۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

8 علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

8 علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۵ شهریور ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ از جمله خرابی هایی است که کاربران با آن مواجه هستند. برندهای مختلفی اقدام به تولید ماکروفر می‌کنند که یکی از آن‌ها برند مشهور سامسونگ می باشد. مایکروفرهای سامسونگ از کیفیت بالایی برخوردارند اما ممکن است این وسایل برقی نیز دچار برخی مشکلات شوند. برای رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ با شماره 02636191 تماس بگیرید.

کارکرد سینی ماکروفر سامسونگ

یک سینی چرخان در همه ی مایکروفرها وجود دارد که وظیفه ی این سینی، چرخاندن غذا و توزیع گرما به صورت یکنواخت می باشد. در بسیاری از برندهای مایکروفر، جهت چرخش به یک سمت است. اما در بعضی از برندهای مایکروفر، با زدن دکمه توقف و فعال کردن مجدد دکمه شروع، جهت چرخش عوض می‌شود.
گاهی ممکن است بعد از چند سال استفاده از مایکروویو سینی چرخان حرکتی نکند و عملکرد مایکروفر را دچار اختلال کند. برای بررسی علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ و تعمیر و مراقبت از آن می توانید سایت اینانلو سرویس را دنبال کنید.

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر نچرخیدن مایکروفر سامسونگ
اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر نچرخیدن مایکروفر سامسونگ

دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ

نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می تواند علت‌های زیادی داشته باشد. چنانچه سینی کف مایکروفر نچرخد، دستگاه قادر نخواهد بود گرما را یکنواخت توزیع کند. در این شرایط عملکرد ماکروفر سامسونگ دچار مشکل می‌شود و ممکن است صداهایی از خود ایجاد کند.
در ادامه اینانلو سرویس مهمترین دلایلی که باعث نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می‌شوند را بررسی میکند. از آنجایی که مکانیزم بیشتر ماکروفر‌ها شبیه به هم است دلایل و روش‌های پیشنهادی برای دیگر برند‌ها نیز قابل استفاده است. ساکنین استان البرز برای رفع مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می توانند با شماره 02636191 تماس بگیرند.

خرابی کوپلینگ ماکروفر سامسونگ

کوپلینگ، قطعه ی اتصال دهنده بین موتور ماکروفر با صفحه آن است. هنگام چرخش موتور ماکروفر، این اتصال باعث چرخیدن سینی کف می‌شود. جنس کوپلینگ از پلاستیک است و مستقیما زیر سینی قرار گرفته است. با توجه به این، احتمال شکسته شدن و ترک برداشتن آن در حین استفاده وجود دارد. اگر علت نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ، خرابی این قطعه باشد به راحتی می‌توان آن را تعویض و مشکل را حل کرد.

خرابی شفت ماکروفر سامسونگ

در کنار کوپلینگ ماکروفر، یک شفت نیز وجود دارد که برای چرخش سینی کف تعبیه شده است. اگر شفت به هر دلیلی آسیب ببیند و یا بشکند، سبب نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ میشود. در اینصورت باید خرابی شفت را مورد بررسی قرار داد. شفت معمولا به دلیل قرار دادن ظرف بیش از اندازه‌ی استاندارد دچار مشکل می‌شود.
برای حل این مشکل باید اقدام به تعویض شفت نمود. همچنین برای جلوگیری از بروز دوباره چنین مشکلی، به ظرفیت و حجم استاندارد ماکروفر توجه کنید.

وجود مواد غذایی و چربی در مسیر چرخش سینی ماکروفر سامسونگ

یکی از دلایل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ می‌توان به وجود چربی و مواد غذایی در اطراف کوپلینگ یا موتور متحرک اشاره کرد. وجود چربی، کثیفی یا مواد غذایی زیر چرخ‌های سینی، سبب نچرخیدن سینی ماکروفر و گرم نشدن غذا در ماکروفر می شود. برای جلوگیری از این امر، هر چند وقت یکبار دستگاه را تمیز کنید. با رعایت این نکته ساده می‌توانید از خرابی‌ ماکروفر جلوگیری کنید.

حل مشکل عدم چرخش سینی مایکروفر سامسونگ
حل مشکل عدم چرخش سینی مایکروفر سامسونگ

اشکال در سینی ماکروفر سامسونگ

یکی از رایج‌ترین علت‌های نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ، درست قرار نگرفتن سینی آن در جای خود است. این که سینی از جای خود خارج شود اتفاق رایجی است. در ابتدا بررسی کنید که سینی به درستی در جای خود قرار گرفته باشد. احتمال دارد سینی شکسته باشد یا شیارهای زیر آن از بین رفته باشد. در این صورت باید یک عدد سینی نو جایگزین آن کنید.

خرابی موتور گردان ماکروفر سامسونگ

اگر کوپلینگ و شفت سالم باشند باید به سراغ موتور گردان ماکروفر رفت. موتور گردان سینی ماکروفر سامسونگ و یا برندهای دیگر در زیر آن قرار دارد که باعث چرخش سینی می‌شود. در صورت آسیب دیدن این قطعه، مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ پیش می آید. برای بررسی خرابی این قطعه، تکنسین باید با کمک مولتی‌متر جریان موتور را بررسی کند. اگر موتور سوخته یا به علت فشارهای وارده آسیب دیده باشد باید آن را تعمیر و یا تعویض کند.

اشکال در برد الکترونیکی

چنانچه مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ از برد الکترونیکی آن باشد نباید خودسرانه اقدام به خروج یا تعمیر این قطعه نمود. چرا که تعویض یا تعمیر آن ساده نیست و نیاز به نیروی ماهر و آموزش دیده دارد. در صورت وجود مشکل در برد، جریان برق برای ماکروفر ارسال نشده و سینی گردان مایکروفر نمی‌چرخد.
دلایل متعددی برای خرابی برد ماکروفر وجود دارد. استفاده نادرست از ماکروفر، نوسانات برق، سوختن خازن‌ و فیوز و… . می‌توان جلوی بروز این مشکلات را تا حدودی گرفت. به طور مثال کلیدهای روی دستگاه را بدون دلیل فشار ندهید. همچنین می توانید از استابلایزر خانگی برای کنترل نوسانات برقی استفاده کنید. چرا که هزینه ی تعمیر و یا خرید برد نو ماکروفر بسیار بالا می باشد. با نگاهی به سایت دیجی کالا و یا سایت ترب، متوجه این مهم خواهید شد.

خرابی غلطک زیر سینی مایکروویو سامسونگ

نچرخیدن سینی مایکروفر سامسونگ شما می‌تواند در اثر خرابی یا شکستگی غلتک زیر سینی باشد. غلطک در زیر سینی ماکروفر قرار دارد. هنگامی که سینی ماکروفر می‌چرخد آن را در مسیر خود حفظ می‌کند تا چرخش منظمی داشته باشد. برای بررسی مشکل خرابی غلطک ماکروفر، دستگاه را از برق جدا و سینی شیشه‌ای را خارج کنید. سپس بررسی کنید که غلتک سالم باشد. اگر غلتک شکسته بود یا مشکل دیگری داشت باید آن را تعویض کنید. وجود چربی و مواد غذایی زیر سینی نیز ممکن است دلیل اختلال در کار غلتک باشد. مسیر حرکت غلتک را بررسی کنید که تمیز باشد.

خرابی کلیدهای لمسی مایکروفر سامسونگ

اگر دستگاه شما جدید باشد، ممکن است از صفحه کلید لمسی در آن استفاده شده باشد. نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ به دلیل خرابی صفحه کلید لمسی، بسیار نادر است. اما مشتریانی تحت این عنوان با مرکز تماس اینانلو سرویس تماس داشته اند. برای اطمینان از این موضوع دوشاخه را از پریز جدا و سپس متصل کنید. اگر برخی از کلیدهای لمسی کار می‌کنند و بعضی دیگر نه، صفحه کلید ماکروفر سامسونگ خراب است و باید تعویض شود.

نچرخیدن سینی مایکروفر سامسونگ
نچرخیدن سینی مایکروفر سامسونگ

نچرخیدن سینی مایکروفر سامسونگ و برطرف کردن این مشکل

مایکروفر و ماکروویو از وسایل پرکاربرد در زندگی مدرن امروزی هستند. حتی بعضی خانواده‌ها، به خصوص خانم های شاغل از ماکروفر بیشتر از اجاق گاز استفاده می‌کنند. تفاوتی نمی کند که ماکروفر شما چه برندی باشد. مشکل نچرخیدن سینی ماکروفر بسیار رایج است که ما در این مقاله از اینانلو سرویس به دلایل این مشکل پرداختیم.
برخی از مشکلات نچرخیدن سینی ماکروفر سامسونگ مانند خرابی غلطک و از جا درآمدن سینی را می‌شود به سادگی برطرف کرد.

اما بعضی مشکلات و خرابی ها همچون خرابی برد یا اختلال در موتور گردان، حتما باید توسط یک فرد متخصص بررسی شود. چرا که تعمیر یا تعویض بعضی از قطعات کار پیچیده ای است. دستکاری آن‌ها فقط مشکل را پیچیده‌تر می‌کند و هزینه های سنگین تری را به دوش شما می اندازد. بنابراین برای حل مشکلات تخصصی‌ ماکروفر سامسونگ و یا هر برند دیگری بهتر است از تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر ماکروفر سامسونگ کمک بخواهید

اینانلو سرویس نمایندگی مجاز سام سرویس

اینانلو سرویس به عنوان نمایندگی مجاز سام سرویس با کد نمایندگی ir200513 در استان البرز مشغول به فعالیت می باشد. این مجموعه با داشتن بیش از 20سال سابقه در زمینه نصب و تعمیر لوازم خانگی، به صورت مولتی برند نمایندگی بیش از 130 برند مطرح لوازم خانگی را دارا می باشد.

شما در هر کجای استان البرز از جمله کرج، فردیس، مهرشهر، باغستان، شاهین ویلا، نظرآباد، هشتگرد قدیم، هشتگرد جدید و… که باشید می توانید با شماره 02636191 تماس بگیرید. همچنین از طریق ثبت درخواست خود در سایت اینانلو سرویس می توانید از 10 درصد تخفیف ویژه بهره مند شوید.

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

3 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   خیر، استفاده از سرکه برای تمیز کردن مایکروفر آسیبی به دستگاه نمی رساند. سرکه یک ماده طبیعی و غیر سمی است که برای تمیز کردن بسیاری از سطوح از جمله مایکروفر استفاده می شود. سرکه به خوبی چربی ها، لکه ها و بوهای بد را از بین می برد.
   سرکه یک راه حل ایمن و موثر برای تمیز کردن مایکروفر است. اگر می خواهید مایکروفر خود را به طور طبیعی تمیز کنید، از سرکه استفاده کنید.
   ویدئوهای مربوط به پاک کردن مایکروفر را در اینستا گرام اینانلو سرویس مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields