۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

ارور و کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع عیب آن ها
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

ارور و کدهای خطای ماشین ظرفشویی دوو و نحوه رفع عیب آن ها

خواندن این مقاله 8 دقیقه طول میکشد
۱۱ تیر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

 

شرکت دوو DAEWOO، یکی از بهترین و مطرح ترین برندهای کره‌ای لوازم خانگی است. این شرکت در حوزه تولیدات لوازم خانگی چون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، فر، مایکروویو، یخچال فریزر و ساید بای ساید فعالیت دارد. کیفیت بالای محصولات این برند و قابلیت‌ها و امکانات مدرن و به روز سبب کسب رضایت مشتریان و سهم بازار مطلوب در میان رقبا شده است. ماشین ظرفشویی دوو نیز در دو مدل رومیزی و ایستاده با ظرفیت‌های مختلف طراحی و تولید شده که به امکانات مدرن چون سیستم تاخیر زمان شستشو، سیستم شستشو با نصف ظرفیت، سیستم خشک‌کن، نمایش کد خطا و ارور دستگاه و… مجهز شده است.

آشنایی با کد های خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو برای عیب‌یابی آسان

ماشین ظرفشویی‌های دوو از جمله ماشین ظرفشویی‌های هوشمند بازار هستند که به لطف برد الکترونیکی، هر خطا را به شکل یک کد و ارور نشان می‌دهند. همین موضوع سبب می‌شود که عیب‌یابی و رفع عیب آن‌ها بسیار آسان باشد. دقت داشته باشید که ارورهای هر برند و مارک ماشین ظرفشویی با برند دیگر متفاوت است. در عین حال، هر ارور مفهوم خاص خود را خواهد داشت. از جمله ارورهای رایج ماشین ظرفشویی دوو می‌توان به E1، E2، E3 و E4 اشاره کرد. به همین خاطر، در این مطلب از اینانلو سرویس قصد داریم تا به معرفی انواع ارورهای ماشین ظرفشویی دوو بپردازیم.

بررسی مکانیزم دستگاه ظرفشویی دوو جهت درک راحت‌تر ارور ماشین ظرفشویی دوو

اطلاع و آشنایی با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو سبب عیب‌یابی آسان آن ها خواهد شد. لازم به ذکر است اگر شما با مکانیزم ماشین ظرفشویی آشنایی داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید عیوب آن را شناسایی کنید. مکانیزم عملکرد ماشین ظرفشویی از طریق شیر ورودی آب و شیر برقی، آب داخل مخزن ماشین ظرفشویی شده و به ظروف پاشیده می‌شود. همچنین در صورت انتخاب برنامه شست و شو با آب گرم، آب داخل مخزن ابتدا با المنت گرم شده و بعد وارد چرخه شست و شو می‌شود.
در مرحله بعد سیکل شستشو، آب داخل مخزن ماشین ظرفشویی با قرص یا مایع شست و شو ترکیب شده  این عمل تا وقتی  که برای ماشین ظرفشویی شما تعریف شدهادامه می یابد. در انتها نیز اگر برنامه خشک کن ظروف را انتخاب کرده باشید، المنت داخل ماشین ظرفشویی شروع به داغ شدن می‌کند و در انتها رطوبت تمام ظروف از بین خواهد رفت.
توجه داشته باشید که تکرار هر چرخه در ماشین ظرفشویی ارتباط مستقیمی با برنامه انتخابی شما دارد. به عنوان مثال، در برنامه انتخابی سریع، خبری از خشک کردن ظروف و یا چندین بار شستشو آن‌ها نخواهد بود. این در حالی است که در برنامه شست و شوی کامل که معمولا هم سه ساعت طول می‌کشد، ظروف چندین بار شسته می‌شوند.

نمایش ارور ماشین ظرفشویی دوو نشانگر اختلال در قطعات
نمایش ارور ماشین ظرفشویی دوو نشانگر اختلال در قطعات

نیاز به یادگیری ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

برخی از کاربران ماشین ظرفشویی‌های دوو با خود تصور می‌کنند که نیازی به دانستن کدهای خطای ماشین ظرفشویی خود ندارند و همین موضوع سبب می‌شود که در صورت ظاهر شدن خطا نتوانند ارور را به درستی به نمایندگی اطلاع دهند و روند تعمیر ماشین ظرفشویی آن‌ها با سرعت پایین و به کندی دنبال می شود. این در شرایطی است که اگر به کدهای خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو مسلط باشید، به راحتی می‌توانید تشخیص دهید که مشکل از کدام بخش است و آن را به کارشناس نمایندگی اطلاع دهید تا قطعات مورد نیاز را با خود به همراه داشته باشد. در بعضی مواقع، مشکلات ماشین ظرفشویی با یک بررسی ساده رفع می‌گردد و نیازی به هزینه و تماس با نمایندگی نخواهد بود. به همین دلیل اینانلو سرویس پیشنهاد می‌کند در رابطه با ارورهای ماشین ظرفشویی دوو اطلاعات داشته باشید.

بررسی ارور ماشین ظرفشویی دوو

انواع کدهای خطا یا به عبارتی ارور ماشین ظرفشویی دوو متشکل از حروف انگلیسی و اعداد بوده که هر یک از این اعداد، معنا و مفهوم خاصی داشته و به معیوب بودن و خرابی یک قطعه و یا قطعات از دستگاه اشاره دارند. با توجه به نوع ارور در صفحه نمایشگر دستگاه به تعمیرکار مربوطه اطلاع بدهید.. در چنین شرایطی با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس بگیرید تا از خدمات شبانه روزی اینانلو سرویس بهره مند شوید.

از این رو کد های خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو، مهمترین منبع دستگاه جهت شناسایی عیب و ایرادات ظرفشویی بوده که از این طریق می‌توانید به رفع سریع ایرادات دستگاه بپردازید. از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی دوو نیز که تمام ارورهای دستگاه را معرفی کرده، می‌توانید جهت رفع سریعتر مشکلات و ایرادات دستگاه کمک بگیرید.
نکته قابل توجه نیز اقدام فوری و سریع جهت رفع کد های خطا و ارور ماشین ظرفشویی دوو و تعمیر دستگاه می‌باشد. چرا که عدم توجه به این امر سبب ایجاد مشکلات بیشتر در ماشین ظرفشویی و صرف هزینه بالاتر خواهد شد.
بعضی از ارورهای ماشین ظرفشویی دوو را می‌توانید خودتان در منزل چک و رفع نمایید. اما بعضی دیگر از ارور‌های دستگاه که مربوط به قطعات حساس ظرفشویی، باید حتماً توسط تعمیرکاران مجرب چک و در صورت لزوم با قطعات فابریک و اصل برند تعویض گردد.

انواع کدهای خطا و ارور ماشین لباسشویی دوو

کد خطا و ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو

نمایش کد خطا و ارور E1 ماشین ظرفشویی دوو بیانگر عدم ورود آب به دستگاه و طولانی شدن زمان آبگیری در ماشین ظرفشویی می‌باشد. دلایل بروز این کد خطا به خاطرشیر بسته آب، فشارکم آب، پیچ‌خوردگی و یا انسداد شلنگ آب، خرابی شیر برقی آب و یا ایرادات سیم‌کشی دستگاه رخ داده باشد.

به همین خاطر در مرحله اول باید موارد بالا را به ترتیب چک نمایید تا در صورت وجود ایراد در هر یک به رفع آن بپردازید. به عنوان مثال اگر ایراد به خاطر پیچ‌خوردگی و یا انسداد شلنگ آب باشد،  با رفع  پیچ‌خوردگی و گرفتگی  مشکل را رفع نمایید. اما اگر این کد خطا و ارور به دلیل خرابی شیر برقی آب و یا ایرادات سیم‌کشی دستگاه به  باشد، برای رفع آن با تعمیرکاران مجرب اینانلو سرویس تماس بگیرید تا ایرادات در قطعات را برطرف نمایند.

کد خطا و ارور E2 ماشین ظرفشویی دوو

این ارور ظرفشویی دوو به دلیل وجود اختلال در ورودی آب دستگاه نمایش داده می شود. برای رفع این کد خطا یا ارور باید قطعات فیلتر و شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی را چک و بررسی نمایید. گاهی اوقات انسداد فیلتر ورودی آب ماشین ظرفشویی با آشغالها و یا باقی‌مانده مواد غذایی در ظروف می‌تواند سبب ایجاد اختلال در دستگاه و نمایش این ارور ماشین ظرفشویی دوو باشد.
در مرحله اول باید شلنگ ورودی آب را در پشت ماشین ظرفشویی باز کرده و سپس فیلتر دستگاه را جدا و چک نمایید و در صورت وجود انسداد و گرفتگی در این قطعه، آن را تمیز بشویید و آشغال های آن را با یک مسواک تمیز کنید. در شرایط خرابی قطعه شیر ورودی آب ماشین ظرفشویی، باید این قطعه را تعویض نمایید.

انواع ارور ماشین ظرفشویی دوو
انواع ارور ماشین ظرفشویی دوو

کد خطای E3 یکی از شایع‌ترین ارورهای ماشین ظرفشویی دوو

ظاهر شدن این ارور ماشین ظرفشویی دوو بیانگر ایراد و خرابی قطعه المنت حرارتی آب دستگاه می‌باشد. در واقع به علت خرابی و اختلال در این قطعه، دمای آب برای شستشوی ظروف به مقدار مشخص نمی‌رسد و به دلیل  اختلال در عملکرد دستگاه، این ارور در نمایشگر ظرفشویی ظاهر می شود. رفع این کد خطا و تعویض قطعه باید توسط تعمیرکاران مجرب صورت گیرد.

ارور E3 یکی از متداول‌ترین مشکلات در ماشین ظرفشویی‌های دوو است. این ارور معمولاً نشان‌دهنده خرابی و اختلال در المنت حرارتی آب دستگاه می‌باشد. این المنت حرارتی مسئولیت تنظیم دمای آب برای شستشوی ظروف را بر عهده دارد. اگر این قطعه خراب یا دچار اختلال شود، دمای آب به مقدار موردنیاز برای شستشوی ظروف نمی‌رسد و در نتیجه، ماشین ظرفشویی عملکرد صحیح خود را انجام نمی‌دهد و ارور E3 را نمایش می‌دهد.

برای رفع این خطا و جلوگیری از اینکه آب به دمای لازم برسد، نیاز به تعویض یا تعمیر المنت حرارتی دستگاه دوو است. این کار باید توسط تعمیرکاران متخصص و با تجربه صورت گیرد. تعمیر یا تعویض قطعه المنت حرارتی باید با دقت و با استفاده از قطعات یدکی اورجینال انجام شود تا عملکرد ماشین ظرفشویی به حالت ایده‌آل برگردد و این مشکل برطرف شود.

کد خطا و ارور E4 ماشین ظرفشویی دوو

نمایش این ارور ماشین ظرفشویی دوو به دلیل وجود نشتی آب در دستگاه می‌باشد. البته محل دقیق نشتی در هیچ یک از قطعات ماشین ظرفشویی مشخص نمی‌باشد. به همین خاطر تکنسین‌ تعمیرکار باید پنل جلو و عقب دستگاه را باز کرده و محل دقیق نشتی را پیدا کند و رفع نماید. به همین دلیل در صورت مشاهده این کد خطا و ارور بر روی ماشین ظرفشویی دوو بهتر است که از دستکاری کردن دستگاه اجتناب کرده و بررسی و عیب‌یابی ماشین ظرفشویی را به تعمیرکاران کاربلد بسپارید.

همچنان که اشاره شد، ارور E4 در ماشین ظرفشویی دوو نشان‌دهنده وجود نشتی آب در دستگاه است، اما محل دقیق نشتی در این ارور مشخص نمی‌باشد و نیاز به بررسی دقیق و تخصصی دارد. برای رفع این مشکل، تکنسین یا تعمیرکار باید پنل جلو و عقب دستگاه را باز کند تا محل دقیق نشتی آب را تشخیص دهد و اقدام به رفع آن کند.

در صورت ظاهر شدن این کد خطا و ارور E4 در ماشین ظرفشویی دوو، توصیه می‌شود که از دستکاری یا تلاش برای تعمیر خودسرانه دستگاه خودداری کنید. به دلیل پیچیدگی مسائل مرتبط با نشتی آب و خطرات ممکن برای دستگاه، بهتر است این کار را به تعمیرکاران متخصص و ماهر ماشین ظرفشویی بسپارید تا محل نشتی را شناسایی کرده و آن را به صورت حرفه‌ای رفع کنند. این اقدام کمک می‌کند تا دستگاه به طور صحیح و بدون مشکلات اجرایی خود را ادامه دهد و همچنین از وقوع مشکلات جدی‌تری جلوگیری شود.

ارور و کد خطا های E6 و E7 ماشین ظرفشویی دوو

نمایش این ارور و کد خطاهای ماشین ظرفشویی دوو، بیانگر خرابی و اختلال در قطعه ی ترمیستور و یا برد ‌دستگاه می‌باشند. تکنسین‌ تعمیرکار باید سیم‌های مربوط به ترمیستور را چک کرده و در صورت وجود ایراد، سنسور را تعویض نماید.

ارورهای E6 و E7 در ماشین ظرفشویی دوو ممکن است نشان‌دهنده خرابی و اختلال در قطعه ترمیستور یا برد دستگاه باشند. ترمیستور مسئولیت کنترل دما و محیط حاکم بر عملکرد دستگاه را دارد. در صورتی که این قطعه خراب یا دچار اختلال شود، ارورهای E6 و E7 را نمایش می‌دهد.

برای رفع این ارورها، تعمیرکار یا تکنسین باید سیم‌های مربوط به ترمیستور را چک کرده و در صورت وجود ایراد یا نقص، سنسور یا ترمیستور را تعویض و با قطعات یدکی اورجینال جایگزین نماید. این اقدام می‌تواند نیازمند داشتن دانش فنی و تخصصی در زمینه تعمیرات الکترونیکی باشد.

در صورتی که ارورهای E6 یا E7 در ماشین ظرفشویی دوو ظاهر شد، مسئله را به تعمیرکاران متخصص و ماهر ماشین ظرفشویی بسپارید تا با استفاده از تجهیزات و دانش خود، مشکل را برطرف نمایند.

کد خطا و ارور E8، یک ارور نسبتا خاص در ماشین ظرفشویی‌های دوو

این ارور ماشین ظرفشویی دوو به دلیل وجود مشکل و اختلال در مسیر شیر توزیع دستگاه است. دلیل این ایراد نیز به خاطر شکستگی شیر توزیع و یا خطای مدار می‌باشد که تکنسین تعمیرکار باید آن را چک و قطعات معیوب را تعویض نماید. بعضی از خطاها اغلب نمایش داده نمی‌شوند. ارور E8 از جمله این ارورهایی است. با این ارور ادر مسیر شیر توزیع اختلالی به‌وجود می آورد و این عمل به درستی انجام نمی‌شود. دلیل آن هم معمولا به خاطر بروز خطا در مدار باز یا شکستگی شیر توزیع می باشد.
رفع مشکل خطا در مدار توزیع یک کار بسیار تخصصی است و به همین خاطر تنها افراد مجرب باید برای رفع آن اقدام کنند. در نتیجه اینانلو سرویس توصیه اکید می‌کند که در صورت مشاهده این ارور خودتان دست به کار نشوید و با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

کد خطا و ارور E9 ماشین ظرفشویی دوو

این ارور ماشین ظرفشویی دوو به 2 علت ظاهر می شود که عبارتند از اختلال در صفحه لمسی نمایشگر دستگاه و یا فشار بیش از ۳۰ ثانیه یکی از کلیدهای ماشین ظرفشویی. اگر این کد خطا مربوط به مورد اول باشد، باید تکنسین‌تعمیر کار برای تعمیر دستگاه اقدام کند.

کد خطا و ارور ED ماشین ظرفشویی دوو

نمایش این ارور ماشین ظرفشویی دوو، بیانگر وجود اختلال در اتصال بین برد اصلی و صفحه نمایشگر دستگاه می‌باشد. در صورت مشاهده این کد خطا و ارور از دستکاری کردن دستگاه اجتناب نمایید و با اینانلو سرویس جهت بررسی و رفع ایراد ماشین ظرفشویی تماس بگیرید. ارور ED یکی از ارورهایماشین ظرفشویی‌های دوو است،این ارور مربوط به خطا و اختلال میان برد اصلی و برد نمایشگر می‌باشد. به طور ساده می‌توان گفت که وقتی فلت ارتباطی میان این دو برد قطع می‌شود، شما ارور ED را مشاهده می‌کنید. برای رفع این اختلال نیز باید درب ماشین ظرفشویی شما باز شود که یک کار کاملا تخصصی می باشد. به همین خاطر، زمانی که ماشین ظرفشویی شما با این ارور مواجه شد، پیشنهاد می‌کنیم برای رفع آن با تعمیرکار مجرب تماس بگیرید.

اینانلو سرویس نماینده مجاز و رسمی 130 برند مطرح لوازم خانگی از جمله سامسونگ، سام، ال جی، پاکشوما، پارسا سرویس، گرماوران، امرسان، مادیران، دیپوینت، سیلوان، پاک خزر، نیکسان، کلور، هیواسرویس، دونار، پارس، اورست و… می باشد. این مجموعه در تمامی نقاط استان البرز باغستان، مهرشهر، هشتگرد، عظیمیه، جهانشهر، گلسار، چندار، کوهسار، دهقان ویلا و… در خدمت شبانه روزی به شما عزیزان می باشد. برای ثبت خرابی  از طریق سایت اقدام کنید تا شامل 10% تخفیف ویژه شوید.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور dc در ماشین لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E3 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که درب دستگاه به درستی بسته نشده است. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی میکروسوئیچ درب، خرابی برد الکترونیکی، یا خرابی لولای درب ایجاد شود. جهت بررسی دستگاه از نظر فنی با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور e2 لباسشویی سامسونگ چیست؟

کد خطا E2 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به تخلیه آب نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله بسته بودن دریچه تخلیه، خرابی پمپ تخلیه، خرابی فیلتر پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. در صورتی که با بررسی و تمیز کردن فیلتر تخلیه مشکل حل نشد با شماره 02636191 تماس بگیرید. تکنسین در اسرع وقت برای تعمیر دستگاه مراجعه می کند.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ایجاد کد خطای E1 ماشین لباسشویی سامسونگ چیست ؟

کد خطا E1 ماشین لباسشویی سامسونگ به معنای این است که دستگاه قادر به آبگیری نیست. این مشکل می تواند به دلایل مختلفی از جمله خرابی شیر آب ورودی، خرابی فیلتر شیر آب ورودی، خرابی پمپ تخلیه، خرابی سوئیچ فشار، یا خرابی برد الکترونیکی ایجاد شود. برای بررسی دستگاه با شماره 02636191 تماس بگیرید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت افتادگی درب ماشین ظرفشویی سامسونگ چیست؟

خراب بودن درب ماشین ظرفشویی سامسونگ با این تفاسیر که وسط نمی ماند، مربوط به اختلال در لولای درب میباشد، بررسی نمایید که پیچ و مهره های لولای درب مشکلی نداشته باشند و اگر لولا شکسته تعویض نمایید. برای انجام این کار میتوانید با شماره گیری 02636191 و 02691300200 از خدمات اینانلو سرویس بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت صدای سوت قطار از ظرفشویی بوش چیست؟

صداي سوت از ماشين ظرفشويي می تواند دو علت داشته باشد. ممکن است آب پاش های پایین و بالا مشکل داشته باشد و یا ایراد از پمپ تخلیه دستگاه باشد. همچنین پمپ آب پاش نیز باید چک شود. همچنین می توانید از خدمات اینانلو سرویس نیز بهره مند شوید.

آخرین سوال پرسیده شده

برای رفع سوراخ کف ماشین ظرفشویی سامسونگ چه باید کرد؟

بدنه ماشین های ظرفشویی شما از نوع استیل می باشد. شما می توانید به صورت مقطعی بدنه را جوش داده و آب بندی کنید، اما توصیه نمی شود. چرا که حرارت آب گرم ماشین ظرفشویی بسیار بالاست و سبب از بین رفتن آن قسمت خواهد شد. نهایتا پیشنهاد می کنیم بدنه را تعویض کنید. می توانید از خدمات اینانلو سرویس در این زمینه بهره مند شوید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields