۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH و دلایل ایجاد آن
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH و دلایل ایجاد آن

خواندن این مقاله 16 دقیقه طول میکشد
۳۰ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

در این مقاله ی اینانلو سرویس به بررسی کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH می پردازیم.

لیست ارورهای ماشین ظرفشویی BOSCH

کد خطا یا ارور از اعداد و حروف انگلیسی تشکیل شده اند و هر یک معنای مخصوص به خود را دارند. خطای ماشین ظرفشویی بوش در هنگام بروز ایرادی خاص برای دستگاه بر روی نمایشگر lcd نمایان می‌شوند. در بعضی از موارد رفع خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH توسط کاربر ممکن است و نیازی به مراجعه تعمیر کار نیست. اما در بعضی از موارد، کد خطاها خبر از خرابی یک سری از قطعات مهم دستگاه را می‌دهند و تا تعمیر یا تعویض آن قطعه، استفاده از ماشین ظرفشویی غیر ممکن است. در این زمان شما برای تعمیر ماشین ظرفشویی بوش BOSCH خود به تعمیرکار مجرب نیاز خواهید داشت.

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر لوازم خانگی در کرج

اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز بیش از 130 برند همچون از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. آماده ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد. در صورت بروز خطا در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH با شماره 02636191 تماس بگیرید.

بررسی خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH
بررسی خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

اگر معنی و دلیل اصلی ایجاد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH را بدانید، با سرعت بیشتری می‌توانید آن را برطرف نمایید. به همین دلیل تصمیم داریم در این مقاله لیست تمامی کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH را برای شما بررسی کنیم. دلیل اصلی ایجاد ارور و روش رفع آن به شرح زیر است.

کدخطا

علت احتمالی

E01 یا F01 معیوب شدن المنت هیتر
E02 یا F02 عملکرد نادرست سنسور درجه حرارت آب
E09 یا F09 خراب شدن المنت خطی ماشین ماشین ظرفشویی
E11 یا F11 وجود ایراد در اتصال بین برد کنترل و سنسور درجه حرارت
E12 یا F12 کثیف بودن المنت هیتر
E03 یا F03 آبگیری نکردن ماشین ماشین ظرفشویی
E05 یا F05 پر بودن بیش از حد قفسه های ماشین ظرفشویی
E08 یا F08 عدم آبگیری ماشین ظرفشویی در زمان مشخص
E13 یا F13 دمای بیش از حد آب ورودی
E16 یا F16 معیوب شدن شیر پرکن یا سنسور سطح آب
E17 یا F17 معیوب شدن سنسور جریان آب
E18 یا F18 خراب شدن شیر ورودی آب
E19 یا F19 وجود مشکل در اتصالات جا قرصی ماشین ظرفشویی
E21 یا F21 خراب شدن پمپ ماشین ظرفشویی
E07 یا F07 چیدمان نامناسب ظروف در ماشین ظرفشویی
E22 یا F22 کثیف بودن فیلتر ماشین ماشین ظرفشویی
E24 یا F24 خمیدگی یا انسداد شیلنگ تخلیه
E25 یا F25 معیوب بودن پمپ تخلیه
E04 یا F04 خراب شدن سنسور کنترل فشار
E06 یا F06 خرابی سنسور کیفیت آب
E14 یا F14 نقص فنی در سنسور سطح آب
E15 یا F15 نشت آب در ماشین ماشین ظرفشویی
E26 یا F26 وجود مشکل در سوئیچ آب
E28 یا F28 وجود مشکل در سنسور کثیفی آب
E20 یا F20 اتصال کوتاه یا قطع برق
E23 یا F23 مشکل در اتصالات پمپ تخلیه
E27 یا F27 نوسانات جریان برق
E31 یا F31 وجود ایراد در هیتر یا پمپ حرارتی قسمت زئولیت

خطا E01 یا F01 ظرفشویی BOSCH

خطای e01 به علت گرم نشدن آب مخزن تا دمای مطلوب برای شستشو بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. دلایل زیادی می‌تواند باعث ایجاد این مشکل شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ایراد در برد
 • خرابی المنت
 • ایراد سنسور دما

از آنجا که برطرف کردن خطای e01، نیاز به دانش کافی و ابزار تخصصی دارد، توصیه می‌شود از یک تعمیرکار با تجربه کمک بخواهید.

خطا E02 یا F02 ظرفشویی BOSCH

بر اساس لیست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، ارور E02 کاملا شبیه ارور E01 است و به گرم نشدن آب داخل دستگاه جهت شستشوی ظروف مربوط می شود. در صورتی که به این خطا توجه نکنید، ظرف های کثیف و چرب به خوبی شسته نمی‌شوند و باید مجدد آنها را بشویید. خرابی برد، ترمیستور و المنت ماشین ظرفشویی از مهم‌ترین دلایل بروز این کد خطا هستند.

خطای E03 یا F03 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

این خطا تا حد زیادی شبیه دیگر ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH مثل ارور E01 و E02 می باشد و به گرم نشدن آب مورد نیاز ماشین ظرفشویی مربوط می شود. با این حال بعضی از کارشناسان معتقدند که این کد خطا ممکن است به دلیل وجود مشکل در ورود آب به داخل دستگاه نیز بر روی نمایشگر ظاهر شود. به همین دلیل علاوه بر وضعیت برد، المنت و سنسور دما موارد زیر را نیز باید بررسی کنید.

 • عدم خرابی و سالم بودن شلنگ ورودی
 • تمیزی فیلتر
 • عدم خرابی سنسور سطح آب
 • سالم بودن و عدم خرابی شیر برقی

خطا E04 یا F04 ظرفشویی بوش BOSCH

خطای E04 یکی از ارورهایی است که به ندرت بر روی نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود. زیرا در اغلب اوقات، ایراد دستگاه به وسیله ارورهایی چون E01، E02 و E05 به اطلاع کاربر می‌رسد. با این حال در فهرست خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH ارور E04 نیز وجود دارد و به گرم نشدن آب ورودی دستگاه اشاره می کند. بعضی اوقات پر نشدن مخزن دستگاه نیز باعث می‌شود تا کاربر این ارور را ببیند.

خرابی برد از مهم‌ترین دلایل ایجاد ارور E04 است اما ممکن است موارد زیر نیز باعث نمایش این ارور شوند.

 • خرابی سیستم گرمایش آب
 •  سنسور تنظیم فشار آب
 • خرابی شیر برقی یا آکوا استاپ
 • گرفتگی آب فشان ها
 • خرابی حسگر سطح آب
 • خرابی ترمیستور

خطا E05 یا F05 ظرفشویی BOSCH

ارور E05 شبیه به ارور E04 است و به دلیل وجود مشکل در گرم شدن آب و پر نشدن مخزن از آب به مقدار مورد نیاز ظاهر می شود. خرابی برد فرمان ، شیر برقی یا آکو استاپ و برخی از سنسورهای ماشین ظرفشویی از دلایل مهم‌ بروز این مشکل هستند.

خطای E06 یا F06 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

این ارور به درب ماشین ظرفشویی مربوط است و تا رفع نشدن این کد خطا، ادامه فرآیند شستشوی ظروف غیرممکن می شود. از مهم‌ترین دلایل ایجاد ارور e06 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • بسته نشدن درب ماشین ظرفشویی
 • نقص در میکروسوئیچ
 • چیدمان ناصحیح ظروف
 • وجود ایراد در برد
 • قطعی سیم کشی و اتصالات داخلی

اگر کد خطای e06 ماشین ظرفشویی بوش به دلیل بسته نشدن درب یا چیدمان غیراصولی ظرف ها در داخل دستگاه اتفاق افتاده باشد، فقط کافیست ظروف را به صورت استاندارد بچینید. چیدمان استاندارد و اصولی باعث میشود ظروف مانع بسته شدن درب نشوند و تمامی موارد بازدارنده میان درب و کابین حذف شود.

خطا E07 یا F07 ظرفشویی BOSCH

یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، خطای E07 است که خیلی رایج نیست و احتمال کمی وجود دارد که آن را بر روی دیسپلی ببینید. این ارور به نقص در فن گرمایشی اشاره دارد.

از آنجا که در مدل‌های جدید ماشین ظرفشویی بوش BOSCH از جدیدترین تکنولوژی روز استفاده شده، احتمال وجود مشکل برای فن گرمایشی به حداقل رسیده است. با وجود این فن گرمایشی در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH ظروف خیس و تمیز در عرض چند دقیقه خشک خواهند شد.

خطای E08 یا F08 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

یکی دیگر از ارور های ماشین ظرفشویی بوش BOSCH که به نسبت سایر ارورها کمتر دیده می‌شود، کد خطای E08 می باشد. این خطا برای زمانی طراحی شده که سطح آب کمتر از میزان مورد نیاز دستگاه برای شستشوی ظروف است. از جمله علت هایی که می‌توانند این مشکل را ایجاد کنند می‌توان شامل موارد زیر می شود.

 • نقص فنی در برد
 • ایراد سنسور آب
 • سوختن شیر برقی
 • تجمع جرم و رسوب در مسیر ورودی آب

برای برطرف کردن این ارور احتمالا لازم است قطعات خراب شده را تعویض کنید. با این حال در صورتی که تجمع رسوبات این مشکل را ایجاد کرده باشند، به احتمال زیاد جرم‌گیری کلی ماشین ظرفشویی مشکل را به طور کامل حل خواهد کرد.

خطا E09 یا F09 ظرفشویی BOSCH

یکی از رایج ترین ترین ارورها، خطای E09 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH است که معمولا در انتهای سیکل شستشو ظاهر می‌شود. در هنگام نمایش این کد خطا، ظرف ها کاملا خیس هستند و به علت شسته شدن با آب سرد، آنها را در انتهای چرخه ی شستشو کثیف و چرب می‌بینید.

دلایلی که می‌تواند باعث بروز این ارور شوند خرابی هیتر المنت و فن گرمایشی هستند. تا زمانی که این قطعات تعمیر یا تعویض نشوند، ماشین ظرفشویی شما کیفیت شستشوی بالایی نخواهد داشت.

خطای E10 یا F10ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

این ارور با اینکه یکی از ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH لحاظ می‌شود اما فقط مختص برخی مدل‌هاست که از تکنولوژی زئولیت برای خشک کردن ظرف ها استفاده می‌کنند. وجود ایراد در زئولیت باعث می‌شود که فرایند گرمایش به درستی انجام نشود و ارور E10 بر روی نمایشگر نمایان شود.

برای برطرف کردن این کد خطا باید یک تکنسین مجرب به بررسی زئولیت بپردازد و در صورت نیاز آن را تعویض کند. لازم به ذکر است که زئولیت طول عمر بالایی دارد و اغلب نیاز به تعویض ندارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص زئولیت و کاربرد آن می توانید به وبسایت اینانلو سرویس مراجعه کنید.

ایراد در زئولیت علت ایجاد خطای ماشین ظرفشویی بوش
ایراد در زئولیت علت ایجاد خطای ماشین ظرفشویی بوش

خطای E11 یا F11 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

اگرچه این ارور خیلی رایج نیست، اما نباید از مهم بودن آن غافل شد؛ زیرا می‌تواند آسیب‌های بیشتری را به دستگاه وارد کند. خطای E11 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH به دمای آب دستگاه مربوط می شود و باید بر اساس برنامه شستشوی انتخاب شده توسط کاربر تنظیم شود.

هرگونه اختلال دمایی، این کد خطا را بر روی دیسپلی ظاهر می‌کند. از دلایلی که می‌تواند باعث شود شما این ارور را در نمایشگر دستگاه خود ببینید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • ایراد و نقص در ترموستات
 • مشکل برد فرمان
 • سوختن عایق های امنیتی سنسور

خطا E12 یا F12 ظرفشویی BOSCH

اگر با این ارور در ماشین ظرفشویی خود روبرو شدید دلیل آن گرد و خاک گرفتن المنت دستگاه شما است. در بعضی مدل های ماشین ظرفشویی بوش BOSCH المنت دستگاه قابل جدا شدن است. شما می توانید بعد از خاکروبی و تمیز کردن المنت آن را مجددا سر جای آن قرار دهید. تکنسین های اینانلو سرویس در هنگام بازدید دوره ای همه ی قطعات را خاکروبی و سرویس می کنند.

خطای E13یا F13 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

اگر با این خطا در ماشین ظرفشویی خود مواجه شدید دلیل آن دمای بالای آب ورودی به ماشین ظرفشویی است. برای رفع آن کافی است چک کنید که آب ورودی به دستگاه به آب گرم وصل نباشد.

خطا E14 یا F14 ظرفشویی BOSCH

یکی از ارورهای مهم‌ ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، ارور E14 است. این کد خطا با خرابی آب شمار دستگاه ارتباط دارد که تشخیص اشتباه در میزان ورود و خروج آب به دستگاه را به دنبال دارد. برای حل این مشکل نیاز است تا آب شمار تعمیر یا تعویض شود. انجام این کار باید با نمایندگی مجاز ماشین ظرفشویی بوش BOSCH تماس بگیرید. برای درخواست تعمیر ماشین ظرفشویی بوش BOSCH با شماره ی 02636191 تماس بگیرید.

خطای E15 یا F15 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

یکی دیگر از ارورهای مهم و رایج در لیست کد خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، خطای E15 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH است. وارد شدن آب به زیر دستگاه می‌تواند باعث شود برد، فرمان روشن شدن این کد خطا بر روی نمایشگر را صادر کند. از مواردی که باعث ایجاد این مشکل می‌شود می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • برگشت آب از فاضلاب
 • آبگیری بیش از حد
 • ترک یا سوراخ شدن بدنه دستگاه
 • ایجاد کف بیش از حد مواد شوینده
 • خرابی شیلنگ خروجی آب
 • خرابی آب فشان
 • سوختگی یا آسیب به برد

خطای E16 یا F16 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

وارد شدن بدون برنامه آب به داخل دستگاه باعث می‌شود که کاربر ارور E16 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH را بر روی نمایشگر ببیند. در این حالت ممکن است آب بیشتر از حد نیاز وارد دستگاه شود و یا اینکه به مقدار لازم برای شستشوی ظروف آب در مخزن موجود نباشد. بروز این کد خطا نیز مانند دیگر ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH دلایل متفاوتی می‌تواند داشته باشد که مهم‌ترین آنها شامل موارد زیر می شود.

 • خرابی آب شمار
 • خرابی شیر برقی
 • وجود کف بیش از اندازه داخل دستگاه
 • خرابی برد
خطای E24 شبیه به خطای E21 می باشد
خطای E24 شبیه به خطای E21 می باشد

خطا E17 و F17 ماشین ظرفشویی BOSCH

یکی دیگر از ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، کد خطای E17 است که به پر شدن بیش از اندازه مخزن از آب اشاره دارد. علت های بروز ارور E17 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH به مواردی مانند موارد زیر مربوط می شود.

 • وجود ایراد در هیدروستات
 • خراب شدن آب شمار
 • خرابی شیر برقی یا اکوا استاپ
 • خرابی یا نقص فنی در برد

خطا E18 یا F18  ظرفشویی BOSCH

دلیل نمایش این خطا در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH کاهش سطح آب داخل دستگاه است. برای رفع این مشکل و اطمینان از وجود آب به میزان کافی در دستگاه، شیر آب ورودی به ماشین ظرفشویی و شیر برقی را چک کنید.

خطای E19 یا F19 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

وجود مشکل در جا قرصی ماشین ظرفشویی سبب نمایش این خطا روی دستگاه می شود. برای حل این مشکل به بررسی و تعمیر دیسپنسر بپردازید.

خطا E20 یا F20 در ظرفشویی بوش BOSCH

دلیل نمایان شدن ارور E20 یا F20 بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، مربوط به وجود مشکل در سیم پیچ مقاومت در گردش گسل پمپ می باشد.در این شرایط اتصال کوتاه و یا یک استراحت در یک سیم پیچ به پمپ اصلی و یا موتور اصلی ماشین ظرفشویی شناسایی شده است. بررسی این مشکل نیاز به تخصص و مهارت دارد. برای رفع این ارور با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

خطای E21 یا F21 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

یکی از خطاهای مهم ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، کد خطای E21 می باشد. به دلیل اهمیت زیادی که این خطا دارد چندین ارور مشابه مثل E22, E23, E24 و E25 را نیز به آن اختصاص داده‌اند. به طور معمول کاربر در هنگام مشاهده هر یک از این خطا ها با عدم تخلیه آب در دستگاه مواجه خواهد شد.

این موضوع بر روی کیفیت شستشو تاثیر به سزایی دارد و ممکن است یکی از قطعات مربوط به فرآیند تخلیه آب دچار مشکل شده باشد. پمپ تخلیه، فیلتر آب، شلنگ تخلیه و برد از قطعاتی هستند که خرابی آنها باعث نمایش این خطا می شود. گرفتگی فاضلاب نیز میتواند دلیل ایجاد خطای E21 باشد.

خطا E22 یا F22 ظرفشویی بوش BOSCH

در فهرست ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH این ارور شبیه کد خطای E21 است. این خطا به ماندن آب در داخل ماشین ظرفشویی اشاره دارد. قرار دادن ظرف های کثیف بدون جدا کردن خرده های مواد غذایی‌ از آن، از مهم‌ترین دلایل گرفتگی فیلتر و پمپ تخلیه در دستگاه است. از دیگر مواردی که باعث می شود کاربر را با این کد خطا یا خطاهای مشابه مثل ارور E21, E23, E24, E25 مواجه شود، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • کثیفی بیش از حد فیلتر تخلیه ی پمپ
 • گرفتگی فاضلاب
 • تا خوردگی یا انسداد شلنگ تخلیه
 • ایراد برد
 • نیم سوز شدن پمپ تخلیه آب

خطا E26 یا F26 در ظرفشویی BOSCH

دلیل ارور E26 در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH مربوط به وجود مشکل در سوئیچ تنظیم کننده سطح آب می باشد. اگر میزان آب ورودی زیاد شود این سوییچ کار می کند و شناور را بالا می برد تا آبگیری متوقف شود و آب اضافی تخلیه شود. برای رفع مشکل سوئیچ باید تعویض شود.

خطا E27 یا F27 ظرفشویی BOSCH

یکی دیگر از خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH، کد خطای E27 ماشین ظرفشویی می باشد که به خرابی قطعات داخلی مربوط نمی شود. این خطا به دلیل نوسانات شدید برقی بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. بهترین راه‌حل برای رفع این ارور استفاده از استابلایزر استاندارد خانگی می باشد تا دستگاه از شوک‌ های الکتریکی شدید در امان بماند. اینانلو سرویس بهترین استابلایزر را با مناسب ترین قیمت در اختیار مشتریان عزیز می گذارد.

ارور E28 یا F28 در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

علت نمایش این خطا در ماشین ظرفشویی بوش به دلیل اختلال در عملکرد سنسور کثیفی سنج می باشد. این سنسور با عبور نور از آب، شفاف یا کدر بودن آب را می سنجد و در نتیجه متوجه میزان تمیز شدن ظروف خواهد شد. با این کار در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد.

برای رفع این خطا یک سیکل شستشوی خالی به همراه پودر جرمگیر اجرا کنید، ممکن است سنسور کثیفی سنج رسوب گرفته باشد. در صورت برطرف نشدن خطای E21 سنسور باید تعویض شود.

خطاهای جایگزین در برخی مدل های ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

در بعضی مدل های ماشین ظرفشویی بوش BOSCH ارورها و خطا ها با شکل و فرمتی متفاوت نمایان میشوند که در ادامه به بررسی آنها میپردازیم.

خطا A یا B در ماشین ظرفشویی BOSCH

ظاهر شدن کد خطا A یا B در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH به خرابی سنسور آب دستگاه مربوط می شود. هنگام بروز این دو ارور وجود هرگونه نشتی آب در دستگاه را بررسی کنید و از فعال بودن آکوا استاپ نیز مطمئن شوید.

خطا C ظرفشویی بوش BOSCH

بروز این ارور نشان دهنده مشکل در سرعت سنج یا تاخوی دستگاه است. با توجه به دخیل بودن موتور در این خطا بهتر است کارشناسی، عیب یابی و تعمیر ماشین ظرفشویی بوش BOSCH در این مورد را به تکنسین متخصص بسپارید. اقدام مهم در زمان بروز این ارور بررسی کامل موتور و اتصالات آن و همچنین قطعه تاخو می باشد.

خطای D ظرفشویی بوش BOSCH

این ارور مربوط به سیم کشی و موتور دستگاه است. برای حل این مشکل بررسی کامل سیم کشی در برد و موتور و همچنین بررسی قطعه ترایاک در برد اصلی راهگشا خواهد بود.

خطا E در ماشین ظرفشویی BOSCH

هنگام مشاهده این خطا دریچه مقسم آب ماشین ظرفشویی شما دچار مشکل شده است. از دریچه مقسم آب زمانی استفاده میشود که دستگاه بخواهد آب را تنها به بخش خاصی از دستگاه هدایت کند. برای برطرف کردن این ارور باید دریچه مقسم و سیم کشی آن را چک کنید.

خطای F در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکل تاخیر در آبگیری و رسیدن آب به سطح مورد نیاز برای شروع به کار را دارد احتمالا با این خطا مواجه می شوید. برای حل این مشکل بهتر است پمپ تخلیه و مسیرهای ورودی آب به دستگاه را چک کنید.

 

خطای E22 یا F22 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH
خطای E22 یا F22 ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

خطا H و K در ماشین ظرفشویی BOSCH

این کد خطا مربوط گرم نشدن آب در ماشین ظرفشویی است که می تواند باعث تمیز نشدن ظروف شود. برای حل این مشکل المنت، هیتر، ترموستات و سیم کشی های آنان را بررسی کنید. مشکل گرم نشدن آب به دلیل خرابی و اختلال در عملکرد یکی از این قطعات است.

ارور O در ماشین ظرفشویی بوش BOSCH

این کد خطا به دلیل ایراد در سنسور فشار دستگاه ایجاد میشود. برای رفع این ارور کافی است سنسور فشار و سیم کشی آن بررسی شود تا ایراد را پیدا کنید.

بررسی رایج ترین اختلالات ماشین ظرفشویی بوش از دیدگاه اینانلو سرویس

 

 • اختلال در شستشوی ظروف درون ماشین ظرفشویی بوش

احتمال دارد ماشین ظرفشویی بوش شما نتواند ظروف را به درستی بشوید و برخی اوقات، حتی هنگامی که برنامه شستشو به پایان رسید، ظروف همچنان کثیف باقی می‌مانند. برای رفع این اختلال، می‌توانید فیلتر ماشین ظرفشویی بوش را چک و بررسی کنید و در صورت لزوم آن را تمیز کنید. 

 •  نشت آب از ماشین ظرفشویی بوش

در بعضی ماشین‌های ظرفشویی بوش، احتمال دارد آب از زیر ماشین ظرفشویی نشت کند و سبب ایجاد آسیب به کف ساختمان شود. برای رفع این اختلال، می‌توانید محل نشت آب را چک و بررسی کنید. اگر اختلال مربوط به پمپ یا لوله‌های خروجی یا ورودی است، آنها را تعمیر کنید یا با تعویض قطعات معیوب جایگزین کنید.

 • صدای بلند و غیر طبیعی از ماشین ظرفشویی بوش

گاهی اوقات احتمال دارد ماشین ظرفشویی بوش صدای بلندی تولید کند که ممکن است در حین استفاده از آن برای بعضی افراد مزاحمتی ایجاد کند. برای رفع این اختلال، می‌توانید دستگاه را چک و بررسی کنید تا مطمئن شوید همه قطعات درست نصب شده اند و هیچ لوله یا پمپ خرابی وجود ندارد.

 • عدم خشک شدن ظروف در ماشین ظرفشویی بوش

در برخی ماشین‌های ظرفشویی بوش، امکان دارد ظروف پس از شستشو به درستی خشک نشوند. برای رفع این اختلال، اطمینان حاصل کنید که فیلتر خشک‌کن درست کار می‌کند و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

 

نحوه پیشگیری از بروز مشکل در ظرفشویی بوش BOSCH

ماشین ظرفشویی مثل دیگر لوازم برقی خانگی تنها یک دستگاه است که قطعات آن عمر محدودی دارند و با گذشت چند سال به تدریج فرسوده می‌ شوند. در این حالت مشکلات دستگاه از طریق ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH به اطلاع کاربر می‌رسد تا او به رفع آن کد خطا اقدام کند.

با این حال انجام برخی از کارها می‌تواند تا حد زیادی عمر قطعات ماشین ظرفشویی BOSCH شما را افزایش دهد و از بروز زودهنگام ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH جلوگیری نماید. به همین دلیل در این بخش می‌خواهیم مواردی را به شما معرفی کنیم که با انجام آن از خرابی دستگاه خود تا حد زیادی جلوگیری کنید.

در صورتی که هنوز ماشین ظرفشویی خود را خریداری نکرده‌ اید پیشنهاد می‌کنیم مدل‌هایی را انتخاب کنید که کمترین مصرف انرژی را دارند. این انتخاب باعث می‌شود نوسانات برق ساختمان شما با روشن شدن ماشین ظرفشویی افزایش پیدا نکند.

روشن کردن دستگاه در زمان کم باری باعث می‌شود که میزان شوک و نوسانات الکتریکی به دستگاه تا حد زیادی کاهش یابد و عمر قطعات الکترونیکی داخلی به خصوص برد تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

استفاده از مواد شوینده اصل و با کیفیت علاوه بر تاثیر مثبتی که در تمیز شدن ظرف های شما دارند، باعث افزایش عمر قطعات داخلی نیز می‌ شود.

استفاده از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی تاثیر بسزایی در کاهش سختی آب دارد و از تجمع رسوبات در قطعات داخلی جلوگیری می کند.

نکات جرمگیری ظرفشویی

جرم گیری مداوم ماشین ظرفشویی با استفاده از مایع جرمگیر مخصوص، یکی از الزاماتی است که باید هر 2-3 ماه یک بار انجام شود. زیرا وجود جرم بیش از اندازه باعث بروز بسیاری از خطاهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH است.

برای انجام این کار کافیست برچسب روی مایع جرم گیر را بردارید و آن را در طبقه فوقانی ماشین ظرفشویی خالی خود قرار دهید.بعد یک برنامه شستشوی طولانی را انتخاب کنید تا تمامی قطعات داخلی به خوبی جرم گیری شوند. انجام این کار باعث افزایش عمر پمپ تخلیه، شیر برقی، سنسورها و آب پاش‌ ها خواهد شد.

برای داشتن ظرف های تمیز و خوشبو لازم است که هر ماه یک بار فیلتر تخلیه آب را تمیز کنید. چرا که این قسمت، محل تجمع رسوبات، چربی و خرده های مواد غذایی است و تاثیر زیادی در پروسه تخلیه آب کثیف و تمیز شدن ظروف می‌گذارد.
برای انجام این کار کافیست دریچه فیلتر را در جهت خلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید و فیلتر را از جای خود خارج کنید. بعد با یک فرچه کوچک و اندکی مواد شوینده ملایم آن را تمیز کنید و به جای خود برگردانید.

اگرچه ماشین های ظرفشویی BOSCH با جدیدترین تکنولوژی‌های روز دنیا تولید شده اند. اما استفاده اصولی و صحیح از دستگاه باعث می‌شود که خرابی‌های آن تا حد زیادی کم شود و شما با ارورهای ماشین ظرفشویی بوش BOSCH مواجه نشوید. در برخی از موارد استفاده مداوم از دستگاه باعث می‌شود که ارور به اشتباه بر روی نمایشگر ظاهر شود. در این حالت ریست کردن دستگاه ایراد را برطرف خواهد کرد، در غیر این صورت باید به دنبال دلایل ایجاد آن باشید.

اینانلو سرویس نمایندگی تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در کرج

اینانلو سرویس با بیش از 15 سال سابقه درخشان در زمینه تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در کرج، به عنوان یکی از بهترین و قابل اعتمادترین نمایندگی های تعمیر ماشین ظرفشویی بوش در این منطقه کرج شناخته می شود. این مرکز با تیمی مجرب و متخصص به مشتریان خدماتی با کیفیت عالی ارائه می دهد.

تیم تعمیرکاران ما با استفاده از تجهیزات پیشرفته و قطعات اصلی بوش، ماشین ظرفشویی شما را با دقت و حرفه ای تعمیر می کنند. هدف ما در این مرکز، رضایت مشتریان و ارائه خدمات با کیفیت و قابل اعتماد است. بنابراین، اگر ماشین ظرفشویی بوش شما با مشکلاتی روبرو شده است، به اینانلو سرویس مراجعه کنید و از تجربه حرفه ای ما استفاده کنید.

ماشین ظرفشویی بوش یک محصول با کیفیت و قابل اعتماد است، اما همانطور که هر دستگاه دیگری، ممکن است به مشکلاتی مواجه شود. در صورتی که با هر یک از مشکلات فوق مواجه شدید، بهتر است با تکنسین متخصص تماس بگیرید تا مشکل را تشخیص دهد و تعمیر کند. همچنین، بهتر است از خدمات پس از فروش معتبر و مجاز بوش استفاده کنید تا هر گونه مشکل را به درستی حل کنید.

سخن پایانی

ارور ماشین ظرفشویی بوش BOSCH انواع مختلفی دارد که در این مقاله به توضیح هریک از آنها و بررسی راه حل های آن پرداختیم. همانطور که اشاره شد اگر ایراد مربوط به قطعات حساس و تخصصی مانند برد، پمپ و … باشد حضور تکنسین متخصص جهت عیب یابی و تعمیر الزامی است. اقدامات خودسرانه توسط فرد بی تجربه میتواند سبب بروز آسیب های جدی تر به دستگاه شود. مجموعه اینانلو سرویس انواع خدمات تعمیر ماشین ظرفشویی بوش BOSCH را با کیفیت عالی، قیمت مناسب و با استفاده از قطعات فابریک به مشتریان خود ارائه میدهد. خدمات انجام شده توسط اینانلو سرویس 6 ماه گارانتی می شود.

تیم متخصص اینانلو سرویس خدمات نصب و تعمیرات لوازم خانگی از جمله تعمیر لباسشویی ، تعمیر ساید بای ساید، تعمیر ماشین ظرفشویی، تعمیر مایکروفر و … را در تمامی مناطق استان البرز همچون فردیس، مهرشهر، کیانمهر، گلشهر، شهرک پردیسان، باغستان، شاهین ویلا، گوهردشت، کوی کارمندان، رزکان، عظیمیه، آزادگان، شهرک اوج، درختی، مهرویلا، محمد شهر، مشکین دشت، شهرک بنفشه، کمالشهر، حصارک، هشتگرد جدید و قدیم، نظرآباد، هیو، کوهسار، کردان، گلسار، چندار، طالقان، تهراندشت، تنکمان و … توسط تعمیرکاران و تکنسین های حرفه ای و آموزش دیده ارائه می دهد. جهت ثبت سفارش برای خدمات مورد نیاز خود با شماره های 02691300200 و 0236191 تماس بگیرید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields