۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی نکات خرابی و تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی نکات خرابی و تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

خواندن این مقاله 6 دقیقه طول میکشد
۱۵ خرداد ۱۴۰۳

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

موارد زیادی سبب خرابی و نیاز به تعویض بلبرینگ لباسشویی دوو می شود. در این مقاله از اینانلو سرویس به بررسی دلایل و علل ایجاد این اختلال می پردازیم. در صورت مشاهده علائم خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. اینانلو سرویس نمایندگی رسمی و مجاز خدمات پس از فروش دوو می باشد. هزینه تمامی خدمات در این مرکز مطابق تعرفه های اتحادیه می باشد. همچنین تمامی خدمات دریافتی به مدت شش ماه شامل گارانتی می باشد.

در پایان انجام خدمات، فاکتور رسمی اینانلو سرویس تحویل مشتری گرامی می شود. در صورت ثبت درخواست از طریق سایت اینانلو سرویس، شامل 10% تخفیف خواهید شد. بلبرینگ یکی از قطعات کلیدی و حیاتی در سیستم‌ های مکانیکی است. این قطعه به منظور کاهش اصطکاک و سایش در اتصالات متحرک استفاده می‌ شود. عملکرد صحیح و بهینه بلبرینگ ‌ها، تأمین سهولت در حرکت و عملکرد صحیح سیستم ‌ها را تضمین می ‌کند. همچنین سایش، اصطکاک و لرزش ‌های ناخواسته را به حداقل می‌ رساند. در صورت مشاهده لرزش یا صدای غیر طبیعی از دستگاه، فورا آن را خاموش کنید. سپس با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

بررسی دلایل خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو
بررسی دلایل خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو

معرفی بلبرینگ ماشین لباسشویی و کاربرد آن

بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو یکی از اجزای حیاتی و مهم در ساختار و عملکرد این دستگاه است. وظیفه بلبرینگ حمایت و تحمل بار و اصطکاک در محور موتور لباسشویی دوو است. کاربرد قطعه بلبرینگ در ماشین لباسشویی دوو، حمایت و تحمل بار و اصطکاک در زمان چرخش محور موتور است. این قطعه فرآیند چرخش صاف و بی ‌صدا را فراهم می ‌کند. بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو اغلب از جنس فلزات مقاوم مانند آلومینیوم یا فولاد تهیه می ‌شود. این جنس‌ ها به دلیل مقاومت بالا در برابر فشار، سایش و حرارت، عملکرد بهتری به ماشین لباسشویی دوو شما می‌ بخشند.

نشانه های خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

صداهای غیرطبیعی از لباسشویی دوو درخرابی بلبرینگ لباسشویی دوو

با خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو، احتمالا صداهای ناهنجار، نویز یا صدای خش خش در زمان چرخش محور موتور به گوش برسد.

لرزش ‌های غیرعادی ماشین لباسشویی دوو

خرابی بلبرینگ سبب ایجاد لرزش ‌های غیرطبیعی در ماشین لباسشویی دوو می شود. با مشاهده لرزش غیر طبیعی لباسشویی دوو، باید بلبرینگ ها مورد بررسی قرار گیرند. برای انجام و بررسی این موارد به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید. کارشناسان اینانلو سرویس همواره، همراه و پشتیبان شما خواهند بود.

نشانه های خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو
نشانه های خرابی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو

عملکرد نامناسب دستگاه لباسشویی دوو

مشاهده عملکرد های نامناسب مانند، کاهش سرعت چرخش موتور و… احتمالا به معنای خرابی بلبرینگ هاست. تمامی نشانه های خرابی دستگاه را به کارشناسان اینانلو سرویس بسپارید.

گرم شدن غیر طبیعی لباسشویی دوو

با اختلال در قطعه بلبرینگ، احتمالا دمای آن بیش از حد افزایش یابد. در صورت تشخیص گرمای غیرطبیعی در نزدیکی بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو، با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

نشتی آب از ماشین لباسشویی دوو

در بعضی موارد، خرابی بلبرینگ سبب نشتی آب از محل بلبرینگ می شود. کارشناسان اینانلو سرویس به صورت شبانه روزی و در هفت روز هفته آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشند.

وجود لکه های روغن روی لباس ها بعد از شست و شو

بلبرینگ لباسشویی دوو با روغن و گریس روانکاری می شود. با خرابی این قطعه، امکان نشت گریس و روغن به داخل دیگ لباسشویی دوو وجود دارد‌. در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ‌ها، تعمیرات دستگاه را جدی بگیرید. از طریق شماره های 02636191 و 02691300200 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

نشت آب، از نشانه های خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو
نشت آب، از نشانه های خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو

دلایل خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو

هر بلبرینگ دارای عمر مفید و مشخصی است. پس از مدتی استفاده، احتمالا به دلیل فرسایش و سایش زیاد خراب شود.
استفاده از ماشین لباسشویی دوو در شرایط سنگین مانند شستشوی لباس ‌های سنگین، بارهای بیش از حد، یا استفاده مداوم و ناپایدار سبب خرابی بلبرینگ می شود.

بلبرینگ ‌ها به روغن محلول یا گریس نیاز دارند. این امر اصطکاک و سایش را کاهش می دهند. عدم تامین گریس سبب خشکی و سایش زیاد بلبرینگ لباسشویی دوو می شود.
نفوذ آب، گرد و غبار و ذرات معلق قطعا سبب خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو می شود.
نصب نادرست بلبرینگ، از جمله عدم تنظیم صحیح، عدم استفاده از ابزارهای مناسب و نیروی غیر متخصص، سبب خرابی بلبرینگ می گردد.
ضربه‌ ها، افتادن قطعات سنگین روی بلبرینگ، سقوط ماشین لباسشویی دوو و یا صدمات دیگر نیز سبب این نوع خرابی خواهد شد.
استفاده از بلبرینگ ‌های کم‌ کیفیت و نامناسب برای ماشین لباسشویی دوو باعث خرابی زودرس آنها می شود.
برخی از بلبرینگ ‌ها به تعویض منظم نیاز دارند. عدم تعویض به موقع بلبرینگ ‌های فرسوده و خراب، سبب خرابی سایر قطعات ماشین لباسشویی دوو می شود.

نحوه رفع خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو
نحوه رفع خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو

نحوه تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو در زمان خرابی بلبرینگ لباسشویی دوو

 • برای تعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو، مراحل زیر را با دقت انجام دهید. به توصیه اینانلو سرویس به هیچ وجه خودتان اقدام به تعمیر دستگاه نکنید.
 • ماشین لباسشویی دوو را از برق بکشید. از رعایت نکات ایمنی غافل نشوید.
 • جاپودری را با باز کردن پنل بالایی ماشین لباسشویی دوو جدا کنید.
 • تمامی اتصالات ماشین لباسشویی دوو را با دقت جدا کنید.
 • مهره های نگهدارنده و کمک فنرها را برای خروج دیگ ماشین لباسشویی دوو باز کنید.
 • لاستیک دور درب لباسشویی دوو را از جای خود بیرون بیاورید.
 • برای جلوگیری از محل اتصالات، از تمامی مراحل کارتان عکس و فیلم تهیه نمایید.
 • پنل عقبی لباسشویی دوو را باز کنید. تسمه و فولی را جدا کنید.
 • قطعه بلبرینگ معیوب را خارج کنید. محل آن را تمیز و بلبرینگ جدید را جایگزین کنید. یادتان باشد که گریس کافی به آن بزنید.
 • تمامی مراحلی که برای دسترسی به بلبرینگ انجام داده اید را به صورت عکس انجام دهید.
 • لباسشویی دوو را به برق متصل کنید. یک برنامه شستشوی سبک، جهت تست بلبرینگ اجرا کنید.
  تمامی این مراحل تخصصی بوده و نیاز به دانش فنی دارد. حتما از مراکز رسمی برای تعمیرات دستگاه کمک بگیرید.

سخن پایانی

به طور کلی، بلبرینگ ماشین لباسشویی دوو نقش بسیار مهمی در بهبود عملکرد و عمر مفید دستگاه دارند. با استفاده از بلبرینگ‌ های با کیفیت و مناسب، می ‌توان از ماشین لباسشویی دوو بهره‌ وری بیشتری برد. و از سرو صدا و لرزش ها در بلند مدت نیز جلوگیری می گردد. اینانلو سرویس برای رعایت حال مشتریان خود، اولویت را بر تعمیر قطعات می گذارد.

در صورت عدم امکان تعمیر، آن ها را با قطعات اصل و اورجینال شرکتی تعویض می کند. این مجموعه با بیش از دو دهه تجربه، نمایندگی رسمی و مجاز دوو و 130 برند دیگر لوازم خانگی است. از جمله برند های تحت پوشش اینانلو سرویس باید به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد.

 

شعب اینانلو سرویس

این مرکز مجاز و رسمی خدمات پس از فروش لوازم خانگی، با داشتن شعب فعال در سطح استان البرز تمامی مناطق سطح استان از جمله فردیس،مارلیک ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ ، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر تهراندشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را خدمات رسانی می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields