشویی در کرج
تعمیر کمک فنر لباسشویی در کرج

خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی و تعمیر آن در کرج

اصلی ترین علائم و نشانه خرابی کمک فنر لباسشویی، لرزش بیش از حد دستگاه می باشد. با توجه دقیق به کارکرد ماشین لباسشویی به راحتی می توان اقدام به تشخیص خرابی کمک فنر نمود. در حالی که کمک فنر لباسشویی دچار مشکل شده و یا به طور کامل آسیب دیده باشد، چرخش دیگ دستگاه با صدای بسیار بلند و غیر قابل تحمل و لرزش شدید همراه است. در هنگام بروز این مشکل باید فوراً فرآیند شستشو را متوقف و ماشین لباسشویی را خاموش کنید. زیرا ممکن است ماشین لباسشویی در اثر لرزش شدید با محفظه داخلی دستگاه برخورد کند و سبب آسیب یا شکستگی جدی خواهد شد.

شاید برای خود شما پیش آمده‌ باشد و یا از اطرافیان یا دوستانتان شنیده‌باشید که ماشین لباسشویی در حین کار حرکت می‌کند یا اصلاحا راه می رود. در صورت خرابی کمک فنر لباسشویی ، لرزش و ارتعاشات دستگاه به قدری زیاد خواهد شد که کار کردن آن با حرکت همراه می شود. در چنین مواقعی لازم است تا حتماً خرابی کمک فنر لباسشویی توسط کارشناس بررسی و در صورت نیاز تعویض گردد.

شاید ارتعاشات کم دیگ و ماشین لباسشویی در انجام فرآیند آبکشی و شستشو اختلال ایجاد نکند اما سرو صدای ناهنجاری که ایجاد می‌شود غیر قابل تحمل است. همچنین این لرزش‌ها و ارتعاشات، قطعاً در طولانی مدت به دیگر قطعات دستگاه آسیب می رساند.

اینانلو سرویس نمایندگی تعمیر 130 برند مطرح لوازم خانگی

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و… می باشد.

تمامی هزینه های تعمیرات در این مجموعه با نرخ مصوب اتحادیه محاسبه خواهد شد. اگر از طریق سایت ثبت سفارش نمایید شامل 10% تخفیف خواهید شد. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی تعمیر یخچال فریزر زیرووات، کولر گازی، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، جارو برقی و… با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند.

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا دیواره های یخچال سامسونگ داغ میشه؟

در یک سری از مدل های یخچال و فریزر، کندانسور در بدنه یخچال قرار داده شده و وقتی که کندانسور داغ باشد، نشانه سالم بودن دستگاه است. پس اگر دیواره یا بدنه یخچال و فریزر سامسونگ گرم است مشکلی نیست. هنگامی که  کمپرسور کار می کند کندانسور دمای بیشتری دارد و احساس داغی میکنید. برای تعمیر یخچال سامسونگ می توانید از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا یخچال بعد از چند ساعت یخ میزند؟

اواپراتور یا تریزون یخچال معمولا در یک بازه زمانی 2 الی 3 ساعته یخ میزند که قطعات دیفراست، یخ زدایی را انجام میدهند. در صورتی که یخ زدایی دستگاه به درستی انجام نمی شود با اینانلو سرویس 02636191 تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields