۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی ارور ها و کدهای خطای ماشین لباسشویی جی پلاس
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی ارور ها و کدهای خطای ماشین لباسشویی جی پلاس

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۲ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

در این مقاله به بررسی کد خطا و ارور های ماشین لباسشویی جی پلاس خواهیم پرداخت. ماشین های لباسشویی مانند دستگاه های برقی دیگر ممکن است در زمان کار کردن دچار مشکلات و اختلالاتی شوند. این مشکلات نیز مربوط به وجود ایراد در عملکرد و هم مربوط به وجود خرابی یا ایراد در قطعات دستگاه لباسشویی است. در سیستم های امروزی هنگام بروز چنین ایرادات و اختلالاتی، روی صفحه نمایشگر یا مانیتور دستگاه کدهای خطا یا ارور هایی نمایان می شود. به این خاطر برای رفع این ارورها یا کدهای خطا، انجام بعضی اقدامات لازم می شود. رفع بعضی از ارورهای ماشین لباسشویی جی پلاس نیازمند بازدید تکنسین یا تعمیرکار مجرب ماشین لباسشویی است.

کد های خطا و ارورهای ماشین لباسشویی جی پلاس

بررسی کد خطا E15 یا E5 ماشین لباسشویی Gplus

کد خطا E15 یا E5 ماشین لباسشویی جی پلاس زمانی روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود که آب دستگاه تخلیه نمی شود. البته در بعضی از انواع دستگاه ها امکان دارد این ارور مربوط به اختلال در شیر برقی باشد یا این که تشخیص سطح آب و سنجش آن دچار مشکل شده باشد.
برای رفع این ارور و  کد خطا ماشین لباسشویی جی پلاس لازم است اقدامات زیر را انجام دهید

  • ضروری است محل تخلیه آب دستگاه را چک و بررسی کنید تا گرفتگی و انسداد نداشته باشد. بررسی محلی که لوله تخلیه با فاضلاب اتصال دارد نیز اهمیت دارد و ضروری است که بازدید شود.
  • مسیر لوله تخلیه باید بازدید شود تا در شرایطی که دچار پیچ خوردگی یا تاشدگی دارد، رفع شود.
  • الزامی است ارتفاع لوله تخلیه آب از زمین بین 60 سانتی متر تا یک متر از سطح زمین باشد و پس از آن به فاضلاب اتصال یابد.
  • در مرحله آخر باز کردن فیلتر پمپ تخلیه و تمیز کردن آن باید انجام گیرد. چنانچه فیلتر مسدود شده باشد، آب تخلیه نمی شود.

در صورت رفع عیب نشدن این ارور و کد های خطا با اقدامات گفته شده، حتما دستگاه باید توسط کارشناس مجرب بررسی و رفع ایراد گردد.

تعمیر ماشین لباسشویی جی پلاس
تعمیر ماشین لباسشویی جی پلاس

بررسی کد خطای E11 یا E8 ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای E11 یا E8 ماشین لباسشویی جی پلاس زمانی نمایان می شود که آب به درون دستگاه وارد نشود یا این که در بعضی از مدل ها وقتی سیم پیچ دچار اختلال  شود، این ارورها ظاهر می شود. برای رفع این ارور ها و کدهای خطا در ماشین لباسشویی جی پلاس لازم است موارد زیر را انجام دهید

شیر آب ورودی را باز کنید. در این زمان فشار آب باید به میزان مطلوب برسد.
مسیر لوله های آب ورودی به دستگاه باید کنترل شود. امکان تاخوردگی و جلوگیری از ورود آب به ماشین لباسشویی وجود دارد.
لازم است فیلتر آب ورودی بازدید و تمیز شود. زیرا امکان دارد به علت املاحی که در آب وجود دارد، فیلتر دچار گرفتگی و انسداد شده باشد. به همین خاطر تمیز کردن آن به صورت دوره ای لازم است.

در صورت برطرف نشدن مشکل و پابرجا بودن ارورها، لازم است تکنسین ماهر دستگاه ماشین لباسشویی را بازدید و بررسی کند.

بررسی کد خطای E17 ماشین لباسشویی جی پلاس

در صورت ایجاد بیش از حد کف در دستگاه، ارور و کد خطای E17 ماشین لباسشویی جی پلاس
روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود.
برای رفع این کد خطا لازم است اقدامات زیر را انجام دهید

  • برای جلوگیری از ایجاد کف، شوینده کمتری در دستگاه لباسشویی بریزید.
  • تنها باید در جایی که مخصوص شوینده اصلی است، پودر لباسشویی را بریزید. اگر در جایی که مخصوص پودر اضافه است، پودر بریزید، لازم است برنامه پیش شستشو یا pre wash را اجرا کنید.
  • جایی که مخصوص پودر اصلی است، باید به صورت نیمه از پودر یا شوینده پر شود.
  • در بعضی از مدل های ماشین لباسشویی جی پلاس، امکان دارد برنامه آبکشی اضافه هم در برنامه های دستگاه باشد، به همین خاطر استفاده از این برنامه هم امکان پذیر است.

بررسی ارور و کد خطا E27 در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطا E27 در ماشین لباسشویی جی پلاس ناشی از نشت آب از دستگاه است. به این منظور برای رفع این کد خطا چک و بررسی محل تخلیه آب ضروری است. همچنین امکان دارد به علت گرفتگی محل تخلیه، آب درون دستگاه باقی بماند و سبب بروز نشتی شود. علاوه بر این ها بازدید لوله تخلیه آب به منظور اطلاع از تاخوردگی آن لازم است. در صورت برطرف نشدن این اختلال با اقدامات گفته شده، لازم است تکنسین یا تعمیرکار، دستگاه را بازدید کند.

برطرف کردن کدهای خطای ماشین لباسشویی جی پلاس
برطرف کردن کدهای خطای ماشین لباسشویی جی پلاس

بررسی ارور و کد خطای E29 ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای E29 ماشین لباسشویی جی پلاس با قطع شدن برق دستگاه هنگام کار کردن و همچنین پایین بودن ولتاژ برق ورودی به میزان کمتر از 150 ولت، روی مانیتور دستگاه ظاهر می شود. برای رفع این ارور و کد خطا لازم است طبق موارد زیر عمل شود.

احتمال بروز اختلال در پریز برق وجود دارد.به همین خاطر برای تست پریز برق یک دستگاه برقی مانند سشوار را به پریز وصل کنید.
در صورت استفاده از سه راهی و محافظ برق، کابل دستگاه باید به صورت مستقیم به پریز متصل شود. زیرا امکان وجود اختلال در سه راهی یا محافظ برق وجود دارد.

بررسی کد خطا E00 یا E01 در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطا E00 یا E01 در ماشین لباسشویی جی پلاس در مدل های مختلف به دلیل ایجاد اختلال در ntc یا ترمیستور دستگاه و همچنین درست عمل نکردن مولد روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. به همین خاطر برای رفع این کد خطا لازم است با یک تعمیرکار یا تکنسین حرفه ای تماس بگیرید. در چنین شرایطی می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 با مجموعه اینانلو سرویس ارتباط بگیرید.

بررسی ارور و کد خطای E02 در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای E02 در ماشین لباسشویی جی پلاس ناشی از اختلال در مدار هیتر دستگاه می باشد. هیتر قطعه ای در ماشین لباسشویی است که وظیفه آن افزایش حرارت و دمای آب است. در صورت مشاهده این کد خطا، بازدید و تعمیر آن توسط تعمیرکار ماهر الزامی است.

بررسی کد خطای E03 در ماشین لباسشویی جی پلاس

چنانچه هیتر ماشین لباسشویی دائما کار کند، ارور و کد خطای E03 در ماشین لباسشویی جی پلاس
روی نمایشگر دستگاه ظاهر خواهد شد. با کار کردن دائم هیتر، دمای دستگاه نیز بیش از حد مجاز بالا می رود. در صورتی که چنین مشکلی پیش آید، تماس با کارشناس یا تعمیرکار ماهر برای بازدید و رفع عیب آن ضروری است.

بررسی ارور و کد خطای E04 در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای E04 در ماشین لباسشویی جی پلاس وقتی مشاهده می شود که قسمت فرمان هیتر روی برد الکترونیکی دستگاه دچار ایراد شده باشد.  در صورت بروز چنین مشکلی بازدید و رفع عیب قطعه معیوب ضروری است.

بررسی کد خطای E13 در ماشین لباسشویی جی پلاس

با قطع شدن کابل ارتباطی موتور در دستگاه، ارور و کد خطای E13 در ماشین لباسشویی جی پلاس
نمایان می شود. به این منظور برای رفع عیب ایجاد شده، دستگاه باید توسط کارشناس ماهر و کاربلد بازدید و بررسی گردد.

بررسی کد خطای E20 در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای E20 در ماشین لباسشویی جی پلاس هنگامی ایجاد می شود که ترایاک یا سوئیچ  قفل برقی درب دستگاه دچار خرابی شده باشد. به همین خاطر برای حل این اختلال و رفع ارور ایجاد شده، می توانید از کارشناسان اینانلو سرویس کمک بخواهید.

بررسی کد خطا E901 ماشین لباسشویی جی پلاس

در صورت مصرف بیش از حد برق توسط دستگاه لباسشویی ، کد خطا E901 ماشین لباسشویی جی پلاس روی مانیتور ماشین لباسشویی ظاهر می شود.

بررسی کد خطا E902 ماشین لباسشویی جی پلاس

با فراتر رفتن ولتاژ برق تغذیه از حد استاندارد و طبیعی، کد خطا E902 ماشین لباسشویی جی پلاس نمایان می شود. در این شرایط ابتدا لازم است از یک برقکار برای حل این اختلال کمک بگیرید و در صورت ایراد نداشتن برق، با یک تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

بررسی کد خطای E904 ماشین لباسشویی Gplus

وقتی ولتاژ تغذیه دستگاه به پایین تر از حد نرمال یا استاندارد افت کند،  ارور و کد خطای E904 ماشین لباسشویی جی پلاس روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. در این صورت در ابتدای کار باید با کمک یک برقکار حرفه ای، برق ورودی به دستگاه را کنترل و رفع ایراد کنید. در صورت ایراد نداشتن برق ورودی، رفع عیب ایجاد شده توسط تکنسین الزامی خواهد بود.

بررسی کد خطای E908 ماشین لباسشویی Gplus

چنانچه موتور به صورت غیر عادی چرخش داشته باشد، کد خطای E908 ماشین لباسشویی جی پلاس مشاهده می شود. در این شرایط بررسی وضعیت موتور و اتصالات آن ضروری خواهد بود. اگر اختلال حل نشود، لازم است تعمیرکار دستگاه را بازدید کند.

بررسی کد خطای E910 ماشین لباسشویی Gplus

با غیر عادی شدن جریان برق موتور، ارور و کد خطای E910 ماشین لباسشویی جی پلاس مشاهده می شود. امکان دارد به دلیل اختلال در موتور با بروز مشکل در اتصالات این ارور ظاهر شود. برای رفع این ارور بازدید دستگاه توسط تعمیرکار ضروری است.

رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی جی پلاس
رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی جی پلاس

بررسی کد خطای E920  در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای E920  در ماشین لباسشویی جی پلاس رو زمانی مشاهده می کنید که در قسمت ipm برد الکترونیکی دستگاه، اختلالی به وجود آمده باشد. به همین خاطر برای عیب یابی و رفع آن باید کارشناس یا تکنسین ماهر دستگاه را بازدید کند.

بررسی ارور و کد خطای E940 در ماشین لباسشویی جی پلاس

اگر هال سنسور یا به عبارتی تاخو دستگاه خراب شود، ارور و کد خطای E940 در ماشین لباسشویی جی پلاس روی نمایشگر ظاهر می شود. برای رفع آن هم بازدید دستگاه توسط یک کارشناس و تکنسین مجرب الزامی است.

بررسی کد خطای EC 2 در ماشین لباسشویی جی پلاس

اگر سنسور دمای دستگاه دچار ایراد شود، ارور و کد خطای EC 2 در ماشین لباسشویی جی پلاس ظاهر می شود. در این صورت، تشخیص دما به طور صحیح امکان پذیر نخواهد بود. به همین خاطر بازدید دستگاه توسط کارشناس یا تعمیرکار الزامی است.

بررسی کد خطای EA 1 در ماشین لباسشویی Gplus

وقتی سنسور سنجش سطح آب دچار اختلال شود، این ارور روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود. در این صورت، دستگاه قادر به تخمین سطح آب و  قطع آب ورودی در سطح مناسب آبگیری نخواهد بود. برای رفع مشکل، بازدید دستگاه توسط کارشناس لازم است.

بررسی کد خطای EA 2 در ماشین لباسشویی جی پلاس

ارور و کد خطای EA 2 در ماشین لباسشویی جی پلاس زمانی ظاهر می شود که دستگاه آب گیری بیش از اندازه ای داشته باشد. برای عیب یابی و رفع عیب هم باید تکنسین یا تعمیرکار ماهر دستگاه را بازدید کند.

بررسی کد خطای 777 ماشین لباسشویی Gplus

اگر برد نمایشگر لباسشویی دچار ایراد شود ارور و کد خطای 777 ماشین لباسشویی جی پلاس ظاهر می شود. به این منظور برای رفع عیب آن هم باید کارشناس یا تعمیرکار ماهر آن را بازدید کند.

بررسی کد خطای ED1 ماشین لباسشویی جی پلاس

اگر برد اینورتر لباسشویی دچار اختلال شود، نمایشگر دستگاه ارور و کد خطای ED1 ماشین لباسشویی جی پلاس را نشان می دهد. به این منظور برای رفع عیب آن باید با یک کارشناس یا تعمیرکار ماهر تماس گرفته شود.

بررسی کد خطای ED2 ماشین لباسشویی Gplus

ارور و کد خطای ED2 ماشین لباسشویی جی پلاس مربوط به وجود اختلال در ارتباط با برد الکترونیکی اصلی دستگاه است و رفع عیب آن هم باید حتما توسط کارشناس انجام گردد.

رفع کد خطاهای ماشین لباسشویی جی پلاس

در این مقاله به بررسی کدهای خطا و ارورهای ماشین لباسشویی جی پلاس و راه های رفع آن ها پرداختیم. برای رفع کدهای خطا و مشکلات و ایرادات ماشین لباسشویی جی پلاس، ما به شما تماس با مجموعه اینانلو سرویس را پیشنهاد می کنیم. مجموعه اینانلو سرویس با سابقه 20 ساله در امر نصب، سرویس دوره ای و تعمیر لوازم خانگی و برقی، آمادگی دارد تا در صورت بروز هرگونه خرابی، تکنسین های ماهر خود را به محل اعزام کرده تا مشکلات دستگاه شما را در کم ترین زمان و مناسب ترین قیمت رفع کند. در هر نقطه از استان البرز مانند مهرشهر، فردیس، جهانشهر، کیانمهر، نظرآباد، کمالشهر، چندار و… که باشید می توانید از خدمات شبانه روزی اینانلو سرویس استفاده کنید

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields