۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی کد خطا و ارور های ماشین ظرفشویی مجیک
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی کد خطا و ارور های ماشین ظرفشویی مجیک

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۵ تیر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

فایل صوتی مقاله بررسی کد خطا و ارور های ماشین ظرفشویی مجیک

 

قطعا اگر شما هم از ماشین ظرفشویی مجیک استفاده می کنید، تاکنون با ارور ماشین ظرفشویی مجیک، مواجه شده اید. در چنین مواقعی ممکن است دستگاه دیگر قادر به ادامه فرآیند شستشو نباشد. تمامی ارورهای مشاهده شده، دلایلی در پی خواهند داشت. به صورت کلی ماشین ظرفشویی مانند دیگر وسایل برقی و خانگی، گاهی دچار اختلالاتی می‌شود که اگر در مورد آن‌ها بینش و آگاهی داشته باشید، به راحتی از پس آن بر خواهید آمد.

کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی مجیک پیغام و هشداری است که روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود و نشان دهنده وجود اختلال یا نقص فنی در ماشین ظرفشویی مجیک است. در صورت مشاهده ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی مجیک، برای جلوگیری از آسیب به سایر قطعات لازم است فورا برای رفع اختلال پیش آمده اقدام کنید. با اطلاع از معنای هر کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی مجیک می‌توانید بهترین اقدام را در زمان بروز مشکل انجام دهید. در این مقاله به بررسی ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک، علت احتمالی و نحوه رفع آنها خواهیم پرداخت.

در واقع می‌توان گفت ارور یا کد خطا ماشین ظرفشویی مجیک یکی از پراهمیت ترین علائمی است که هشدار دهنده اختلال و مشکلات دستگاه می‌باشند و روی نمایشگر نشان داده می شود. توجه داشته باشید که برای برطرف کردن ارورهای ظرفشویی مجیک دو راه وجود دارد. دسته اول ارورهای جزئی هستند که توسط خودتان نیز برطرف می‌شود. دسته دوم خطاهایی هستند که حتما به رسیدگی تکنسین متخصص نیاز داشته و توصیه می‌شود در این موارد هیچ گونه اقدامی در راستای رفع آنها نکنید. در چنین شرایطی می توانید از طریق شماره های اینانلو سرویس 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

ارور یا کد خطا ماشین ظرفشویی مجیک علائم هشدار دهنده اختلال و مشکلات می باشد
ارور یا کد خطا ماشین ظرفشویی مجیک علائم هشدار دهنده اختلال و مشکلات می باشد

ارور و کدهای خطا ماشین ظرفشویی مجیک

 • کد خطای E1 ماشین ظرفشویی

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که زمان زیادی درب دستگاه باز بماند. در چنین مواقعی که بیش از 10 دقیقه درب بسته نشده، با این ارور ماشین ظرفشویی مجیک مواجه خواهید شد. برای رفع ارور و کد خطای E1 ماشین ظرفشویی مجیک باید با ملایمت و به آرامی درب دستگاه را ببندید تا این ارور و کد خطا از صفحه نمایشگر محو گردد.

 

 • کد خطای E2 ماشین ظرفشویی مجیک

این ارور نشان دهنده عیب و اختلال در قسمت جت پمپ دستگاه ماشین ظرفشویی مجیک می‌باشد. یعنی جت پمپ به خوبی نمی‌تواند تامین کننده آب باشد. برای رفع  کد خطای E2 ماشین ظرفشویی مجیک، تکنسین مربوطه باید به تعمیر جت پمپ و بررسی مدار برد اصلی و موتور دستگاه بپردازد. پیش از انجام هر کاری فشار آب ورودی را چک کنید. شیر آب ورودی را نیز بررسی نمایید. همچنین موتور دستگاه و برد الکترونیکی را مشاهده کنید که در صورت خرابی، باید برای تعمیر آن ها اقدام کرد. لازم به ذکر است برای انجام و بررسی تمامی اقدامات گفته شده باید از یک کارشناس معتبر و کاربلد کمک بگیرید.

 

 • کد خطای E3 ماشین ظرفشویی

این ارور و کد خطای ماشین ظرفشویی مجیک زمانی ظاهر می‌شود که دستگاه به خوبی توان تخلیه آب را نداشته باشد. برای رفع کد خطای E3 ماشین ظرفشویی مجیک باید به بررسی موارد زیر بپردازید.

 • چک و بررسی فیلترهای خروجی آب
 • مشاهده مدار برد الکترونیکی
 • چک کردن و بررسی پمپ تخلیه
 • رفع عیوب شیر خروجی آب
 • چک و بررسی اجزای پمپ تخلیه
 • کد خطای E4 ماشین ظرفشویی مجیک

علت کد خطای E4 را می توان، عدم تامین آب گرم و رسیدن دمای ورودی آب به بالای 85 درجه بیان کرد در واقع اگر دمای آب به بالا تر از حد معمول برسد، ارور و خطای ذکر شده رخ می‌دهد. برای رفع این مشکل و اختلال به صورت زیر عمل کنید.

مسیر ورودی آب را چک و بررسی کنید که تمیز باشد و چیزی داخل آن گیر نکرده یا مسدود نباشد.
مقدار مقاومت المنت باید بررسی گردد.
در صورت خرابی و اختلال در هیتر باید برای تعویض آن اقدام کنید.
برد الکترونیکی نیز باید توسط تکنسین بررسی و در صورت معیوب شدن تعویض گردد.

رفع ارور ماشین ظرفشویی مجیک با اینانلو سرویس
رفع ارور ماشین ظرفشویی مجیک با اینانلو سرویس
 • کد خطای E5 ماشین ظرفشویی

در صورت مشاهده کد خطای E5 ماشین ظرفشویی مجیک باید دریافت که خرابی هیتر مطرح است. در صورت خرابی هیتر، دمای آب به خوبی تنظیم نخواهد شد. اگر هیتر ماشین ظرفشویی دچار مشکل شده باشد این کد خطا نشان داده می شود. در این حالت دمای آب به درستی تنظیم نمی‌شود. در صورت معیوب شدن هیتر باید آن را تعویض کنید.

 •  کد خطای E6 ماشین ظرفشویی مجیک

علت ارور و کد خطای E6 آسیب دیدن موتور اصلی دستگاه می باشد. در این شرایط ماشین ظرفشویی روشن نخواهد شد. اگر موتور ماشین ظرفشویی آسیب دیده باشد کد خطا و ارور E6 نمایان می‌شود. برای رفع مشکل و اختلال ماشین ظرفشویی بهتر است از یک تکنسین ماهر کمک بگیرید.

 •  کد خطای E8 و E7 ماشین ظرفشویی

با مشاهده این کد خطا و ارور ماشین ظرفشویی مجیک باید به بررسی خرابی برد الکترونیک و مدار برد فرمان بپردازید. این ارور ماشین ظرفشویی مجیک نشان دهنده خرابی و وجود مشکل در برد الکترونیکی دستگاه است. در صورت معیوب شدن باید برای تعمیر یا تعویض این قطعه اقدام کنید. این کار حتما باید توسط کارشناس کاربلد صورت گیرد.

 • کد خطای E10 ماشین ظرفشویی مجیک

در زمان مشاهده ارور و کد خطای E10 ماشین ظرفشویی مجیک باید ارتباط بین برد اصلی و پنل و همچنین مدار و سیم کشی را بررسی کرد. در برخی مواقع قطعی آن‌ها سبب پدید آمدن ارور ماشین ظرفشویی مجیک می‌شود.

 • کد خطای F1 ماشین ظرفشویی

ارور و کد خطای F1 ماشین ظرفشویی مجیک هنگامی نشان داده می شود که جریان به خوبی در سیستم برقرار نشود.

 •  کد خطای F2 ماشین ظرفشویی مجیک

جالب است بدانید هیدروستات پایه‌هایی دارد که در هنگامی که مقاومت صحیحی نداشته باشند، موجب پدید آمدن این ارور و کد خطای F2 ماشین ظرفشویی مجیک می‌شود. بنابراین آن‌ها را با دقت بررسی کنید.

نمایندگی اینانلو مرکز تعمیر و رفع ارور ظرفشویی مجیک
نمایندگی اینانلو مرکز تعمیر و رفع ارور ظرفشویی مجیک
 •  کد خطای F3 ماشین ظرفشویی

این کد خطا نشان از نشتی آب می دهد. چنانچه با این خطا رو برو شدید، موارد زیر را بررسی کنید

 • قفل درب ماشین ظرفشویی
 • شیر خروجی و ورودی آب
 • نشت آب در اطراف و دیواره‌های دستگاه
 • به کف دستگاه دقت کنید اگر سوراخی وجود داشت آن را ترمیم کنید.
 • کد خطای F4 ماشین ظرفشویی مجیک

با مشاهده این ارور باید به بررسی مقاومت هیتر یا همان المنت بپردازید. در صورت سوختن می‌بایست قطعه به تشخیص کارشناس تعویض شود. اما اگر ایراد از سنسور باشد، آن را نیز باید با اهم متر چک کنید.

 •  کد خطای F6 ماشین ظرفشویی

با مشاهده کد خطای F6 ماشین ظرفشویی مجیک شیر برقی دستگاه را چک و بررسی نمایید.

 •  کد خطای Dr ماشین ظرفشویی مجیک

این ارور و کد خطای Dr ماشین ظرفشویی مجیک به راحتی با بستن درب ماشین ظرف شویی رفع خواهد شد.

 • کد خطای Ts ماشین ظرفشویی

بهتر است با مشاهده ارور و کد خطای Ts ماشین ظرفشویی مجیک مقاومت ترمیستور را بسنجید و بررسی کنید. در صورتی که مشکلی نبود، این بدین معناست که اختلال از خراب بودن و نقص مدار برد می‌باشد.

 •  کد خطای to ماشین ظرفشویی مجیک

یک فیش قرمز رنگ در برد طراحی و تعبیه شده و زمانی که آن فیش قطع شده باشد، این خطا ظاهر می‌شود. بنابراین اتصال فیش را چک و بررسی کنید.

در پایان باید گفت ارور ماشین ظرفشویی مجیک، باید ریشه‌یابی و بررسی شود تا علت آن به درستی مشخص گردد. در حقیقت با دانستن و اطلاع از ارورها و دلیل بروز هر خطا، قادر به عیب‌یابی خواهید بود. همچنین می‌توانید این امور را به متخصصین در این زمینه نیز بسپارید تا با خیالی آسوده مشکل شما را مرتفع سازند.

اگر دانش و تخصص کافی در زمینه تعمیرات را ندارید، برای رفع ارورهای ماشین ظرفشویی مجیک از اینانلو سرویس راهنمایی بگیرید و هرگز خودتان اقدام به رفع مشکل نکنید. اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند پاکشوما، سامسونگ، بست، ال جی، کرال، کندی، امرسان، میدیا، هیمالیا، جنرال الکتریک و… می باشد که در تمامی نقاط استان البرز از جمله فردیس، عظیمیه، مهرشهر، گلشهر، کیانمهر، شهرک پردیسان، گلسار، چندار و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields