۳۰ خط شبانه روزی

اینانلو سرویس

نماینده تخصصی تعمیر لوازم خانگی در سطح استان البرز​

۰۲۶-۳۶۱۹۱

۰۲۶-۹۱۳۰۰۲۰۰

از تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ بیشتر بدانیم
مجله تخصصی اینانلو سرویس

مقاله جدید

از تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ بیشتر بدانیم

خواندن این مقاله 7 دقیقه طول میکشد
۳ مهر ۱۴۰۲

نمایندگی ۱۳۰ برند

امنیت کارشناسان

۱۸۰ روز گارانتی

ارائه فاکتور رسمی

ضمانت اصالت کالا

می توان گفت تمام یخچال های ساید بای ساید که امروزه تولید و به بازار عرضه می شود دارای فیلتر آب هستند. آب هم برای تکه های یخ و هم برای آشامیدن فیلتر می شود. نوع فیلتر آبی که در یخچال های ساید سامسونگ به کار رفته است با توجه به مدل دستگاه متفاوت است. اینانلو سرویس در این مقاله قصد دارد شما را با تعویض فیلتر ساید سامسونگ آشنا کند در این مقاله شما را با فیلتر یخچال و زمان تعویض آن بیشتر آشنا خواهیم کرد.

منبع آب تمیز برای سلامتی شما ضروری است. آبی که شما در طول روز از آن استفاده می کنید، مواد معدنی سنگین، باکتری ها و سایر آلاینده ها را در مسیر انتقال به خانه شما به خود می گیرد. زمانی که از آبسردکن در یخچال خود استفاده می کنید، فیلتر آب موظف است که شما را از شر همه این آلودگی ها خلاص کند.

 نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ و انواع آن

فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید سامسونگ

این فیلتر ها با توجه به مدل یخچال و نیز سال ساخت آن، در قسمت های مختلفی قرار می گیرند. در یخچال های ساید بای ساید این فیلتر اغلب در بالای سقف نصب می شود. در بعضی دیگر از یخچال ها این فیلتر در کنار جا میوه ای تعبیه شده است.

انواع و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگانواع و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ
انواع و نحوه تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

فیلتر خارجی یخچال ساید بای ساید سامسونگ

فیلتر های خارجی به فیلتر هایی گفته می شود که در پشت یخچال قرار گرفته و میان محل ورود آب به دستگاه و شیر آب قرار دارند. این فیلتر ها معمولا به خاطر اندازه بزرگی که دارند قابل مشاهده هستند.

عوارض عدم تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ

هر وسیله ای طول عمر مشخصی دارد و فیلتر آب نیز از این قاعده مستثنا نیست. عدم تعویض فیلتر یخچال ساید بای ساید عوارضی در پی خواهد داشت که عبارت اند از

 • عدم تصفیه شدن آب

بعد از پایان عمر مفید فیلتر و عدم تعویض آن، قطعا دیگر عمل تصفیه آب انجام نخواهد شد. می توان گفت قرار گرفتن فیلتر بر سر مسیر آب در صورت عدم تعویض فیلتر کاملا بیهوده است.

 • فاسد شدن مواد موجود در فیلتر آب ساید بای ساید سامسونگ

امکان فاسد شدن مواد موجود در فیلتر آب در طولانی مدت و عدم تعویض فیلتر ساید سامسونگ آن وجود دارد. این امر سبب می شود تا آبی که مصرف می کنید شما را دچار مسمومیت کند.

 • انسداد مسیر آب فیلتر ساید بای ساید سامسونگ

در شرایطی که پس از مدتی مشاهده کردید که فشار آب خروجی کم شده است، ممکن است رسوبات موجود در فیلتر مسیر آب را مسدود کرده باشد.

 • سوختگی یخ ساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ

عدم تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ سبب تجمع رسوبات و در پی آن انسداد لوله های یخ ساز شده و در نتیجه سوختگی یخساز رخ خواهد داد. همانطور که میدانید یخ ساز ها قطعات حساسی با قیمت بالا هستند. در نتیجه تعویض به موقع فیلتر ساید بای ساید سامسونگ را جدی بگیرید.

زمان تعویض فیلتر یخچال های ساید بای ساید

در یخچال ها چراغ قرمزی برای فیلتر ها تعبیه شده است. زمانی که این چراغ روشن می شود به شما اطلاع دهد که زمان تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ رسیده است. در شرایطی که چراغ یخچال شما روشن شد به هیچ وجه نگران نباشید. روشن شدن آلارم تعویض فیلتر ساید باید ساید سامسونگ به این معنا نیست که شما باید در همان لحظه فیلتر را تعویض کنید. بلکه این چراغ فقط برای این که به شما از مدتی قبل اطلاع دهد، پیش از این که ظرفیت فیلتر تکمیل شود، روشن خواهد شد.

این موضوع معمولا پس از پنج و یا شش ماه پس از نصب فیلتر اتفاق خواهد افتاد. به بیانی دیگر عمر مفید این فیلتر ها پنج تا شش ماه می باشد. در صورتی که ترجیح می‌دهید که این چراغ پیش از تعویض فیلتر خاموش شود، می‌توانید از گزینه Filter Reset استفاده کنید. برای این منظور سه ثانیه دکمه را فشار دهید تا خطای موجود برای خرابی فیلتر از صفحه نمایشگر محو شود.

بررسی عوارض عدم تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ
بررسی عوارض عدم تعویض فیلتر آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ

نحوه تعویض فیلتر خارجی یخچال ساید بای ساید سامسونگ

در مرحله ی اول باید شیر آب ورودی را ببندید.
در قسمت پشت یخچال ساید بای ساید سامسونگ به دنبال فیلتر آب در مسیر شلنگ باشید.
شلنگ ورودی را کمی تکان داده و در همان زمان آن را بیرون بکشید.
در مرحله بعد پس از آزاد کردن دو طرف فیلتر، فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید. اگر فیلتر جدا نشد، پیچ موجود روی کاور محافظ را باز کنید.
در این مرحله نوبت کاور پشت فیلتر است. آن را در جای مخصوص خود قرار داده و ببندید.
شلنگ ورودی را در جای خودش قرار دهید و نصب کنید.
شیر آب ورودی را باز کنید.
یخساز یخچال ساید بای ساید سامسونگ را روشن کنید.
برای خاموش کردن چراغ قرمز دکمه Filter Reset را به مدت سه ثانیه نگه دارید.
و در آخر کمی از آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ بردارید تا کمی فیلتر تمیز شود.

نحوه تعویض فیلتر داخلی یخچال ساید بای ساید سامسونگ

همانطور که بیان شد، فیلتر های داخلی با توجه به مدل یخچال در قسمت های مختلفی نصب می شوند. برخی از فیلتر های ساید بای ساید سامسونگ در بالای یخچال و برخی دیگر در کنار جا میوه ای قرار دارند. اما نحوه تعویض آن ها کاملا یکسان است. نحوه تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ به شکل زیر است.

در گام اول باید جریان آب ورودی را قطع کنید. به این منظور شیر آب را ببندید.
فیلتر آب را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید.
فیلتر آب یخچال ساید بای ساید سامسونگ را از درون فیلتر کیس بیرون بکشید.
برای تعویض راحت تر فیلتر، شیر آب را ببندید. گاهی اوقات جدا کردن فیلتر آب به دلیل وجود ناخالصی های موجود در آب سخت است. در صورتی که در این مورد مشکل دارید فیلتر آب را محکم بگیرید و آن را بکشید. زمانی که فیلتر آب را می کشید احتمال دارد مقدار کمی آب از دهانه آن نشت کند که این کاملا طبیعی است. شما می توانید برای به حداقل رساندن نشتی آب، وقتی فیلتر را بیرون می کشید، آن را افقی نگه دارید. برای جلوگیری از سرریز شدن، فیلتر آب را خالی کنید و اطراف فیلتر کیس را خشک کنید.
فیلتر جدید را در فیلتر کیس قرار دهید.
فیلتر را فشار دهید و سپس آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا قفل شود. دقت داشته باشید که نماد قفل شده باید با خط نشانگر ردیف شود.
برای خاموش شدن چراغ قرمز تنها کافی است تا به مدت سه ثانیه انگشت خود را روی دکمه Filter Reset نگه دارید.
شیر آب ورودی را باز کنید.
مقداری از آب را برداشته تا کمی فیلتر تمیز شود.

تعویض هر 6 ماه یکبار فیلتر یخچال ساید سامسونگ

تعویض هر 6 ماه یکبار فیلتر یخچال ساید سامسونگ

عمر مفید و زمان تعویض فیلتر های ساید بای ساید

اغلب تولید کنندگان یخچال های ساید بای ساید به این موضوع تاکید دارند که فیلتر های آب دستگاه هر پنج و یا شش ماه باید تعویض شود و به هیچ عنوان بیشتر از شش ماه از آن ها استفاده نکنیم.
عمر مفید فیلتر ها به عواملی همچون میزان آب مصرفی و نیز سرعت جریان آب و کیفیت آب منطقه بستگی دارد. چراغ قرمز که در مورد آن توضیح داده شد نشان دهنده به پایان رسیدن عمر این فیلتر ها و زمان تعویض فیلتر ساید باید سامسونگ است.

چه فیلتری برای ساید بای ساید سامسونگ انتخاب کنم؟

به این نکته توجه داشته باشید با وجود اینکه فیلتر ها برای همه یخچال های ساید بای ساید استفاده می شوند اما حد امکان سعی کنید از فیلتری استفاده کنید که با برند یخچال شما همخوانی داشته باشد. در نهایت همه شما می دانید که آب نقش اساسی و غیر قابل انکاری در زندگی ما دارد. داشتن آبی تمیز، تصفیه شده و به دور از هر گونه آلودگی بسیار مهم بوده و حق هر انسانی است.

درست است که آب در تصفیه خانه تصفیه می شود، اما در طول مسیری که طی می کند تا به خانه شما برسد عوامل مختلفی می توانند سبب آلودگی آن شوند. راه های مختلفی برای تصفیه مجدد آب و داشتن آبی عاری از هر گونه آلودگی در خانه وجود دارد. امروزه یخچال ها ساید بای ساید پیشرفته با دارا بودن فیلتر های آب این امکان را برای ما فراهم آورده اند تا آبی تمیز در اختیار داشته باشیم.

کلام پایانی

اینانلو سرویس نمایندگی رسمی و مجاز تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ در کرج در هفت روز هفته به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی آماده خدمات رسانی به شما عزیزان می باشد. در صورت خرابی و نیاز به تعمیر و یا تعویض فیلتر ساید بای ساید سامسونگ با شماره های 02636191 و 02691300200 تماس حاصل فرمایید. پس از تماس شما با مجموعه ما، کارشناسان اینانلو سرویس در اسرع وقت با شما تماس گرفته و زمان مراجعه را هماهنگ میکنند و در اسرع وقت به محل اعزام خواهند شد.

با توجه به اینکه اینانلو سرویس نماینده رسمی و مجاز 130 برند لوازم خانگی است، در صورت نیاز به تعویض قطعه، از قطعات اصل و اورجینال شرکتی استفاده می کند. خدمات و تعمیرات اینانلو سرویس در محل و منزل شما انجام خواهد شد و نیاز به جا به جایی و انتقال دستگاه به کارگاه نخواهد بود. شما در هر نقطه از استان البرز که باشید، اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در سطح استان در یک قدمی شماست.

اینانلو سرویس با داشتن شعب فعال در شرق و غرب استان البرز تمامی مناطق فردیس، مارلیک، ملارد، محمدشهر، مشکین دشت، شهرک ناز، شهرک بعثت، واریان شهر، رزکان نو، شیخ آباد، حسین آباد، شهرک بنفشه، عظیمیه، مصباح ، هفت تیر، آزادگان، طالقانی، شاهین ویلا، گوهردشت، دهقان ویلا، حصارک، کمالشهر، مهرشهر، گلشهر، کوی کارمندان، باغستان، شهر جدید هشتگرد، هشتگرد قدیم، نظرآباد، هیو، گلسار، کردان، کوهسار، آبیک، طالقان، مهرویلا، جهانشهر، کیانمهر، کوی مهر، تهران دشت، کمالشهر،صفادشت، رجائی شهر، تنکمان، مهدی آباد، چهارباغ، پیشاهنگی، لشکرآباد، شهرک رضوانیه و… را پشتیبانی می کند.

سامانه تعمیر آنلاین

نیاز به تعمیر لوازم خانگی دارید…؟

می توانید درخواست خود را به صورت انلاین ثبت کنید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیردند

نظر شما درباره این مطلب چیست ؟

شما می توانید نظر خود را ارسال کنید همچنین اگر سوالی دارید می توانید از ما بپرسید تا در اولین فرصت به شما پاسخ دهیم

6 پاسخ

  1. همراه عزیز اینانلو سرویس سلام
   بله ما خدمات مربوط به تصفیه آب هم انجام میدیم.
   فقط کافیه با شماره 02636191 تماس بگیرید تا هماهنگی های لازم جهت مراجعه تکنسین انجام شه .

  1. همراه عزیز سلام
   برای تعویض فیلتر سامسونگ وب سایت اینانلو سرویس و شماره 02636191 پاسخگوی شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اینانلو سرویس

نماینده تعمیر و تامین تجهیزات ۱۳۰ برند داخلی و خارجی

آخرین پرسش ها

آخرین سوال پرسیده شده

نحوه بستن درب جاروبرقی میله به چه صورته؟

هنگامی که کیسه به خوبی در جای خود تعبیه نشود، درب دستگاه به درستی بسته نخواهد شد.

آخرین سوال پرسیده شده

علت شنیدن صدای شکستگی از یخچال چیست؟

اگر یخچال یخساز داشته باشد ممکن است صدا از یخساز باشد. برخی از یخسازها صدای بلندی هنگام خروج یخ می دهند.

آخرین سوال پرسیده شده

علت تجمع زباله هم در بیرون کیسه و هم داخل کیسه جارو برقی بلومبرگ چیست؟

دلیل آن جا نزدن صحیح کیسه جاروبرقی ست. کیسه را خارج کرده و مجدد جا بزنید.

آخرین سوال پرسیده شده

علت ارور oe در ظرفشویی ال جی چیست و چرا آب را تخلیه نمی کند؟

علت ارور oe برای ماشین ظرفشویی ال جی مربوط به اختلال در تخلیه می باشد. برای رفع این ارور شیلنگ تخلیه، پمپ تخلیه و سوئیچ شناور بررسی شود. بهتر است این کار توسط کارشناسان با تجربه صورت گیرد.

آخرین سوال پرسیده شده

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا استار از چیست؟

دلیل ارور EC کولر گازی مدیا مربوط به نشتی گاز در دستگاه می باشد. ابتدا نشت یابی و سپس طبق استاندارد شارژ گاز می شود. لطفا با شماره 02636191 تماس بگیرید تا اینانلو سرویس برای تعمیر دستگاه شما اقدام کند.

آخرین سوال پرسیده شده

پس از تعویض موتور جاروبرقی پاناسونیک، دستگاه یکسره کار می کند دلیل آن چیست؟

احتمالا مشکل از تایمر و برد الکترونیکی است. برای رفع این مشکل با اینانلو سرویس تماس بگیرید.

در این مقاله می خوانید

"*" indicates required fields