۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خرابی برد ماشین ظرفشویی و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خرابی برد ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۱۲ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

ظرفشویی یکی از لوازم خانگی محبوب و پرکاربرد در محیط آشپزخانه است که با شستشوی ظروف طی مدت زمان کوتاهی سبب کمتر شدن زمان شست و شو و تسهیل بخشیدن به کارها خواهد شد.

فایل صوتی مقاله خرابی برد ماشین ظرفشویی و تعمیر آن

 

علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی
علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی، با توجه به ساختاری که دارد، از قطعات و اجزای متعددی تشکیل شده که هر کدام یک نقش خاص و پر اهمیت برعهده دارند. مجموع عملکرد این قطعات و اجزا، سبب روشن شدن و کارکرد ماشین ظرفشویی خواهد شد. امروزه در زندگی همه ما، ماشین ظرفشویی یکی از لوازم پرمصرف در آشپزخانه‌ها شده که کمک می‌کند تا در هر بار شستشو، حجم زیادی از ظروف شسته شود. نگهداری و استفاده صحیح از ماشین ظرفشویی، از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا در شرایط خرابی یک قطعه کوچک دیگر قادر به استفاده از ماشین ظرفشویی نخواهید بود و اینکه باید هزینه بالایی برای خرید و یا تعمیر ماشین ظرفشویی بپردازید.

وظایف برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی چیست؟

برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی، مانند مغز برای انسان عمل می‌کند و تعیین کننده وظایف مربوط به سایر قطعات می باشد. برد الکتریکی ماشین ظرفشویی، با ارسال فرمان‌های ویژه به سایر بخش ها، سبب روشن شدن دستگاه ماشین ظرفشویی خواهد شد. اما هر موقعی که خرابی برد ماشین ظرفشویی مطرح باشد، اختلالات و مشکلات زیادی در دستگاه ایجاد می‌شود. در این شرایط باید از تکنسین های متخصص کمک بگیرید تا خرابی برد ماشین ظرفشویی شما را بررسی و برای رفع آن اقدام کنند.

در واقع با خرابی برد ماشین ظرفشویی، دستگاه شما دیگر روشن نخواهد شد. پس بهتر است ساختار برد ماشین ظرفشویی را بشناسید، تا در صورت ایجاد اختلال برای دستگاه، بتوانید آن را عیب یابی کنید. ناگفته نماند که بررسی خرابی برد ظرفشویی و عیب یابی و تعمیر آن، کاری نیست ک شما از پس آن برآیید. این امر نیازمند دانش و مهارت در زمینه الکترونیک و تجربه کافی در تعمیر ماشین ظرفشویی است. تکنسین های اینانلو سرویس با داشتن تجربه 20 ساله در زمینه تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی در هر منطقه از استان البرز که باشید مانند باغستان، مهرشهر، عظیمیه، جهانشهر، تهراندشت، نظرآباد و …. آماده خدمات رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد.

تعمیر خرابی برد ماشین ظرفشویی
تعمیر خرابی برد ماشین ظرفشویی

علائم خرابی برد ماشین ظرفشویی چیست؟

گاهی ممکن است هنگام کار کرد ماشین ظرفشویی، متوجه وجود اختلال در آن شوید. اختلالاتی که در شرایط خرابی برد ظرفشویی ظاهر می‌شوند عبارتند از

 • روشن نشدن ماشین ظرفشویی
 • ناقص بودن عملکرد ماشین ظرفشویی
 • عدم آبگیری ماشین ظرفشویی
 • خاموش شدن ناگهانی ماشین ظرفشویی
 • عدم تخلیه آب ماشین ظرفشویی
 • عدم گرمایش آب ماشین ظرفشویی
 • اختلال در کارکرد تایمر ماشین ظرفشویی
 • و…

علل سوختن و خرابی برد ظرفشویی

سوختن و خرابی برد ماشین ظرفشویی می‌توان دلایل متعددی داشته باشد که بعضی از آنها به شرح زیر می باشند.

 • سوختن و خرابی خازن برد ماشین ظرفشویی در اثر نوسانات برق
 • سوختن فیوزهای برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی در اثر نوسانات برق
 • نفوذ آب، درون برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی
 • خرابی سیم پیچ ماشین ظرفشویی
 • از کار افتادن بعضی از قطعات برد ماشین ظرفشویی
 • و…

این موارد دلایلی هستند که می‌توانند برد الکتریکی ماشین ظرفشویی را دچار اختلال کنند که در این شرایط یا باید برد الکتریکی ماشین ظرفشویی تعمیر شود و یا به ناچار باید آن را تعویض کنید و یک قطعه جدید جایگزین آن نمایید.

چه عواملی سبب سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی می شوند؟

قطعاً خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی به علل متعددی بستگی دارد. اگر برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، به سادگی خراب نخواهد شد. مگر وقتی که عاملی به دلیل سهل انگاری مصرف کننده و یا عوامل دیگر سبب سوختن و یا خرابی برد ماشین ظرفشویی شود.

علل سوختن و خرابی برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی عبارتند از:

 • خراب شدن بعضی از قطعات در ماشین ظرفشویی ممکن است سبب خرابی برد ماشین ظرفشویی شوند.
 • اختلال در عملکرد سیم پیچ ماشین ظرفشویی سبب خرابی برد ماشین ظرفشویی می شود.
 • برخورد آب به داخل برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی ممکن است سبب سوختن برد الکترونیکی ظرفشویی شود.
 • خراب شدن فیوز و خازن ظرفشویی در مواردی ممکن است سبب خراب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی شود.

سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی با چه نشانه ها و علائمی همراه می باشد؟

قطعاً سوختن و خرابی برد ماشین ظرفشویی با علائم و نشانه های زیادی همراه است. زیرا ممکن است سبب خراب شدن بخش های مختلف ماشین ظرفشویی می شود.

چند نمونه از نشانه های سوختن برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی عبارت است از:

 • در صورت خرابی برد ماشین ظرفشویی ممکن است دستگاه ظرفشویی روشن نشود.
 • در مواقعی به دلیل خرابی برد، عمل آبگیری انجام نمی شود و یا ممکن است به درستی انجام نگیرد.
 • به دلیل خراب شدن برد الکترونیکی ظرفشویی ممکن است در عملکرد بعضی از قطعات ظرفشویی اختلال ایجاد شود.
 • امکان دارد سبب خاموش شدن ماشین ظرفشویی در حین کار شود.
 • خرابی برد ظرفشویی ممکن است سبب شود تا تخلیه به درستی انجام نگیرد.
 • در صورت اختلال در عملکرد برد الکترونیکی ظرفشویی امکان دارد تایمر ماشین ظرفشویی خراب شود.
بررسی خرابی برد ماشین ظرفشویی
بررسی خرابی برد ماشین ظرفشویی

تعمیر و تعویض برد ظرفشویی

تعمیر برد ماشین ظرفشویی بنابر نوع آسیبی که به آن وارد شده انجام می گیرد.. برای مثال در صورت سوختن خازن‌ها و یا فیوزها، می‌توانید آنها را با خازن و فیوز جدید جابجا کنید. این امر باید توسط افراد کاربلد و متخصص صورت گیرد و به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر و تعویض برد ماشین ظرفشویی نکنید. در هر نقطه از استان البرز که باشید مانند رزکان، عظیمیه، آزادگان، شهرک اوج، درختی، شهرجدید هشتگرد، هیو، کوهسار، تنکمان و…. میتوانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید تا از خدمات شبانه روزی اینانلو سرویس بهره مند شوید.

تنها نکته‌ای که در تعمیر برد الکتریکی ماشین ظرفشویی حائز اهمیت است، استفاده از قطعات اصل و اورجینال می باشد. زیرا با قرار دادن قطعات غیر اصلی، احتمال دارد برد ماشین ظرفشویی، به طور کامل بسوزد و دیگر قابل تعمیر نباشد. هرگونه اقدامی که مربوط به تعمیر و یا تعویض برد الکتریکی ماشین ظرفشویی می‌شود، باید توسط متخصص و تعمیرکار ماشین ظرفشویی انجام گیرد. البته با توجه به قیمت بالای قطعات یدکی لوازم الکترونیکی منزل، بهتر است تعمیر این لوازم را به کسی بسپارید که خدمت مورد نظر را به بهترین شکل ممکن و با پشتیبانی خوب ارائه دهد. مجموعه اینانلو سرویس تمامی خدمات خود 6 ماه گارانتی می کند و اگر از طریق سایت ثبت درخواست کنید شامل 10% تخفیف خواهید شد. روند تعویض برد ماشین ظرفشویی در تمامی برند های سامسونگ، ال جی، بوش و… یکسان می باشد.

هزینه و قیمت تعویض برد الکتریکی

قیمت و هزینه بررسی خرابی برد ماشین ظرفشویی و تعویض آن که از سوی تعمیرکاران متعدد اعلام می‌شود، در رنج‌های متفاوتی قرار دارد. اما بهتر است پیش از حضور تکنسین برای تعویض برد ماشین ظرفشویی، این امکان وجود داشته باشد که از اجرت کار مطلع شوید. هزینه تمام خدمات انجام شده توسط مجموعه اینانلو طبق نرخ مصوب اتحادیه میباشد. اینانلو سرویس با داشتن قیمت مصوب برای تعمیر ماشین ظرفشویی، خیال شما را از بابت اجرت خدمات، در ابتدای کار آسوده می‌کند.
این مجموعه آمادگی این را دارد که در تمام روزهای هفته و حتی روزهای تعطیل و در بازه‌های زمانی متنوع، خدمات تعمیر، نصب و سرویس دوره ای لوازم خانگی را به شما ارائه دهد. با وجود اینانلو سرویس، دیگر نیازی به جابجایی ماشین ظرفشویی تا تعمیرگاه ندارید.

بررسی خرابی برد با اینانلو سرویس

ماشین ظرفشویی از قطعات مختلفی تشکیل شده است که یکی از اصلی ترین و مهمترین آن، برد الکترونیکی می باشد. به همین خاطر می توان گفت رایج ترین عللی که سبب بروز اختلال و ایراد در کارایی دستگاه خواهد شد، خرابی برد ماشین ظرفشویی است. این قطعه در بعضی مواقع به دلایل مختلف دچار اختلالاتی می شود که لازم است تعمیر یا تعویض گردد. در ادامه مطالب به بررسی خرابی مشکلات برد الکترونیکی ماشین ظرفشویی توسط اینانلو سرویس خواهیم پرداخت.

رایج ترین دلایل خرابی برد ماشین ظرفشویی
رایج ترین دلایل خرابی برد ماشین ظرفشویی

به صورت کلی برد الکترونیکی به عنوان مغز دستگاه عمل کرده و فرمان های لازم را برای عملکرد قطعات مختلف را صادر می نماید. به همین خاطر اگر این برد خراب شود، دستگاه دچار اختلال شده و خاموش می گردد. از نشانه های خرابی برد ماشین ظرفشویی می توان به آبگیری نکردن دستگاه، ظاهر شدن ارور در ظرفشویی، توقف ناگهانی دستگاه در حین کار و روشن نشدن ماشین ظرفشویی اشاره کرد.

دلایل خرابی برد نیز می تواند مربوط به سوختگی یا معیوب شدن قطعات مختلف مانند اتصالی در سیم پیچی برد، نیم سوز شدن خازن برد و … باشد که نیاز به تعمیر یا تعویض خواهد داشت. دقت داشته باشید که اگر هر یک از قسمت های برد الکترونیکی ظرفشویی دچار اختلال شود، دستگاه از کار افتاده و در شرایط خرابی کامل برد، ظرفشویی به هیچ وجه روشن نخواهد شد. در صورت مواجه شدن با هریک از این اختلالات باید برد الکترونیکی دستگاه را به دقت مورد بررسی قرار داده و تست کنید تا عیب یابی صحیحی از این قطعه انجام گیرد.

نتیجه گیری از خرابی برد الکترونیکی

در صورتی که مطالب بالا را با دقت خوانده باشید، با عواملی که سبب خرابی برد ماشین ظرفشویی می شود آشنا شده اید. برد الکترونیکی ظرفشویی قطعه ای بسیار حساس می باشد و بهتر است تعمیر و تعویض آن توسط افرادی که دارای دانش و مهارت بالایی هستند انجام گیرد.
اگر از دانش و مهارت کافی در حوزه تعمیرات بهره مند نیستید، بهتر است برای تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی به مجموعه اینانلو سرویس مراجعه کنید.

اینانلو سرویس یکی از تعمیرگاه های پیشرفته در استان البرز است که از اعتبار و سابقه بالای 20 ساله برخوردار است و تعمیرات ماشین ظرفشویی و سایر لوازم برقی خانگی را در محل و به کمک تکنسین ها و کارشناسان دوره دیده انجام می دهد. در صورتی که برای تعویض و تعمیر برد الکترونیکی ظرفشویی با تیم اینانلو سرویس تماس بگیرید، تکنسین های این مجموعه در کمترین زمان ممکن در محل حاضر شده و با توجه به علت خرابی، تعمیرات ظرفشویی را انجام می دهد. اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز، در هر منطقه که باشید مانند فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد. در صورت خرابی لوازم برقی منزلتان با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. اگر از طریق وبسایت اینانلو سرویس ثبت درخواست کنید شامل 10% تخفیف خواهید شد. حتی اگر سوالی در زمینه تعمیر و راه اندازی لوازم خانگی دارید می توانید در صفحه پرسش و پاسخ مطرح کنید تا کارشناسان ما پاسخگوی شما باشند. اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در زمینه نصب، تعمیر و سرویس لوازم خانگی نماینده رسمی 130 برند و دارای کد فعال نمایندگی است. از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد. این مجموعه ارائه دهنده بهترین سرویس، تعمیرات و نصب و راه اندازی لوازم خانگی اعم از تعمیرات تخصصی ساید باید ساید، لباسشویی، ظرفشویی، یخچال فریزر، جارو برقی و … می باشد. اینانلو سرویس برای ارتقا سیستم سازمانی خود اولین مجموعه ای می باشد که برای کم کردن هزینه های خانواده ها در مرحله اول در صورت امکان راهنمایی تلفنی انجام میدهد. در شرایطی که ایراد برطرف نشد فورا تکنسین به محل اعزام  می شود. اینانلو سرویس برای به روز شدن اطلاعات تکنسین های خود هر ماه آموزش دوره ای تعمیر لوازم خانگی برگزار می کند. با افتخار اعلام می داریم تعمیرکاران و تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس با اشراف به آخرین تکنولوژی و علم روز دنیا میتوانند ایراد اصلی دستگاه شما را در کم ترین زمان ممکن تشخیص داده و برطرف نمایند. 
سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields