۰۲۶-۳۶۱۹۱

۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

آشنایی با قطعات جارو برقی پاکشوما

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آشنایی با قطعات جارو برقی پاکشوما

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
11 مرداد 1402

جارو برقی پاکشوما یکی از محصولات محبوب در دسته‌بندی وسایل خانگی است که برای تمیز کردن و جمع آوری گرد و غبار و سایر ذرات موجود در سطوح مختلف استفاده می‌شود. قطعات جارو برقی پاکشوما شامل قطعات مختلفی مانند موتور، فیلتر، لوله جمع‌کننده، سر جارو و سایر قطعات کمکی است که به صورت یکپارچه با هم عمل می‌کنند.

دستگاه جارو برقی به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند، برای مثال، بعضی از جارو برقی‌ها استفاده‌ی صنعتی دارند و از موتور‌ها قدرتمند در آن‌ها استفاده می شود. بعضی دیگر استفاده‌های تجاری دارند برای جارو کشیدن پاساژ‌ها و مجتمعات اداری.

قطعات جارو برقی پاکشوما

قطعات جارو برقی پاکشوما، به چند دسته تقسیم می‌شود. قطعه‌ی اصلی این دستگاه، موتور جارو برقی می‌باشد که کار اصلی آن ایجاد مکش می باشد. در دیگر بخش ها، لوازم یدکی جارو برقی وجود دارند که شامل خرطومی، لوله‌ی تلسکوپی، کیسه و … می‌باشد که تمامی این ها در کنار یکدیگر، وظیفه‌ی جمع آوری گرد و غبار و ذرات ریز زباله موجود روی سطوح را انجام خواهند داد.

  • موتور جارو برقی پاکشوما

عنوان اصلی ترین قطعه جارو برقی را می‌توان به قطعه موتور نسبت داد. صحیح است که می‌گوییم جاروبرقی یک ماشین است که کلیه قطعات در کنار هم وظیفه‌ی مکش را انجام می‌دهند، اما اصلی‌ترین بخش، که سبب می‌شود به یک دستگاه، جاروبرقی بگوییم، موتور آن می باشد. اغلب موتور جاروبرقی، از نوع موتور یونیورسال است، لازم به ذکر است این موتور الکتریکی هم با جریان ac و هم با جریان dc کار می‌کند.

  • استاتور جارو برقی پاکشوما

استاتور، قسمت ساکن موتور جارو برقی پاکشوما می‌باشد که وظیفه‌ی برقرار کردن میدان الکتریکی درون موتور را برعهده دارد که با این میدان، برق به قطعات منتقل می‌شود.

  • روتور یا آرمیچر جارو برقی پاکشوما

روتور یا آرمیچر موتور جارو برقی، قسمت چرخان موتور دستگاه می‌باشد که خودش از قسمت‌های مختلفی نظیر بلبرینگ، کلکتور و .. تشکیل شده است. همه این‌ها در کنار یکدیگر، وظیفه‌ی چرخش را ایفا می‌کنند.

<yoastmark class=

  • جاروبک‌ها یا زغال‌ها جارو برقی پاکشوما

زغال‌ها یا جاروبک‌ها، وظیفه‌ی ارسال انرژی الکتریکی به قطعه کلکتور آرمیچر را بر عهده دارند. این قسمت از موتور، اهمیت زیادی در دستگاه دارد و اگر از جنس نا مرغوب برای این بخش استفاده شده باشد، امکان دارد شاهد جرقه زدن درون دستگاه باشید که این مورد، احتمال دارد خرابی زود هنگام آن را نیز به همراه داشته باشد.

  • پروانه جارو برقی پاکشوما

دو پروانه، در بخش های موتور جاروبرقی جای گرفته‌اند که یکی از آن‌ها ثابت و دیگری متحرک می باشد. قطعه پروانه‌ی متحرک، پروانه‌ی متصل به محور آرمیچر می‌باشد که مکش را داخل جارو برقی ایجاد می کند. پروانه‌ی ثابت نیز هوای مکیده شده را به بیرون از موتور هدایت می‌کند.

  • کلکتور یا بالشتک جارو برقی پاکشوما

بالشتک یا کلکتور، دو دسته سیم پیچ می‌باشد که بر روی تیغه‌های فلزی نصب شده‌اند و یک میدان مغناطیسی برای گردش روتور ایجاد می‌کنند. در شرایطی که اجزای موتور جاروبرقی، دچار اختلال شوند، احتمالا عملکرد موتور با مشکل همراه خواهد بود که باید برای تعمیر آن، اقدامات لازم را انجام داد.

دیگر قطعات جارو برقی پاکشوما

دیگر قطعات جاروبرقی پاکشوما که وظیفه‌ی مکش را در این دستگاه به وجود می‌آورند، می‌توان به قطعاتی نظیر مدار جارو برقی، خرطومی، لوله تلسکوپی، برس یا پارویی و … اشاره کرد. که هر کدام به نوعی برای جارو کشیدن، الزامی هستند.

مدار جارو برقی پاکشوما

قسمت مدار جارو برقی پاکشوما، وظیفه‌ی تنظیم و کنترل سرعت موتور و مکش را بر عهده دارد. در واقع هنگامی که قدرت جارو برقی پاکشوما را تغییر می‌دهید، به مدار دستور می‌دهید که با چه میزان کنترل روی میدان الکتریکی، قدرت مکش را عوض کند. البته در شرایطی که کیسه‌ی جارو برقی پاکشوما شما پر شده باشد، مدار است که به شما اخطار می‌دهد که نیرویی که در دستگاه وجود دارد، به نحوه‌ی خوبی تخلیه نمی‌شود. که این مورد امکان دارد سبب سوختن موتور دستگاه نیز باشد.

فیلتر جارو برقی پاکشوما

فیلتر از جمله قطعات جارو برقی پاکشوما ست که وظیفه‌ی آن، جذب گرد و غبار مکیده شده و مانع رسیدن آن به قسمت موتور دستگاه می‌باشد. این قطعه در واقع در کارکرد بهینه‌ی دستگاه نقش مفیدی را ایفا خواهد کرد.

کیسه جارو برقی پاکشوما

این قطعه، در واقع محفظه‌ای است که زباله‌های ریز و گرد و غباری که از سطوح جمع می‌کنید، به داخل آن ریخته می‌شوند که در صورت پر شدن، شاهد کاهش کیفیت مکش جارو برقی پاکشوما خواهید بود. به همین دلیل توصیه می‌شود در صورتی که کیسه پر شد، سریعا آن را تعویض کنید.

دو نوع یک بار مصرف و چند بار مصرف برای این قطعه جارو برقی پاکشوما وجود دارد. وقتی کیسه‌های دائمی پر می‌شوند، باید برای تخلیه‌ی آن ها اقدام کرد و سپس دوباره آن را در جای خود قرار داد. در مورد کیسه‌های یک بار مصرف نیز، در زمانی که کیسه پر می‌شود، باید آن را با یک کیسه‌ی جدید خالی تعویض کنید. باید دقت داشته باشید که کیسه‌های یک بار مصرف، بهداشتی‌تر می‌باشند و به نسبت کیسه‌های دائمی، بیشتر توصیه می‌شوند.
قطعات جاروبرقی پاکشوما که در قسمت بیرونی وجود دارند

قطعات قسمت بیرونی جاروبرقی پاکشوما
قطعات قسمت بیرونی جاروبرقی پاکشوما

قطعاتی که تا اینجا بررسی کردیم و مورد بررسی قرار گرفتند، مربوط به قطعات داخلی جارو برقی پاکشوما می باشد ، اما در قسمت‌ها بیرونی آن چه قطعاتی وجود دارد؟

خرطومی جارو برقی پاکشوما

خرطومی یا همان قسمت منعطف دستگاه، جزو قطعات جارو برقی پاکشوما می‌باشد که مسیر مکش از سطح به درون کیسه را می‌سازد.

پارویی یا برس جارو برقی پاکشوما

پارویی ، از جمله قطعات جاروبرقی پاکشوما ست که مستقیما با زمین در تماس می‌باشد و در سری‌های جدید آن، حالت‌های متفاوتی برای جارو کشیدن فرش، موکت، سطح سنگی و موارد دیگر وجود دارد.

لوله تلسکوپی جارو برقی پاکشوما

این لوله فلزی، قسمتی از جارو برقی پاکشوما می‌باشد که به دلیل استحکامی که دارد، سبب می‌شود بتوان راحت آن را در حالتی که ایستاده‌اید روی زمین حرکت دهید و نیازی به خم شدن بیش از حد نداشته باشید. تمامی این قطعات در جارو های برقی یکسان است اما امکان دارد در برند‌های مختلف، تفاوت‌هایی نیز با یکدیگر داشته باشند. البته کلیت کارکرد آن‌ها با یکدیگر یکسان می باشد.

در رابطه با قطعات جارو برقی پاکشوما بیشتر بدانید…

تمامی قطعات جارو برقی پاکشوما، برای انجام دادن وظیفه‌ای خاص درون دستگاه تعبیه و طراحی شده‌اند. لوله‌ی خرطومی، زانویی، موتور، برس، لوله تلسکوپی، بدنه و … از جمله قطعاتی هستند که شاید در هر برند تفاوت در ساخت آن‌ها مشاهده شود. طبیعی است که بعضی قطعات باید در دوره‌های مختلف تعویض شوند تا سایر قطعات جارو برقی پاکشوما ، به خصوص موتور آن ، دچار اختلال نشود. همچنین استفاده‌ی نا صحیح از دستگاه نیز امکان دارد باعث خرابی بعضی قطعات جارو برقی پاکشوما، مانند لوله‌ی خرطومی، پارویی و .. شود.

تعویض قطعات جاروبرقی پاکشوما با اینانلو سرویس
تعویض قطعات جاروبرقی پاکشوما با اینانلو سرویس

توصیه‌ی اینانلو سرویس این است که در شرایطی که نیاز داشتید تا قطعات جارو برقی پاکشوما را تعویض کنید، حتما از نمایندگی‌های مجاز مانند اینانلو سرویس کمک بگیرید. برای تماس با اینانلو سرویس میتوانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

کاملا طبیعی است که قطعات جارو برقی ال جی، مغایرت‌هایی با قطعات جارو برقی سامسونگ و همچنین قطعات جارو برقی سامسونگ، تفاوت‌هایی با قطعات جارو برقی بوش و یا پارس خزر داشته باشد. به همین خاطر باید این را در نظر داشته باشید که هر برندی از جارو برقی را که خریده‌اید، از لوازم یدکی همان برند استفاد کنید. در بعضی موارد، شاید این قطعات به دستگاه‌های دیگر نیز بخورند اما در بیشتر موارد، این کار شدنی نخواهد بود. به همین خاطر توصیه‌ی دیگری که می‌شود این است که قبل از خرید، راجع به برندی که قصد دارید تهیه کنید تحقیقات لازم را به عمل بیاورید و اطمینان حاصل کنید که قطعات آن دستگاه در بازار، موجود باشد.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله بوش، پاکشوما، ال جی، جنرال الکتریک، سینور، سامسونگ، سام و… می باشد. به واسطه این موضوع قادر به تهیه قطعات اصل و اورجینال برای مشترکین خود می باشد.

کلام آخر

در زمان تعویض قطعات جاروبرقی پاکشوما، باید دقت داشته باشید که این قطعات می‌توانند روی عملکرد و همچنین ادامه‌ی کارکرد دستگاه موثر باشند. به همین خاطر، هم از فابریک بودن قطعه در زمان تعویض اطمینان داشته باشید و هم از یک نمایندگی و یا فروشگاه معتبر قطعات را تهیه نمایید.

در صورتی که نیاز داشتید تا برای تعویض قطعات جاروبرقی از یک تکنسین کمک بگیرید، می‌توانید روی تخصص نیرو‌های اینانلو سرویس حساب کنید. این مجموعه با کسب تجربه در هر زمینه‌ای از مشکلات جارو برقی، آماده‌ی هر‌گونه خدمت‌رسانی به شما عزیزان، خواهد بود. مهم نیست در کدام منطقه از استان البرز باشید. اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز، تمامی مناطق مهرشهر، فردیس، جهانشهر، عظیمیه، نظرآباد، شهر جدید هشتگرد، چندار، گلسار، کوی کارمندان، باغستان و… در هفت روز هفته حتی ایام تعطیل به صورت شبانه روزی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *