۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو دوو چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو دوو چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲ خرداد ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو دوو به عنوان یکی از مهم ترین و اصلی ترین اختلالات این دستگاه شناخته شده است. دلایل زیادی سبب بروز این ایراد می شود. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی دلایل ایجاد صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو دوو می پردازیم. اینانلو سرویس نمایندگی رسمی و مجاز خدمات پس از فروش لوازم خانگی در استان البرز است. این مرکز تمامی خدمات خود را به مدت شش ماه گارانتی می کند. در پایان انجام خدمات، فاکتور رسمی اینانلو سرویس را به مشتری گرامی تحویل می دهد.

<yoastmark class=

خرابی سینی، از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو

خرابی سینی از رایج ترین دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو است. این اختلال اغلب ساده به نظر می رسد. معمولا علت صدا دادن سینی ناشی از قرار نگرفتن صحیح آن روی کوپلینگ یا همان قطعه پلاستیکی زیر سینی می باشد. با روشن کردن مایکروویو، متوجه این صدای آزار دهنده خواهید شد. پس در حین قرار دادن سینی روی کوپلینگ دقت کافی داشته باشید. سینی مایکروویو دوو را به‌صورت عمودی از دستگاه خارج کنید. به‌ همان صورت عمودی در جای خود قرار دهید. در غیر اینصورت احتمالا کوپلینگ مایکروویو دچار اختلال شود.

سوختن دیود مایکروویو دوو

دیود مایکروویو به عنوان یک قطعه کلیدی برای انتقال ولتاژ از ترانس به مگنترون می‌باشد. خرابی این قطعه، سبب ایجاد صدای زیاد و آزاردهنده خواهد شد. اغلب دلایل زیادی برای خرابی این قطعه وجود دارند. رایج ترین علت ممکن، استفاده نادرست از دستگاه می‌باشد. با این وجود از دیگر دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو، خرابی دیود دستگاه می باشد.

خرابی مگنترون مایکروویو دوو

میزان زیادی از ولتاژ ورودی به مایکروفر توسط فیوزها، ترانس و دیود به مگنترون منتقل می‌شود. تا این قطعه قادر به تولید گرمای کافی برای گرم کردن غذا را داشته باشد. اما زمانی که نوسان برق سبب تغییر ولتاژ ورودی به این قطعه شود و فرایند کاری آن را مختل کند، طبیعتا صدای عجیبی از خود تولید خواهد کرد. همچنین در صورت استفاده از ظروف فلزی، فشار قابل توجهی به مگنترون دستگاه شما وارد می شود. این فشار به مرور سبب خرابی آن خواهد شد.

خرابی مگنترون از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو
خرابی مگنترون از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو

خرابی فن مایکروفر دوو

فن مایکروویو برای انتقال گرمای تولیدی درون دستگاه به بیرون ، مجهز به یک موتور در قسمت زیرین خود می‌باشد. این موتور انرژی لازم را برای چرخاندن فن را دریافت می‌کند. گاهی اوقات به دلیل استفاده نادرست، ورود فشار زیاد به موتور فن و… احتمالا با اختلال خرابی فن مایکروویو دوو روبرو شوید. حتما آن را جدی بگیرید. زیرا با خرابی فن، گرمای تولیدی درون مایکروویو، سبب اتصالی میان قطعات داخلی دستگاه خواهد شد. در ضمن یکی از خرابی‌های ناشی از اختلال در فن مایکروویو، صدای زیاد دستگاه در حین روشن کردن آن است. اغلب در این شرایط فن با یک تعمیر تخصصی و بسیار دقیق، مانند روز اول خود کار می کند.

خرابی کوپلینگ مایکروفر دوو

کوپلار، کوپل و یا کوپلینگ مایکروویو به شکل یک قطعه پلاستیکی درون دستگاه شما قرار دارد. گاهی شاید به دلیل استفاده طولانی مدت، عدم رعایت محدودیت وزنی و همچنین وارد کردن فشار بیش از حد، کارایی و توانایی خود را از دست بدهد. این امر سبب صدای زیاد و غیر طبیعی دستگاه خواهد شد. اغلب با خرابی این قطعه، کوپلینگ یا تغییر شکل می‌دهد و یا اینکه دچار شکستگی می‌شود. کوپلینگ یک قطعه ارزان قیمت است و ارزش تعمیر ندارد. در این مرحله با ثبت درخواست از طریق سایت، از کارشناسان اینانلو سرویس کمک بخواهید.

خرابی خازن، از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو

یکی دیگر از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو، خرابی خازن دستگاه می‌باشد. بدون شک با خرابی این قطعه صدای وحشتناکی به گوش شما خواهد رسید. مهم ترین وظیفه خازن، ذخیره ولتاژ کافی برای انتقال آن به مدار در مواقع مورد نیاز می‌باشد. تا غذای موجود روی سینی به‌صورت کامل و دقیق گرم شود. با این وجود خرابی این قطعه علیرغم صدای زیاد، منجر به خرابی ترانس دستگاه نیز خواهد شد.

خرابی خازن، از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو
خرابی خازن، از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو

خرابی ترانس مایکروویو دوو

ترانس مایکروفر یکی از قطعات گران‌قیمت مایکروویو شما می‌باشد. هزینه خرید و تعویض این قطعه نسبت به سایر قطعات بیشتر است. برق ورودی مایکروویو دوو از طریق ترانس دستگاه عبور می‌کند. تا به مراتب پس از عبور از قطعاتی همچون فیوزها و دیود، به مگنترون برسد. در نتیجه گرمای کافی برای گرم شدن غذا در مایکروفر تولید خواهد شد. خرابی ترانس سبب ایجاد صدای زیاد و غیرطبیعی مایکروفر دوو و حتی دود کردن آن شود.

خراب شدن موتور گردان مایکروویو دوو

تمامی پروسه چرخیدن سینی مایکروفر توسط موتور گردان انجام می‌شود. این قطعه متشکل از چرخ دنده‌های ریز و درشت می باشد. در صورت استفاده بیش از حد و قرار گیری غذا در حجم و ابعاد مختلف احتمالا دچار خرابی شود. در صورت شنیدن صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو دوو، باید به خرابی موتور گران شک کرد. حتما تعمیرات مایکروویو دوو را به مراکز رسمی و مجاز بسپارید.

جرقه زدن مایکروویو دوو

عوامل زیادی اعمم از قرار گیری ظروف فلزی درون دستگاه سبب جرقه زدن مایکروویو دوو خواهد شد. با مشاهده این اختلال فورا دستگاه را خاموش کنید. جرقه زدن مایکروویو دوو سبب ایجاد صدای زیاد و غیر طبیعی در دستگاه خواهد شد. خرابی های دستگاه را از طریق شماره گیری 02636191 و 02691300200 به کارشناسان اینانلو سرویس اطلاع دهید.

<yoastmark class=

خرابی برد مایکروویو دوو

تمامی قطعات برای آنکه شروع به فعالیت کنند، در ابتدا باید از قطعه کلیدی به نام برد دستور دریافت نمایند. با عدم صدور فرمان توسط برد، هیچ قطعه ای اجازه فعالیت نخواهد داشت. لازم به ذکر است که برد نیز همانند سایر قطعات مایکروفر صرفا با یک دانش سطحی قابل تعمیر نیست. بلکه صرفا باید توسط تکنسین های مجرب و متخصص بررسی و تعمیر گردد. تمامی تعمیرات لوازم خانگی خود را با خیال راحت به اینانلو سرویس بسپارید.
کثیفی ریل زیر سینی، از دلایل صدای زیاد مایکروویو دوو

به هیچ وجه از مطالعه دفترچه راهنمای مایکروویو دوو غافل نشوید. نکات زیادی در آن وجود دارد که رعایت آن ها سبب افزایش طول عمر دستگاه خواهد شد. یکی از همین نکات، عدم قراردهی ظروف حجیم روی سینی مایکروویو می‌باشد. زیرا در اینصورت احتمالا در حین پخت، مقداری از غذای شما به دیواره و کف مایکروویو پرتاب شود. با این وجود اغلب این نکته همانند سایر نکات برای کاربران اهمیت ندارد. در نتیجه این اشتباه کاملا واضح، غذای پرتاب شده در محیط داخلی مایکروفر به سادگی به ریل زیر سینی می چسبد. این ذرات مانع چرخش سینی و سپس خرابی آن خواهند شد. خرابی سینی سبب ایجاد صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو خواهد شد.

نمایندگی های اینانلو سرویس

در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی دلایل صدای زیاد و غیر طبیعی مایکروویو دوو پرداختیم. تمامی این موارد باید تحت نظر مراکز رسمی و مجاز خدمات پس از فروش دوو بررسی و رفع گردد.

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی دوو و 130 برند دیگر لوازم خانگی مانند سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و… می باشد.

شعب اینانلو سرویس

این مرکز رسمی و مجاز با داشتن شعب فعال و تعداد زیادی تکنسین مجرب تمامی مناطق استان البرز از جمله فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields