۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

8 علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی + ارائه راهکار
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

8 علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی + ارائه راهکار

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۶ فروردین ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی به موارد زیادی بستگی دارد و باید در هنگام روبرو شدن با این مشکل تمامی موارد احتمالی بررسی و برطرف شود.

فایل صوتی 8 علت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی + ارائه راهکار

از آنجا که بسته نشدن درب از شروع شدن روند شستشوی لباس جلوگیری می‌کند، پیشنهاد می‌شود سریعا نسبت به رفع آن اقدام کنید. اگر درباره عوامل موثر در بروز این مشکل چیزی نمی‌دانید با اینانلو سرویس تا انتهای این مطلب همراه باشید.

در صورت بسته نشدن درب لباسشویی یا هر ایراد دیگری می توانید با شماره ی 02636191 تماس بگیرید. اینانلو سرویس به عنوان نماینده مجاز و رسمی بیش از 130 برند همچون بوش، سامسونگ، وایت هاوس، مابه، دوو، اسنوا، جنرال هاوس، الجی، دیپوینت، پاکشوما، هیوندای، هاردستون، بلومبرگ، برتا، بکو، میدیا، کرال، کندی، مجیک، جنرال آدمیرال، بُست و… آماده ی ارائه خدمات به مشتریان عزیز می باشد.

دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از پرکاربردترین لوازم برقی خانگی، ماشین لباسشویی است. این دستگاه با جا به جایی لباس‌ها در داخل دیگ، تمامی البسه و پارچه‌ها را تمیز و خشک می‌کند. یکی از مشکلات معمولی که کاربران با دستگاه خود پیدا می‌کنند، مواردی است که به خطاهای مربوط به بسته نشدن درب ماشین لباسشویی منتهی می‌شود.
بسته نشدن درب لباسشویی علت های مختلفی دارد که بعضی از آنها ساده و قابل رفع توسط کاربر هستند. البته در برخی از موارد، ایراد در بعضی قطعات اساسی دستگاه باعث این مشکل می‌شود. در این شرایط باید قطعه را تعمیر یا تعویض کنید و به یک تکنسین با تجربه نیاز خواهید داشت.

بسته نشدن درب عامل شروع نشدن چرخه شستشو
بسته نشدن درب عامل شروع نشدن چرخه شستشو

مواردی که به شرح آن پرداخته ایم از دلایل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می باشد.

 • پر بودن بیش از اندازه دیگ

یکی از رایج ترین دلایل بسته نشدن درب لباسشویی، پر بودن بیش از حد دیگ با لباس و پارچه‌های مختلف است. در این شرایط درب به صورت کامل بسته نمی‌شود و قفل درب فعال نخواهد شد. پر بودن بیش از حد دیگ میتواند باعث آسیب به کمک، بلبرینگ و سه نظام بشود که در پی آن لباسشویی صدای زیادی خواهد داد.
برای حل این مشکل و جلوگیری از آسیب به دیگ پیشنهاد می‌شود لباس‌های کثیف خود را بر اساس حجم دیگ داخل لباسشویی بریزید. در صورت لزوم آنها را در طی چند مرحله بشویید تا دیگ بیشتر از حد مجاز پر نشود.

 • بودن جسم خارجی بین درب و لاستیک ماشین لباسشویی

دلیل رایج دیگری که باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی اکثر کاربران است، وجود جسم خارجی بین درب دستگاه و لاستیک دور آن است. لباس های حجیم، دکمه و زیپ لباس‌ها و… از مهم‌ترین مواردی هستند که مانع بسته شدن کامل درب می‌شود.

 • خرابی میکروسوئیچ

یکی از جدی‌ترین دلایل بسته نشدن درب لباسشویی، سوختن و خرابی میکروسوئیچ است. این قطعه در بدو شروع فرآیند شستشو، درب دستگاه را قفل می‌کند تا از باز شدن درب به صورت سهوی جلوگیری کند. لازم به ذکر است که برد لباسشویی تا قفل نشدن درب، فرمان شروع به کار را به موتور و پمپ آب نمی‌دهد و به همین دلیل باید سریع به فکر تعویض یا تعمیر میکروسوئیچ باشید.

 • خرابی زبانه درب ماشین لباسشویی

یکی دیگر از مواردی که باعث بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می‌ شود، خرابی یا شکستن زبانه درب است. در صورتی که زبانه درب ماشین لباسشویی شکسته باشد و یا به هر دلیلی در جای خود قرار نگیرد درب بسته نمی‌شود و میکروسوئیچ نمی تواند آن را قفل کند. در این هنگام بهتر است ابتدا شکل ظاهری زبانه درب را بررسی کنید تا از شل نبودن و عدم زنگ زدگی آن مطمئن شوید.
باز کردن درب در حین فرآیند شستشو و قفل بودن درب، از مهم‌ترین مواردی است که می‌تواند زبانه لباسشویی را با ایراد روبرو کند.

پارگی لاستیک دور درب دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
پارگی لاستیک دور درب دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
 • پارگی لاستیک دور درب و بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

لاستیک استفاده شده در دور درب ، نوعی عایق است که از خروج آب به بیرون جلوگیری می‌کند. این لاستیک جزء قطعات مصرفی بوده و با گذر زمان فرسوده می‌شود. ممکن است به دلیل استفاده نا صحیح و غیر اصولی پاره شود. در این شرایط درب دستگاه به درستی و کامل بسته نمی‌شود و باید لاستیک دور درب تعویض شود.
بهتر است برای افزایش عمر مفید لاستیک دور درب بعد از هر بار استفاده از لباسشویی، با استفاده از پارچه‌ای تمیز لاستیک دور درب را خشک کنید. برای جلوگیری از پارگی لاستیک دور درب از انداختن اجسام نوک تیز درون لباسشویی خودداری نمایید. همچنین بهتر است در تمامی موارد شستشو برنامه‌هایی با آب بسیار داغ را انتخاب نکنید تا از شل شدن زودهنگام لاستیک دور درب جلوگیری شود.

 • شکستگی لولا

دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی می‌تواند به شکستگی و ترک خوردن لولای درب مربوط شود. در این مواقع باید لولا را تعویض کنید. برای جلوگیری از شکسته شدن لولا، حواستان باشد که ضربه‌ای به لباسشویی وارد نشود و موقع باز کردن درب به لولا فشاری وارد نشود. آویختن لباس یا کشیده شدن درب از مواردی است که می‌تواند عمر لولای درب را تا حد زیادی کاهش دهد.

 • وارد شدن آسیب فیزیکی به درب

شکستگی درب یا کج شدن آن باعث می‌شود که درب به درستی در جای خود قرار نگیرد و مانع بسته شدن زبانه خواهد شد. در این شرایط میکروسوئیچ نیز در قفل کردن درب ناموفق است و فرآیند شستشو آغاز نخواهد شد. اگر دستگاه خود را به تازگی جا به جا کرده‌اید و به دنبال دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی هستید، احتمال اینکه به درب و لولای آن آسیب وارد شده باشد بسیار زیاد است. در حین بررسی دستگاه از سلامت ظاهری و فیزیکی زبانه نیز مطمئن شوید .

 • شکستن و خرابی دستگیره

دلیل بسته نشدن درب لباسشویی شما به خرابی قطعات دیگری مثل دستگیره درب نیز مربوط می‌شود. اگر دستگیره شکسته باشد و نتواند وظیفه خود را انجام دهد، احتمالا زبانه درب برای بسته شدن با مشکل مواجه خواهد شد. علاوه بر این بهتر است جهت جلوگیری از خرابی زود هنگام دستگیره، فقط برای باز کردن درب آن را بفشارید.

 • خرابی برد

در بعضی از مواقع درب دستگاه به درستی و کامل بسته شده است اما ماشین لباسشویی شروع به ادامه فعالیت نمی‌کند و خطای مربوط به درب بر روی دیسپلی ظاهر می‌شود. در این شرایط احتمالا برد با مشکل مواجه شده و به اشتباه باز بودن درب دستگاه را تشخیص می دهد.
خرابی برد به عنوان مرکز فرمان و مغز دستگاه می تواند دلیل خشک نکردن ماشین لباسشویی، عدم تخلیه آب لباسشویی, عدم چرخش دیگ و ایراد های متعدد دیگری باشد.
پس خرابی برد می‌تواند دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما باشد و برای تعمیر برد لباسشویی باید از یک تکنسین مجرب کمک بخواهید. تکنسین متخصص بعد از بررسی تمامی دلایل، خرابی قطعی دستگاه را تشخیص داده و نسبت به تعمیر اصولی ماشین لباسشویی اقدام می کند.

شکستگی و ترک خوردن لولای درب دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی
شکستگی و ترک خوردن لولای درب دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

جلوگیری از بروز خرابی بسته نشدن درب ماشین لباسشویی

برای جلوگیری از بروز خرابی بسته نشدن درب ماشین لباسشویی بهتر است نکات زیر را رعایت کنید.

کشیده شدن مکرر درب در هنگام قفل بودن توسط کودکان یکی از اصلی ترین دلایل خرابی زبانه و میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی است.
همان طور که گفتیم، خرابی دستگیره می‌تواند علت باز یا بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما باشد. برای جلوگیری از آسیب زودهنگام این قطعه و همچنین مراقبت از ماشین لباسشویی پیشنهاد می‌شود از فشار دادن و کشیدن بیش از حد دستگیره و درب جلوگیری کنید. همچنین در بعضی از مدل‌های لباسشویی چند دقیقه بعد از اتمام شستشو درب دستگاه قفل باقی می‌ماند. بنابراین تا باز شدن درب توسط میکروسوئیچ صبر کنید و درب را نکشید.
لازم به ذکر است که برای بستن درب نیازی به گرفتن و فشردن دستگیره نیست. اجازه دهید درب به صورت عادی بسته شود زیرا ممکن است باعث شود زبانه درب به درستی در جای صحیح خود قرار نگیرد.
یکی دیگر از مواردی که می‌تواند دلیل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی شما باشد، استفاده از مواد شوینده نامرغوب است. استفاده از شوینده نامرغوب باعث پارگی و شل شدن قطعاتی مثل لاستیک دور درب خواهد شد.

کلام پایانی

به طور کلی اگر با مشکل بسته نشدن درب لباسشویی روبرو شده اید فارغ از اینکه لباسشویی شما ال جی، سامسونگ، دوو، اسنوا، بوش، یا هر برند دیگری باشد. مواردی که ذکر کردیم از علت‌های رایج باز نشدن درب ماشین لباسشویی هستند. در صورتی که درب ماشین لباسشویی‌تان قفل شده و باز یا بسته نمی‌شود با شماره 02636191 اینانلو سرویس تماس بگیرید. اینانلو سرویس نماینده رسمی بیش از 130 برند همچون وایت هاوس، مابه، جنرال هاوس، الجی، پاکشوما، هیوندای، هاردستون، بلومبرگ، برتا، بکو، میدیا، کرال، کندی، مجیک، جنرال آدمیرال، بُست و … می باشد. توصیه می‌کنیم حل مواردی که در موردشان توضیح دادیم را به تکنسین فنی و متخصص ماشین لباسشویی بسپارید. هرگونه اقدام شما در راستای حل مشکل بسته نشدن درب ماشین لباسشویی، بدون مهارت در این زمینه، به آسانی خسارات بالایی را ایجاد می کند و صدمات بیشتری به دستگاه وارد می‌کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

8 پاسخ

 1. باسلام.درب لباسشویی من بسته نمیشه مارک ال جی هست لازم به ذکر هست که بعد از اتمام شستشو قبل از صدای تیک درب لباسشویی باز شده. لطفا راهنمایی بفرمایید۰

  1. سلام. مشکل شما احتمالاً مربوط به قفل درب لباسشویی است. قفل درب لباسشویی وظیفه دارد تا درب لباسشویی را در حین شستشو بسته نگه دارد.
   علاوه بر قفل درب لباسشویی، ممکن است مشکلات دیگری نیز باعث باز شدن درب لباسشویی قبل از اتمام شستشو شوند. این مشکلات عبارتند از:
   خرابی فنر درب لباسشویی
   خرابی میکروسوئیچ درب لباسشویی
   خرابی برد کنترل لباسشویی
   جهت بررسی بیشتر دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   این ایراد به خرابی برد یا میکروسوییچ مربوط میشه که حتما باید توسط تکنسین بررسی بشه.
   درخواست مراجعه تعمیرکار رو از طریق وبسایت اینانلو سرویس یا شماره 02636191 ثبت کنید.

    1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
     لاستیک دور درب شامل گارانتی نمی شود.
     با استفاده صحیح و انجام سرویس های دوره ای از پاره شدن لاستیک پیشگیری کنید.

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   این خطا در لباسشویی سامسونگ بیانگر وجود ایراد در برد یا موتور دستگاه می باشد.
   جهت بررسی دستگاه توسط تکنسین متخصص با شماره 02636191 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields