۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

خنک نکردن یخچال دوو ، علت و راه حل
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

خنک نکردن یخچال دوو ، علت و راه حل

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۲ فروردین ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

خنک‌ نکردن مطلوب یخچال دوو به معنی فعال بودن دستگاه، اما عدم توانایی آن در تولید سرمای کافی می باشد. عدم سرمایش کافی داخل یخچال به فاسد شدن مواد غذایی، کارکرد بیشتر کمپرسور، بروز خرابی های دیگر مثل یکسره شدن یخچال و چندین و چند خرابی دیگر منتهی می شود.
خنک نکردن یخچال دلایل زیادی دارد. از آنجا که یخچال برای رسیدن به عملکرد مطلوب خود از قطعات مرتبط بهم تشکیل شده است. ایراد در هر یک از اجزای مهم آن کارکرد دستگاه را بهم ریخته و منجر به گرم شدن درون یخچال و عدم تولید برودت به اندازه کافی خواهد شد.

دلیل خنک نکردن یخچال دوو چیست؟
دلیل خنک نکردن یخچال دوو چیست؟

علت سرد نکردن یخچال دوو

1. عدم تنظیم بودن دمای یخچال

گاهی دلیل خنک نکردن یخچال دوو یا علت عدم انجماد فریزر، فقط تنظیم نبودن دمای یخچال می باشد. در صورت استفاده از یخچال فریزرهای قدیمی، تنظیم دما به وسیله ترموستات‌ ولومی و در انواع جدیدتر، به کمک کلیدها و صفحه نمایشگر دیجیتال صورت می گیرد.
در فصل های سرد و گرم سال از تنظیم بودن دما و درجه یخچال اطمینان حاصل کنید.
دمای مناسب یخچال فریزر در تابستان و زمستان
دمای یخچال فریزر نه تنها به فصول مختلف سال بلکه به مدل دستگاه نیز مربوط است. به همین دلیل در تابستان دمای یخچال‌های ترموستاتی باید روی ۴ یا ۵ باشد. در حالی که برای یخچال‌های اتوماتیک دمای یخچال باید روی ۳ یا ۴ و دمای فریزر بر روی ۱۸- یا ۲۰- تنظیم شود. زیرا در فصول گرم سال، گرمایش محیط موجب گرم‌تر شدن هوای درون یخچال و از بین رفتن برودت آن می‌شود.
برای تنظیم دمای یخچال‌های ترموستاتی در زمستان باید دما بر روی درجه ۲ یا ۳ تنظیم شود. دمای یخچال‌های اتوماتیک نیز در تابستان بر روی ۴ یا ۵ و فریزر بر روی ۱۶- تا ۱۹- تنظیم می‌شوند.

تعمیر تخصصی یخچال دوو خود را به اینانلو سرویس بسپارید. این مجموعه نمایندگی رسمی و مجاز بیش از 130 برند در استان البرز می باشد. پشتیبانی شبانه روزی در همه ی روزهای هفته و دو شعبه ی فعال در استان البرز اینانلو سرویس را به یکی از مراکز قابل اعتماد برای مشتریان تبدیل کرده است.
برای درخواست تعمیر انواع لوازم خانگی خود با شماره 02636191 تماس بگیرید.

2. وجود انسداد و عدم گردش هوا در یخچال دوو

درون یخچال فریزرها دریچه های هوا و فن هایی تعبیه شده که مسئولیت به جریان انداختن و گردش هوا درون محفظه یخچال را برعهده دارند.
در صورت قرار دادن بسته‌های حجیم و بزرگ مواد غذایی در مقابل این فن‌ها و دریچه‌ها ، گردش هوا به درستی انجام نمی شود. عدم گردش هوا موجب یکنواختن نبودن دمای داخل یخچال شده که این مسئله یکی از دلایل خنک نکردن یخچال دوو می باشد.

3. آسیب به برد الکتریکی

از سایر دلایل خنک نکردن یخچال دوو، نقص در برد الکتریکی است. ایراد در برد که مرکز کنترل فعالیت تمامی قطعات یخچال است. به عدم سرمایش یخچال منتهی خواهد شد.در این شرایط از تکنسین های متخصص اینانلو سرویس برای بررسی و تعمیر برد کمک بگیرید.

4.انباشت مواد غذایی داخل یخچال

اگر مواد غذایی زیاد، بیش از حد ظرفیت استاندارد و به صورت فشرده درون یخچال قرار دهید. امکان گردش برودت درون دستگاه وجود نداشته و به کمپرسور فشار وارد می‌شود. در این شرایط کمپرسور توانایی تولید سرما برای این حجم از مواد غذایی و کاهش دمای آنها نخواهد داشت. در نتیجه موجب گرم شدن درون یخچال خواهد شد.

عیب یابی مشکل خنک نکردن یخچال دوو
عیب یابی مشکل خنک نکردن یخچال دوو

5. خنک نکردن یخچال دوو به دلیل ایراد درب

در صورت معیوب بودن قفل درب یخچال و درست بسته نشدن درب، دمای دستگاه پایدار نمی ماند. در نتیجه با خروج هوای سرد با مشکل عدم سرد شدن یخچال مواجه خواهید شد.
یکی از موارد مهم که باید از درستی عملکرد آن اطمینان پیدا کنید، لاستیک دور درب یخچال می باشد.
در صورت پارگی یا کنده شدن لاستیک دور درب یخچال، همچنین شل شدن یا جدا شدن آن، به نحوی که هوای گرم بیرون را به داخل کابین راه پیدا کند. مشکلات زیادی مثل خنک نکردن یخچال را به دنبال خواهد داشت.

6. عدم تمیز بودن لاستیک دور درب

تمیز نبودن لاستیک دور درب نیز دلیل دیگر خنک نکردن یخچال دوو می باشد. با گذر زمان ، لاستیک‌های درب کثیف شده و همین مسئله موجب عدم بسته نشدن درب می شود.
برای جلوگیری از بروز این ایراد، لاستیک دور درب یخچال را به کمک اسفنج و آب گرم و صابون شستشو دهید.
قسمت‌هایی از یخچال را در تماس با لاستیک هستند را نیز تمیز کنید.
از شوینده های خورنده و مایعات قابل اشتعال، برس‌ها، پدهای شستشو و شیشه پاک کن استفاده نکنید.

7. کثیف بودن کویل‌ های کندانسور

در صورت کثیف بودن کویل‌های کندانسور پشت یخچال دستگاه به درستی خنک نمی کند. یکی از ساده‌ترین راه های مراقبت و نگهداری از یخچال فریزر انجام سرویس های دوره ای هر شش ماه یک بار است. تکنسین های اینانلو سرویس در هنگام سرویس دوره ای کویل های کندانسور را تمیز و غبار روبی می کنند.

8. عدم تراز بودن یخچال

یخچال‌ها برای کارکرد صحیح و مطلوب باید تراز باشند.در صورت عدم تراز یخچال تراز درب به خوبی بسته نمیشود. در نتیجه یخچال سرمایش کافی نخواهد داشت.
اگر دلیل خنک نکردن یخچال دوو تراز نبودن باشد. با تراز کردن دستگاه روی سطح ایراد رفع خواهد شد.

9. گذاشتن یخچال در محل نامناسب

چنانچه یخچال در محیط گرم یا سرد قرار بگیرد، توان خنک کنندگی آن تحت تاثیر قرار می گیرد. محلی که خیلی سرد باشد موجب گیجی یخچال می شود. در نتیجه دستگاه سرمایش کافی نخواهد داشت. اگر محیط گرم باشد، یخچال بیشتر از شرایط عادی کار می‌کند تا فضای درون کابین را خنک کند.
نکته
حتی هنگامی که یخچال در یک محل معتدل از نظر دما قرار بگیرد. وسایل گرمازا مثل اجاق گاز در کنار یخچال بر سرمایش آن تأثیر می گذارند.

10. کاهش میزان گاز یخچال

یکی از دلایل شایع‌ خنک نکردن یخچال نشت یا کم شدن گاز مبرد است. جهت رفع این مشکل کافیست با شماره 02636191 مرکز تخصصی تعمیر لوازم خانگی دوو تماس بگیرید.

11. ایراد در ترموستات یا سنسور محیطی

در یخچال‌های قدیمی مسئولیت تنظیم دمای داخل یخچال بر عهده ترموستات است. در یخچال‌های امروزی تنظیم دما به وسیله ی سنسور محیطی صورت می گیرد.
وجود نقص در این قطعات موجب گرم شدن فضای درون یخچال می‌شود. علاوه بر این گاهی خرابی سنسور یا ترموستات باعث یکسره کار کردن کمپرسور می‌شود. در نهایت، احتمال سوختن کمپرسور وجود دارد و یخچال توان تولید برودت را نخواهد داشت.

12. خرابی رله و کمپرسور

وظیفه تبدیل گاز به مایع بر عهده کمپرسور یخچال می باشد. اگر کمپرسور یا رله آن آسیب ببینند. کمپرسور کار نمی کند. با کار نکردن کمپرسور، یخچال به درستی خنک نمی شود. در نتیجه مواد غذایی سریعا دچار فساد می‌شوند.

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر خنک نکردن یخچال دوو
اینانلو سرویس نمایندگی رسمی تعمیر خنک نکردن یخچال دوو

13. خراب بودن فن اواپراتور

خرابی یا وجود عیب فن اواپراتور از علل خنک نکردن یخچال دوو است. مسئولیت فن انتقال سرما از قسمت فریزر به یخچال می باشد. به همین دلیل آسیب به فن موجب عدم سرمایش کافی یخچال خواهد شد.

در مواقعی که با مشکل خنک نکردن یخچال دوو مواجه شدید. با اینانلو سرویس خدمات تخصصی و فوری لوازم خانگی در استان البرز تماس بگیرید. مشترکین عزیز امکان ثبت سفارش در 7 روز هفته و بدون تعطیلی را دارند.
این مجموعه بیش از 30 سال سابقه در حوزه ی تعمیر لوازم خانگی دارد و با تکنسین های حرفه ای همکاری می کند. کلیه خدمات ارائه شده در اینانلو سرویس شامل گارانتی می شوند. جهت دریافت خدمات با شماره 02636191 تماس بگیرید.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی دلایل خنک نکردن یخچال دوو و گرم بودن آن پرداختیم. همچنین اعلام کردیم که اینانلو سرویس نمایندگی رسمی انواع برندهای ایرانی و خارجی از جمله اسنوا، سامسونگ، ال جی، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و….می باشد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields