۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند!
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند!

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۲۳ تیر ۱۴۰۱

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

اینانلو سرویس مفتخر است که هر دستگاهی را که نمایندگان دیگر نمی توانند درست کنند،به کمک تکنسین های با تجربه و آموزش دیده خود تعمیر کند. این مقاله مربوط به یخچالی است که توسط بسیاری از تعمیرکاران بازدید شد اما هیچکدام نتوانستند علت خرابی آن را پیدا کنند. خرابی اعلامی از سوی مشتری کاهش سرمایش عنوان شده بود.

یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند اما اینانلو سرویس آن را تعمیر کرد. هفته گذشته کارگاه اینانلو سرویس میزبان یخچال ساید بای سایدی بود که هیچ تعمیرکاری در استان البرز نتوانست آن را تعمیر کند.

برای تعمیر دستگاه فوق تعمیرکاران زیادی به منزل مشتری مراجعه کردند و دستگاه را به نوعی تعمیر کردند اما ایراد دستگاه همچنان برطرف نشد. تا اینکه صاحب این دستگاه با شرکت تولید کننده محصول تماس گرفت و آنها اینانلو سرویس را به عنوان نماینده برتر استان البرز به ایشان معرفی کردند. مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند عدم سرمایش مطرح شد.

عدم سرمایش دستگاه می تواند دلایل متعددی داشته باشد که می تواند به موارد زیر مربوط شود.

 • میزان گاز و لوله های سیکل تبرید
 • کمپرسور
 • دیفراست
 • کارکرد فن یخچال
 • ایراد در سیم کشی
 • ایراد برد
 • خرابی لاستیک یا لولای درب

به نظر شما مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند چیست؟

یکی از تکنسین های حرفه ای اینانلو سرویس از دستگاه ساید بای ساید بازدید به عمل آورد و دستگاه به کارگاه منتقل شد. پس از بررسی و عیب یابی دقیق تکنسین های با تجربه اینانلو سرویس، دلیل عدم سرمایش دستگاه معلوم شد.

یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند!
یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند!

مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند چیست؟

بررسی مشکل

بررسی مشکل این دستگاه مستلزم صرف زمان و عیب یابی مرحله به مرحله است. در ابتدا باید دستگاه نشتی یابی شود. زمانی که یخچال فریزر سرمایش خود را از دست می دهد و مواد غذایی ذوب می شوند ممکن است در سیکل تبرید یخچال فریزر نشتی گاز وجود داشته باشد. برای شناسایی این مورد روش های مختلفی وجود دارد که به بررسی آن می پردازیم.

در مرحله اول چک کنید آیا کمپرسور یخچال فریزر کار می‌کند. اگر کمپرسور یخچال فریزر کار می کرد با دستتان لوله های پشت یخچال فریزر را لمس کنید،گرم هستند یا سرد؟ اگر لوله های پشت یخچال فریزر سرد بود احتمال این وجود دارد که یخچال فریزر نشتی گاز داشته باشد.

 

مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند چیست
مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند چیست

چگونه نشتی گاز یخچال را پیدا کنیم؟

برای پیدا کردن نشتی گاز دستگاه های برودتی، در مواردی که نشتی بسیار ریز باشد از تجهیزاتی همچون گیج، دستگاه فشار و وکیوم استفاده می کنیم.

اگر نشتی ایجاد شده در یخچال فریزر درشت باشد، مربوط به قسمت‌هایی می شود که جوشکاری شده است. زمانی که نشتی گاز از این محل ها باشد این قسمت ها چرب می شود و روغن بیرون می‌زند. با لمس کردن داخل کابین و مکان‌ های جوش اگر دست شما چرب شد محل نشتی معلوم می شود. نشت  گاز از یخچال ممکن است به عدم سرمایش کافی فریزر نیز منجر شود،

روش برطرف کردن نشتی گاز یخچال فریزر 

برای برطرف کردن نشتی گاز یخچال فریزر بعد از پیدا کردن محل نشتی باید آن قسمت را ترمیم کنیم. لوله‌ها را با گاز ازت شستشو دهیم و دستگاه را وکیوم کنیم و گاز مبرد را توسط ترازو به دستگاه تزریق کنیم. این کار نیازمند تجهیزات و ابزارآلات حرفه ای می باشد کار را به اینانلو سرویس بسپارید.

مشکل اصلی یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند.

دلیل اصلی خالی شدن گاز یخچال و علت خرابی یخچال وجود نشتی در مسیر لوله های متصل به کمپرسور یخچال بود. دلیل این امر می تواند پوسیدگی و یا شکستگی باشد البته جنس لوله و رابط لوله ها نیز موثر هستند.

لوله مویی مورد استفاده در یخچال باید قطر، سایز و ضخامت مناسبی داشته باشد. چون این لوله ها فشار گاز موجود در مسیر لوله و کمپرسور را باید بتوانند تحمل کنند. این فشار در حدود ۲۰۰psi می باشد که با طول لوله رابطه ی مستقیم دارد.

"مشکل اصلی یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند
مشکل اصلی یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند

موتور یا کمپرسور یخچال

کمپرسور یخچال با کمپرس گاز و انتقال آن در جریان سرما سازی یخچال نقش مهمی را بر عهده دارد. اگر عمر کمپرسور یخچال بیش از 8 سال باشد امکان نشتی گاز وجود دارد.

نکته مهم! کمبود گاز باعث یکسره کار کردن یخچال می شود.

یکسره کار کردن یخچال باعث آسیب جدی در کمپرسور می شود. در صورت بروز این مشکل از نمایندگی مجاز تعمیرات درخواست کنید تا دستگاهتان را بررسی نمایند. اینانلو سرویس به عنوان نماینده رسمی و مجاز 130 برند همچون سامسونگ، الجی، دوو، وایت هاوس، مابه، اسنوا، هیمالیا و… در کل مناطق البرز آماده خدمات رسانی می باشد.

لوله های کندانسور

گاز یخچال توسط کمپرسور وارد لوله های کندانسور می شود. لوله های کندانسور به صورت منحنی هستند تا باعث خنک شدن گاز شوند.

هرگز با سیم ظرفشویی یا هر چیزی که زبر باشد کندانسور را تمیز نکنید چون آسیب جدی به کندانسور وارد می کند.

لوله رفت و برگشت گاز

به موتور یخچال دو لوله متصل می باشد که یکی گاز از آن خارج می شود و دیگری مسیر برگشت گاز می باشد. منظور از برگشت گاز این است که وقتی گاز می خواهد مجددا به کمپرسور برگردد از این لوله عبور می کند.

هنگام جابجایی یخچال این لوله ها در معرض خطر قرار دارند. زیرا حتی یک خم شدن ساده باعث ایجاد نشتی می شود.

اگر لوله های رفت و برگشت گاز دچار مشکل شوند باید آن لوله ها عوض شوند.

نشتی گاز در یخچال های قدیمی

یخچال های قدیمی که تریزون یا جایخی دارند در معرض نشتی گاز قرار دارند. اگر موقع تمیز کردن تریزون یا جایخی تریزون شکسته شود باعث می شود گاز یخچال نشت کند.

شارژ گاز یخچال در محل

شرکت اینانلو سرویس این امکان را برای مشتریان عزیز خود به وجود آورده که شارژ گاز دستگاه را در محل و با ضمانت 6 ماهه انجام می دهد.

تعمیر یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند
تعمیر یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند

علت یکسره کار کردن یخچال بعد از شارژ گاز

بسیاری از مشتریان این سوال را می پرسند که چرا یخچال ما شارژ گاز شده اما باز یکسره کار می کند و موتور زمان استراحت کمی دارد؟

به این نکته توجه کنید که بعد از شارژ گاز، ممکن است یخچال تا 12 ساعت به صورت یکسره یعنی تایم استراحت کوتاه کار کند. زیرا یخچال باید سرمای از دست رفته را جبران کند و گاز به دمای تنظیم شده یخچال برسد.

رفع مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند

یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند، توسط تکنسین های اینانلو سرویس شد و این ساید پس از گذراندن دوره ی تعمیر به منزل مشتری باز گشت.

رفع مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند
رفع مشکل یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند

توصیه و پیشنهاد اینانلو سرویس

توصیه ای که اینانلو سرویس به مشتریان عزیز خود دارد این است که سرویس های دوره ای را انجام دهند. اینانلو سرویس هر 6 ماه یکبار از دستگاه بازدید به عمل می آورد و کندانسور محصول را غبار روبی می کند. این کار از عیوب احتمالی مربوط به نشت گاز جلوگیری می کند. اگر اصول نگهداری از دستگاه را در استفاده های روزانه فراموش کنید دستگاهتان دچار مشکل خواهد شد. اینانلو سرویس برای پیشگیری از چنین مشکلاتی توصیه های زیر را نیز برای شما در نظر دارد.

چگونه از یخچال مراقبت کنیم؟

یخچال یکی از لوازم خانگی تاثیر گذار است که به وسیله برق و با استفاده از گردش گاز کار می کند می کند، از مهمترین نکات در نگهداری یخچال می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یخچال را کنار گرمای اجاق گاز یا در معرض نور خورشید قرار ندهید.
 • باید اطراف و پشت دستگاه به اندازه ۲۰ سانتیمتر از دیوارها فاصله داشته باشد.
 • هر سه یا شش ماه یک بار قسمت فریزر را تمیز کنید. برای انجام این کار از لوازم تیز برای کندن برفک استفاده نکنید.
 • برای کار کردن اصولی یخچال و جلوگیری از آسیب کمپرسور باید پایه های آن تراز باشد.
 • از قرار دادن مواد غذایی گرم در یخچال خودداری کنید.
 • از قرار دادن اجسام بر روی یخچال خودداری کنید.
 • درب دستگاه  را آهسته  باز و بسته کنید.
 • لاستیک یا نوار دور درب یخچال را هر چند وقت یک‌ بار چک کنید و در صورت خراب شدن تعویض کنید.
 • دمای یخچال و فریزر را متناسب با نیازتان تنظیم کنید.
 • برای انجام تعمیرات تخصصی از تعمیرکاران مجاز و رسمی کمک بگیرید.

اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند در استان البرز می باشد. مناطق تحت پوشش اینانلو سرویس عظیمیه، جهانشهر، مهرویلا، فردیس، مارلیک، مهرشهر، گوهردشت و… می باشد.

تعویض فیلتر

ما در ایران آب شهری تمیزی داریم. اما نکته قابل توجه اینجاست که آب پاک و تمیز با آب تصفیه شده تفاوت دارد. آب لوله کشی شهری در عین پاک بودن حاوی املاح ،رسوبات و یون ها می باشد. برای جلوگیری از ورود املاح ، فیلتر آب ورودی به دستگاه تصفیه می کند. یخساز و آبسردکن از قطعاتی هستند مستقیماً با آب ورودی سروکار دارند. آب از طریق فیلتر تصفیه شده و به قسمت های داخلی یخساز وارد می شود.

تعویض فیلتر یخچال
تعویض فیلتر یخچال

برای آن که آب آشامیدنی تصفیه شده با کیفیت باشد، باید تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید در زمان مناسب انجام گیرد، اما نکته قابل اهمیت این است که بسیاری از مشتریان نمی دانند که فیلترهای تصفیه آب دقیقا چه زمانی و چگونه باید تعویض شود.

اگر نمی دانید چگونه باید فیلتر را تعویض کنید، با اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس فیلتر را برای شما تعویض می کند و آموزش های لازم را در رابطه با دستگاه به شما ارائه خواهد کرد.

سرویس دوره ای

شاید اصطلاح بازدید و یا سرویس دوره ای را بسیار شنیده باشید. اما نمی دانید هنگام بازدید چه کاری برای شما انجام خواهد شد. بازدید دوره ای از مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه ایجاد شود، پیشگیری می کند. تکنسین با مراجعه به منزل مشتری دستگاه را بررسی می کند و در صورت وجود مشکل به مشتری اطلاع می دهد.

سرویس دوره ای یخچال
سرویس دوره ای یخچال

رعایت نکات نگهداری

امروزه نگهداری لوازم خانگی دارای اهمیت زیادی است. دلیل اصلی این موضوع قیمت بالای لوازم خانگی و همچنین کمبود قطعات برخی از مارک ها در بازار خدمات پس از فروش می باشد. به همین دو دلیل محکم، لازم است که از لوازم خانگی نهایت مراقبت انجام شود تا بتوان از آن ها برای سال های زیادی استفاده کرد.

چگونه از یخچال مراقبت کنیم
چگونه از یخچال مراقبت کنیم

استفاده از محصولات اصلی و با کیفیت

محصولاتی همچون فیلترها و مواد شوینده در فروشگاه اینانلو سرویس به فروش می رسند. شما می توانید محصولات اصل و مرغوب را از ما خریداری کنید. فیلترهای تقلبی در بازار آزاد خرید و فروش می شود. بسیاری از افراد به دلیل قیمت پایین تر آن را خریداری می کنند. به خاطر داشته باشید قیمت پایین تر نمی تواند ملاکی برای خرید یک محصول باشد. فیلترهای تصفیه آب ارتباط مستقیمی با سلامتی شما دارند. استفاده از محصولات اصل و با کیفیت از آسیب هایی احتمالی به دستگاه جلوگیری می کند.

فیلتر یخچال
فیلتر یخچال

 

در نهایت باید به اطلاعتان برسانیم یخچالی که هیچکس نتوانست آن را تعمیر کند به وسیله ی تکنسین های حرفه ای اینانلو سرویس رفع ایراد شد. اینانلو سرویس نماینده تعمیر بیش از 130 برند لوازم خانگی همچون سامسونگ، مابه، وایت هاوس، جنرال الکتریک، اسنوا، دوو، ال جی و… در استان البرز همیشه کنار شما است. اینانلو سرویس کلیه لوازم خانگی شما را با مناسب ترین هزینه و بالاترین کیفیت تعمیر می کند.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

یک پاسخ

 1. بسیار عالی…. یخچال ما رو هم پارسال شما تعمیر کردید خیلی راضی بودیم واقعا کارتون تو استان البرز تک هستش.سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields