۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

آشنایی با قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۱۷ اسفند ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

در مدت زمان استفاده از ماشین ظرفشویی امکان دارد قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما به علت عدم استفاده صحیح دچار خرابی و اختلال نیز شوند. که در هر دو حالت یا باید قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما تعمیر شود یا در صورتی که قابل تعمیر نباشند قطعات با قطعه نو و سالم توسط تکنسین های مجرب جایگزین شود.

ماشین ظرفشویی پاکشوما یکی از وسایلی است که از قطعات پیچیده ای ساخته شده است و تعمیر ماشین ظرفشویی یا جایگزینی قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما حتما باید توسط یک کارشناس مجرب و متخصص انجام شود.

ماشین های ظرفشویی که امروزه در بیشتر منازل ‌وجود دارند، مانند سایر لوازم برقی دارای قطعاتی هستند که از طریق عملکرد هماهنگ آن‌ها، شستن ظروف صورت می‌گیرد. شناخت قطعات ماشین ظرفشویی در عیب یابی و تعمیر این وسیله اهمیت بسیار دارد. ماشین ظرفشویی پاکشوما ممکن است با مشکلات و اختلالات مختلفی روبرو شود. شما تنها زمانی می‌توانید به عیب و اختلال ماشین ظرفشویی پی ببرید که بدانید هر قطعه کجاست و چه عملیاتی را انجام می‌دهد. اینانلو سرویس در این مقاله قصد دارد با معرفی کامل اجزا و قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما، به شما در تعمیر و عیب یابی این وسیله کمک کند.

انواع قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما به صورت کلی به سه دسته تقسیم می شود که شامل قطعات کنترل کننده دستگاه، قطعات مصرف کننده و قطعات انتقال دهنده می باشند. همانطور که از نام هر دسته از این قطعات ماشین ظرفشویی مشخص می باشد، کارایی مشخصی نیز دارند.

بررسی عملکرد قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما
بررسی عملکرد قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

قطعات ماشین ظرفشویی، دسته کنترل کننده

این دسته از قطعات، کنترل عملکرد دستگاه را بر عهده دارند. در شرایطی که در ماشین ظرفشویی مشکل یا اختلالی ایجاد شود این قطعات کنترل کننده سبب می شوند تا ماشین ظرفشویی متوقف شود.

قطعات ماشین ظرفشویی، دسته مصرف کننده

این دسته قطعاتی هستند که با اتصال برق کارشان آغاز می شود و عملیات شستشو انجام می شود. قطعاتی مانند مخزن، پمپ و المنت ها.

قطعات ماشین ظرفشویی، دسته انتقال دهنده

این دسته از قطعات ظرفشویی پاکشوما، مابین قطعات کنترل کننده و مصرف کننده قرار گرفته اند که سبب انتقال پیام از کنترل کننده ها به مصرف کننده ها می شوند. قطعاتی مانند سوکت ها و کابل ها.

 • برد الکتریکی

یکی از مهمترین قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما، برد الکتریکی این دستگاه می باشد. وظیفه این قطعه فرمان دادن به قطعات دیگر دستگاه است تا فرایند شستشوی ظروف توسط ماشین ظرفشویی انجام شود. در شرایط خرابی برد ماشین ظرفشویی پاکشوما اغلب کدهای خطایی روی نمایشگر دستگاه ظاهر می شود که یک سرویس کار یا تعمیر کار می تواند آن را عیب یابی و تعمیر برد ماشین ظرفشویی را انجام دهد. برای بررسی و تعمیر برد الکتریکی دستگاه خود با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

 • شیر برقی

شیر برقی از دیگر قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد که دارای قسمت های مختلفی مانند صافی و اتصال ورودی آب، خروجی آب و بدنه و قسمت های دیگر تشکیل شده است. این قطعه میزان آب ورودی به ماشین ظرفشویی را کنترل می کند.

هیدروستات از قطعات دسته کنترل کننده ماشین ظرفشویی پاکشوما
هیدروستات از قطعات دسته کنترل کننده ماشین ظرفشویی پاکشوما
 • هیدروستات

هیدروستات، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما ست که کنترل میزان ورودی آب را به دستگاه چک و بررسی می کند و سبب می شود تا آب به خارج از دستگاه نشت نکند. در ماشین های ظرفشویی پاکشوما دو عدد هیدروستات در کنار یکدیگر قرار گرفته اند و با کمک هم عملیات پر شدن و تخلیه مخزن آب ماشین ظرفشویی را چک و بررسی می کنند.

 • موتور

موتور، از اصلی ترین قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد. این موتور سبب می شود تا در هنگام شستشو، محلول شستشو را پاشش کند تا ظروف به خوبی تمیز شوند. در شرایطی که این قطعه دچار اختلال شود ممکن است ظروف اصلاً تمیز نشوند یا پاکیزگی کافی را پس از فرایند شستشو نداشته باشند.

 • فیلتر

یکی از مواردی که باید مصرف کنندگان ماشین ظرفشویی بدانند این است که ظروف را به همان کثیفی که است وارد دستگاه نکنند و اکثر مواد هایی که به آن چسبیده است را از ظروف جدا کنند. کار فیلتر ماشین ظرفشویی این است که مانع ورود ذرات مواد غذایی به درون ماشین ظرفشویی شود و آن ها را جدا کند.

 • المنت حرارتی، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

المنت حرارتی دستگاه را در قسمت تحتانی ماشین ظرفشویی پاکشوما می‌توان دید که وظیفه آن، افزایش دمای آب و کنترل دمای محفظه در جریان شستشو می باشد.

 • محفظه تزریق مواد شوینده، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

محفظه تزریق مواد شوینده، از جمله قطعات ظرفشویی پاکشوما است که مواد مورد نیاز برای شستشو قبل از شروع در آن ذخیره می‌شوند. یک ظرف نسبتا کوچک مستطیلی درب دار که از پر اهمیت ترین قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما است. علاوه بر ذخیره، مواد شوینده را در زمان‌های مناسب وارد سیکل شستشو می‌کند. دقت داشته باشید که این محفظه بعد از هر چند بار شستشو نیاز به تمیز کاری دارد، زیرا تجمع مواد شوینده داخل این محفظه، ممکن است از عملکرد صحیح آن جلوگیری کند. ترجیحا با استفاده از یک پارچه مرطوب این کار را انجام دهید.

 • نوار تنظیمات

اغلب در قسمت بالا یا روی درب ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرد و از طریق آن تنظیمات مربوط به شستشو را انتخاب می‌کنید. کدهای خطا و ارور ها نیز از طریق همین کنسول به شما نمایش داده می‌شود.

 • قفسه ها، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

اکثر ماشین‌های ظرفشویی پاکشوما، دو یا سه قفسه دارند. عمق زیاد این قفسه‌ها سبب می‌شود تا در طول سیکل شستشو به ظروف شما آسیبی وارد نشود.

 • سبد نقره‌ای رنگ، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

برد الکتریکی، از جمله قطعات انتقال دهنده ماشین ظرفشویی پاکشوما
برد الکتریکی، از جمله قطعات انتقال دهنده ماشین ظرفشویی پاکشوما

معمولا مدل‌های ماشین ظرفشویی پاکشوما دارای یک سبد نقره‌ای رنگ متحرک می باشند که از آن برای قرارگیری چنگال و کارد و قاشق استفاده می‌شود. در شرایطی که باید ظروف بیشتری را در ماشین ظرفشویی پاکشوما قرار دهید، می‌توانید آن را از محفظه دستگاه خارج کنید.

 • بازوهای آبپاش

در هر ماشین ظرفشویی پاکشوما دو بازوی آبپاش چرخشی وجود دارد که در مدل‌های گران قیمت تر، احتمالا یک بازوی سقفی نیز به آن‌ها اضافه می‌شود. این دو بازو اغلب در زیر سبدها قرار دارند و زمانی که آب از طریق پمپ جریان پیدا می‌کند، روی ظروف آب می‌پاشند.

 • قفل درب

قفل درب به عبارتی ضامن بسته بودن درب ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد که در قسمت داخلی درب دستگاه قرار می گیرد. وظیفه این قفل بسته نگه داشتن محفظه در زمان شستشو ظروف است.

 • شیر ورودی آب

شیر ورودی آب، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد که داخل دستگاه قرار دارد و وظیفه آن اجازه ورود آب به موتور و پمپ در زمان‌های مناسب است.

 • موتور و پمپ جریان

پمپ جریان، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما ست که آب را به بازوهای تزریق می‌رساند و وظیفه موتور ایجاد جریان چرخشی برای افزایش فشار آب خواهد بود.

 • سیستم تصفیه

سیستم تصفیه اغلب در گوشه پایین محفظه ماشین ظرفشویی پاکشوما قرار دارد. این سیستم از انسداد لوله‌های پمپ جلوگیری می‌کند. همچنین تصفیه آب کثیف نیز از دیگر وظایف این قطعه می باشد. اگر ظرف‌های شما پس از اتمام شستشو به طور مطلوب تمیز نشوند یا آب محفظه به درستی تخلیه نشود، احتمالا باید به فکر تعویض فیلتر تصفیه باشید.

 • درخت سیم کشی

این قطعه مسئولیت انتقال فرمان‌های ‌برد ماشین ظرفشویی به دیگر نقاط را دارا می باشد. به عبارتی هر فرمانی که از برد صادر می‌شود توسط درخت سیم کشی به همه ی قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما ارسال خواهد شد. لازم به ذکر است اطلاعات و فرمان های لازم از قطعات را نیز به برد الکتریکی ارسال می‌کند.

 • تایمر

تایمر همانطور که از نامش پیداست، زمان لازم و مطلوب را برای شست و شو ظروف تنظیم می‌کند. به کمک تایمر شما می‌توانید مقدار زمان لازم برای شست و شو را تعیین و تنظیم کنید.

 • سنسور

قطعه سنسور مسئول تشخیص دمای آب ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد. یعنی درجه آب را با توجه به مقدار کثیفی یا برنامه شستشو تنظیم می‌کند. قطعه سنسور این امر را توسط تشخیص دما و رساندن اطلاعات دمایی به برد الکتریکی انجام می‌دهد. برد الکتریکی نیز با دریافت اطلاعات دمایی فرمان قطع و وصل قطعه المنت ماشین ظرفشویی پاکشوما را صادر می‌کند.

 • کیت تنظیم کننده قفسه ماشین ظرفشویی پاکشوما

این کیت برای تنظیم ارتفاع قفسه های ماشین ظرفشویی پاکشوما مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این قطعه به قفسه ماشین ظرفشویی متصل شده و در صورت نیاز می‌توان ارتفاع قفسه را تنظیم کرد.

 • سوئیچ فلوتر

محل قرارگیری قطعه سوئیچ فلوتر، کف ماشین ظرفشویی پاکشوما می باشد. در شرایطی که ماشین ظرفشویی دچار آبریزی شود، آب به قسمت کف سینی می‌رسد. همین امر باعث می شود، شناور یونولیتی را به سمت بالا هدایت می‌کند. در هنگام بروز این اختلال میکروسوئیچ وارد عمل می‌شود. از طریق رساندن پیغام آبریزی، برد فرمان می‌دهد تا دستگاه تخلیه شود. در غیر اینصورت ماشین ظرفشویی پاکشوما تخلیه نکرده و دستگاه دچار اختلال می‌ شود.

 • پمپ تخلیه

پمپ تخلیه از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما است و مسئول تخلیه مواد شوینده می باشد. در نتیجه هنگامی که پروسه شست و شو رو به اتمام است، پمپ تخلیه محلول را تخلیه می‌کند.

"غلطک

 • غلطک قفسه ظروف و محورها، از جمله قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما

این قطعه در دستگاه ماشین ظرفشویی به قفسه ظروف می‌چسبد. به عبارتی این قطعه سبب چرخش سریع و راحت قفسه‌ها ‌به سمت خارج و داخل می‌شود. به خاطر داشته باشید این قطعه را به طور مرتب چک و بررسی کنید. چرا که در صورت خرابی و اختلال مانع از چرخش قفسه‌ها ‌خواهد شد. در صورتی که دچار صدمه فیزیکی شده باشند، باید آن‌ها ‌را با قطعه اورجینال و اصلی تعویض نمایید. در رابطه با انجام این کار از کارشناسان اینانلو سرویس کمک بخواهید.

 • مخزن مایع

مخزن مایع ماشین ظرفشویی پاکشوما دارای دو قسمت و بخش مخزن مایع جلا دهنده و جا پودری می باشد. در هر قسمت نیز مایع مخصوص آن بخش باید ریخته شود.

خرید قطعات ماشین ظرفشویی

گاهی ممکن است قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما بدلیل خساراتی که به آنها وارد می شوند قابل تعمیر نباشند و در این صورت باید این قطعات با قطعه سالم و نو جایگزین شوند. یکی از گزینه های مهم در خرید قطعات ماشین ظرفشویی پاکشوما این است که این قطعات کاملاً اصل و اورجینال باشند و سبب خرابی های بیشتر و آسیب به دیگر قطعات ماشین ظرفشویی نشوند. در صورت خرابی ماشین ظرفشویی پاکشوما خود می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی مانند سامسونگ، بوش، ال جی، سام، جنرال الکتریک، پاکشوما، جنرال هاوس، مابه و…. می باشد و به صورت شبانه روزی در هفت روز هفته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. این مجموعه با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق کمالشهر، دهقان ویلا، فردیس، مهرشهر، عظیمیه، جهانشهر، نظرآباد، گلسار، چندار و… را پشتیبانی می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields