اینانلو سرویس

نماینده رسمی بیش از 130 برند معتبر با تضمین قیمت و گارانتی 6 ماهه، سامسونگ، دوو، بوش، هیمالیا، دیپوینت، اسنوا، ال جی، امرسان،پاکشوما و ...

اینانلو سرویس مرکز تعمیرات تخصصی لوازم خانگی در استان البرز

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

ماشین لباسشویی فضایی مخصوص فضانوردان

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

ماشین لباسشویی فضایی مخصوص فضانوردان

خواندن این مقاله < 1 دقیقه
12 دی 1401

کارآموزان ناسا تصمیم به ساخت لباسشویی فضایی مخصوص فضانوردان گرفتند. هدف از ساخت این دستگاه، ضد عفونی کردن لباس‌های کثیف فضانوردان می باشد. تلاش مرکز تحقیقات گلن ناسا بر این بود که این لباسشویی طبق طراحی خاص بتواند در موقعیت ریز گرانش کار کند.
کارآموزان ناسا با طراحی لباسشویی فضایی برای فضانوردان مستقر در ایستگاه فضایی بین‌المللی به یاری آن ها شتافتند، تا بتوانند لباس‌های خود را بشویند.
هنگامی که فضانوردان قصد رفتن به ایستگاه فضایی را دارند، فقط دو کیف کوچک را با خود می‌برند. آنها لباس‌های خود را به صورتی که روی زمین هستند، کثیف نمی‌کنند. لباس‌های آنها در فضا با عواملی دیگر مانند عرق کردن و … کثیف می شود. در چنین شرایطی چون لباسشویی برای شستن این لباس‌ها وجود ندارد، به ناچار لباس‌ها را در سفینه‌های کوچک قرار می دهند و رها می‌کنند، تا در جو زمین سوخته شود. لباسشویی طراحی شده به صورت یک محفظه است که پوشش آن، تیتانیوم دی‌اکسید کربن، گاز ازن و نور ماوراء بنفش می‌باشد. این دستگاه مجهز به سیستم چنگک باز شونده فلزی است که دستگاه را در موقعیت ریز گرانش به چرخش در می‌آورد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *