۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

راهنمای یخچال بوش

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۵ بهمن ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

شرکت های مطرح و بزرگ تولید کننده لوازم خانگی مثل بوش، برای اطلاع رسانی به کاربران از وضعیت دستگاه های لوازم خانگی نشانه هایی اعم از چراغ های LED كه چشمك مي زنند و یا خطاهایی كه بر روی صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر می شود، استفاده می کنند. این نشانه ها آخرین وضعیت دستگاه و نیز وجود مشکل یا ایراد احتمالی در وسیله را اخطار می دهند.

فایل صوتی مقاله راهنمای یخچال بوش

دفترچه راهنمای یخچال بوش می تواند جوابگوی انواع نیازهای مصرف کنندگان محصولات این برند باشد. مواردی مانند: طریقه تنظیم درجه یخچال بوش، نحوه ی عیب یابی یخچال فریزر بوش، عملکرد دکمه super در فریزر بوش، تنظیم دمای فریزر قدیمی بوش و علت هشدار یخچال فریزر بوش. با کمی توجه به راحتی می توان به دو نوع نیاز دائمی مصرف كنندگان یخچال های جدید و قدیمی بوش پی برد.

این نیاز ها شامل نیاز به آموزش و شناخت قطعات، جهت راه اندازی و استفاده از آن ها و نیاز به راهکار برای حل مشکلات احتمالی در هنگام بروز ارور می شود. با وجود این نیاز ها اهمیت مطالعه و بررسی دفترچه راهنمای یخچال بوش چندین برابر می شود. به نحوی كه در هنگام خرید، قبل از بررسی محصول باید به سراغ دفترچه راهنمای آن بروید. یخچال بوش دارای صفحه نمایش LED جهت نمایش درجه حرارت می باشد.

راه اندازی یخچال بوش
راه اندازی یخچال بوش

نحوه نصب و راه اندازی یخچال بوش

بعد از گذاشتن یخچال در محل مناسب، نوبت به این موضوع می رسد که دستگاه را برای راه اندازی و نصب آماده کنید. در دفترچه راهنمای یخچال بوش بعد از قرار دادن یخچال در مکان مناسب و تراز کردن آن نوبت به راه اندازی یخچال شما می رسد.

 • برای این کار شما باید کلیه پلاستیک های وصل شده به دستگاه را جدا کنید.
 • بعد از قرار دادن طبقه ها و کشوهای یخچال اقدام به گذاشتن طبقات درب آن کنید.
 • بعد از انجام این مرحله شما باید شیر آب ورودی را برای سیستم آبسرد کن یخچال بوش وصل کنید.
 • بعد از آن یخچال را به برق وصل کنید و درجه دمای مناسب یخچال خود را انتخاب کنید.

طریقه ی جابه جایی یخچال فریزر و ساید بای ساید بوش

یکی از بخش هایی که در راهنمای فارسی استفاده از یخچال بوش مورد توجه قرار گرفته است، چگونگی جابجایی یخچال است که در ادامه به  اصول این کار می پردازیم.

 • بهتر است ابتدا طبقات داخلی یخچال را بیرون آورید.
 • سپس دور یخچال را به منظور باز نشدن ناگهانی درب در هنگام جا به جایی با یک طناب و یا پلاستیک حباب دار بپوشانید.
 • می توانید از یونولیت برای جلوگیری از ضربه به بدنه دستگاه استفاده کنید.
 • همچنین برای جلوگیری از نشتی یا خالی نشدن گاز یخچال بهتر است آن را به صورت عمودی جا به جا کنید.

تراز کردن یخچال بوش

تراز کردن یخچال بوش به روش های مختلفی انجام می‌ شود. اگر یخچال بوش شما پایه های تراز داشته باشد، با چرخاندن این پایه ها می‌توانید یخچال را تراز کنید. معمولاً این پایه ها به صورت چپ گرد می چرخند و در پشت دستگاه قرار دارند.

اگر یخچال بوش شما دارای غلطک تنظیم باشد، به وسیله یک آچار آن را در جهت عقربه‌ های ساعت بچرخانید تا جلوی یخچال بلندتر شود. اگر غلطک را در جهت عکس عقربه ها بگردانید، جلوی یخچال پایین تر می آید، اولین راهنمای استفاده از یخچال بوش را آموختیم.

توضیحاتی در مورد یخچال بوش

یخچال بوش را همیشه باید در حالت تراز نگاه دارید. اگر به تازگی می خواهید یخچال بوش خود را راه اندازی کنید، شیر آب ورودی را برای سیستم یخساز دستگاه خود وصل کنید. توجه کنید که انتخاب درجه دمای مناسب برای یخچال بوش در فصول مختلف سال اهمیت بسیار ویژه ای دارد. یخچال بوش دارای صفحه نمایشگر می باشد. روی این صفحه نمایشگر درجه دمای یخچال را می توانید مشاهده کنید.

بر روی نمایشگر دکمه هایی نیز وجود دارند که شما می توانید به وسیله آنها یخچال خود را تنظیم کنید. یکی از ویژگی‌های مهم یخچال بوش این است که صدای بسیار کمی دارد. طبقه های داخلی یخچال بوش بسیار مقاوم هستند. یکی از ویژگی های دیگر یخچال بوش این است که اگر درب فریزر به هر علتی باز بماند، چراغ چشمک زن همراه با صدای بوق به شما آلارم باز بودن درب را خواهد داد. کشوهای یخچال بوش منعطف و نشکن هستند. همچنین این کشوها  قابل جدا شدن نیز می باشند.

یخساز یخچال بوش
یخساز یخچال بوش

امکانات یخچال بوش

باکس و محفظه های بسیار بزرگ و عمیقی در این یخچال وجود دارد. بدنه یخچال بوش از جنس استیل و ضد زنگ می باشد. اگر برق منزل شما قطع شود این یخچال می تواند تا ساعات زیادی مواد غذایی را خنک نگه دارد.

مواد غذایی در این یخچال ماندگاری بیشتری دارند زیرا دیواره داخلی این یخچال عنصر طبیعی نقره دارد. این موضوع باعث اثر آنتی باکتریال بر روی  مواد غذایی می‌شود و به همین دلیل ماندگاری مواد غذایی بالاتر می رود. طبقات داخل یخچال بوش از جنس شیشه و ضد خش می باشند. کاربر دستگاه می تواند  آنها را به راحتی تمیز کند.

یخچال های بوش دارای قابلیت super cool می باشند. یخچال فریزر بوش توانایی توزیع یکنواخت سرما را دارد. در یخچال بوش رطوبت مورد نیاز برای تازه نگه داشتن سبزیجات، به صورت اتوماتیک تنظیم می شود.

دکمه های مختلف یخچال و ساید بوش به همراه کارایی

در تمامی یخچال ها دکمه هایی برای تنظیمات یخچال شما وجود دارد. در انواع یخچال، فریزر  و ساید بای ساید  بوش این دکمه ها به شما کمک می کنند که به راحتی یخچال خود را تنظیم کنید.

دکمه home دکمه ای است که به کاربر اجازه دسترسی به منوی تنظیمات را می دهد. دکمه refrigerator  این امکان را ایجاد می کند که دمای یخچال را تغییر دهید. به وسیله ی دکمه freezer  می توانید دمای فریزر خود را تغییر دهید. lock همان قفل یخچال شما است. ice plus دکمه ای است که با آن دستور یخسازی بیشتر را به یخچال خود می دهید. دکمه water filter به فیلتر آب مربوط می شود.  door alarm نیز در یخچال بوش قرار دارد که مربوط به هشدار درب یخچال می باشد.

دکمه های راهنمای یخچال بوش معنای دکمه های راهنمای یخچال بوش
HOME دسترسی به منوی تنظیمات
REFRIGERATOR تغییر دمای یخچال
FREEZER تغییر دمای فریزر
LOCK قفل یخچال
ICE PLUS یخسازی بیشتر
WATER FILTER فیلتر آب
DOOR ALARM هشدار درب یخچال

تنظیم درجه دما در یخچال بوش

دکمه ی راهنمای تنظیم دمای یخچال بوش در داخل دفترچه آمده است. همان طور که در قسمت معرفی دکمه های یخچال بوش اشاره شد، برای تنظیم دمای داخل یخچال باید از دکمه refrigerator استفاده کنید. دکمه refrigerator را فشار دهید و نگه دارید تا به دمای مورد نظر شما برسد. معمولا در حالت کلی، دمای سه تا پنج درجه سانتی گراد برای داخل یخچال مناسب است. برای اینکه درجه دمای داخل فریزر بوش را تنظیم کنید، باید دکمه ی freezer را فشار دهید و این دکمه را نگه دارید تا به درجه دمای مطلوب و مورد نظر  برسید. درجه دمایی که برای فریزر توصیه می‌شود، بین منفی هجده تا منفی بیست و یک درجه سانتی گراد می باشد.

راهنمای تنظیم دمای یخچال بوش
راهنمای تنظیم دمای یخچال بوش

تنظیم دما در فصل های مختلف سال

در فصل های مختلف باید درجه دمای یخچال بوش را تغییر دهید تا شاهد عملکرد بهتر دستگاه باشید. اما سوال اینجاست که چه دمایی برای چه فصلی مناسب است؟ در پاسخ باید بگوییم که در فصل گرم مثل تابستان بهتر است درجه دمای یخچال بوش را روی سه درجه تنظیم کنید. دمای فریزر منفی نوزده درجه نیز برای این فصل عالی خواهد بود. اما در فصل زمستان دمای یخچال و فریزر بهتر است که چقدر باشد؟ در زمستان دمای یخچال بوش را روی پنج درجه سانتی گراد تنظیم کنید. بهتر است درجه دمای فریزر نیز منفی شانزده درجه سانتی گراد باشد.

نکات مراقبت از یخچال بوش قبل از  سفر

قبل از رفتن به سفر تمامی نکات مهم در مورد نگهداری از یخچال بوش را مدنظر قرار دهید تا با خرابی یخچال خود مواجه نشوید. در صورتی که به  سفر طولانی مدت می روید بهتر است یخچال را به طور کامل از برق بکشید. در ابتدا تمام مواد غذایی درون یخچال را خالی  کنید و آب قسمت آبسردکن یخچال را نیز تخلیه کنید.

فعال و یا غیر فعال کردن یخساز ساید بای ساید بوش

قبل از هر چیز باید بدانید که راه و روش فعال و یا غیر فعال کردن یخساز در مدل های مختلف یخچال ساید بای ساید بوش، تفاوت دارد. در بعضی مدل ها روی صفحه نمایشگر یخچال بوش دکمه ice on و دکمه ice off برای فعال و یا غیر فعال کردن یخساز وجود دارد. در این حالت فقط با لمس این دکمه ها می‌توانید یخساز را فعال یا غیر فعال کنید . معمولاً در مدل‌های دیگر روی محفظه یخساز شاسی فعال و غیرفعال کردن وجود دارد.

نحوه تمیز کردن یخچال فریزر بوش

راهنمای تمیز کردن یخچال فریزر بوش به شکل زیر می باشد.

 • حتما قبل از تمیز کاری یخچال فریزر یا ساید بای ساید بوش آن را از برق بکشید.
 • یخچال را کمی به سمت جلوتر جابجا کنید.
 • کویل های پشت یخچال بوش را با استفاده از جاروبرقی خاکروبی کنید.
 • مواد غذایی را از یخچال خارج کنید.
 • بهتر است کشو و طبقه های یخچال بوش را خارج کنید.
 • به کمک محلول مایع ظرفشویی و سرکه طبقات و کشو ها را تمیز کنید.
 • همچنین میتوانید از محلول جوش شیرین با آب برای تمیز کردن یخچال بوش استفاده نمایید.
 • قبل از برگرداندن کشو ها و طبقات به داخل یخچال بوش، مطمئن شوید که به صورت کامل خشک شده باشند.
 • بعد از برگرداندن طبقات مواد غذایی را مجددا داخل یخچال بگذارید و یخچال بوش را به برق بزنید.

روش هایی برای تمیز نگه داشتن یخچال فریزر بوش

برای افزایش طول عمر مفید ساید بای ساید و یخچال فریزر بوش بهتر است با روش های مراقبت از دستگاه آشنا باشید. هر 6 ماه یکبار سرویس های دوره ای دستگاه را انجام دهید.

 • همیشه غذا را با ظروف دربسته داخل یخچال نگه دارید.
 • یخچال را برای جلوگیری از رشد باکتری ها و عدم ایجاد بوی بد ماهی یکبار تمیز کنید.
 • به نظافت لاستیک دور درب یخچال بوش اهمیت دهید.
 • ظرف غذای داغ را داخل یخچال نگذارید.
 • فاصله متناسب یخچال تا دیوار را رعایت کنید.

رفع بوی بد و خوشبو کردن داخل یخچال فریزر بوش

فاسد شدن سبزیجات و یا گوشت داخل یخچال باعث ایجاد بوی بد یخچال می شود. موارد زیر چند راهکار برای رفع بوی بد داخل یخچال فریزر بوش می باشد

 • یک کاسه جوش شیرین یا سرکه داخل یخچال قرار دهید.
 • لیمو را قطعه قطعه کنید و داخل یخچال بوش بگذارید.
 • هر سه روز یکبار یک سیب زمینی را پوست بکنید و داخل یخچال بگذارید.
 • می توانید برای از بین بردن بوی بد در یخچال بوش، از دانه های قهوه استفاده کنید.

راه های افزایش طول عمر مفید یخچال فریزر بوش

یخچال های بوش در صورت استفاده صحیح و رعایت الگوی درست مصرف می تواند سال های طولانی کار کنند.

چند مورد از راهنمای افزایش طول عمر یخچال بوش

 • محل قرار گیری یخچال و دور بودن آن از اجاق گاز در آشپزخانه می تواند در بهبود عملکرد و افزایش طول عمر یخچال بوش موثر باشد.
 • سرویس های دوره ای و منظم را برای بررسی و چک قطعات مختلف یخچال انجام دهید. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز شرکت بوش هر 6 ماه یکبار برای سرویس و بازدید لوازم خانگی مشتریان عزیز مراجعه می کند. انجام بازدید دوره ای محصولات لوازم خانگی بوش همچون ساید بای ساید، لباسشویی و ظرفشویی باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود.
 • در صورت مشاهده تغییر دمای غیر عادی در یخچال، فریزر و ساید بای ساید سریعا با نماینده مجاز تماس بگیرید. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند مطرح همچون بوش، سامسونگ، وایت هاوس، مابه، دوو، اسنوا، الجی، دیپوینت، پاکشوما و… زیر نظر اتحادیه تعمیر کاران استان البرز مشغول به فعالیت می باشد. مناطق تحت پوشش خدمات مجاز اینانلو سرویس شامل گوهردشت، مهرشهر، کیانمهر، عظیمیه، فردیس، شهرک بنفشه، مهرویلا، باغستان، شاهین ویلا، شهر جدید هشتگرد، کوهسار، کردان، چندار، گلسار و… می باشد.

نتیجه گیری از راهنمای استفاده از یخچال بوش

به منظور نصب و راهنمای راه اندازی یا تعمیر یخچال های بوش باید طبق اصول درست و قوانین آن پیش روید تا از وارد شدن آسیب به دستگاه جلوگیری کنید. هنگام بروز ایراد در یخچال، فریزر، ساید بای ساید، لباسشویی، ظرفشویی بوش می توانید با شماره 36191-026 تماس بگیرید. کارشناسان ما در اسرع وقت برای بررسی و عیب یابی محصول شما مراجعه می کنند. همچنین می توانید با ثبت درخواست در وبسایت اینانلو سرویس از 10% تخفیف بهره مند شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

6 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   بله ما نمایندگی رسمی بوش در استان البرز هستیم. برای دریافت خدمات با شماره 02636191 تماس بگیرید.

  1. صدای زیاد یخساز فریزر هنگام یخسازی می‌تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. برخی از دلایل رایج عبارتند از
   خرابی یا فرسودگی قطعات یخساز
   انباشت یخ در یخساز
   قرار گرفتن یخساز در محل نامناسب
   جهت بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields