۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دستگیره ماشین لباسشویی و تعمیر آن

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دستگیره ماشین لباسشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

فرآیند عیب یابی مشکل به وجود آمده برای ماشین لباسشویی با مشاهده این نشانه ها به مراتب ساده و سریعتر اتفاق خواهد افتاد. برای جلوگیری از بروز آسیب بیشتر و کاهش هزینه های عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی از سپردن کار به تعمیرکار متفرقه بپرهیزید.

علائم خرابی دستگیره ماشین لباسشویی قطعا از مهم ترین مواردی لحاظ می شود که در صورت مشکل در دستگیره لباسشویی می توانند خرابی این قطعه را به شما هشدار بدهند.

در بعضی موارد خرابی دستگیره لباسشویی بدون نشانه و علامت می باشد و برخی اوقات نیز با بروز برخی نشانه ها می توان به خرابی دستگیره ماشین لباسشویی پی برد. ممکن است در مواردی خرابی این قطعه با نمایش علائمی در دستگاه همراه باشد. تشخیص خرابی این قطعه در مقایسه با حالتی که دستگاه هیچ علامتی از خود بروز نمی دهد راحت تر خواهد بود. در ادامه قصد داریم بعضی از مهم ترین علائم خرابی دستگیره ماشین لباسشویی را جهت تشخیص ساده تر ایراد با شما به اشتراک بگذاریم.

 

علائم خرابی دستگیره ماشین لباسشویی
علائم خرابی دستگیره ماشین لباسشویی

عیب یابی دستگیره لباسشویی

هدف از انتشار مقاله نشانه های خرابی دستگیره ماشین لباسشویی در وبسایت اینانلو سرویس افزایش معلومات شما همراهان گرامی می باشد. تا در رابطه با عیب یابی و تعمیر دستگیره ماشین لباسشویی فارغ از مارک شرکت سازنده و مدل این دستگاه ها اطلاعات داشته باشید.

این اطلاعات توانایی نظارت بر عملکرد تعمیرکار ماشین لباسشویی و جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری احتمالی تعمیرکاران غیر مجاز را به شما می دهد.

اخیرا ماشین های لباسشویی از قیمت زیادی در بازار برخوردار می باشند و خرابی هر یک از قطعات آنها می تواند هزینه های سنگینی را به شما تحمیل نماید. اینانلو سرویس پیشنهاد می کند از هر گونه اقدام خودسر برای عیب یابی و تعمیر دستگیره ماشین لباسشویی و با صرف مطالعه این مقاله جدا خودداری نمایید. خرابی دستگیره ماشین لباسشویی با خرابی سایر قطعات بکار رفته در ماشین لباسشویی نیز اشتراک زیادی دارد. برای همین حتما از یک سرویس کار فنی که از دانش و تجربه بالایی برخوردار می باشد کمک بگیرید.

عملکرد دستگیره لباسشویی

در صورت خرابی دستگیره درب ماشین لباسشویی و یا عدم قفل شدن دستگیره درب ماشین لباسشویی در هنگام شستشوی لباس‌ ها ، لازم است که با نحوه تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی آشنا باشید.

دستگیره درب ماشین لباسشویی یکی از پر مصرف‌ ترین قطعات در حین شستشوی لباس‌ ها است.

بعد از تنظیمات تایمر دستگاه و به کار افتادن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی، دستگیره ماشین لباسشویی به حالت قفل شده تغییر حالت می‌ دهد. دستگیره ماشین لباسشویی اجازه باز شدن درب ماشین لباسشویی را  حین شستشو نمی‌ دهد.

اما هنگامی که فرایند شستشو به پایان برسد، به راحتی می‌ توانید دستگیره را مقداری به سمت بیرون بکشید، تا درب لباسشویی از داخل مغزی آزاد شود و لباس‌ های تمیز  قابل دسترسی باشند.

در صورت خرابی دستگیره ماشین لباسشویی ممکن است آب موجود در لباسشویی به قسمت بیرونی دستگاه هدایت شود یا این‌ که پروسه ی شستشوی لباس‌ها به هیچ عنوان انجام نشود.

انواع دستگیره درب لباسشویی

برای تعویض دستگیره درب لباسشویی باید از دستگیره ی فابریک همان دستگاه استفاده کرد. توجه داشته باشید دستگیره دربی که استفاده می‌ کنید، با ماشین لباسشویی مورد نظر هماهنگ باشد تا درب لباسشویی به راحتی قابل باز و بسته شدن باشد.

در ادامه به بررسی انواع دستگیره‌ های درب می پردازیم.

  • دستگیره دارای میکروسوییچ ساده بدون قفل
  • دستگیره دارای قفل مکانیکی و میکروسوئیچ ساده
  • دستگیره همراه با میکروسوئیچ قفل شونده که جدیدترین مدل در دستگیره های درب ماشین لباسشویی است.

"تعویض

تعویض دستگیره درب لباسشویی در اینانلو سرویس

بنا بر مدل و شرایط دستگاه، از انواع گوناگون دستگیره ماشین لباسشویی استفاده می‌ شود. استفاده از دستگیره متناسب موجب می شود درب دستگاه در وضعیت مناسبی قرار بگیرد و روند شستشوی لباس‌ ها به بهترین نحو ممکن انجام بپذیرد.

در صورتی که دستگیره درب ماشین لباسشویی بعد از عمل شستشو به طور کامل قفل شده باشد، به هیچ عنوان به دستگیره فشار وارد نکنید. زیرا ممکن است زبانه در دچار شکستگی شود و علاوه بر شکستن دستگیره  آسیب جدی به برد دستگاه وارد گردد.

برای تعمیر دستگیره درب ماشین لباسشویی، کافی است تا با نمایندگی مجاز اینانلو تماس بگیرید. کارشناسان فنی اینانلو سرویس در اسرع وقت در محل حاضر می شوند و به عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی می پردازند. شماره ی 02636191 و 02691300200 هفت روز هفته و بدون تعطیلی پاسخگوی مشتریان عزیز هستند.

تعمیرات لباسشویی، توسط نمایندگی مجاز اینانلو به طور دقیق و حرفه ای صورت می‌گیرد، تا تمامی مشکلات دستگاه در طول فرایند کارشناسی و تعمیر لباسشویی شناسایی شده و برطرف گردند.

شیوه ی تعویض دستگیره درب لباسشویی

  • اهرم رها کننده درب ماشین لباسشویی

جالب است بدانید درب ماشین لباسشویی از یک اهرم رها کننده تشکیل شده است که به شما امکان باز کردن  درب را می دهد. محل قرار گیری این اهرم در زیر سوییچ ماشین لباسشویی و یا در کنار فیلتر تخلیه می باشد .

در مدل دیجیتالی نیز با خطاهایی که بر روی نمایشگر نقش می بندد، متوجه باز نشدن درب دستگاه می شوید.

  • همسویی زبانه با قفل درب ماشین لباسشویی

این قطعه نیز قسمتی از ساز و کار محافظت را در بر می گیرد که با قفل درب ماشین لباسشویی ارتباط نزدیکی دارد.

  • لولای درب ماشین لباسشویی

قبل از اینکه به مرحله تعویض دستگیره درب ماشین لباسشویی برسید، لولای بکار رفته در ماشین لباسشویی که غالبا از جنس فلز یا پلاستیک سخت است، را چک کنید.

این لولا مسئول اتصال درب به بدنه ماشین است. گاهی خراب شدن یا تنظیم نبودن صحیح این لولا، باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی خواهد شد.

در صورتی که با این شرایط مواجه شدید ، لازم است لولای در را چک کنید تا از درستی نصب آن اطمینان حاصل نمایید. با توجه به اینکه مهارت لازم را برای نصب صحیح لولا ندارید، مسئولیت این کار را به متخصصین اینانلو سرویس واگذار کنید.

"انواع

روش مراقبت از دستگیره درب لباسشویی

باز و بسته کردن درب ماشین لباسشویی را به آرامی و بدون فشار انجام دهید تا از آسیب رساندن به زبانه درب و میکروسوئیچ ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.
توجه کنید تا به درب ماشین لباسشویی آسیب فیزیکی وارد نکنید.
با تمیز کردن مرتب لاستیک دور درب ماشین لباسشویی، از ورود رطوبت به بدنه اصلی درب ماشین لباسشویی جلوگیری کنید.
اگر دستگیره درب ماشین لباسشویی پس از پایان مرحله شستشو به طور کامل قفل شد و با روش معمولی باز نشد هرگز به دستگیره فشار وارد نکنید. چون ممکن است زبانه در ماشین لباسشویی دچار شکستگی یا آسیب جدی به قطعات دیگر شود و دستگاه دچار خرابی جبران ناپذیری شود.

نکته های مهم در تعویض دستگیره درب لباسشویی

یکی از پر مصرف ترین بخش های ماشین لباسشویی، دستگیره درب آن است. چون برای باز و بسته کردن دستگاه هنگام گذاشتن و برداشتن لباس از آن به طور مکرر استفاده می شود. این قطعه از لباسشویی در مدل های متنوعی به فروش می رسد پس برای تعویض آن باید به مدل ماشین لباسشویی و شرکت تولید کننده آن توجه کافی داشت.

دستگیره درب لباسشویی مدل های مختلفی دارد که متناسب با نوع دستگاه ، نحوه تعویض آن متفاوت می باشد.

بعضی از این دستگیره ها با برند های معتبری همچون دستگیره درب ماشین لباسشویی سامسونگ، بوش، الجی  و… موجود هستند. بنا به نوع و مدل دستگاه یکی از این دستگیره ها انتخاب می شود و با توجه به روال تعویض باید این کار انجام شود تا در وضعیت مناسبی قرار گیرد. با انجام تعویض دستگیره به شکل صحیح ماشین لباسشویی می تواند عمل شستشوی لباس ها را به بهترین شکل ممکن انجام دهد و درب ماشین لباسشویی نیز به آسانی قابل باز و بسته شدن می باشد.

استفاده دستگیره اورجینال و فابریک لباسشویی در اینانلو سرویس
استفاده دستگیره اورجینال و فابریک لباسشویی در اینانلو سرویس

خدمات مجاز اینانلو مرکز تعویض دستگیره درب لباسشویی

خدمات مجاز لباسشویی اینانلو دارای دو شعبه‌ در سطح استان البرز است تا در کمترین زمان ممکن خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را به مشتریان عزیز ارائه دهد.

فقط کافی است با شماره 02636191 نمایندگی مجاز اینانلو تماس بگیرید و خدمات مورد نظرتان را دریافت کنید.

اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند همچون بوش، سامسونگ، وایت هاوس، مابه، دوو، اسنوا، الجی، دیپوینت، پاکشوما، هیوندای، هاردستون، بلومبرگ، برتا، بکو، میدیا و … می باشد.

مناطق تحت پوشش اینانلو سرویس فردیس، مهرشهر، کیانمهر، گلشهر، شهرک پردیسان، باغستان، شاهین ویلا، گوهردشت، کوی کارمندان، رزکان، عظیمیه، آزادگان، شهرک اوج، درختی، مهرویلا،محمد شهر، مشکین دشت، شهرک بنفشه، کمالشهر، حصارک، هشتگرد جدید و قدیم، نظرآباد، هیو، کوهسار، کردان، گلسار، چندار، طالقان، تهراندشت، تنکمان و … می باشد.

کارشناسان فنی نمایندگی مجاز اینانلو سرویس از دانش روز دنیا جهت انجام تعمیرات ماشین لباسشویی، یخچال فریزر، ماشین ظرفشویی برخوردار هستند. بنابراین مراحل عیب یابی، کارشناسی و تعمیر لوازم خانگی به بهترین نحو ممکن صورت خواهد پذیرفت.

علاوه بر این قطعاتی که در طول پروسه تعمیر مورد استفاده قرار می‌ گیرند، از قطعات اورجینال و فابریک ماشین لباسشویی هستند. قطعات تعویض شده  از 6  گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش برخوردار می‌ باشند. برای استفاده از این گارانتی 6 ماهه کافی است که فاکتور تعمیر دستگاهتان را در پنل ثبت گارانتی اینانلو سرویس بارگذاری کنید.

از این جهت اگر در طول زمان استفاده، عملکرد قطعه تعویض شده با مشکل مواجه شد، فقط باید با خدمات اینانلو تماس بگیرید.

بعد از تعویض دستگیره درب لباسشویی توسط اینانلو سرویس، با خیال راحت می‌توانید از ماشین لباسشویی برای شستشوی البسه استفاده کنید و به هیچ عنوان نگران بروز مشکل مجدد در دستگاه نباشید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید و درخواست کارشناسی و تعمیر هر کدام از لوازم منزلتان را ثبت کنید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

 دلیل اینکه جارو برقی با لرزش کار میکنه چیه؟

در هنگام بروز این ایراد احتمالاً نگهدارنده های لاستیک موتور شل و یا خراب شده است. تکنسین  باید دستگاه را چک کند اگر نگهدارنده ها شل شده است آن را محکم میکند، اگر مشکل خراب شدن نگهدارنده های پلاستیکی باشد باید آن را تعویض کرد. در هر کجای استان البرز که باشید برای بررسی خرابی جاروبرقی می توانید به دفاتر شرق و غرب اینانلو سرویس مراجعه کنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ چیست؟

مشکل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ، مربوط به مشکل در کلید خاموش و روشن یا همان دکمه پاور میباشد.  برای حل این مشکل، یک پیچ گوشتی دوسو را زیر پدال بندازید و خیلی آرام  پدال را به سمت بالا بکشید تا از خار جدا شود.

آخرین سوال پرسیده شده

برای تعمیر افتادگی درب یخچال فریزر سینور چه باید کرد؟

لطفا با شماره 36191 تماس بگیرید تا تعمیرکاران اینانلو سرویس در محل حاضر شوند.

"*" indicates required fields