۰۲۶-۳۶۱۹۱

۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

ارور و کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع عیب آن ها

مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

ارور و کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع عیب آن ها

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
11 تیر 1402

شرکت دوو DAEWOO، یکی از بهترین و مطرح ترین برندهای کره‌ای لوازم خانگی است. این شرکت در حوزه تولیدات لوازم خانگی چون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، فر، مایکروویو، یخچال فریزر و ساید بای ساید فعالیت دارد. کیفیت بالای محصولات این برند و دارا بودن قابلیت‌ها و امکانات مدرن و به روز سبب کسب رضایت مشتریان و سهم بازار مطلوب در میان رقبا شده است. ماشین ظرفشویی دوو نیز در دو مدل رومیزی و ایستاده با ظرفیت‌های مختلف طراحی و تولید شده که به امکانات مدرن چون سیستم تاخیر زمان شستشو، سیستم شستشو با نصف ظرفیت، سیستم خشک‌کن، نمایش کد خطا و ارور دستگاه و… مجهز شده است.

آشنایی با کد های خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو برای عیب‌یابی آسان

ماشین ظرفشویی‌های دوو از جمله ماشین ظرفشویی‌های هوشمند بازار هستند که به لطف برد الکترونیکی، هر خطا را به شکل یک کد و ارور نشان می‌دهند. همین موضوع سبب می‌شود که عیب‌یابی و رفع عیب آن‌ها بسیار آسان باشد. دقت داشته باشید که ارورهای هر برند و مارک ماشین ظرفشویی با برند دیگر متفاوت است. در عین حال، هر ارور مفهوم خاص خود را خواهد داشت. از جمله ارورهای رایج ماشین ظرفشویی دوو می‌توان به E1، E2، E3 و E4 اشاره کرد. به همین خاطر، در این مطلب از اینانلو سرویس قصد داریم تا به معرفی انواع ارورهای ماشین ظرفشویی دوو بپردازیم.

بررسی مکانیزم دستگاه ظرفشویی دوو جهت درک راحت‌تر ارور ماشین ظرفشویی دوو

اطلاع و آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو سبب عیب‌یابی آسان آن ها خواهد شد. لازم به ذکر است اگر شما با مکانیزم ماشین ظرفشویی آشنایی داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید عیوب آن را شناسایی کنید. مکانیزم عملکرد ماشین ظرفشویی به این صورت است که از طریق شیر ورودی آب و شیر برقی، آب وارد مخزن ماشین ظرفشویی شده و به ظروف پاشیده می‌شود. همچنین در صورت انتخاب برنامه شست و شو با آب گرم، آب داخل مخزن ابتدا با المنت گرم شده و بعد وارد چرخه شست و شو می‌شود.
در مرحله بعد سیکل شستشو، آب داخل مخزن ماشین ظرفشویی با قرص یا مایع شست و شو ترکیب شده و دوباره به ظروف پاشیده می‌شود. این عمل تا وقتی تکرار می‌شود که برای ماشین ظرفشویی شما تعریف شده باشد. در انتها نیز اگر برنامه خشک کن ظروف را انتخاب کرده باشید، المنت داخل ماشین ظرفشویی شروع به داغ شدن می‌کند و در انتها رطوبت تمام ظروف از بین خواهد رفت.
توجه داشته باشید که تکرار هر چرخه در ماشین ظرفشویی ارتباط مستقیمی با برنامه انتخابی شما دارد. به عنوان مثال، در برنامه انتخابی سریع، خبری از خشک کردن ظروف و یا چندین بار شستشو آن‌ها نخواهد بود. این در حالی است که در برنامه شست و شوی کامل که معمولا هم سه ساعت طول می‌کشد، ظروف چندین بار شسته می‌شوند.

نمایش ارور ماشین ظرفشویی دوو نشانگر اختلال در قطعات
نمایش ارور ماشین ظرفشویی دوو نشانگر اختلال در قطعات

نیاز به یادگیری ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

برخی از کاربران ماشین ظرفشویی‌های دوو با خود تصور می‌کنند که نیازی به دانستن کدهای خطای ماشین ظرفشویی خود ندارند و همین موضوع سبب می‌شود که در صورت ظاهر شدن خطا نتوانند ارور را به درستی به نمایندگی اطلاع دهند و روند تعمیر ماشین ظرفشویی آن‌ها با سرعت پایین و به کندی دنبال می شود. این در شرایطی است که اگر به کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو مسلط باشید، به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که مشکل از کدام بخش است و آن را به کارشناس نمایندگی اطلاع دهید تا قطعات مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشد. در بعضی مواقع، مشکلات ماشین ظرفشویی با یک بررسی ساده رفع می‌گردد و نیازی به هزینه و تماس با نمایندگی نخواهد بود. به همین دلیل اینانلو سرویس پیشنهاد می‌کند در رابطه با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو اطلاعات داشته باشید.

بررسی ارور ماشین ظرفشویی دوو

انواع کدهای خطا یا به عبارتی ارور ماشین ظرفشویی دوو متشکل از حروف انگلیسی و اعداد بوده که هر یک از این اعداد، معنا و مفهوم خاصی داشته و به معیوب بودن و خرابی یک قطعه و یا قطعات از دستگاه اشاره دارند. برای رفع و بررسی ارور ماشین ظرفشویی دوو باید به عیب‌یابی دستگاه پرداخته و با توجه به نوع ارور ظاهر شده در صفحه نمایشگر دستگاه به بررسی قطعه مورد نظر پرداخته و به تعمیرکار مربوطه اطلاع دهید. در چنین شرایطی می توانید با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید تا از خدمات شبانه روزی اینانلو سرویس بهره مند شوید.

از این رو کد های خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو، مهمترین منبع دستگاه جهت شناسایی عیب و ایرادات ظرفشویی بوده که از این طریق می‌توانید به رفع سریع ایرادات دستگاه بپردازید. از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی دوو نیز که تمام ارورهای دستگاه را معرفی کرده، می‌توانید جهت رفع سریعتر مشکلات و ایرادات دستگاه کمک بگیرید.
نکته قابل توجه نیز اقدام فوری و سریع جهت رفع کد های خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو و تعمیر دستگاه می‌باشد. چرا که عدم توجه به این امر سبب ایجاد مشکلات بیشتر در ماشین ظرفشویی و صرف هزینه بالاتر خواهد شد.
بعضی از ارورهای ماشین ظرفشویی دوو را می‌توانید خودتان در منزل چک و رفع نمایید. اما بعضی دیگر از ارور‌های دستگاه که مربوط به قطعات حساس ظرفشویی می‌باشد، باید حتماً توسط تعمیرکاران مجرب چک و بررسی شده و در صورت لزوم با قطعات فابریک و اصل برند تعویض گردد.

انواع کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی دوو

کد خطا و ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو

نمایش کد خطا و ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو بیانگر عدم ورود آب به دستگاه و طولانی شدن زمان آبگیری در ماشین ظرفشویی می‌باشد. دلایل بروز این کد خطا ممکن است به خاطر عدم باز بودن شیر آب، کم بودن فشار آب، پیچ‌خوردگی و یا انسداد شلنگ آب، خرابی شیر برقی آب و یا ایرادات سیم‌کشی دستگاه رخ داده باشد.

به همین خاطر در مرحله اول باید موارد ذکر شده را به ترتیب چک نمایید تا در صورت وجود ایراد در هر یک به رفع آن بپردازید. به عنوان مثال اگر ایراد به وجود آمده به خاطر پیچ‌خوردگی و یا انسداد شلنگ آب باشد، می‌توانید با رفع کردن پیچ‌خوردگی و یا تمیز کردن و رفع گرفتگی و آشغالهای داخل شلنگ مشکل به وجود آمده را رفع نمایید. اما اگر این کد خطا و ارور به دلیل خرابی شیر برقی آب و یا ایرادات سیم‌کشی دستگاه به وجود آمده باشد، توصیه می‌کنیم که برای رفع آن با تعمیرکاران مجرب اینانلو سرویس تماس بگیرید تا ایرادات به وجود آمده در قطعات را برطرف نمایند.

کد خطا و ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو

این ارور ظرفشویی دوو به دلیل وجود اختلال در ورودی آب دستگاه نمایش داده می شود. برای رفع این کد خطا یا ارور باید قطعات فیلتر و شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی را چک و بررسی نمایید. گاهی اوقات انسداد فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی با آشغالها و یا باقی‌مانده مواد غذایی در ظروف می‌تواند سبب ایجاد اختلال در دستگاه و نمایش این ارور ماشین ظرفشویی دوو شده باشد.
در مرحله اول باید شلنگ ورودی آب را در پشت ماشین ظرفشویی باز کرده و سپس فیلتر دستگاه را جدا و چک نمایید و در صورت وجود انسداد و گرفتگی در این قطعه، آن را تمیز بشویید و آشغال های جمع شده در آن را با یک مسواک تمیز کنید. در شرایط خرابی قطعه شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی، باید این قطعه را تعویض نمایید.

انواع ارور ماشین ظرفشویی دوو
انواع ارور ماشین ظرفشویی دوو

کد خطای E3 یکی از شایع‌ترین ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

ظاهر شدن این ارور ماشین ظرفشویی دوو بیانگر ایراد و خرابی قطعه المنت حرارتی آب دستگاه می‌باشد. در واقع به علت معیوب بودن و اختلال در این قطعه، دمای آب برای شستشوی ظروف به مقدار تعیین شده نمی‌رسد و به دلیل وجود اختلال در عملکرد دستگاه، این ارور در نمایشگر ظرفشویی ظاهر خواهد شد. رفع این کد خطا و تعویض قطعه باید توسط تعمیرکاران مجرب صورت گیرد.

کد خطا و ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو

نمایش این ارور ماشین ظرفشویی دوو به دلیل وجود نشتی آب در دستگاه می‌باشد. البته محل دقیق نشتی در هیچ یک از قطعات ماشین ظرفشویی مشخص نمی‌باشد. به همین خاطر تکنسین‌ تعمیرکار باید پنل جلو و عقب دستگاه را باز کرده و محل دقیق نشتی را پیدا کند و رفع نماید. به همین دلیل در صورت مشاهده این کد خطا و ارور بر روی ماشین ظرفشویی دوو بهتر است که از دستکاری کردن دستگاه اجتناب کرده و بررسی و عیب‌یابی ماشین ظرفشویی را به تعمیرکاران کاربلد بسپارید.

ارور و کد خطا های E6 و E7 ماشین ظرفشویی دوو

نمایش این ارور و کد خطاهای ماشین ظرفشویی دوو، بیانگر خرابی و اختلال در قطعه ی ترمیستور و یا برد ‌دستگاه می‌باشند. تکنسین‌ تعمیرکار باید سیم‌های مربوط به ترمیستور را چک کرده و در صورت وجود ایراد، سنسور را تعویض نماید.

کد خطا و ارور E8، یک ارور نسبتا خاص در ماشین ظرفشویی‌های دوو

این ارور ماشین ظرفشویی دوو به دلیل وجود مشکل و اختلال در مسیر شیر توزیع دستگاه نمایش داده می‌شود. دلیل این ایراد نیز به خاطر شکستگی شیر توزیع و یا خطای مدار می‌باشد که تکنسین تعمیرکار باید آن را چک کرده و قطعات معیوب شده را تعویض نماید. بعضی از خطاها وجود دارند که اغلب نمایش داده نمی‌شوند و همین موضوع سبب می‌شود که در صورت مشاهده آن‌ها کمی تعجب کنید. ارور E8 از جمله این ارورهایی است که می‌تواند در صورت ظاهر شدن کمی تعجب برانگیز باشد. این ارور اغلب به این دلیل است که در مسیر شیر توزیع اختلالی به‌وجود آمده است و این عمل به درستی انجام نمی‌شود. دلیل آن هم معمولا بروز خطا در مدار باز یا شکستگی شیر توزیع می باشد.
رفع مشکل خطا در مدار توزیع یک کار بسیار تخصصی است و به همین خاطر تنها افراد مجرب باید برای رفع آن اقدام کنند. در نتیجه اینانلو سرویس توصیه اکید می‌کند که در صورت مشاهده این ارور خودتان دست به کار نشوید و با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

کد خطا و ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو

این ارور ماشین ظرفشویی دوو به 2 علت ظاهر می شود که عبارتند از اختلال در صفحه لمسی نمایشگر دستگاه و یا فشار بیش از ۳۰ ثانیه یکی از کلیدهای ماشین ظرفشویی. اگر این کد خطا مربوط به مورد اول باشد، باید تکنسین‌تعمیر کار برای تعمیر دستگاه اقدام کند.

کد خطا و ارور ED ماشین ظرفشویی دوو

نمایش این ارور ماشین ظرفشویی دوو، بیانگر وجود اختلال در اتصال بین برد اصلی و صفحه نمایشگر دستگاه می‌باشد. در صورت مشاهده این کد خطا و ارور از دستکاری کردن دستگاه اجتناب نمایید و با اینانلو سرویس جهت بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. یکی از ارورهای خاصی که در ماشین ظرفشویی‌های دوو به ندرت نمایش داده می‌شود، ارور ED است که مربوط به خطا و اختلال میان برد اصلی و برد نمایشگر می‌باشد. به طور ساده می‌توان گفت که وقتی فلت ارتباطی میان این دو برد قطع می‌شود، شما ارور ED را مشاهده می‌کنید. برای رفع این اختلال نیز باید درب ماشین ظرفشویی شما باز شود که یک کار کاملا تخصصی می باشد. به همین خاطر، زمانی که ماشین ظرفشویی شما با این ارور مواجه شد، پیشنهاد می‌کنیم برای رفع آن با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله سامسونگ، سام، ال جی، پاکشوما، پارسا سرویس، گرماوران، امرسان، مادیران، دیپوینت، سیلوان، پاک خزر، نیکسان، کلور، هیواسرویس، دونار، پارس، اورست و… می باشد. این مجموعه در تمامی نقاط استان البرز باغستان، مهرشهر، هشتگرد، عظیمیه، جهانشهر، گلسار، چندار، کوهسار، دهقان ویلا و… آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شما عزیزان می باشد. برای ثبت خرابی می توانید از طریق سایت اقدام کنید تا شامل 10% تخفیف ویژه شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *