۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علل خرابی موتور لباسشویی و تعمیر آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علل خرابی موتور لباسشویی و تعمیر آن

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۹ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

قاعدتا موتور هر وسیله برقی، یکی از مهمترین اجزا و قطعات آن می‌باشد. تعمیر و بررسی خرابی موتور لباسشویی مسئله ای پر اهمیت است که به تخصص نیاز دارد.

یکی از مهم‌ترین قطعات موجود در ماشین لباسشویی که حکم قلب برای انسان را دارد، موتور ماشین لباسشویی می باشد. اهمیت این قطعه به‌اندازه‌ای است که خرابی موتور لباسشویی باعث از کارافتادن و بی‌مصرف شدن لباسشویی خواهد شد.

فایل صوتی مقاله علل خرابی موتور لباسشویی و تعمیر آن

 

علائم خرابی موتور لباسشویی

 

صدای وز وز موتور
خراب شدن تسمه
خشک نشدن لباس ها
استشمام بوی سوختگی
بروز مشکل در نحوه شستشو لباس ها
نچرخیدن دیگ هنگام روشن کردن دستگاه

اگر موتور ماشین لباسشویی شما به علل مختلف مثل انداختن لباس بیش از ظرفیت مجاز، استفاده بیش‌ از حد از لباسشویی و… دچار مشکل شد برای تعمیر و بررسی خرابی موتور لباسشویی حتماً باید از یک تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه کمک بگیرید. از تعمیر و بررسی آن توسط افراد غیرحرفه‌ای یا حتی خودتان خودداری کنید. قیمت و هزینه این قطعه اغلب بالا است و هرگونه اشتباه در زمان تعمیر و تعویض آن ممکن است هزینه‌های زیادی را برای شما ایجاد کند.

انواع مدل موتور لباسشویی
انواع مدل موتور لباسشویی

معرفی انواع موتور ماشین لباسشویی

موتورهای لباسشویی دارای قدرت های متنوعی بوده و هر چه مقدار این قدرت بالاتر باشد، چرخه شستشو بهتر انجام خواهد گرفت.

 • موتور معمولی تسمه ای

موتور معمولی تسمه ای از قدیمی ترین موتور های لباسشویی می باشد. به این نوع از موتورها، موتورهای زغالی نیز می گویند و آن را از قدیمی ترین موتورهای به کار رفته در ماشین های لباسشویی می دانند. مقدار سر و صدایی که موتورهای تسمه ای ایجاد می کنند بسیار زیاد بوده و این مشکل سبب شده تا امروزه کمتر مورد استفاده قرار گیرند.

در لباسشویی های قدیمی که لرزش زیادی وجود داشت از موتورهای تسمه ای استفاده می شد. این امر طراحان را به فکر ساخت موتوری انداخت که فاقد صدا و لرزش حین کار کردن دستگاه باشد. این موتورها به دلیل ساختار ساده ای که دارند، قیمت کمتری خواهند داشت اما به دلیل قدیمی بودن آن ها ارزش خرید ندارند. خرابی موتور لباسشویی از جمله تعمیرات پرهزینه می باشد.

 • موتورهای بدون تسمه یا دیجیتال

موتور های ماشین لباسشویی تسمه ای به دلیل صدا و لرزش های زیادی که ایجاد می کردند، با حجم زیادی از اعتراضات مواجه شدند. موتورهای بدون تسمه به موتور دیجیتال نیز معروف اند. این موتورها صدا و لرزش زیادی را در هنگام کار کردن دستگاه ایجاد نکرده و این باعث آرامش خاطر ساکنین خانه خواهد شد.

موتورهای دیجیتال شامل یک برد الکترونیکی می باشند که موتور با استفاده از آن راه اندازی می شود. این برد ها با توجه به مدل ماشین لباسشویی متفاوت بوده و دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند. ظرفیت موتورهای بدون تسمه نسبت به موتورهای تسمه ایی بسیار بیشتر و مصرف انرژی در آنها کمتر می باشد. خرابی موتور لباسشویی خود را از هر مدلی که هست به اینانلو سرویس بسپارید.

 • موتور دایرکت درایو

از جدیدترین مدل های موتور ماشین لباسشویی ، موتورهای دایرکت درایو می باشند. در موتور های دایرکت درایو جریان برق به صورت مستقیم است. یک درایور یا برد الکترونیکی در این مدل از موتورها وجود دارد که برای راه اندازی آنها مورد نیاز می باشد. موتورهای دایرکت درایو که به آنها موتورهای گیربکسی نیز گفته می شود از انواع موتورهای دیجیتال یا بدون تسمه می باشند که بر خلاف نامشان، هیچ گیربکسی در آنها به کار نرفته است. به راحتی می توانید برای بررسی خرابی موتور لباسشویی خود از اینانلو سرویس کمک بگیرید.

امروزه در تولید اکثر ماشین های لباسشویی از موتور دایرکت درایو استفاده می شود. می توان گفت این موتورها دارای هیچ گونه صدا و لرزشی نبوده و از قدرت بالایی نیز برخورداراند. این موتور ها با استقبال زیادی مواجه شده اند و رضایت بالای مشتریان را به همراه دارند.

 • موتور سنکرون در ماشین لباسشویی

در موتور سنکرون از محافظ های حرارتی استفاده می شود. این مدل از موتورها برای راه اندازی نیازمند خازن هستند. ماشین های لباسشویی که مجهز به موتورهای سنکرون اند، دارای دور تند و کند می باشند و در دور تند امکان خشک کردن لباس ها وجود خواهد داشت. البته که این موتور ها در دستگاه های خیلی قدیمی استفاده می شدند. با توجه به قدیمی بودن این قطعه برای بررسی خرابی موتور لباسشویی حتما از تعمیرکاران حرفه ای و کاربلد کمک بگیرید.

 • موتور یونیورسال در ماشین لباسشویی

در این موتور ها از یک تاکوژنراتور برای کنترل از راه دور این موتورها استفاده می گردد. قیمت این نوع از موتورها نسبت به موتورها تسمه ای بیشتر است. در صورتی خرابی موتور لباسشویی، تعمیر آنها نیاز به هزینه بالایی خواهد داشت.

خرابی موتور لباسشویی
خرابی موتور لباسشویی

علائم و نشانه های خرابی موتور لباسشویی

 • صدای وز وز موتور لباسشویی
 • خراب شدن تسمه لباسشویی
 • خشک نشدن لباس ‌ها در ماشین لباسشویی
 • استشمام بوی سوختگی
 • اختلال در نحوه شستشوی البسه
 • نچرخیدن دیگ لباسشویی، در زمان روشن کردن دستگاه

این علائم، نشان دهنده خرابی موتور لباسشویی می باشد، در نتیجه بلافاصله دستگاه را از برق بکشید. در مرحله بعد بهتر است، تعمیر موتور ماشین لباسشویی را به فردی متخصص بسپارید. با شماره گیری 02636191 می توانید از اینانلو سرویس کمک بخواهید.

تعمیر و بررسی خرابی موتور لباسشویی

قطعا می‌دانید موتور ماشین لباسشویی وظیفه ی دریافت فرمان از مصرف کننده توسط دکمه‌های دستگاه و اجرا کردن آن توسط لباسشویی می‌باشد. تعمیر و بررسی خرابی موتور لباسشویی را به متخصصان این حرفه بسپارید.

نکات کلیدی در نگهداری و افزایش طول عمر لباسشویی

 • استراحت دادن به موتور لباسشویی از جمله نکاتی ست که باید به آن توجه داشت. در نتیجه گاهی به لباسشویی استراحت دهید تا موتور آن داغ نشود و نسوزد. با رعایت این نکته کمتر امکان خرابی موتور لباسشویی می باشد.
 • به تمیز کردن فیلتر ها بپردازید و قطعات را از هرگونه آلودگی تمیز کنید.

بررسی کنید شیلنگ‌ها و تسمه‌های لباسشویی دچار مشکل نباشند و هرچند وقت یک‌بار از سلامت آن ها اطمینان حاصل کنید.

نحوه کار موتور لباسشویی چگونه است؟

آبکش لباسشویی توسط یک میل شفت به دیگ و کاسه نمد توسط دو عدد بلبرینگ متصل شده است.

 • در انتهای دیگ، میل شفت به فولی متصل می باشد.
 • یک عدد فولی دیگر نیز به موتور وصل است.
 • تسمه هم دور فولی دیگ و موتور قرار می گیرد.
 • هنگامی که موتور کار می کند، تسمه می چرخد و در نهایت با چرخش فولی دیگ، میل شفتی که به آبکش متصل است نیز می چرخد.
 • با چرخش میل شفت، آبکش نیز می چرخد.
 • موتور با فرمان از تایمر یا برد الکترونیکی ، در زمان های مختلف با قدرت مختلف آغاز به کار می کند.
 • دور موتور متغیر است. برای مثال در زمان خشک کن با دور تند می چرخد.
 • راه انداز موتور در مدل های مختلف متفاوت خواهد بود.
 • خازن، ذغال، برد اینورتر از راه اندازهای موتور می باشند.
 • تاخو نیز وظیفه تنظیم دور موتور را بر عهده دارد. خرابی موتور لباسشویی به کل کارکرد دستگاه را مختل خواهد کرد در نتیجه بهتر است هر چه زودتر آن را پیگیری کنید.
تعمیر موتور لباسشویی
تعمیر موتور لباسشویی

چه مشکلاتی در ماشین لباسشویی به خرابی موتور مرتبط است؟

 • عدم چرخش آبکش
 • اختلال در خشک کن
 • صدای لباسشویی مربوط خرابی بلبرینگ موتور
 • لرزش در لباسشویی مربوط به خرابی بلبرینگ

معرفی بهترین موتور لباسشویی

 • موتور سیم پیچ
 • موتور ذغالی یا یونیورسال
 • موتور DC یا دایرکت درایو
 • موتور اینورتر با تسمه و بدون تسمه
 • بهترین موتور ماشین لباسشویی، مدل های اینورتر می باشد.

علت ضعیف شدن و خرابی موتور لباسشویی چیست؟

 • خرابی تسمه یا فولی موتور
 • تمام شدن زغال دینام و تاخیر در تعویض به موقع آن
 • فشار بیش از حد البسه
 • استفاده مداوم از لباسشویی
 • ریختن آب روی موتور به دلیل نشتی دیگ
 • نوسان ولتاژ در زمان خشک کن

لازم به ذکر است در صورت خرابی موتور لباسشویی شما دیگر قادر به استفاده از دستگاه نخواهید بود و باید فورا  آن را خاموش و از روشن کردن مجدد آن خودداری کنید. اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز در تمام مناطق از جمله مهرشهر، عظیمیه، گلشهر، نظرآباد، کردان، تهراندشت و… خدمات رسانی دارد. این مجموعه نماینده رسمی و مجاز 130 برند لوازم خانگی از جمله پاکشوما، امرسان، سامسونگ، بوش، ال جی و…. می باشد.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields