۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک و نحوه رفع آن ها
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک و نحوه رفع آن ها

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۳۱ خرداد ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

کد خطا یا ارور هشداری است که از سوی دستگاه صادر می‌شود تا بتوانید منبع اصلی اختلال را پیدا کنید. از آنجایی که کدهای خطا و ارور ها به صورت یک یا دو حرف انگلیسی هستند، در نتیجه لازم است از معنی هر یک مطلع باشید. در ادامه اینانلو سرویس قصد دارد شما را با کد های خطا و نحوه عیب یابی آنها آشنا کند.

فایل صوتی مقاله بررسی کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک و نحوه رفع آن ها

ارور و کد خطا های ماشین لباسشویی مجیک

از وقتی که برند لوازم خانگی مجیک محصولات خود را مجهز به سیستم الکترونیکی کرد، دنیای جدیدی با کد های خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک و سایر محصولات خانگی مجیک به وجود آمد. برد الکترونیکی ماشین لباسشویی به کمک سنسورهایی که در هر نقطه از لباسشویی بابت هر کدام از عملکردهای مختلف لباسشویی تعبیه شده اند، فرمان شروع به کار و مسئولیت برنامه دادن و قطع برنامه و دستور پایان سیکل شستشو را به ماشین لباسشویی می دهد. در صورت بروز هرگونه اختلال در هریک از قطعات، سنسورهای برد الکترونیکی هشدار خطا را اعلام کرده و شما را از بروز اختلال مطلع می کنند.

ارور و کد خطای F01 در ماشین لباسشویی مجیک

این کد خطا به معنای اختلال در آبگیری ماشین لباسشویی است. این هشدار ممکن است به دلیل بروز یکی از موارد زیر رخ داده باشد

 • بسته بودن شیر آب ماشین لباسشویی
 • انسداد فیلتر آب ورودی ماشین لباسشویی
 • خمیدگی و مسدود شدن شیلنگ ورودی آب
 • خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی
 • کم شدن فشار آب ماشین لباسشویی
 • خراب شدن برد ماشین لباسشویی و سیم کشی‌های مرتبط به آن

برای برطرف کردن این ارور و کد خطای ماشین لباسشویی مجیک ابتدا فیلتر آب ورودی را چک و بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که مسدود نشده باشد. در اینصورت انسداد را رفع کنید. در قدم بعدی شیلنگ ورودی آب را بررسی کرده و مطمئن شوید که پیچ نخورده است. فشار آب را بررسی و چک کنید. در زمانی که فشار آب کم است، ماشین لباسشویی را روشن نکنید. در قدم‌های بعدی شیر برقی و برد ماشین لباسشویی را بررسی کرده و در صورت نیاز آنها را تعویض کنید.

کد خطا یا ارور هشداری از سوی ماشین لباسشویی مجیک

کد خطا یا ارور هشداری از سوی ماشین لباسشویی مجیک

ارور و کد خطای F03 در ماشین لباسشویی مجیک

این ارور و کد خطا مربوط به وجود اختلال در روند تخلیه ماشین لباسشویی است. موارد زیر باعث بروز این اختلال می‌شود

 • مسدود شدن شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
 • سوختن یا خراب شدن پمپ تخلیه ماشین لباسشویی
 • خرابی شیر برقی که در اینصورت آب بدون توقف وارد ماشین لباسشویی می‌شود.
 • خراب شدن سنسور که مسئول تنظیم میزان سطح آب را برعهده دارد.
 • وجود اختلال در برد ماشین لباسشویی

برای رفع این ارور و کد خطا ابتدا شیلنگ تخلیه را بررسی کنید و مطمئن شوید مسدود نشده باشد. پمپ تخلیه ماشین لباسشویی را بررسی و در صورت نیاز تعویض کنید. در مرحله بعدی شیر برقی و سنسور سطح آب باید بررسی و چک شود. اگر خراب باشند باید تعویض گردند. در آخر نیز برد دستگاه باید توسط کارشناس کاربلد بررسی شود.

ارور و کد خطای F04 در ماشین لباسشویی مجیک

اولین علت ظاهر شدن این کد خطا و ارور،

خراب شدن قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی مجیک علت ایجاد ارور
خراب شدن قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی مجیک علت ایجاد ارور

است. در زمان بروز این خطا ممکن است آب از ماشین لباسشویی نیز سرازیر شود. همچنین ماشین لباسشویی کف زیادی تولید می‌کند. این موضوع نیز در اثر استفاده از ماده شوینده نامناسب و نامرغوب رخ می‌دهد. برای رفع این کد خطا و ارور ماشین لباسشویی مجیک، ابتدا قطعات الکترونیکی باید بررسی و چک شود. از سالم بودن این قطعات نیز باید مطمئن شوید. در مرحله بعدی شیر برقی و سنسور میزان سطح آب را چک و بررسی و در صورت نیاز تعویض شوند. برای جلوگیری از کف کردن بیش از حد ماشین لباسشویی ماده شوینده را تعویض کنید و سنسور کف را نیز بررسی نمایید. برای تخلیه کف‌های موجود، ماشین لباسشویی را خاموش کنید. یک بار بدون شوینده آن را روشن نمایید تا همه کف‌ها تخلیه شود.
همچنین ممکن است هریک از موارد زیر نیز رخ داده باشد

ماشین لباسشویی سرریز کرده باشد.
کف زیاد داخل ماشین لباسشویی از درب به بیرون ریخته باشد.
شوینده نامناسب و نامرغوب باشد.

ارور و کد خطای F05 ,F06 ,F07,F08 ,F23 ,F24 در ماشین لباسشویی مجیک

تمامی کدهای خطا و ارور های فوق، مربوط به خرابی قطعات الکترونیکی ماشین لباسشویی است. همزمان با این خطاها نیز کف از ماشین لباسشویی سرازیر می‌شود. در نتیجه لازم است قطعات الکترونیکی توسط تعمیرکار چک و بررسی شود. همچنین بهتر است از شوینده مناسب استفاده کنید تا کف زیادی تولید نشود. یکبار لباسشویی را بدون شوینده روشن کنید.

ارور و کد خطای UNB در ماشین لباسشویی مجیک

این کد خطا و ارور به علت عدم توازن لباس‌ها در ماشین لباسشویی ظاهر می شود. اغلب هنگامی که بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی داخل دیگ با لباس پر می‌شود این اختلال رخ می‌دهد. گره خوردن لباس‌ها و همچنین عدم توازن پایه‌های لباسشویی دلایل دیگر بروز این مشکل هستند.
برای برطرف کردن این اختلال، لباس‌ها را خارج کنید و به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی داخل آن را با لباس پر کنید. بهتر است لباس‌ها را به صورت مرتب و متوازن قرار دهید. در مرحله آخر نیز پایه‌های ماشین لباسشویی را بررسی کنید و اطمینان حاصل کنید که پایه‌ها تنظیم باشند.

ارور و کد خطای F13 در ماشین لباسشویی مجیک

ارور و کد خطای F13 در ماشین لباسشویی مجیک مربوط به درب دستگاه است. اغلب موارد زیر دلیل بروز این اختلال می باشند

 • درب ماشین لباسشویی به خوبی بسته نشده است.
 • خراب شدن میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی
 • عوامل خارجی باعث جلوگیری از بسته شدن درب شده اند
 • برد ماشین لباسشویی دچار اختلال شده است و فرمان باز و بسته شدن را به خوبی صادر نمی‌کند.
 • سیم کشی برد یا درب دچار اختلال شده است.

برای رفع این ارور و خطا، در مرحله اول لباس‌ها را به اندازه و مرتب داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. اطمینان حاصل کنید لباسی بین درب گیر نکرده باشد. در مرحله بعد میکرو سوئیچ را بررسی کرده در صورت نیاز تعویض کنید. برد لباسشویی و سیم کشی‌های برد و درب نیز باید چک و بررسی شود.

رفع ارور ماشین لباسشویی مجیک در محل با اینانلو سرویس
رفع ارور ماشین لباسشویی مجیک در محل با اینانلو سرویس

تعمیر ماشین لباسشویی مجیک در محل با اینانلو سرویس

در شرایطی که برای تعمیر ماشین لباسشویی مجیک، به دنبال یک تکنسین و تعمیرکار مطمئن هستید، از اینانلو سرویس کمک بخواهید. تکنسین های مجرب و متبحر اینانلو سرویس با داشتن بیش از20 سال سابقه در این زمینه، انواع خرابی ها و اختلالات ماشین لباسشویی شما را بررسی و رفع خواهند کرد. لازم به ذکر است کادر مجرب اینانلو سرویس با عنوان نمایندگی رسمی و مطرح ماشین لباسشویی مجیک فعالیت می‌کند. برای ثبت درخواست می‌توانید با شماره‌های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق وبسایت اینانلو سرویس درخواست خود را ثبت کنید.

کلام آخر

کلمات و کدهایی که بر روی پنل و صفحه نمایش ماشین لباسشویی مجیک نمایش داده میشوند، ارور هایی هستند که نشان می دهند برای هریک از بخش های مختلف دستگاه چه مشکل و اختلال پیش آمده است. پیش از رفع ارور ماشین لباسشویی مجیک باید به این نکته توجه داشته باشید که برطرف کردن هر یک از ارور ها و کدهای خطای این دستگاه یک کار تخصصی است، در نتیجه بهتر است اگر شناخت و یا تخصصی در زمینه تعمیرات ندارید، برای رفع هریک از اخطار های ماشین لباسشویی مجیک به متخصصین مجرب در اینانلو سرویس مراجعه نمایید.

تعمیرکاران ماهر این مجموعه می توانند ارورهای دستگاه را بدون آسیب رساندن به سایر قسمت های آن به راحتی برطرف نمایند.
مجموعه اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی است که در تمامی نقاط استان البرز از جمله مهرشهر، جهانشهر، فردیس، عظیمیه، نظر آباد، کمالشهر، ماهدشت، گلسار، چندار و… خدمات رسانی شبانه روزی دارد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

2 پاسخ

  1. همراه عزیز سلام
   ما نمایندگی رسمی و معتبر مجیک هستیم. شما می توانید درخواستتون رو از دو روش تماس با شماره 02636191 و وب سایت ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields