۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

کد خطا و ارور های یخچال فریزر امرسان و نحوه رفع
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

کد خطا و ارور های یخچال فریزر امرسان و نحوه رفع

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۱۵ خرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

یخچال فریزر دستگاهی خنک‌کننده است که برای سرد نگه‌ داشتن غذا، دارو و برای نگهداری موادی که فاسد شدنی اند استفاده می‌ شود. این دستگاه با ساز و کاری که سبب انتقال گرما به بیرون از محفظه دستگاه می‌شود مواد را سرد می‌کند. از ابتدا تاکنون یخچال فریزرها تغییرات زیادی داشته‌اند و تولید کنندگان لوازم خانگی با کسب تجارب علمی توانستند یخچال فریزرهای جدیدی تولید کنند که امروزه در فروشگاه‌ های لوازم‌ خانگی عرضه می‌ گردد.

اینانلو سرویس قصد دارد با تحلیل و بررسی به معرفی ارور یخچال فریزر امرسان بپردازد تا شما را در مواجه شدن با خرابی های دستگاه یاری دهد.

 

انواع یخچال فریزر  یخچال فریزر دوقلو
یخچال فریزر با فریزر پایین
یخچال فریزر با فریزر بالا
یخچال فریزر های آزمایشگاهی

 

<yoastmark class=

یخچال فریزر امرسان دو بخش بیرونی و داخلی دارد. اجزای سازنده بخش داخلی آن شامل کمپرسور، کندانسور، اواپراتور، درایر، ترموستات، گاز مبرد و … است. بخش بیرونی آن بدنه می‌باشد که امروزه در مدل‌های پیشرفته و مدرن روی بدنه یخچال امرسان، نمایشگرهای حسی دیده می‌شود و هر کدام از این اجزا نقش خود را ایفا می‌کند تا دستگاه بتواند عملکرد صحیح داشته باشد. در صورتی که نقصی در هرکدام از اجزا پیش آید، ارور یا کد خطا بر روی صفحه نمایشگر ظاهر می‌شود. ارور یخچال فریزر امرسان نشان‌ دهنده بروز نقص و اختلال در یکی از بخش‌های یخچال فریزر امرسان می باشد. در چنین شرایطی دستگاه عملکرد مطلوب نخواهد داشت.

کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان

زمانی که یخچال فریزر امرسان شما دچار نقص یا اختلال در اجزای خود شود، پیغام خطا به‌ شکل کد بر روی صفحه نمایشگر یخچال فریزر شما نمایش داده می‌شود که ارور یا کد خطا نامیده می شود. ارور یخچال فریزر امرسان نشان‌دهنده این است که در بخشی از سیستم اختلال وجود دارد که شما باید به‌محض دیدن خطا، برای برطرف کردن آن اقدام کنید چرا که امکان دارد دستگاه شما عملکرد سابق را نداشته باشد.

در برخی از مدل‌های یخچال فریزر امرسان اگر کد خطا ظاهر شود ولی دستگاه شما کارکرد خود را مانند سابق داشته باشد به معنای این است که مشکلی جزئی در سیستم رخ‌داده است و بهتر است تا این اشکال جزئی بیشتر نشده، برای رفع آن اقدام کنید.

بررسی کد خطا یا <yoastmark class=

در صورت مشاهده ارور یخچال فریزر امرسان فورا برای بررسی آن اقدام کنید و در هر نقطه از استان البرز که باشید مانند کمالشهر، حصارک، پیشاهنگی، مشکین دشت، محمدشهر، گوهردشت، کوی کارمندان، باغستان، هیو، چندار، چهارباغ، گلسار، کردان و… می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید تا از خدمات شبانه روزی اینانلو سرویس بهره مند شوید.

حتی می توانید با ثبت خرابی از طریق وبسایت اینانلو سرویس از 10% تخفیف روی خدمات دریافتی خود استفاده کنید.
ارور های یخچال فریزر امرسان متفاوت هستند و هر کد خطایی که بر روی صفحه نمایشگر یخچال امرسان خود مشاهده می کنید نشان‌دهنده خرابی در قسمت خاصی از دستگاه است.

سیم‌ های ارتباطی مربوط به سنسور در یخچال فریزر امرسان

پیش از اینکه در مورد کدهای خطا و ارور یخچال فریزر امرسان صحبت کنیم، بهتر است سیم‌های مربوط به سنسور را بشناسید و با آن‌ها آشنا شوید. در سنسور یخچال امرسان سیم‌هایی به رنگ آبی، صورتی، قرمز، قهوه‌ای، زرد و نارنجی وجود دارد که هر رنگ مربوط به یک بخش از یخچال فریزر می‌باشد و وظیفه مربوط به خود را دارد.

سیم قهوه‌ای، سیم مشترک است و در مواقعی که نیاز به گرفتن مقاومت سنسور از روی برد است به‌عنوان سیم پایه مورد استفاده قرار می‌گیرد. سیم آبی مربوط به سنسور فریزر یا جایخی، سیم صورتی مربوط به سنسور دیفراست، سیم قرمز کلید لامپ، سیم زرد مربوط به سنسور یخچال می باشد و سیم نارنجی نشان دهنده کلید مگنتی است که جزئی از دمپر می باشد.

کد خطای RS یخچال فریزر امرسان

ارور RS یخچال فریزر امرسان مربوط به سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های سنسور تا برد یخچال می‌شود. زمانی که شما خطای RS را روی دستگاه خود می بینید در مرحله اول باید اتصال سنسور دمای دستگاه را چک کنید. از اتصال آن به برق اطمینان حاصل کنید و بعد رزیستور یا مقاومت سنسور یخچال را با یک دستگاه مولتی متر بررسی نمایید. اگر مشکل از اتصال سنسور باشد اتصال آن را برقرار سازید و اگر مقاومت سنسور اختلاف زیادی با جدول دمایی مربوطه داشت باید آن را تعویض کنید. اگر مشکل از سنسور یخچال نبود سیم‌های زرد و قهوه‌ای که در مسیر برد تا حس‌گر هستند را بررسی کنید اگر به اتصال نیاز دارد متصل کنید تا مشکل رفع گردد و اگر در یکی از سیم‌ها قطعی به وجود آمده باید کارشناس کاربلد دستگاه را بررسی کند.
البته که بهتر است در ابتدا با مشاهده ارور یخچال فریزر امرسان با اینانلو سرویس تماس بگیرید تا کارشناسان حرفه ای اختلال را بررسی نمایند و برای تعمیر آن اقدام کنند.

ارور یا کد خطای CO یخچال فریزر امرسان

ارور CO در یخچال فریزر امرسان به موتور یا کمپرسور که مهم‌ترین بخش دستگاه است مربوط می‌باشد. زمانی که شما پیغام CO را روی صفحه نمایشگر یخچال تان مشاهده می‌کنید باید بخش پشتی یخچال که کمپرسور در آن جا قرار دارد را چک شود. کمپرسور و اتصالات برق آن را بررسی کنید اطمینان حاصل شود که کمپرسور یخچال روشن است. اگر اختلالی در این قسمت‌ها نبود ممکن است برد الکترونیکی یخچال دچار خراب‌ی شده باشد یا نیاز به تعویض کمپرسور یا موتور یخچال باشد. در صورت مشاهده این ارور یخچال فریزر امرسان باید از کارشناس کمک بخواهید.

کد خطای ds یا d5 یخچال فریزر امرسان

زمانی که ارور یا کد خطای ds یا d5 روی صفحه نمایشگر یخچال فریزر امرسان شما ظاهر می شود مربوط به ترمودیسک یا سنسور دیفراست یخچال می‌باشد. ابتدا مقدار مقاومت سنسور را بررسی کرده و اگر سنسور خراب باشد آن را تعویض کنید. مقاومت سیم‌های مربوط به سنسور که روی برد قرار دارند را چک کنید و اگر قطعی یا اختلالی در آن‌ها به وجود آمده برطرف کنید.

احتمال دارد اختلال از سنسور و سیم‌های آن‌که روی برد هستند نباشد. در نتیجه به بررسی سیم قهوه‌ای‌رنگ که سیم مشترک است و سیم صورتی‌رنگ که مربوط به سنسور دیفراست هست بپردازید و مقاومت سیم‌ها را بررسی نمایید. اگر سیم قهوه‌ای‌رنگ قطع‌شده بود، از سیم‌های مشترک دیگر برای اتصال استفاده نمایید و اگر مشکل از سیم صورتی‌ رنگ باشد باید از داخل بدنه عیب‌یابی و تعمیر شود. ارور ds یخچال فریزر امرسان باید به صورت تخصصی بررسی گردد.

ارور یا کد خطای DA یخچال فریزر امرسان

زمانی که کد خطای DA روی صفحه نمایشگر یخچال فریزر امرسان مشاهده شد. این خطا مربوط به قطعه ای است که داخل یخچال و قسمت بالای آن قرار دارد که به آن دمپر می‌گویند. دمپر هوای سرد و خنک را از فریزر به درون یخچال هدایت می‌کند تا مواد موجود در یخچال فاسد و خراب نشوند. برای برطرف کردن این ارور باید سیستم دمپر و هیتر آن بررسی گردد . مقاومت آن را با دستگاه اهم‌متر اندازه‌گیری کنید اگر دمپر یخچال گیر کرده باشد باید آن را جابجا و اصلاح نمایید و اگر آسیب‌دیده باشد باید آن را تعویض کنید.

 کد خطای FC یا FS در یخچال فریزر امرسان

ارور FC در یخچال فریزر امرسان مربوط به سنسور داخل فریزر می باشد. زمانی که این پیغام ‌روی دستگاه ظاهر می‌شود در مرحله اول باید سنسور داخل فریزر را بررسی کنید. مقاومت آن را اندازه بگیرید اگر سنسور آسیب‌دیده باشد یا سوخته باشد باید آن را تعویض کنید. در صورتی که هیچ‌کدام از موارد ذکر شده مشکلی نداشتند و سالم بودند برد الکترونیکی یخچال فریزر را چک کنید. چرا که ممکن است خرابی برد سبب بروز ارور یخچال فریزر امرسان شده باشد. این خطا در دستگاه با رنگ آبی نشان داده می‌شود و در این شرایط باید از سیم قهوه‌ای و سیم آبی مقاومت گرفته شود.

ارور CD در یخچال فریزر های امرسان

زمانی که این کد خطا روی دستگاه نشان داده می‌شود ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از دلایل آن ایراد و اختلال در کمپرسور یا موتور یخچال فریزر می باشد که وقتی عملکرد موتور یخچال ضعیف شود و افت ولتاژ در آن اتفاق بیفتد این خطا ظاهر می‌شود. اگر ایراد از موتور نبود، دمپر و هیتر دمپر را بررسی نمایید و اگر همه این موارد سالم بودند ارور از برد الکترونیکی دستگاه می باشد.

ارور یا کد خطای RD در یخچال فریزر امرسان

این کد خطا مربوط به عملکرد دمپر و مجموع سیستم دمپر می باشد. دمپر دستگاهی است که شامل دریچه، موتور، سوئیچ مگنت و سیم‌های مربوطه می شود. در این مجموعه ارتباط دمپر تا برد الکترونیکی با یک سیم سفید رنگ برقرار خواهد شد. ارتباط سنسور مگنتی با دو سیم نارنجی که سیم مخصوص و سیم قهوه‌ای که سیم پایه است برقرار می‌شود. در نتیجه در صورت مشاهده این خطا دمپر و سنسور مگنتی را بررسی کنید اگر این دو سالم بودند به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید. جهت تاکید بیشتر باید بیان کرد که به هیچ عنوان خود اقدام به انجام این کار ها نکنید و تعمیر دستگاه خود را به تکنسین های مجرب بسپارید.

 کد خطای LA در یخچال فریزر امرسان

کد خطا یا ارور LA مربوط به لامپ یخچال فریزر می‌باشد. لامپ یخچال قطعه‌ای است که داخل یخچال قرار می‌گیرد و سبب روشنایی داخل کابین یخچال فریزر می‌شود. این قطعه یکی از قطعاتی است که تا وقتی‌که به‌درستی کار می‌کند متوجه حضور آن در یخچال نخواهید شد. اما زمانی که خراب شود یا بسوزد تعمیر و درست کردن آن‌یک دغدغه اساسی خواهد بود. لامپ‌های یخچال دو دسته می باشند که یا به‌صورت رشته‌ای هستند یا به‌صورت ال ای دی می باشند. وقتی این کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان را مشاهده کردید حتماً لامپ یخچال فریزر و اتصالات سیمی آن را بررسی کنید. این خطا با رنگ قرمز روی صفحه نمایشگر نمایان خواهد شد.

ارور یا کد خطای HE در یخچال فریزر امرسان

این کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان در دو حالت ظاهر خواهد شد. مورد اول اختلال در برد دستگاه شما یا سیستم گرمایشی و المنت گرمایشی می باشد. زمانی که سیستم گرمایشی دستگاه شما ضعیف می‌شود و افت ولتاژ در آن اتفاق می‌افتد. این ارور یخچال فریزر امرسان روی صفحه نمایشگر یخچال نمایان می شود. برای اینکه این مشکل را برطرف نمایید سیستم گرمایشی یخچال و اتصالات سیم آن را بررسی کنید اگر سالم بود به بررسی برد الکترونیکی دستگاه بپردازید.

 کد خطای FA در یخچال فریزر امرسان

کد خطا یا ارور FA روی صفحه نمایشگر یخچال خبر از خرابی در فن و اجزای آن می دهد. هنگامی که این پیغام را مشاهده کردید فن دستگاه و اجزای داخلی آن نیاز به بررسی دارند. سیم‌کشی‌ها و نقاط اتصال آن‌ها را بررسی نمایید و مقاومت آن‌ها را اندازه‌گیری کنید و در صورت خرابی فن، فن یخچال را تعویض کنید.

برطرف کردن <yoastmark class=

وقتی یخچال فریزر امرسان برفک می‌ زند چه اروری ظاهر می شود؟

یخچال فریزر امرسان در مدل‌ های مختلف و با رنگ‌ های متفاوت تولید می‌شود اما مانند سایر یخچال‌ها، ممکن است برفک بزند که باعث کاهش عملکرد یخچال خواهد شد. زمانی که یخچال امرسان برفک می‌زند ارور DS را نشان می‌دهد. برای رفع این اختلال باید ابتدا به این توجه شود که برفک در کدام قسمت به وجود آمده است. در صورتی که برفک در همه جای یخچال باشد باید دمای یخچال چک شود.

عمده‌ترین دلیل برفک یخچال‌ فریزرها مربوط به کندانسور، هیتر یا المنت و تایمر می‌شود. برای مثال کندانسور به وجود گرد و غبار حساس است زیرا مانع گردش هوا در آن می‌شود. با اختلال در عملکرد کندانسور سبب ایجاد برفک خواهد شد. حتی اگر المنت که وظیفه ایجاد گرما برای آب‌کردن یخ را دارد دچار اختلال شود این یخ‌ها به شکل برفک در یخچال فریزر نشان داده می‌شوند.

در این مطلب در مورد کد خطا یا ارور یخچال فریزر امرسان صحبت کردیم. به‌طورکلی روی یخچال فریزرهای مدرن و پیشرفته که امروزه در فروشگاه‌های لوازم‌خانگی عرضه می‌شوند صفحه نمایشگری وجود دارد که ایرادات درونی یخچال فریزر را به‌صورت ارور ها یا کد خطا های متفاوت نشان می‌دهد. یخچال فریزر امرسان نیز در مدل‌های پیشرفته خود دارای نمایشگری است که پیغام خطا را نشان می‌ دهد.

تعمیر یخچال فریزر امرسان

پیش از هرگونه تصمیم برای تعمیر و یا تعویض موتور یخچال با مشاوران و کارشناسان اینانلو سرویس تماس بگیرید. با توجه به اینکه اینانلو سرویس نماینده رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی می باشد، مهم نیست از چه برند یخچال فریزری استفاده میکنید. کافیست از طریق شماره های 02636191 یا 02691300200 با این مجموعه در ارتباط باشید. مجموعه اینانلو سرویس با به کار گرفتن تکنسین های فنی و مجرب آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای نصب، سرویس و تعمیر تمامی لوازم خانگی می باشد. کارشناسان اینانلو سرویس ابتدا اختلالات دستگاه شما را شناسایی و سپس اقدام به تعمیر آن می نمایند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields