۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

علائم خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

علائم خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما چیست؟

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۳ خرداد ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خرابی تسمه ماشین لباسشویی پاکشوما، دلایل متعددی دارد. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی علائم خرابی تسمه ماشین لباسشویی پاکشوما می پردازیم. به خرابی های دستگاه بی توجه نباشید. بی توجهی به نشانه های خرابی دستگاه، سبب آسیب به دیگر بخش های دستگاه خواهد شد. با مشاهده هرگونه اختلال در لوازم خانگی پاکشوما خود با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. تسمه ماشین لباسشویی، از دیگر اجزای این دستگاه کاربردی است. گاهی این قطعه نیاز به تعویض یا رگلاژ دارد.

خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما
خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما

تسمه لباسشویی چیست؟

خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما سبب اختلال در عملکرد دستگاه خواهد شد. در نتیجه هر چند وقت یک بار دستگاهتان را سرویس نمایید. این کار حتما باید توسط کارشناسان مجرب و متخصص در نمایندگی های رسمی انجام گیرد. در صورت خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما به هیچ وجه از نمایندگی های غیر مجاز و متفرقه کمک نگیرید. خدمات دریافتی از این مراکز از هیچ سازمانی قابل پیگیری نیست. تسمه های لباسشویی انواع گوناگونی دارند. به همین خاطر تعویض و جایگزینی آن ها حتما باید توسط افراد متخصص انجام گیرد. با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، ماشین لباسشویی های جدید توسط کارخانه ها تولید و در بازار عرضه شدند. این دستگاه ها، از ساختاری تخصصی بهره مند هستند. در نتیجه با کوچکترین حرکت اشتباه در تعمیرات، خسارت های جبران ناپذیری را باید متقبل شوید.

چگونه تسمه لباسشویی پاکشوما را عوض می کنند؟

خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما، از جمله ایرادات فنی است. در صورت مشاهده ساییدگی یا پوسیدگی، پارگی یا هرگونه خرابی در تسمه، فورا برای تعمیر اقدام کنید. با وجود موارد ذکر شده، دستگاه کارایی خود را از دست می دهد. در صورت نیاز به انجام تعمیرات، با شماره 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. از طریق سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست خواهید بود. تمامی سوالات خود را در صفحه پرسش و پاسخ اینانلو سرویس مطرح کنید. کارشناسان و متخصصین ما در اسرع وقت پاسخگوی شما، خواهند بود.

چگونگی تشخیص خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما
چگونگی تشخیص خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما

انواع تسمه لباسشویی و ویژگی های آن ها

تسمه ها با توجه به مدل ماشین های لباسشویی متغیر هستند. هر کدام ویژگی و اندازه خاص خودشان را دارند. در ادامه از انواع مختلف تسمه نام می بریم.

  • تسمه تایم
  • ذوزنقه شکل دندانه ای
  • تسمه ذوزنقه
  • تسمه شیاردار

این قطعه اغلب از نظر طول و عرض و ضخامت انواع مختلفی دارند. تسمه ها به چند دسته A B D E 5/9 M تقسیم میشوند. از سمت A کوچکترین و هر چه بالاتر می رود، بزرگتر می شوند.

چگونه بفهمیم تسمه لباسشویی پاکشوما خراب است؟

در صورت خرابی هر یک از قطعات داخلی ماشین لباسشویی پاکشوما شما باید در سریعترین زمان ممکن آن را رفع کنید. اقدام فوری برای تعمیرات، سبب جلوگیری از آسیب به سایر قطعات خواهد شد. قاعدتا خرابی هر کدام از قطعات ماشین لباسشویی، در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد می کند. در ادامه مطالب به نشانه های خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما خواهیم پرداخت.

صدا و لرز از نشانه های خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما
صدا و لرز از نشانه های خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما
  • صدا و لرزش زیاد لباسشویی پاکشوما

لرزش زیاد لباسشویی در نتیجه سروصدای زیاد آن احتمالا یکی از علائم خرابی یا پارگی تسمه لباسشویی است. لباسشویی های درب از جلو دارای تسمه هایی برای نگهداری دیگ در وسط دستگاه هستند. با گذشت زمان این تسمه ها پوسیده می شوند. در نتیجه دیگر عملکرد درستی نخواهند داشت. به همین خاطر با خرابی آنها، لباسشویی در حین کار با صدا و لرزش همراه خواهد بود. این مشکل با تعویض تسمه به راحتی قابل حل می باشد.

  • عدم چرخش دیگ با خرابی تسمه لباسشویی

دومین علامت خرابی یا پارگی تسمه، عدم چرخش دیگ است. یکی از مهم ترین وظایف مهم تسمه انتقال نیروی مکانیکی لازم از موتور به دیگ برای چرخش آن است. پس در صورت خرابی، پوسیدگی، شل یا پاره شدگی یا استفاده طولانی مدت، دیگر توانایی چرخاندن دیگ را ندارد. که در این حالت عملا لباسشویی بی استفاده است. برای دریافت خدمات تعمیر و یا بررسی آن با مراکز معتبر تعمیرات لوازم خانگی پاکشوما تماس بگیرید.

  • گذشتن عمر مفید لباسشویی پاکشوما

عامل دیگر مسبب خرابی یا پارگی تسمه، اتمام عمر مفید لباسشویی است. از آنجا که ماشین لباسشویی یکی از لوازم پرکاربرد خانه هاست، با استفاده زیاد و گذشت زمان احتمالا قطعات داخلی آن معیوب شود. برای جلوگیری از خرابی قطعات داخلی، هر شش ماه یکبار برای انجام سرویس های دوره ای لوازم خانگی اقدام کنید. سرویس های دوره ای سبب بالا رفتن طول عمر قطعات و جلوگیری از خرابی های احتمالی خواهد شد.

  • استشمام بوی سوختگی لاستیک حین انجام کار لباسشویی پاکشوما

از دیگر نشانه های خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما، استشمام بوی سوختگی هنگام شروع کار دستگاه است. در این حالت هر چه سریعتر ماشین لباسشویی را خاموش کنید. روند شستشو را متوقف و فورا با تکنسین های اینانلو سرویس تماس بگیرید. در غیر اینصورت احتمالا خسارات دیگری به لباسشویی شما وارد شود. در نتیجه هزینه تعمیر آن را چند برابر خواهد شد.

عدم چرخش دیگ با خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما
عدم چرخش دیگ با خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما
  • خیس ماندن لباسها بعد از پایان برنامه شستشو

خیس ماندن لباسها بعد از پایان برنامه شستشو یا کند شدن حرکت دیگ از نشانه های خرابی تسمه لباسشویی پاکشوما است. در این شرایط حتما از نمایندگی رسمی تعمیرات لوازم خانگی پاکشوما در استان البرز خدمات دریافت کنید. دریافت خدمات از مراکز متفرقه و غیر مجاز، عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

آیا می دانید وظیفه تسمه لباسشویی چیست؟

به عبارت کلی، کار تسمه برقراری ارتباط بین موتور و دیگ است. این قطعه سبب می شود با روشن شدن لباسشویی دیگ شستشو به کار بیفتد. و شروع به چرخیدن کند. لباسشویی از بخش ها و قطعات مختلفی تشکیل شده است. تسمه از قطعات اصلی و مهم لباسشویی محسوب می شود.

کلام پایانی

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی پاکشوما و 130 برند دیگر مانند سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. در استان البرز است. این مجموعه با دهه تجربه در زمینه خدمات پس از فروش لوازم خانگی، به صورت 24 ساعته حتی در ایام تعطیل نیز آماده خدمات رسانی به شما کاربران گرامی است.

شعب اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال و تعداد زیادی تکنسین متخصص در سراسر استان البرز، تمامی مناطق فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند.

 

سوالات متداول

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields