۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

بررسی علل باد گرم کولر گازی سامسونگ و نحوه رفع آن

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

بررسی علل باد گرم کولر گازی سامسونگ و نحوه رفع آن

خواندن این مقاله 5 دقیقه طول میکشد
۲۴ آبان ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

اینانلو سرویس در این مقاله قصد دارد به بررسی علل باد گرم کولر گازی سامسونگ و نحوه رفع آن بپردازد. در صورت مواجه شدن با وزش باد گرم کولر گازی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که در زمان روشن کردن کولر گازی بجای خنک شدن اتاق، کولر گازی باد گرم بزند. این مسئله به خصوص در تابستان‌های گرم می‌تواند سبب آزرده خاطر شدن کاربران گردد. دلایل زیادی وجود دارد که سبب می شود که کولر گازی در وضعیت مناسبی قرار نگرفته و باد گرم بزند.

بررسی علت باد گرم کولر گازی سامسونگ

در فصل تابستان یکی از اساسی ترین نیازهای خانواده‌ها وجود کولر گازی در منزل است. در این شرایط زمانی که در اوج گرما کولر گازی شما باد گرم میزند، قطعا اتفاق ناخوشایندی خواهد بود. علت باد گرم کولر گازی متفاوت است حتی گاهی به علت تنظیم نکردن دکمه mod روی حالت cool این اتفاق افتاده بیفتد و کولر گازی شما در سلامت کامل باشد.

برای بررسی تمامی علت های باد گرم کولر گازی سامسونگ، این مقاله که توسط متخصصین اینانلو سرویس گردآوری شده است را مطالعه فرمایید. در صورتی که برای رفع مشکل باد گرم کولر گازی به یک تکنسین تعمیرکار نیاز دارید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید و یا بصورت آنلاین درخواست خود را ثبت نمایید.

کم شدن گاز مبرد دلیل باد گرم کولر گازی سامسونگ
کم شدن گاز مبرد دلیل باد گرم کولر گازی سامسونگ

بررسی علل اصلی باد گرم کولر گازی و نحوه رفع کردن آن ها

کثیف بودن فیلتر هوا

شایع ترین علت خنک نکردن و باد گرم کولر گازی شما کثیفی فیلتر های هوا است. در صورتی که فیلتر کثیف یا دچار گرفتگی گرد و غبار باشد، ممکن است سبب بروز مشکلات مختلفی شود. این امر می‌تواند در عملکرد صحیح ترموستات اختلال ایجاد کند. گرد و غبار موجود در فیلترهای کولر گازی، مانع جریان هوا شده و مسیر را مسدود می کنند. همچنین می‌تواند سیم پیچ تبخیر کننده را منجمد کند، در نتیجه مانع عبور هوای خنک از خروجی می‌شود. در چنین شرایطی توصیه می‌شود در صورت گرفتگی فیلتر هوای کولر گازی با کارشناسان اینانلو سرویس تماس بگیرید تا اقدام به سرویس و تعمیر کولر گازی سامسونگ شما نمایند.

تنظیمات نادرست ترموستات

در صورت مشاهده باد گرم کولر گازی سامسونگ، شما باید عملکرد ترموستات کولر گازی را بررسی کنید. در زمان مواجه با چنین شرایطی، تنظیمات ترموستات را به حالت خودکار تبدیل کنید. به این ترتیب فن تنها در صورت خنک شدن هوا کار می‌کند. برای رفع این اختلال همیشه به جای تنظیم روی حالت روشن، ترموستات کولر گازی را روی حالت Auto نگه دارید. این یک دلیل متداول است که سبب وزش باد کولر گازی سامسونگ می‌شود.

کثیف بودن یونیت بیرونی کولر گازی

برای اطلاع از چگونگی کثیف بودن یونیت بیرونی روی عملکرد کولر گازی، بهتر است ابتدا نحوه کار این بخش را بررسی کنید.

اواپراتور (یونیت داخلی) گرما را از هوای اطراف خود جذب می‌کند و آن را به واحد تهویه مطبوع خارجی منتقل می‌کند.
کندانسور (یونیت بیرونی) هوای گرم را در هوای خنک متراکم می‌کند.

در چنین شرایطی کندانسور مسدود، اجازه خنک سازی مناسب سیستم کولر گازی را نمی‌دهد. زباله‌ها و حتی خاک انتقال حرارت را مسدود می‌کنند. در این شرایط با از بین بردن گردوغبار و خاک اطراف یونیت بیرونی، کندانسور را تمیز کرده و به آن فضای کافی برای تنفس دهید. برای جلوگیری از هزینه‌های سنگین تعمیرات، کولر گازی خود را مرتباً تمیز کنید. سرویس های دوره ای را جدی بگیرید تا با باد گرم کولرگازی سامسونگ و از این قبیل خرابی ها روبه رو نشوید.

تنظیمات ناصحیح دلیل باد گرم کولر گازی سامسونگ
تنظیمات ناصحیح دلیل باد گرم کولر گازی سامسونگ

خرابی موتور فن کولر گازی

عدم کار کردن فن کولر گازی سبب می‌شود کولر گازی شما با مشکلات زیادی مواجه گردد. در صورتی که موتور فن خراب یا معیوب باشد، واحد فضای باز قادر به از بین بردن گرما نخواهد بود، در نتیجه در سیکل خنک کردن هوا تداخل ایجاد می کند. در صورت مشاهده آسیب دیدگی موتور فن هرچه زودتر با متخصصین تعمیرکار تماس حاصل فرمایید. و جهت تعمیر و تعویض آن اقدام کنید.

کم شدن گاز مبرد و نیاز به شارژ گاز

مبرد مایع مهمی‌است که گرما را از هوای اطراف جذب می‌کند.که کمبود آن، منجر به باد گرم زدن کولر گازی سامسونگ شما شود. در صورتی که کولر گازی شما باد گرم میزند، ممکن است به دلیل نشت گاز مبرد باشد. سرویس کولر گازی خود را در فواصل منظم انجام دهید تا این اختلال برطرف شود. در صورت مشاهده علائم کم شدن گاز مبرد دستگاه و باد گرم کولر گازی سامسونگ با شماره های 02636191 و 02191300200 تماس حاصل فرمایید.

معیوب بودن کمپرسور کولرگازی سامسونگ

کمپرسور یکی از اجزای مهم و اساسی یک کولر گازی است. این قطعه جریان مبرد را بین تبخیر کننده و کندانسور کنترل می‌کند. در نتیجه، یک کمپرسور آسیب دیده هوا را به اندازه کافی خنک نمی کند در این حالت، قطعا کمپرسور آسیب دیده نیاز به تعویض دارد. در صورتی که ساکن استان البرز هستید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید.

نکات مهم برای جلوگیری از باد گرم کولر گازی سامسونگ

برای حفظ صحیح عملکرد کولر گازی، توصیه می‌شود کولر گازی خود را توسط یک متخصص سرویس و نگهداری کنید. سرویس دوره ای کولر گازی سامسونگ را هر شش ماه یکبار انجام دهید. برای درخواست سرویس های دوره ای با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید. تا راندمان و بازدهی کولر گازی خود را افزایش دهید. از کولر گازی سامسونگ خود به اندازه کافی مراقبت کنید تا احتمال بارگیری و تعمیرات گران قیمت آن را کاهش دهید.

خرابی کمپرسور دلیل باد گرم کولرگازی سامسونگ
خرابی کمپرسور دلیل باد گرم کولرگازی سامسونگ

آیا می دانید در مواقع کاهش سرمایش کولر گازی چه اقداماتی باید انجام دهید؟

ما به عنوان یک تعمیرکار کولر گازی با تجربه به شما توصیه می کنیم اگر روزی وزش باد گرم کولر گازی سامسونگ را احساس کردید، ابتدا ریموت کنترل دستگاه را چک کنید و از روی حالت کول بودن دستگاه اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعد سریعا دستگاه را خاموش کنید سپس موارد زیر را یکی یکی برسی کنید. اگر در زمینه عیب یابی و تعمیرات کولر گازی تخصصی ندارید با نمایندگی تعمیر کولر گازی سامسونگ در کرج تماس بگیرید تا برای عیب یابی دستگاه شما در محل حاضر شوند. اگر کولر گازی سامسونگ شما، هنگامی که باد گرم میزند کار کند می تواند سبب سوختگی کمپرسور شود. در نتیجه ی این اتفاق، می تواند برای شما خسارت مالی زیادی به بار آورد.

مناطق تحت پوشش اینانلو سرویس

اینانلو سرویس با سابقه ای  20 ساله در زمینه تعمیر لوازم خانگی سامسونگ و 130 برند آماده خدمات رسانی به شما عزیزان است. این مجموعه تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ،هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند.

یرندهای تحت پوشش اینانلو سرویس

از برند های تحت پوشش اینانلو سرویس می توان به سامسونگ، ال جی، اسنوا، دوو، فرسان، پاکشوما، کرال، کندی، کروپ، مدیدیا، جنرال آدمیرال، آکس، زیرووات، دکستر، مابه، آیگه، جنرال الکتریک، وایت هاوس، فروزان، سامیا، یوش، پارس، هیوندای، مولتی مکس، تکنولایو، هاردستون، مجیک چف، دنیس، دیپوینت، فایر، تجا، بنس، الیو، بلومبرگ، مدیا، امرسان، گوردیک، گوفر، یخساران، یوشیتا، گلدن برگ، برتینو، اکسنت، یواستار، یور پلاس، هیمالیا، دیامونته، نیکسان، التتو، اسکای ورد، رنزو، اکولوکس، جی سان، سوزوکی، کنوود، گرنیه، برتا، ایران شرق، گراند صنعت، بلوتینی، آزمایش، سینور، سیلور آیس، لایف، تسلا، تی سی ال، ایکس ویژن، سیلوان، سونیل، نسکو، هاویلوکس، ویرپول، اورست، انیس، سایلون، جنرال بریجن، فیلور، تکسان خزر، دونار، ناب استیل، وستل و…. اشاره کرد.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

8 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   بله
   ما تعمیر و سرویس انواع لوازم خانگی مثل یخچال،ساید، لباسشویی، ظرفشویی، کولر گازی و … رو انجام می دیم.

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   برای ثبت درخواست و دریافت خدمات با شماره 02636191 تماس بگیرید.
   همچنین از طریق وبسایت اینانلو سرویس نیز می توانید ثبت درخواست را انجام دهید.

 1. سلام کولر گازی مادرم اینا میزاریم رو حالت گرم کن ولی یهو صدای خیلی بدی میده مجبوریم خاموش کنیم ممنون میشم راهنمایی کنید!!

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   جهت بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیزید.
   توصیه می شود با پیگیری فوری از آسیب جدی به قطعات پیشگیری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل کثیف بودن ظروف و اتمام کار چند دقیقه ای طرفشویی اسنوا چیست؟

در مرحله اول بررسی نمایید تا آب وارد دستگاه می شود یا خیر. برای رفع مشکل آن باید شیر برقی چک شود، در مرحله بعد بررسی نمایید تا سنسور آب مشکلی نداشته باشید، همچنین دو سر آبپاش های ظرفشویی را باز نمایید و با تکان دادن و ضرب زدن رسوب زدایی کنید، در مرحله آخر چنانچه مشکل برطرف نشد به بررسی تایمر بپردازید. برای رفع مشکل و تعمیر ظرفشویی می توانید از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا درب ماشین لباسشویی جی پلاس پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود؟

اگر درب ماشین لباسشویی پس از شستشوی لباس‌ها باز نمی‌شود، درب را کمی به سمت داخل فشار دهید سپس دستگیره درب را بکشید تا آزاد شده و باز شود. چنانچه درب دستگاه همچنان باز نمی‌شود، نیاز است کارشناس برای بررسی و رفع ایراد دستگاه مراجعه نمایند.

آخرین سوال پرسیده شده

 دلیل اینکه جارو برقی با لرزش کار میکنه چیه؟

در هنگام بروز این ایراد احتمالاً نگهدارنده های لاستیک موتور شل و یا خراب شده است. تکنسین  باید دستگاه را چک کند اگر نگهدارنده ها شل شده است آن را محکم میکند، اگر مشکل خراب شدن نگهدارنده های پلاستیکی باشد باید آن را تعویض کرد. در هر کجای استان البرز که باشید برای بررسی خرابی جاروبرقی می توانید به دفاتر شرق و غرب اینانلو سرویس مراجعه کنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت گیر کردن دکمه و قفل شدن مایکروفر مجیک چیست؟

بهتره که ماکروفرتون رو تکنسین های مجموعه اینانلو سرویس بررسی کنند، ممکنه نیاز باشه که بعضی قطعات رو کاملا عوض کنید. برای اطلاع از قیمت لطفا با شماره های موجود در وبسایت اینانلو سرویس تماس بگیرید، واحد فنی در این خصوص پاسخگو هستند.

آخرین سوال پرسیده شده

چرا داخل جا میوه ای آب جمع میشه ؟

تجمع آب در جا میوه ای یخچال دلایلی بسیاری میتواند داشته باشد که بهتر است در چنین مواقعی با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت نشت آب ماشین ظرفشویی ال جی چیست؟

برای رفع اختلال آبریزی، اتصالات ورودی شیر آب و شیلنگ را بررسی نمایید. 

"*" indicates required fields