۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۱۸ تیر ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما دلایل مختلفی دارد. این خرابی سبب ایجاد اختلال در دیگر قسمت های دستگاه می گردد. در صورت مشاهده علائم خرابی فورا با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. در صورت ثبت درخواست از طریق سایت، شامل 10% تخفیف شوید. تمامی ابهامات خود را در صفحه پرسش و پاسخ اینانلو سرویس مطرح کنید. کارشناسان ما فورا پاسخگوی شما خواهند بود. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی علل خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما می پردازیم.

علل خرابی لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما
علل خرابی لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی چیست؟

یکی از مهمترین قطعات ماشین لباسشویی ،لاستیک دور درب دستگاه است. اصلی ترین کاربرد این قطعه پوشانندگی فضای خالی بین بدنه ماشین لباسشویی و دیگ شستشوی آن است. از اجزای مهم به نظر ساده لباسشویی، لاستیک دور درب است. بیشترین باکتری ها و جرم ها در این قسمت جای می گیرند. در صورت عدم رسیدگی، سبب ایجاد اختلال در این قطعه می گردد.

انواع لاستیک دور درب لباسشویی

 • ساده

این نوع لاستیک ساده است. شیاری روی آن وجود ندارد

 • تک سوراخ

روی این لاستیک یک شیار برای گردش آب تعبیه می گردد.

 • چراغ دار

روی این لاستیک دو شیار قرار دارد. یکی از سوراخ ها برای سیستم گردش آب است. دومین سوراخ برای لامپ ماشین لباسشویی است. لاستیک دور درب از قطعات ارزشمند این دستگاه است. به همین خاطر به توصیه اینانلو سرویس به هیچ وجه تعمیرات آن را به افراد متفرقه و غیر متخصص نسپارید. برای رفع تمامی اختلالات دستگاه حتما از مراکز رسمی و مجاز خدمات دریافت کنید. تا تعویض لاستیک دور درب لباسشویی پاکشومای شما را به صورت حرفه ای و بدون نشتی انجام دهند. در این قطعه لاستیک با یک شلنگ به محفظه جاپودری متصل است. در حین کار ماشین لباسشویی از این سوراخ آب روی لباس ها می ریزد.

رفع خرابی لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما
رفع خرابی لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما

علت خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما چیست؟

یکی از مهمترین دلایل بسته نشدن درب لباسشویی در بیشتر مدل ها و برندهای ماشین لباسشویی پارگی یا خرابی لاستیک دور درب می باشد. پارگی یا خرابی گاهی به دلیل طول عمر بالای دستگاه و در برخی مواقع کج شدگی آن است.
بی کیفیتی لاستیک دور درب استفاده شده

محل قرارگیری لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما

در واقع لاستیک دور درب لباسشویی از نشتی آب ماشین لباسشویی در حین کار جلوگیری می کند. همچنین از شکستگی شیشه درب حین کار ماشین لباسشویی و تکان های آن جلوگیری می کند. در لاستیک دور درب، مرزی بین دیگ و شیشه است.

وظایف لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

 • ایجاد فاصله میان دیگ و بدنه ماشین لباسشویی
 • این امر سبب می شود در حین کار دستگاه به دلیل سرعت‌ بالای دیگ و چرخش آن
 • باعث تولید صدای غیر طبیعی نشود.
 • جلوگیری از نشتی آب به خارج از دستگاه
 • جلوگیری از شکستگی شیشه به دلیل تکان های لباسشویی
 • آب‌بندی محیط داخل و خارج ماشین لباسشویی پاکشوما
 • کمک به عملکرد نرم و بی‌صدای ماشین لباسشویی.
 • مشکلات لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما

سیاه شدن لاستیک دور درب

برای رفع این این مشکل هر بار پس از اتمام کار ماشین لباسشویی باید برای دو ساعت درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید. لاستیک دور درب دستگاه خود را با دستمال خشک کنید. این قطعه به دلیل وجود رطوبت سیاه می شود. در نتیجه از بین خواهد رفت.

لاستیک دور درب لباسشویی به آبکش گیر کرده و صدا می دهد.

دلیل از بین رفتن این قطعه عدم استفاده از جرم گیر برای تمیزکاری لاستیک اتفاق می‌افتد.

پاره شدن لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما

در صورتی مواجهه با این اختلال چاره ای جز تعویض لاستیک نیست. زیرا پارگی لاستیک هر چند سطحی و کم ، اما سبب نشت آب از دستگاه در حین شستشو می گردد.

نحوه رفع خرابی لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما
نحوه رفع خرابی لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما

کپک زدن لاستیک دور درب

برای رفع این ایراد لاستیک دور درب از مواد شیمیایی و پاک کننده استفاده کنید. درصورتی که به این مواد نیز آلرژی دارید بهترین جایگزین استفاده از مواد طبیعی مانند سرکه و لیموترش است. این روش بی ضرر و مقرون به صرفه می باشد. برای این امر محلول سرکه، لیمو ترش و آب تهیه کنید. محلول را به وسیله اسفنج نرم یا اسپری به دور درب پاک کنید. کمی برای از بین رفتن باکتری ها صبر کنید. سپس با پارچه ای نرم لاستیک دور درب لباسشویی را پاک و خشک کنید.

روش تعویض و رفع خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما

تعویض لاستیک دور درب لباسشویی پاکشوما، امری تخصصی است. این امر حتما باید توسط کارشناسان مجرب در این حوزه صورت گیرد. از انجام هرگونه اقدام خودسرانه جدا خودداری فرمایید. رفع عیب لوازم خانگی خود را به کارشناسان مجرب و متخصص اینانلو سرویس بسپارید. در صورت نیاز به تعمیرات با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. در ادامه مطالب به نحوه ی تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما می پردازیم.

 • برق لباسشویی را قطع کنید.
 • درب بالایی ماشین لباسشویی پاکشوما به ‌وسیله دو پیچ در عقب دستگاه محکم می شود. آن ها را باز کنید.
 • پیچ‌ های پشت پنل جلویی را به وسیله پیچ ‌گوشتی باز کنید.
 • جاپودری ماشین لباسشویی پاکشوما را بیرون بکشید.
 • تمامی کابل های ارتباطی به برد را به نحوی که به برد آسیب وارد نشود جدا کنید. آن ها را کنار بگذارید.
 • درب پایینی که در بدنه جلویی برای پمپ تخلیه و فیلتر تعبیه ‌شده را کاملاً باز کنید. تمامی پیچ‌ هارا خارج کنید.
 • پس از خروج تمامی پیچ های بدنه جلویی، باید لاستیک را جدا کنید.
 • پیچ میکرو سوییچ درب لباسشویی پاکشوما را باز کنید. کابل متصل به آن باید جدا گردد. تا قاب جلویی کاملاً خارج شود.
 • سیم و فنر را باز کنید. لاستیک دور درب دستگاه را جدا نمایید.
 • لاستیک جدید را جایگزین کنید.سپس مراحل بالا را به صورت برعکس انجام دهید.
روش تعویض و رفع خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما
روش تعویض و رفع خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی دلایل خرابی لاستیک دور درب ماشین لباسشویی پاکشوما و نحوه رفع آن پرداختیم. با مشاهده هرگونه خرابی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. از طریق سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست می باشید. این مجموعه با بیش از دو دهه فعالیت نمایندگی رسمی پاکشوما و 130 برند دیگر لوازم خانگی است. از برند های تحت پوشش اینانلو سرویس باید به ال جی، سامسونگ، جنرال الکتریک، الکترو استیل، ایکس ویژن، گلدیران، هیمالیا و… اشاره کرد. این مجموعه با داشتن شعب فعال در سطح استان تمامی مناطق مانند، هشتگرد، نظرآباد، هفت تیر، محمد شهر، مشکین دشت، فردیس و… را خدمات رسانی می کند. این مجموعه به صورت 24 ساعته در هفت روز هفته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است. اینانلو سرویس اورژانس لوازم خانگی شماست.

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields