۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

دلیل برفک زدن یخچال فریزر پاکشوما چیست؟
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

دلیل برفک زدن یخچال فریزر پاکشوما چیست؟

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۹ خرداد ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

برفک زدگی یخچال فریزر پاکشوما، از جمله عوامل موثر بر عدم برودت این دستگاه است. ایجاد برفک در یخچال پاکشوما دلایل بسیاری دارد. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی رایج ترین دلایل بروز این خرابی می پردازیم. در صورت بروز خرابی در هر یک از لوازم خانگی دوو خود با شماره 02636191 تماس بگیرید. از سایت اینانلو سرویس نیز قادر به ثبت درخواست می باشید. تمامی سوالات خود را در صفحه پرسش و پاسخ اینانلو سرویس مطرح کنید. کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخگوی شما کاربران گرامی خواهند بود.

علت ایجاد <yoastmark class=

علت ایجاد برفک در یخچال فریزر پاکشوما

در زمان های قدیم برفک یخچال فریزر یک امر عادی بود. اما امروزه با استفاده از سیستم پیشرفته یخچال‌هایی همچون پاکشوما برفک به عنوان یک اختلال شناخته نمی‌شود. به همین خاطر، اینانلو سرویس به بررسی این اختلال می پردازد. پس از عیب یابی، فورا برای تعمیر دستگاه اقدام نمایید. عدم توجه به تعمیرات به موقع دستگاه سبب آسیب به باقی قسمت های آن خواهد شد.

علت برفک زدگی یخچال فریزر پاکشوما چیست؟

گاهی برخی از عوامل مانند نقص در قطعات فنی یخچال به عنوان عوامل مستقیم و برخی از آنها مانند گرم بودن محیط اطراف را یا تراز نبودن یخچال به عنوان عوامل تاثیرگذار غیرمستقیم شناخته می‌شوند.
در هر صورت تمامی این عوامل سبب می‌شود که گردش هوا و تعادل بین هوای سرد وهوای گرم در یخچال فریزر پاکشوما از بین برود. در نهایت یکنواخت نبودن دمای یخچال فریزر سبب جمع شدن هوای سرد در انتهای یخچال و ایجاد برفک خواهد شد.

برفک در یخچال فریزر‌های قدیمی پاکشوما

با افزایش طول عمر یخچال و بهرهمندی از مدل های قدیمی یخچال پاکشوما، احتمالا برفک زدن حاصل عواملی مانند نقص فنی در ترموستات یا لاستیک درب یخچال است. البته لازم به ذکر است که مدل‌های اولیه یخچال فریزر پاکشوما از نمونه‌های برفکی هستند. در برخی از آنها برفک  اختلال نیست. بلکه به عنوان قسمتی از ساختار یخچال فریزر پاکشوما شناخته می‌شود.

علت <yoastmark class=

برفک در یخچال فریزرهای تمام الکترونیکی پاکشوما

مدل‌های جدید کمپانی پاکشوما به عنوان یخچال های تمام الکترونیکی که دارای برد الکترونیکی هستند شناخته می‌شوند. عوامل مختلفی مانند وجود مشکل در لاستیک دور درب، خروج هوای سرد یخچال فریزر، افزایش دمای هوای محیط، نقص فنی در برد الکترونیکی‌، خرابی قطعات مهم مانند ترمودیسک و ترموفیوز، نقص فنی در سنسور دیفراست ، عدم تشخیص دمای محیط، از کار افتادگی دیفراست، جلوگیری از یخ زدایی یخچال و  انسداد فاضلاب یخچال در ایجاد این اختلال موثر هستند.

برفک یخچال فریزرهای نیمه الکترونیکی پاکشوما

برخی از یخچال فریزرهای پاکشوما به عنوان یخچال فریزر نیمه الکترونیک یا تایمردار طراحی شده‌اند. دلایل ایجاد برفک در این دستگاه ها با دستگاه های تمام الکترونیک متفاوت است. دلیل برفک یخچال فریزر پاکشوما در این مدل شاید عواملی همچون پارگی یا پوسیدگی لاستیک دور درب، خرابی سنسور محیطی، یکسره کار کردن موتور یخچال، خراب بودن تایمر دیفراست، نقص فنی در ترمودیسک، خراب بودن ترموفیوز یا المنت، ایجاد انسداد در راه فاضلاب یخچال و… باشد.

آیا محیط نامناسب برای نصب یخچال در برفک آن تاثیر دارد؟

بله. علت ایجاد برفک در یخچال فریزر پاکشوما تنها مربوط به نقص‌های فنی در قطعات یخچال فریزر نیست. عوامل محیطی همچون محل قرار دادن یخچال نیز تاثیر بسزایی در برفک زدن یخچال پاکشوما دارد. به همین خاطر در زمان انتخاب مکان قرار دادن یخچال به عوامل ذکر شده توجه کنید.
به هیچ عنوان یخچال را در مجاورت رطوبت بالا نصب نکنید. زیرا با باز و بسته کردن درب یخچال دما و رطوبت محیط به داخل یخچال نفوذ و به دلیل برخورد با هوای سرد درون یخچال سبب ایجاد برفک خواهد شد.
هنگام انتخاب محل قرار دادهی یخچال دقت کنید که وسایل تولید‌کننده گرما مانند اجاق گاز، سماور، بخاری و حتی برخورد نور مستقیم به محل مورد نظر وجود نداشته باشد. تمامی این عوامل سبب ایجاد برفک به صورت دائم در یخچال فریزر پاکشوما می باشند.
از قرار دادهی یخچال در کنار شوفاژ آشپزخانه جلوگیری کنید. زیرا گرمای شوفاژ بسیار زیاد است. این امر موتور یخچال را تحت تاثیر دمای بالا قرار می دهد. در نتیجه سبب تلاش بیشتر موتور یخچال برای خنک سازی آن می شود. در صورتی که محیط داخلی نیاز به این حد از هوای سرد نداشته باشد، دمای تولید شده سبب ایجاد برفک در یخچال فریزر پاکشوما می شود.
برای انتخاب مکان قرار دادهی یخچال حداقل ۱۰ سانتی متر باید بین یخچال و دیوار یا وسایل دیگر فاصله وجود داشته باشد. این فاصله برای گردش هوا، الزامی است.

<yoastmark class=

خرابی درب از دلایل ایجاد برفک یخچال فریزر پاکشوما

لاستیک‌های دور درب هر یخچال محافظ دمای سرد و مواد درون یخچال است به همین خاطر به سلامت لاستیک دور درب توجه داشته باشید. در صورت وجود هرگونه عوامل تاثیر گذار روی آن مانند کنده شدگی، شل شدگی، ساییدگی، پارگی، فرسودگی و… به تعمیر و تعویض آن بپردازید.
ورود هوای گرم به درون یخچال شما، سنسور درون یخچال به تولیدکننده هوای سرد دستور کارکرد بیشتر می‌دهد. در صورتی که یخچال به این میزان از دمای سرد نیاز ندارد. به همین دلیل هوای تولیدی به برفک تبدیل خواهد شد.

برفک دستگاه در اثر خرابی ترموستات یخچال فریزر پاکشوما

گاهی علت برفک یخچال فریزر پاکشوما، خرابی ترموستات و ایجاد اختلال در کارکرد دستگاه می باشد. البته قابل ذکر است که خراب بودن ترموستات علاوه بر ایجاد برفک شدید در یخچال باعث پیامدهای بسیار بدتر مانند خراب شدن موتور، کند شدن عملکرد یخچال، ایجاد سر و صدای بسیار زیاد و… نیز خواهد بود. به همین دلیل در صورت برخورد با این مشکل سریع باید با یک تعمیرکار متخصص در زمینه تعمیر یخچال پاکشوما برای رفع آن تماس بگیرید.

علت برفک زدگی یخچال فریزر پاکشوما مدل ساید بای ساید چیست؟

در برخی از یخچال فریزر‌های مدل ساید امکان یخ زدگی صفحه داخلی وجود دارد. این امر سبب ایجاد آسیب‌های بسیار جدی به قطعات دیگر و حتی بدنه یخچال می شود. برفک یخچال فریزر پاکشوما احتمالا به دلیل تنظیم اشتباه دمای یخچال، از بین بردن رطوبت، بی‌توجهی به ایجاد برفک کم و افزایش بیش از حد آن، نقص فنی در دیفراست، خراب بودن ترموستات و… می باشد.

علت ایجاد برفک در  فریزر پاکشوما چیست؟

گاهی شاید در اطراف درب فریزر برفک تشکیل شود. این امر نشان می‌دهد درب یا به صورت کامل بسته نشده یا لاستیک دور درب دارای ترک پوسیدگی است. همچنین در برخی از مواقع استفاده بیشتر از حد از فریزر و قرار دهی مواد غذایی زیاد در آن سبب ایجاد برفک در بین مواد غذایی و به هم چسبیدگی آنها می شود. به همین خاطر، باید تا حد معقول، از فریزر خود استفاده کنید.
برای جلوگیری از برفک فریزر پاکشوما مطمئن شوید در زمان بست درب، تمامی بست‌ها کامل به بدنه فریزر چسبیده باشد. نباید هیچگونه نقطه برای نفوذ هوای گرم به داخل فریزر وجود داشته باشد.

چرا باید <yoastmark class=

چرا باید برفک فریزر پاکشوما را از بین ببریم؟

بسیاری از افراد بر این باورند که برفک یخچال سبب ایجاد سرما بیشتر خواهد شد. در صورتیکه برفک یخچال فریزر پاکشوما سبب کاهش راندمان و عملکرد سرمایشی یخچال می شود. این امر باعث ایجاد مشکلات دیگری مانند آسیب به قطعات یخچال و هزینه‌های هنگفت برای مصرف‌کننده باشد.

چگونه باید برفک یخچال را از بین ببریم؟

اطلاع از علت ایجاد برفک در فریزر پاکشوما برای جلوگیری از ایجاد دوباره آن است. شما برای رفع برفک یخچال پاکشوما باید ابتدا دستگاه را از برق بکشید. درب دستگاه را باز کنید. تا به مرور زمان برفک به صورت خودکار آب شود. برای زودتر آب شدن برفک به هیچ عنوان از اشیای تیز یا ضربه به دیواره‌های یخچال بهره نبرید. زیرا به بدنه و قطعات یخچال آسیب وارد می کند. در این شرایط با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت در محل حاضر می شوند.

شعب اینانلو سرویس

اینانلو سرویس دارای شعب فعال در سطح استان البرز و تعداد زیادی تکنسین می باشد. این مرکز تمامی مناطق فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند. هر زمان که نیاز به کمک داشته باشید، اینانلو سرویس در یک قدمی شماست.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields