۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

اگر ماشین لباسشویی شما دچار اختلال و خرابی شده باشد یا قطعه‌ای از آن دچار نقص فنی شده باشد، پیغامی با عنوان کد خطا یا ارور ماشین لباسشویی پاکشوما روی صفحه نمایشگر نشان داده می‌شود.

فایل صوتی مقاله بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

اگر دانش کافی در این زمینه ندارید، توصیه می شود برای رفع ارور ماشین لباسشویی پاکشوما از یک تکنسین مجرب کمک بگیرید. در صورتی که با معنای هر کد خطا یا ارور آشنایی داشته باشید می‌توانید در هنگام بروز ارور بهترین اقدامات را انجام دهید. اینانلو سرویس در این مقاله به بررسی ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع آنها پرداخته است.

زمانی که ماشین لباسشویی پاکشومای شما کد خطا یا اروری را نشان می‌دهد، به وجود اختلالی در عملکرد دستگاه پی برده که به بخش‌هایی از دستگاه که با آن در ارتباط‌اند، مربوط می‌شود.

کد خطا و ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما

بعضی از کد های خطا و ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما جزئی بوده و در صورت اطلاع از معنای هر کدخطا، خودتان می توانید برای رفع ایراد پیش آمده اقدام کنید. اما رفع بعضی از کدهای خطا نیازمند دانش و تخصص است و لازم است بررسی و عیب یابی ماشین لباسشویی پاکشوما توسط تکنسین متخصص انجام شود. ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع آنها در ادامه بیان شده است.

کد خطا PE ماشین لباسشویی

کد خطا و ارور PE ماشین لباسشویی مربوط به خرابی و اختلال در قطعه هیدروستات می باشد. در چنین شرایطی لازم است هیدروستات دستگاه با دقت توسط تکنسین حرفه ای بررسی و مقدار مقاومت پایه‌های آن اندازه گیری شود. در صورت خرابی هیدروستات، باید آن را تعویض کنید. اگر ارور و کد خطا روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی مشاهده شد، می توانید با اینانلو سرویس تماس گرفته و از کارشناسان این مجموعه کمک بخواهید.

بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی پاکشوما

کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی

کد خطا OE ماشین لباسشویی پاکشوما مربوط به وجود مشکل و اختلال در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی است. همچنین ممکن است کد خطای OE به دلیل ایراد در برد الکترونیکی ماشین لباسشویی رخ دهد. برای رفع کد خطا و ارور OE ماشین لباسشویی موارد ذکر شده را بررسی کنید. در مرحله اول لوله تخلیه آب را چک و بررسی کنید تا دچار گرفتگی و انسداد نشده باشد. همچنین لازم است پمپ تخلیه توسط تکنسین بررسی و مقدار مقاومت سیم پیچ اندازه گیری شود. در شرایطی که اشکال از پمپ یا برد الکترونیکی باشد امکان دارد نیاز به تعویض داشته باشند.

ارور DE ماشین لباسشویی پاکشوما

در صورتی که میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دچار خرابی شده باشد، ممکن است ارور de را روی صفحه نمایش دستگاه مشاهده کنید. از جمله علل بروز این کد خطا و ارور، سوختن میکروسوئیچ درب یا اختلال در برد الکترونیکی است. اگر میکروسوئیچ درب خراب شده باشد، باید برای تعویض آن اقدام کنید. همچنین لازم است برد الکترونیکی توسط تکنسین مورد بررسی قرار بگیرد.

کد خطا E10 ماشین لباسشویی پاکشوما

اگر سیستم آبرسانی ماشین لباسشویی با مشکل روبرو شده باشد، کد خطا و ارور E10 ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود. در این حالت دستگاه شما نمی تواند فرایند آبگیری را به درستی انجام دهد. برای رفع این ارور و کد خطای ماشین لباسشویی پاکشوما، موارد ذکر شده را بررسی کنید. حتما بررسی کنید که شیلنگ ماشین لباسشویی دچار خمیدگی نشده باشد و در مرحله بعد چک کنید که شیر ورودی آب باز باشد. از سالم بودن شیر برقی اطمینان حاصل کنید. اگر اختلال برطرف نشد، هیدروستات و برد اصلی باید توسط تکنسین مجرب بررسی شود.

ارور و کد خطای E11 ماشین لباسشویی

کد خطا E11 ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده اختلال در سیستم آبگیری ماشین لباسشویی می باشد. در این شرایط، مقدار آب در وضعیت‌های start، error، prewash، pause بیشتر از حد استاندارد است.

رفع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی پاکشوما با اینانلو سرویس
رفع کد خطا و ارور ماشین لباسشویی پاکشوما با اینانلو سرویس

ارور E12 ماشین لباسشویی

زمانی که ماشین لباسشویی بیشتر از حد مجاز آبگیری کند کد خطا و ارور E12 ماشین لباسشویی پاکشوما رخ می‌دهد. در این شرایط آب از دستگاه سرریز می‌شود. برای رفع کد خطا و ارور E12 ماشین لباسشویی باید شیربرقی ماشین لباسشویی، سنسور تشخیص سطح آب و پمپ تخلیه دستگاه پاکشومای خود را بررسی کنید.

ارور E20 ماشین لباسشویی

اگر پمپ تخلیه یا مدار پمپ تخلیه خراب شده باشد، ارور و کد خطای E20 ماشین لباسشویی پاکشوما روی صفحه نمایشگر نمایان خواهد شد. برای رفع اختلال باید پمپ تخلیه توسط تکنسین کاربلد و متخصص بررسی و در صورت خرابی تعمیر یا تعویض شود.

کد خطا E21 ماشین لباسشویی

در صورتی که آب ماشین لباسشویی تخلیه نشود، کد خطا و ارور E21 ماشین لباسشویی پاکشوما ظاهر خواهد شد. برای رفع این ارور ماشین لباسشویی پاکشوما موارد زیر را بررسی کنید.

  • اطمینان از عدم خمیدگی شیلنگ تخلیه ماشین لباسشویی
  • تمیز بودن فیلتر و پمپ تخلیه دستگاه لباسشویی
  • عدم انسداد شیلنگ ماشین لباسشویی

اگر پمپ تخلیه و برد اصلی دلیل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی باشد، باید برای تعمیر یا تعویض این قطعات اقدام کنید.

کد خطا E30 ماشین لباسشویی پاکشوما

اگر درب ماشین لباسشویی و قطعات مربوط به آن مثل زبانه درب، میکروسوئیچ و … دچار اختلال شده باشند، کد خطا و ارور E30 ماشین لباسشویی پاکشوما نمایش داده می‌شود. در شرایط خراب شدن میکروسوئیچ، باید آن را تعویض کنید.

کد خطا E33 لباسشویی پاکشوما

کد خطا E33 ماشین لباسشویی پاکشوما نشان دهنده معیوب شدن سنسور سطح آب می باشد. در این شرایط باید برای تعویض سنسور اقدام کنید. با مشاهده این ارور ماشین لباسشویی پاکشوما میتوانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.
کد خطا و ارور E34 و E35 ماشین لباسشویی پاکشوما اگر سنسور حرارت سنج و ترمیستور خراب شده باشند، این ارور ماشین لباسشویی پاکشوما رخ می‌دهد. از یک تکنسین متخصص برای چک و بررسی سنسور کمک بگیرید.

رفع ارور لباسشویی پاکشوما با متخصصین اینانلو سرویس
رفع ارور لباسشویی پاکشوما با متخصصین اینانلو سرویس

کد خطا E36 ماشین لباسشویی پاکشوما

کد خطا E36 ماشین لباسشویی پاکشوما، نشان دهنده خراب شدن هیتر یا المنت دستگاه است. در این شرایط آب ماشین لباسشویی گرم نخواهد شد و هیتر باید تعویض گردد.

کد خطا E3C ماشین لباسشویی پاکشوما

برای رفع کد خطا و ارور E3C ماشین لباسشویی پاکشوما باید المنت و اتصالات مربوط به آن بررسی گردد.

کد خطا E3D ماشین لباسشویی پاکشوما

در شرایطی که نوسانات جریان برق طبیعی نباشد با کد خطا و ارور E3D ماشین لباسشویی پاکشوما مواجه می شوید. به منظور جلوگیری از ایجاد این ارور ماشین لباسشویی پاکشوما، اینانلو سرویس توصیه می کند از یک محافظ برق استفاده کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین محافظ برق اینانلو سرویس را مطالعه کنید.

کد خطا E40 و E41 ماشین لباسشویی

در صورتی که برنامه شستشو از ماشین لباسشویی پاک شده باشد، کد خطا یا ارور E40 و E41 ماشین لباسشویی پاکشوما نمایش داده می‌شود. با تنظیم مجدد برنامه شستشو امکان دارد این ارور برطرف شود. اگر اختلال پابرجا بود، دستگاه را ریست کنید.

کد خطا و ارور E60 ماشین لباسشویی پاکشوما

کد خطا E60 ماشین لباسشویی پاکشوما به وجود اختلال در موتور و مدار برد ماشین لباسشویی اشاره دارد. باید قطعات اصلی و همچنین اتصالات بین موتور و مدار برد توسط تکنسین کاربلد و مجرب چک و بررسی شود.

کد خطا E61 و E63 ماشین لباسشویی

در صورت وجود اختلال در سرعت موتور و همچنین عدم تشخیص سرعت موتور، کد خطا و ارور E61 و E63 ماشین لباسشویی پاکشوما نمایش داده می شود.

کد خطا E70 ماشین لباسشویی

برای رفع کد خطا E70 ماشین لباسشویی پاکشوما باید اتصالات و سیم کشی بین پنل و برد اصلی چک و بررسی شود. لازم به ذکر است این امر حتما باید توسط تکنسین مجرب صورت گیرد.

کد خطا E80 ماشین لباسشویی

یکی از قطعات اصلی ماشین لباسشویی برد است که اگر دچار نقص فنی و اختلال شود، کد خطا و ارور E80 ماشین لباسشویی برای شما نمایش داده می شود. برای رفع این ارور باید برد اصلی توسط تکنسین بررسی و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض گردد.
کد خطا و ارور CL ماشین لباسشویی پاکشوما

ارور CL ماشین لباسشویی پاکشوما
ارور CL ماشین لباسشویی پاکشوما

در صورت فعال شدن قفل کودک دستگاه، کد خطا و ارور CL ماشین لباسشویی نمایش داده می‌شود.

کلام پایانی

فهرست کامل ارورهای ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع آنها در این مقاله توسط اینانلو سرویس بیان شد. اگر دانش و تخصص کافی در زمینه تعمیرات ندارید، توصیه می‌شود برای رفع ارور دستگاه پاکشومای خود، حتما از یک تکنسین متخصص کمک بگیرید و شخصا اقدام به تعمیر آن نکنید.
مجموعه اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله پاکشوما، ال جی، سامسونگ، بوش، جنرال الکتریک، مابه، وایت هاوس، اسنوا، دوو، سینور و … می باشد که در تمامی نقاط استان البرز مانند عظیمیه، جهانشهر، فردیس، نظرآباد، کمالشهر، مهرشهر، ماهدشت، گلسار، چندار، شهرجدید هشتگرد و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

چرا درب ماشین لباسشویی جی پلاس پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود؟

اگر درب ماشین لباسشویی پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود، درب را کمی به سمت داخل فشار دهید سپس دستگیره درب را بکشید تا آزاد شده و باز شود. چنانچه درب دستگاه همچنان باز نمی‌شود، نیاز است کارشناس برای بررسی و رفع ایراد دستگاه مراجعه نمایند.

آخرین سوال پرسیده شده

 دلیل اینکه جارو برقی با لرزش کار میکنه چیه؟

در هنگام بروز این ایراد احتمالاً نگهدارنده های لاستیک موتور شل و یا خراب شده است. تکنسین  باید دستگاه را چک کند اگر نگهدارنده ها شل شده است آن را محکم میکند، اگر مشکل خراب شدن نگهدارنده های پلاستیکی باشد باید آن را تعویض کرد. در هر کجای استان البرز که باشید برای بررسی خرابی جاروبرقی می توانید به دفاتر شرق و غرب اینانلو سرویس مراجعه کنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ چیست؟

مشکل خراب شدن کلید پاور جاروبرقی سامسونگ، مربوط به مشکل در کلید خاموش و روشن یا همان دکمه پاور میباشد.  برای حل این مشکل، یک پیچ گوشتی دوسو را زیر پدال بندازید و خیلی آرام  پدال را به سمت بالا بکشید تا از خار جدا شود.

"*" indicates required fields