۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت شل شدن مواد غذایی فریزر دوو چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت شل شدن مواد غذایی فریزر دوو چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

شل شدن مواد غذایی داخل فریزر دوو از اختلالات رایج این دستگاه است. در صورت مشاهده این اختلال فورا با شماره های 02636191 تماس بگیرید. از طریق سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست هستید. تمامی سوالات خود را در صفحه پرسش و پاسخ اینانلو سرویس مطرح کنید. کارشناسان اینانلو سرویس در اسرع وقت پاسخگوی شما کاربران گرامی خواهند بود. شل شدن مواد غذایی فریزر، دلایل مختلفی دارد. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی دلایل بروز این اختلال شایع و نگران کننده خواهیم پرداخت. کاهش افت سرما در یخچال فریزر سبب عدم یخ زدگی کامل مواد غذایی می شود. عدم توجه به شل شدن مواد غذایی در فریزر دوو سبب ایجاد فساد و کپک در آن ها می شود. در نتیجه بررسی این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. نباید نسبت به خرابی های دستگاه بی توجه باشیم.

چیدمان غیر اصولی علت شل شدن مواد غذایی درفریزر دوو
چیدمان غیر اصولی علت شل شدن مواد غذایی درفریزر دوو

علت شل شدن موادغذایی داخل فریزر دوو

 • روشن نبودن دستگاه
 • خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر دوو
 • باز گذاشتن درب یخچال فریزر دوو برای مدت زمان طولانی
 • چیدمان غیر صحیح مواد غذایی درون دستگاه
 • خرابی سوئیچ لامپ یخچال فریزر
 • نشت گاز مبرد
 • خرابی کمپرسور
 • تنظیم نبودن ترموستات
 • خرابی فن اواپراتور
 • نوسانات ولتاژ برق منزل
 • خرابی سنسور دما یا ترمیستور
 • کثیف بودن سیم پیچ های اواپراتور
 • روشن نبودن یخچال فریزر دوو
باز گذاشتن درب یخچال فریزر دوو برای مدت زمان طولانی دلیل شل شدن مواد غذایی در فریزر دوو
باز گذاشتن درب یخچال فریزر دوو برای مدت زمان طولانی دلیل شل شدن مواد غذایی در فریزر دوو

از دلایل به ظاهر مسخره شل شدن مواد غذایی فریزر دوو باید به روشن نبودن دستگاه اشاره کرد. گاهی شاید فیوز منزل بپرد. شاید یکی از افراد خانواده از پریز برق برای روشن کردن وسیله ی برقی دیگری استفاده و به برق زدن مجدد دوشاخه را فراموش کرده باشد. شاید برق منزل برای مدتی قطع شده باشد. حتی شاید پریز برق منزل دچار مشکل شود. در این شرایط نیاز به بررسی سیم کشی منزل می باشد. در نتیجه پیش از هر اقدامی از اتصال دستگاه به برق اطمینان حاصل کنید.

خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر دوو

یکی از مهم ترین دلایل افت سرما در یخچال فریزر دوو، و شل شدن مواد غذایی موجود در فریزر، خرابی لاستیک دور درب دستگاه می باشد. با خرابی لاستیک دور درب، گرما و رطوبت وارد دستگاه می شود. و مانع از عملکرد صحیح آن خواهد شد. بنابراین در صورت مشاهده خرابی این قطعه با شماره 02636191 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان اینانلو سرویس به صورت 24 ساعته حتی در ایام تعطیل آماده خدمات رسانی به شما کاربران گرامی خواهند بود.

باز ماندن درب یخچال فریزر برای مدت طولانی

گاهی شاید درب یخچال فریزر برای مدت طولانی باز مانده باشد. احتمالا چیدمان بد مواد مواد غذایی در یخچال، مانع از بسته شدن کامل درب می شود. در این صورت مانند حالت قبلی، گرما و رطوبت وارد دستگاه می شود. در نتیجه درون محفظه ی فریزر گرم و مواد غذایی شروع به ذوب شدن می کنند.

چیدمان غیر صحیح مواد غذایی درون یخچال فریزر دوو

چیدمان اشتباه مواد غذایی، یا قراردهی مواد غذایی خیلی زیاد روی هم، سبب عدم گردش هوا در یخچال می شود. در نتیجه فضای داخل یخچال فریزر گرم می شود. این گرما سبب شل شدن مواد غذایی داخل فریزر دوو خواهد شد.

خرابی سوئیچ لامپ از دلایل شل شدن مواد غذایی درون فریزر دوو
خرابی سوئیچ لامپ از دلایل شل شدن مواد غذایی درون فریزر دوو

خرابی سوئیچ لامپ یخچال

از دیگر موارد مسبب شل شدن مواد غذایی داخل فریزر دوو، خرابی کلید یا سوئیچ خاموش و روشن لامپ می باشد. به عبارتی با خرابی کلید خاموش و روشن، با بسته بودن درب، لامپ خاموش نمی شود. در نتیجه یخچال فکر می کند که درب هنوز باز است و لامپ به صورت مداوم روشن خواهد ماند. قطعا روشن بود یکسره لامپ سبب ایجاد گرما می کند. و همین گرما سبب گرم شدن مواد غذایی درون یخچال فریزر می شود.

نشت گاز مبرد

نشت گاز مبرد یا کاهش آن سبب کاهش برودت یخچال فریزر دوو می شود. با سوراخ شدگی لوله های انتقال گاز مبرد، گاز نشت می کند. در نتیجه نشت گاز سبب افت سطح گاز در لوله ها می شود. حتی ممکن است تمامی گاز مبرد تخلیه شود. در نتیجه سرما سازی در یخچال فریزر دوو شما اتفاق نمی افتد و فضای فریزر گرم می شود.

خرابی کمپرسور یخچال فریزر دوو

کمپرسور یا موتور در واقع همان قلب دستگاه است. بنابراین در صورت خرابی کمپرسور، مشکلاتی در سردسازی اتفاق می افتد. احتمالا کمپرسور به دلیل فرسودگی در اثر گذشت زمان، ضربه، کمبود گاز و.. دچار اختلال شود. در نظر داشته باشید که رله و اورلود موتور را نیز باید چک و بررسی کنید. رله و اورلود موتور را نیز به کمک مولتی متر تست کنید. به توصیه اینانلو سرویس به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر و بررسی دستگاه نکنید. کارشناسان مجرب اینانلو سرویس فورا در محل مورد نظر شما حاضر می شوند.

تنظیم نبودن ترموستات

گاهی گرم شدن فضای فریزر به دلیل تنظیم نبودن ترموستات اتفاق افتاده می افتد. کاهش درجه ی ترموستات، سبب گرم شدن فریزر می شود. گاهی شاید خود ترموستات خراب باشد. احتمالا شما دما را روی یک عددی تنظیم کنید، اما دمای واقعی دستگاه متفاوت باشد. البته این مورد فقط مختص دستگاه های قدیمی و دارای ترموستات است.

خرابی فن اواپراتور از دلایل شل شدن مواد غذایی درون فریزر دوو
خرابی فن اواپراتور از دلایل شل شدن مواد غذایی درون فریزر دوو

خرابی فن اواپراتور از دلایل شل شدن مواد غذایی فریزر دوو

فن اواپراتور طراحی شده تا هوای خنک را به درون دستگاه به گردش در بیاورد. با خرابی و عدم چرخش این فن، گردش هوای سرد اتفاق نمی افتد. این مشکل احتمالا در اثر شکستگی لبه ها و پروانه های فن و یا بخاطر خرابی موتور فن اتفاق افتاده باشد. در این صورت به دلیل عدم گردش هوای سرد، فضای درون فریزر گرم می شود. در این مرحله فورا با اینانلو سرویس تماس بگیرید. تعمیرات دستگاه را پشت گوش نیندازید.

نوسانات ولتاژ برق منزل یکی از دلایل شل شدن مواد غذایی فریزر دوو

بالا و پایین شدن ولتاژ سبب آسیب های جدی به یخچال خواهد شد. نوسانات ولتاژ برق منزل، سبب عدم کارکرد صحیح برد فرمان می شود. در نتیجه زمان دیفراست و کار کرد موتور دچار اختلال می شود. تمامی این موارد سبب افت سرما در فریزر خواهد شد که به شل شدن مواد غذایی در فریزر دوو کمک می کند.

خرابی سنسور دما یا ترمیستور

درجه حرارت درون یخچال فریزر، دائما توسط ترمیستور ازشل شدن مواد غذایی فریزر دوو می باشد، که یا سنسور دما کنترل می شود. سنسور دما در نزدیکی ورودی هوا قرار دارد. اطلاعات حاصل از سنسور در برابر دما، روی عملکرد فن ها، دمپر، و کمپرسور تاثیر می گذارد. در نتیجه خرابی سنسور، فریزر گرم می شود. زیرا فرمان لازم برای روشن کردن فن یا کمپرسور به برد صادر نمی شود. خرابی های دستگاه را جدی بگیرید.  فورا به کارشناسان اینانلو سرویس اطلاع دهید. عدم توجه به شل شدن موادغذایی درون فریزر سبب فساد و از بین رفتن آنها خواهد شد.

نکات تکمیلی

پیش از هر گونه اقدام در رابطه با بررسی یا تعمیر یخچال فریزر، حتما دستگاه را از برق جدا کنید.
با توجه به ساختار تخصصی این دستگاه، از هر گونه اقدام خودسرانه برای تعمیر دستگاه خودداری فرمایید.
از تکنسین های متفرقه و غیر مجاز خدمات درسات نکنید. خدمات دریافتی از این مراکز، از هیچ ارگان و سازمانی قابل پیگیری نیست.

شعب فعال اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند. این مرکز به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی، در هفت روز هفته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. در صورت مشاهده هر گونه خرابی از طریق سایت اینانلو سرویس درخواست خود را ثبت کنید. از طریق شماره گیری 02636191 نیز با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields